Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на статив до 50 лв
Автор: Twingo   
Дата:   27-07-14 21:38

Здравейте!

Това са стативите, между които мога да избирам :-)

1. Miranda Titan 606
2. Optex T265
3. Soligor VT-455

Трябва ми за турбо сапунер 500 грама.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от стативите да избера?
Автор: Twingo   
Дата:   27-07-14 21:46

Edit:

Също може да предложите нещо евтино, втора ръка. Не съм професионалист, а и в момента не мога да отделя много средства. И знам, че хубавите стативи са скъпи, просто по-нататък ще мисля за хубав статив.

ПП: Имам глава за статив, която може да се ползва. Ако трябва, ще дам размерите.



Публикацията е редактирана (27-07-14 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от стативите да избера?
Автор: piknik   
Дата:   27-07-14 23:40

Май малко хора ще ти отговорят... не си дал линкове... сам си си отговорил на въпроса - просто те мързи да четеш....

"Ако трябва дай размерите"...??? На себе си...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от стативите да избера?
Автор: Twingo   
Дата:   28-07-14 10:09

Оказва се, че главата и плочката, които имам, не могат да се разделят... стари са, но не знам възможно ли е такова нещо?

Ако е така, предложете нещо ново (или втора ръка) до ориентировъчно 50 лв. Желателно е да издържи и дслр :)

На пръв поглед този ми хареса.
http://www.emag.bg/fotostativ-hama-star-75-4175/pd/E2SJTBBBM/?#Opinion_Anchor



Публикацията е редактирана (28-07-14 10:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: compur   
Дата:   29-07-14 12:50

до около 50 лв. трябва да са стативи, на които да сложиш телефона си...

за "стабилен" статив и "Желателно е да издържи и дслр" цената е друга...

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: stiks   
Дата:   29-07-14 20:31

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&product=9369&show=additional

Това си взех наскоро - за цената си хич не е лош.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: axlastro   
Дата:   30-07-14 01:15

http://m.ebay.com/itm?itemId=301148282939

И после да кажеш как е.



Публикацията е редактирана (30-07-14 01:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: aldygreen   
Дата:   30-07-14 01:24

Неактивни линкове не отварям. Мене също ме мързи...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: krach   
Дата:   30-07-14 08:46

Разгледай в технополис или техномаркет. Има такива които ще издържат и дслр с йитов, камо ли сапунер

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: SLR   
Дата:   30-07-14 10:44

По добре подпирай апарата на някой камък или ограда и събери пари за читав статив на старо.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: webdude   
Дата:   30-07-14 10:44

@krach Имах такъв, издържа DSLR, но се счупи доста лесно. (това, че не е стабилен няма какво да го коментираме, на тази цена е ясно, но за сапунер няма да е проблем).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: Twingo   
Дата:   30-07-14 12:22

А каква колко би струвал такъв статив на старо?

Засега си харесах два, които мисля да разгледам на живо и да преценя.

http://densi.bg/fotostativ-hama-04161-star-61
http://densi.bg/fotostativ-slik-sdv-30

и евентуално http://www.emag.bg/stativ-velbon-cx-888-f/pd/EN3N7BBBM/ (който във фотопавилион е 90 лв, което е странно).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: compur   
Дата:   30-07-14 12:37

за "стабилен статив, който да издържа ДСЛР (среден клас)" статив на старо би струвал между 200 - 400 лв. нов... не ми се говори! при тях нямя плаСТмасови части...



Публикацията е редактирана (30-07-14 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: tornado.66   
Дата:   01-08-14 20:00

По мой личен опит най-съм доволен от Уномат.
Намират се втора употреба,малко трудно,не трудно срещат се по рядко .Срещал съм и по 35 до 50 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: Twingo   
Дата:   11-08-14 21:01

От Velbon CX-888 някой от вас да има наблюдения? Изглежда нелош, мисля да го взема:)

http://www.digitalrev.com/product/velbon-cx-888-tripod/OTQ1MA_A_A



Публикацията е редактирана (11-08-14 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: killerwh   
Дата:   11-08-14 22:50

ясно, до 50 лв не може да се очакват чудеса :-)

- ако смяташ да го разнасяш напред назад и то на гръб - избери най-лекия и компактен (независимо от факта, че за дълга експозиция и за да можеш да го сложиш на неравна повърхност при различни от иделните условия (вятър и т.н.) просто си трябва скъп статив - така поне няма да те е яд че си го мъкнал на гръб.)
- за домашни условия или за снимки на закрито, прецени какво ше снимаш и си избери статива с най-удобната конфигурация и глава за целта, дали може да се обърне, да се наведе надолу, да се движи плавно хоризонтални, да се коригира бързо позицията на камерата и т.н. ако искаш масимално да използваш тези 50 лв, помисли кои от тези неща реално ти трябват и сам прецени кои от посочените модели отговаря в най-голяма степен на нуждите ти.

все пак по-добре някакъв статив, отколкото никакъв, а и удоволствието от снимането не винаги зависи от професионалните резултати...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: Twingo   
Дата:   11-08-14 23:08

Не, няма да снимам на закрито. По-скоро е вярно първото, че ще го мъкна и ще го слагам на неравна повърхност:) Сега съм с един стар и тежък (2,5кг) и въпреки че не съм го ползвал много време, знам какво е да мъкна на гръб [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: fotorafi   
Дата:   12-08-14 06:42

За малкия ти фотоапарат предлагам триножник: ONLASR F-3102 .малък, лек, компактен и здрав. Издържа до 2,6 кг. събран-34 см. разгънат 104 см, панорамна глава, калъф, ЧИСТО НОВ за 30 лв. Купен от Лондон, ползван веднъж за 10 снимки в Лондон
София,0886-711-193

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: krach   
Дата:   12-08-14 18:01

Не че искам да защитавам евтинията... тя си има своя плюс (цената) и своите минуси, няма да ги изреждам. Конкретно от технополис преди повече от година и половина си купих евтинджоски - HAMA, който все още е здрав. А аз имам навика да го държа вързан за раницата и подобаващо блъскан при всяко оставяне/местене и тн. Отделно че със и без повод го разнасям. Имах случай другарче, да си остави наистина хубавия статив, при 2дневен преход в планината, понеже неговия наистина стабилен и здрав, но тежеше доста повече от технополския.
За това какво издържа (канон 550д с 18-55/75-300) мисля че се справя доволно за цената си. Относно стабилността също има лек. Самия статив има кука от долу и там си закачам раницата при доста ветровито време и не съм имал ядове

Така че какво остава за сапунер. Всичко над лимита на човека си е чиста проба куртоазия

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: allyx   
Дата:   12-08-14 18:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: krach   
Дата:   12-08-14 19:02

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив до 50 лв
Автор: TheBossBG   
Дата:   12-08-14 21:41

Купих си преди 5 години Digipod TR-560A В Павилиона беше около 45 кинта. Аналог е на Velbon EX 430, който е с 30 кинта отгоре. Влача го на доста места, лек е, непретенциозен и издържа Д300+70-210 или Д90+70-300ВР. Има си торба с презрамка, ако ми трябва тежест - един камък в нея и на куката! Така че, купувай най-лекото за тия пари. И да е поне от някаква НЕкуче марка! И прави сметка, че маивелата ще я ползваш рядко, защото като вдигнеш и клати! Ето ти една офертичка за велбон: http://olx.bg/prodavam-originalen-stativ-za-kamera-velbon-cx-480-i55091094
Само гледай плочката да е налична!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »