Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 1020 Vs 808 - PureView battle
Автор: GZS   
Дата:   24-07-14 15:07

Пускам темата понеже ще си сменявам мобилния телефон. Изчетох купища материали в интернет и колкото повече четях толкова по-противоречиви мнения виждах - спора мисля че се е превърнал в нещо като "битка на титани" [cool] . Та за това искам и вашето мнение относно предимствата и недостатъците на двата телефона, разбира се предимно за камерите говорим [shtrak]. Благодаря за отделеното време!

Отговори на това съобщение
 Re: 1020 Vs 808 - PureView battle
Автор: stown   
Дата:   24-07-14 15:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 1020 Vs 808 - PureView battle
Автор: GZS   
Дата:   24-07-14 15:15

@GZS: ...разбира се предимно за камерите говорим [shtrak]...

Интересуват ме вашите впечатления за камерите на двата телефона!

Отговори на това съобщение
 Re: 1020 Vs 808 - PureView battle
Автор: BonoVox   
Дата:   24-07-14 15:19

1020

поне ще имаш и съвременна операционна система, освен добрата камера

Отговори на това съобщение
 Re: 1020 Vs 808 - PureView battle
Автор: petrov88   
Дата:   24-07-14 15:35

Това е единственият форум, в който продължават да "тикат" напред безсмислените Нокии...



Публикацията е редактирана (24-07-14 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: 1020 Vs 808 - PureView battle
Автор: GZS   
Дата:   24-07-14 15:38

@petrov88 : Това е единственият форум, в който продължават да "тикат" напред безсмислените Нокии...


Нещо не разбирам какво имаш в предвид?!?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: 1020 Vs 808 - PureView battle
Автор: marves   
Дата:   24-07-14 15:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 1020 Vs 808 - PureView battle
Автор: GZS   
Дата:   24-07-14 16:21

Благодаря за споделения опит! Аз попадах няколко пъти на обратната информация - а именно че баланса на бялото в 1020 бил по лош, правел цветовете нереални, но като се има предвид RAW формата и аз мисля че дори и да е така няма да е особен проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: 1020 Vs 808 - PureView battle
Автор: mbs   
Дата:   24-07-14 23:25

Автор: petrov88
Дата: 24-07-14 15:35

Това е единственият форум, в който продължават да "тикат" напред безсмислените Нокии...


Не е единственият: http://pureviewclub.com/


GZS, и аз съм пред подобна питанка. Ако цената не е фактор - 1020.


Отговори на това съобщение
 Re: 1020 Vs 808 - PureView battle
Автор: juslen   
Дата:   24-07-14 23:40

808 освен кофти баланс на бялото има и винетираща по краищата оптика, в много бройки се наблюдават синьо-лилави петна по краищата на кадрите които нямат оправяне. Като телефон по съвременните стандарти е трагична, тя е само за снимки.

1020 е много по-съвременен и изпипан вариант на PureView технологията, може да е с по-малък сензор обаче самия процесинг е по-добър отколкото в 808, доста подобрена е-натискаш бутона и получаваш качествени снимки, докато с 808 все трябва да пипаш и доискусуряваш снимките. Снимките са с хубави наситени цветове, с много малко шум и много детайл. И по-важното с много по-верни цветове спрямо 808.

Освен това Windows Phone си е съвременна операционна система с подръжка и ъпдейти, мен лично не ме кефи ама спрямо Симбиан си е на светлини години.

Отговори на това съобщение
 Re: 1020 Vs 808 - PureView battle
Автор: GZS   
Дата:   25-07-14 00:04

Благодаря още един път за споделените знания. След дълго ровичкане в нета и аз бях стигнал до извода че 1020 е с по добрата камера! Единствено ме притеснява факта че като всяка една съвременна джаджа идва момента в който и изтича "живота" . Търсих информация дали се очаква заместник но не открих такава [smilie11]. Което в момента накланя везните в полза на 1020, като основна причина за това е че не виждам достоен заместник...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »