Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: lucky55   
Дата:   30-07-14 22:19

Здравейте. Навих се напоследък да си взема турбо сапунер, и по конкретно съм се спрял на Panasonic DMC FZ200. Досега вече щях да сън го купил, но единственото, което ме спря е, че моделът е произведен в Китай. Знам ли, може и да е имало японски преди време. Преди няколко дни обаче се обадих във Фотопавилион, а след това и във Фотосинтезис. И от двата магазина ми казаха, че моделът е произведен в Китай. Има ли според вас това някакво значение?
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: victory13   
Дата:   30-07-14 22:27

Има, китайския не е радиоактивен...
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: MarinY   
Дата:   30-07-14 22:28

Вече, все по-малко.
Това "съмнение" сме го имали първо за Япония, после за Корея, след това Тайван. Сега, почти го е премахнало и Китай.

П.П.Май само руснаците и ние си стоим в началната фаза ... [smilie3]
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: marves   
Дата:   30-07-14 22:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: steeens   
Дата:   30-07-14 23:04

Първите бяха произведени в Япония. Сега трябва да са по-евтини, щом са от Китай.
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: tvk75   
Дата:   30-07-14 23:38

естествено че има значение
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: митко   
Дата:   31-07-14 00:22

Eстествено, че няма значение
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: красис   
Дата:   31-07-14 08:13

Няма страшно почти всичката техника в къщи ви е от Китай,купувай и не го мисли чак толкова,защото съм виждал с очите си в един склад за електроника(няма да споменавам кой защото все още взимам дреболиики от там) как се продават е те точно тези сивите лепенки дето са отдолу на фотоапарата,на гърба на телевизора и т.н. на всякакви марки и всичко made in japan.Тъй че няма смисъл да се впрягаме толкова,а и Китайците започнаха да правят все по качествена стока.
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: lucky55   
Дата:   24-10-14 18:24

Здравейте отново, току-що намерих този клип. Иска ми се да разбера вашето мнение. Човешката психология е странно нещо, понякога само при мисълта, че нещо по презумпция е по-добро, (в случая сглобено в Япония) е достатъчно да изкриви възприятията. Като че ли обаче наистина ми се струва, че при правенето на клипове апаратът сглобен в Япония се представя по-добре, въпреки, че не мога да гледам FullHD клипoве с пълна резолюция. С лаптоп съм, с резолюция на монитора 1366 х 768. Моля за вашето мнение, особено тези, които са монитори с по-висока резолюция.

http://www.youtube.com/watch?v=hdFdjloBrd8
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: asahi   
Дата:   24-10-14 22:59

Защо да го правим?
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: cvetomir   
Дата:   24-10-14 23:14

Има разлика. Имал съм никонски обективи 50 на 1,8 японски и китайски. Японския имаше по-точен фокус и по-наситено цветопредаване. Китайския също вършеше работа. Напоследък обаче разликата става все по-малка и е все по-трудно да се забележи.
Заради това се е родил и онзи лаф - Господ е направил човека, а всичко останало са го направили китайците [smile]
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: ivjordan   
Дата:   24-10-14 23:24

След началото на японския бум, десетина години след войната, японско е символ на евтино и ниско качество. На японците им отнема около 25-30 години и в началото и средата на седемдесетте се превръщат в символ на високо качество. Китайците вървят по същия път. От началото на техния бум са минали около 15 години и вече все по-уверено се налагат като производител на качествена електроника. До 5-10 години ще са задминали японците във всяко едно отношение. Дори и в момента са по-напред в доста неща.
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: stoyanivanov   
Дата:   25-10-14 07:42

Мнозина тук ще се изненадат, но първата страна, обвинена в масово копиране на чужди технологии и заливане на световните пазари с некачествени ментета, е... Германия. Не, не след Втората или Първата световни, а след Френско-пруската. До края на 60-те години на 19-ти век Британия е "фабриката на света" и има много любопитни дебати в парламента по повод германската икономическа експанзия и имитирането на британски технологии. ;)
А сега по темата: Японско все още е синоним на "качествено", а при китайците все още има, както казват руснаците, "разброс по качеству". Това важи дори за неща, произведени под контрола на известни марки. И означава, че сред произведените в Китай по-често от обичайното се срещат отделни екземпляри с по-ниско от обичайното качество.
В последните години този "разброс по качеству" все по-рядко се забелязва, макар че по принцип бих предпочел японското - шансът да има проблем с качеството е по-малък. Специално за "Панасоник" и "Оли" - те доста добре контролират фабриките и доставчиците си в Китай. Имам техни обективи, произведени в Япония, както и такива, произведени в Китай. Имам Олимпус Е-М5, също е сглобяван в Китай. И всичко е с отлично качество. [shtrak]



Публикацията е редактирана (25-10-14 07:48)
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-10-14 09:16

КаКато си купувах тамрони 17-50 бе много странно. В България продаваха китайски, а тези който купих от Китай бяха японски...

Странно нещо бяха тия тамрони. Много точно направени, дори дефектите им бяха еднакви. Имах два 90 макро и двата даваха еднакъв лек фронт фокус



Публикацията е редактирана (25-10-14 09:19)
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: axlastro   
Дата:   25-10-14 14:30

Онзи ден ми пристигна светкавица YN 560 III китайска. Имам и Metz правена в Германия (така пише на нея). Разликата в изработката е много малка и дори китайската изглежда по-солидна в някои отношения.
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: ilcoin   
Дата:   25-10-14 15:12

Тия неща отдавна вече ги правят машини, а и "кучето скача според тоягата" (това за работната сила - там където се налага ръчен труд).

Колко ще е качествено едно нещо решават маркетолозите и мениджърският екип (водени от алчност, а не от желание за това да живеем в по-добър свят). Така че, къде е произведено нещо за мен няма никакво значение.

Ако за някой има, проблема е по-скоро психологичен. Дано няма сърдити за последното изречение [smilie3] [smilie3]



Публикацията е редактирана (25-10-14 15:13)
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: hemilio   
Дата:   27-10-14 12:21

Не е ли Китайско-не е оригинално! [smile] [smile] [smile] [smile]
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: mimko7   
Дата:   27-10-14 14:27

И аз така преди години се чудих за един КАНОН и си го поръчах от САЩ ( с 50 $ по-скъп ) , и като дойде на него си пишеше .... произведено в Китай [beer] .
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: sathv   
Дата:   27-10-14 16:51

To по принцип вече няма дублиране на производството на битова електроника. Това ще рече, че даден модел се произвежда само на едно място. Обикновено за Европа в китай. Това е така, защото с цел поевтиняване на производството и премахване на ръчния труд всичко се извършва на една поточна линия и няма нужда от дублиране, тъй като производителността на линията е огромна, а продажбите са доста оскъдни поради голямата конкуренция. Преди имаше дублирано производство и резултатите не бяха в полза на японското за учудване на всички. Реално една японска стока в България можеше да попадне или като контрабанда, или като самостоятелен внос на неоторизирани дилъри нейде от Дубай или Сащ. При тях проблемите с гаранционното обслужване са големи. Но основно в България японското производство се оказа внос на некачествени японски партиди предназначени за Источна Европа и Африка. Контрола на качеството на големите фирми е прецизен и боклуците си ги пробутват на такива като нас на дори по-високи цени. Жалко. Така, че произведено в Япония на стока в България не е плюс, освен ако самото производство е организирано там. Разбирай скъпи камери и професионално оборудване. За фотоапарати, това са зрънчови играчки освен ако не е някой по-засукан модел.
 Re: Made in Japan or China? Има ли значение?
Автор: lucky55   
Дата:   27-10-14 19:27

sathv написа:
Но основно в България
> японското производство се оказа
> внос на некачествени японски
> партиди предназначени за Источна
> Европа и Африка. Контрола на
> качеството на големите фирми е
> прецизен и боклуците си ги
> пробутват на такива като нас на
> дори по-високи цени. Жалко. Така, че
> произведено в Япония на стока в
> България не е плюс.

Чувал съм и аз нещо подобно, а именно, че поточните линии за източна и западна Европа са различни, и че самото качество на вложените материали поначало е по-различно.



Публикацията е редактирана (26-12-16 03:46)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.