Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 да върнем "Представяне"
Автор: pstoev   
Дата:   25-07-14 22:44

Отварям "портрет" и първите две снимки:

https://photo-forum.net/static/site_pics/101/1406314803_004.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/150/1406310723_Cvete2.jpg



Този сайт се превърна в банка за споделяне на снимки, всеки хванал апарат, цъка и пуска:)
Такава сбирщина никога не било, има Fickr, Deviantart пускайте там фотографските си опити!
За да не съм голословен, между 5 некадърни фотоса една хубава изчезва!
Това е сайт за изкуството на фотографията, нали?

 Re: да върнем "Представяне"
Автор: h_bio   
Дата:   25-07-14 22:50

Да го направим клуб за подбрани артисти с членски внос. Така собствениците на сайта няма да са зависими от рекламата, ergo броя на юзърите и кликанията.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: pstoev   
Дата:   25-07-14 22:51

добавям 4тата..


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/1406292315_forum-phot.jpg



 Re: да върнем "Представяне"
Автор: Admin   
Дата:   25-07-14 23:28

Точно представяне няма да върнем, но ще има други промени в сайта, както и в албума.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: pstoev   
Дата:   25-07-14 23:33

Супер, важното е да се върне "нивото" от преди няколко години!!!
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sherbit   
Дата:   26-07-14 01:40

Обяснете за промените.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: mihalo   
Дата:   26-07-14 03:54

"pstoev" Нека ти кажа първо здравей! Второ: съгласен съм с теб! И трето, НО... именно хората, които са "високо ниво" фотографи, са виновни за случващото се. Идеята на предишната структура беше "рейтинг Б" да са, един вид кураторите на сайта.

Такива бяха правилата: "Рейтинг А" - за всички, "рейтинг Б" - за изкуството, и категория "Представяне" за онези, които искат да се оценят уменията им, като нещо над средното ниво на "майнстрийма" /съжалявам за чуждицата/ и така да се приобщят към хората изкушени от изкуството.

"Б"тата обаче, (като цяло) не бяха достатъчно широко скроени за да поемат отговорността си да отсяват "доброто" за мястото на което и те "живеят" и да се заинтересуват от нещата извън това как изглежда собственият им публичен образ. Заради егото си игнорираха всичко, което се различава от тяхната си "песен".
Не всички :), имаше и доста теми от сорта "вижте този автор", но те не можаха да обърнат тенденцията. Така "общността" се капсулира, оформиха се групичките по интереси, а "свежата кръв", не виждайки шанс, започна да се отдръпва.

И така, последва логично действие на админите, вдигнаха шлюзовете. - Гепи тая ПРОМЯНА!!!

Аз, първоначално се зарадвах, че мога да си качвам нещата в адекватна категория, вместо да се "конкурирам" с мис най-мокра фланелка. После бързичко разбрах, че този "артефакт", /новите правила/ удави дори смисъла на категориите. Предпочитам да съм наясно, че съм в чакалнята.

Понеже много писах, а няма кой да чете:

В ЗАКЛЮЧЕНИЕ - Отговорността за ситуацията носят изявените ползватели на този сайт! И никой друг!

 Re: да върнем "Представяне"
Автор: MarinY   
Дата:   26-07-14 06:18

Да бе! Все другите виновни - администрация, Б-ета, групари, ...
Когато липсва самооценка, желание за развитие,чрез учене, а всички търсят "апарата" дето ще направи кадъра ... И Никон/Канон само се подиграват с гениалния български фотограф, представяйки му само "орязани" тела и неспециализирани (за шедьоври) обективи ...
Сайтът ще става все повече един безплатен дропбокс.

Само вижте заглавията на темите, особено за техника и обработка. До едно, неизписаната им обява е: не знам, но не ми пука. Не ми се чете, защото фотографията ми е вродена. Просто всичко ми пречи, та дайте съвет.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: h_bio   
Дата:   26-07-14 07:53

[smilie24]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sherbit   
Дата:   26-07-14 09:14

подскажете малко за новите првила [smilie10]
 Re: да върнем
Автор: sirkhann   
Дата:   26-07-14 10:28

Аз предлагам две промени:
1) Който иска да бъде рейтинг Б, да има задължението да оценява определен брой снимки и да пише определен брой критики. Неграмотни хора и хора с нежелание за принос към сайта няма смисъл да си чешат егото с разни статути.
2) Интерфейсът има нужда от редизайн. Снимките в албумите са някакви миниатюри, особено ако са с различна от пропорцията, която сайтът очаква да види. Оттам, за да може нещо да грабне окото на потребителя и да види снимката в голям размер, трябва тя да е шарена, контрастна или на нея да има девойка. За контраст - останалите сайтове нямат сиви линии и използват целия размер на екрана, вмествайки на една страница по-малко, но по-големи снимки.



Публикацията е редактирана (26-07-14 10:29)
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: pstoev   
Дата:   26-07-14 11:27

sirkhann [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: да върнем
Автор: JoeSatriani   
Дата:   26-07-14 11:30

Sirkhann [smilie24]

Сайта плаче за промяна просто.. Морално е остарял от към функционалност и визия.
Коклкото до точките и представяне - все ми е тая.



Публикацията е редактирана (26-07-14 11:31)
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: paolo_n1   
Дата:   26-07-14 11:53

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: Kalimas   
Дата:   26-07-14 12:37

MarinY написа:

> Да бе! Все другите виновни -
> администрация, Б-ета, групари, ...
> Когато липсва самооценка, желание
> за развитие,чрез учене, а всички
> търсят "апарата" дето ще направи
> кадъра ...

Ми да видим, критиката в сайта се свежда основно до "не ми харесва", "не я разбирам" и неща от сорта на "+++", "---", тогава каква последваща самокритика очаквате. Всеки си има идеи и се опитва да ги реализира, за да се получи подобаваща самооценка, трябва да има преди това и подобаваща критика, но не всеки има време за курсове и висши образования по фотография. Четенето на суха материя не е достатъчно. А когато тук получи малко точки, без критика и на същата снимка у фацето получи 100-200 харесвания и 10-20 споделяния, как мислите, дали няма да повтори качеството :)
Другият вариант е да се сприятелиш с някоя група Б-та, но тогава вече идва въпросът - "Колко е реална критиката"?

А кой дава критиката, Б-тата и другите ползватели на сайта.
Темите стигат почти винаги до спор или кавга между 2-3 души и се губи самата идея на темата в грубостта и обидите.

"Образователна"-та категория на сайта е почти празна и няма нищо с което може малко да напреднеш.

@sirkhann

>1) Който иска да бъде рейтинг Б, да има задължението да оценява >определен брой снимки и да пише определен брой критики. >Неграмотни хора и хора с нежелание за принос към сайта няма >смисъл да си чешат егото с разни статути.
[smilie24]

Относно редизайна, аз бих добавил и опция за забрана за изтегляне на снимките и/или поставяне на автоматичен воден знак, при изтеглянето.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: nyamago   
Дата:   26-07-14 12:45

Късно съм пристигнал в сайта, но понаучих за историята му. Еволюцията и сегашното състояние отразяват голямата тенеденция за демократизация и масовизация на фотографията. Така както днес "всеки е фотграф" - до последния ескимос и индиец, така и фотографските общности стават по-отворени и масови. Дори 'елитни' до преди няколко години общности днес са станали доста 'всенародни'. Любимите ви 'качествени' фото-сайтове, които сочите за сравнение с тук - също страдат от наводняване и спад н акачеството. Къде по-голям, къде по незабележим спад (и в мащаба на изначално високото им качество), но го има - примерите ги знаете.

И какво правим сега?

Присъствието на досадни тълпи от неграмотни плебеи не би следвало да тормози толкова малцинството от високи артисти. Нявсякъде общностите се сегментират, обособяват се под-групи вътре в общността с ограничен достъп (за членство) и с безкомпромисни критерии към качеството. И там живее 'истинската' фотография, каквато бихте искали да я виждате.

Това не е същото като шуро-баджанашките групички тук. Вярно, единият атрибут е налице: членството е ограничено (не се става лесно 'Б' автор). Но другият - за критериите - болезнено липсва. Няма я дисциплината за брутална самооценка преди всичко и после - за честна, в очите, критика. Както и достоинството да се приеме такава критика с благодарност, а не с отровна злоба и 'контра-мерки'.

И при най-добро желание на стопаните на сайта (свалям им шапка дори само за нервите да издържат дотук без да се откажат), без промяна в поведението на самата общност качеството едва ли ще полети.

[shtrak]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sirkhann   
Дата:   26-07-14 13:03

Още преди години лансирах идеята да се вмени като отговорност на "елита" или т.н. Рейтинг Б задачата за задължителен принос към сайта. Навремето администрацията не беше готова за подобно революционерско разсъждение, дано вече да бъде и да помисли в тази насока.

Друго нещо, което много дръпна нещата назад, беше функционалността за филтриране или директно триене и блокиране на коментари и потребители. Така всеки самозабравил се фотограф, който е получил малко внимание, започваше да трие всяка една критика или посочване на технически недостатък в творбите му. Вярно е, че фотографията е емоционална, но тенденцията тук е тя да се превръща в безмозъчна, базирана единствено на авторитета на говорещия, а не на това, което се казва. Така, ако кажеш на някой известен автор - "снимката ти е прешарпена", в най-добрия случай може да ти отговори - "ами я си виж какви грозни снимки имаш в твоя профил, че ми говориш". Моето предложение тук е да се забрани потребителите да блокират или трият директно коментари, а това да става през бутон за ескалация до администраторите. Така ще се въведе ред в текущата идея за "охлокрация" или "този див, див запад".

Това са само предложения. Съгласието или несъгласието с тях е абсолютно доброволно.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-07-14 13:14

Всяка седмица нова тема(поне една) от недоволни майстори на обектива [smilie5] сайта нищо му няма, проблема е в ползвателите. Има си система за оценяване, ако се ползва по предназначение ще може всеки да си отсява и гледа и добри кадри. Докато се гласува по досегашния начин ще е така без значение какво правят собствениците на сайта.
Който чувства, че му е задушен таланта може да ползва други сайтове където да установи, че дефакто не може да снима [smilie5]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sirkhann   
Дата:   26-07-14 13:19

Тук не става въпрос за това дали нечий талант е оценен или не, а че се изкривява цялостния вкус на сайта и се чалгизира за сметка не на представеното, а на нечие его. Поне има такава тенденция и тя не е от вчера. Можем да се правим, че това не съществува и да гледаме само себе си, както правим и в реалния живот, когато другите протестират за нещо, но в крайна сметка това пак ни засяга, дори да не го осъзнаваме. Тъй че логиката "проблемът си е ваш, а не наш" никога не е бил конструктивен [smilie3]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: GOSPODIN   
Дата:   26-07-14 13:24

Трябва да се прави разлика между фотокръжок, фотоклуб и сериозна арт фотография. Не може всичкото на куп и да има ниво или стил.
Разделят се кръжок- за супер начинаещи, клуб за напреднали и арт за висока класа и това е. Само админите администрират и решават от портфолиата, кой къде да бъде, като може да ползват и някой доказан и приет добре от мнозина фотограф , като П.Абаджиев например.
Никави А, Б, Ц и т.н. ! Никакво право да се трият коментари, блокират колеги и затварят теми , освен от админите!
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: oswald   
Дата:   26-07-14 13:28

Моля, върнете представяне!
Напълно съгласен с pstoev!!!
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: oswald   
Дата:   26-07-14 13:29


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1406318116_rsz_2img_0454.jpg




НАЙС, А?!!
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: oswald   
Дата:   26-07-14 13:33


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1406112462_IMG_0763.JPG

 Re: да върнем "Представяне"
Автор: Mogila   
Дата:   26-07-14 13:55

Върнете Представяне :)
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-07-14 14:05

Липсват само поздравите под снимките: Добро утро, Хубав ден, Лека вечер.... [cool]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена