Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: Божидар58   
Дата:   21-07-14 09:32

Моля колеги, които са снимали с тези обективи да изразят мнение. Интересуват ме силни и слабите страни на тези обективи. Благодаря предварително...

 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: kvakioh   
Дата:   21-07-14 09:39

Oсновно с 1.4D мога да споделя- чудесен е- фокус, цвят. Тежък метал и това че не става за безмоторните, като недостатък. Малко хора след като са минали през него са скочили на нещо друго.
Ако се снимат хора, според мен 1.4Д и 1.4G са обективите. Ако пропуснем 105 и 135 DC.
 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: bpavlov   
Дата:   22-07-14 21:35


Слабата страна на 85/1.4D е, че понякога не потвърждава вярно фокуса, което си проличава още на дисплея и снимката се преповтаря. Това си е синдром на абсолютно всички безмоторни никонски обективи. Другия проблем, ако може така да се каже е, че работи с някаква стойност микроаджъстмънт, моя в частност е на +4, като тази схема работи много добре на Д800 и Д4, докато на по-старите Д3/Д700 микроаджъстмънта не помага особено.
Всичко друго му е брилянтно на този обектив, бокето е най-доброто, което съм виждал, сходно е с това на 105/2 и 135/2.
Остър е още от 1.4, пълни дори Д800е.

А Сигмата... е пластмасова малко, в смисъл, пластмасата и е евтина и изглежда зле просто. Картинката е далеч зад никонския, много далеч
 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: sirkhann   
Дата:   22-07-14 23:09

Аз съм имал сигмата - има добър контраст, доста остър обектив, дори и в краищата, където D-то просто отстъпва значително. Изработката е добра, автофокусът е страхотен. Това, по-което видимо отстъпва на D-то е в бокето. Като повечето подобни обективи, на отворена бленда се бори леко с контрастно осветление, но това се оправя в повечето конвертори вече. За сметка на това е по-добре коригиран от D-то. Т.е. избираш или незабравим дефокус на D-то, или по-добър автофокус и острота на Сигмата.

Това, което мога да ти препоръчам, е да си вземеш 85/1.8G и няма да имаш никакви терзания по-нататък. Прекрасно стъкло е.



Публикацията е редактирана (22-07-14 23:10)
 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: bpavlov   
Дата:   23-07-14 02:45


Леко, лекоооо, с по-добрия автофокус и острота на Сигмата. Ей заради такива категорични изказвания хората се набълбукват. Покажи една снимка със Сигмата на 1.4 и аз ще покажа една с 1.4Д-то на Д800Е да видим кой е по-остър. А автофокусът на 1.4Д-то е просто мигновен, дори на тъмно. Г-версията само може да си мечтае за това. А Сигмата в тъмнината само хънти, нищо повече
 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: bpavlov   
Дата:   23-07-14 02:59


А пък 85/1.8Г си е направо гадно стъкло, пак уточнявам, който не е снимал с 1.4, няма да може да ме разбере. Ценовия компромис никога не предпоставка за липса на последващи терзания, изключения няма, при обективите
 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: georgivelev   
Дата:   23-07-14 05:27

Да намесвате 85/1.8г в тема за 85/1.4д е като човек да пита канон или никон, а вие да му предложите сони.

85/1.8г е бюджетен обектив, не лош, и е оптимизиран така, че да получава големи точки по ревютата. Защото на ревютата оценяват само рязкост, аберации, винетиране, деформации, които са измерими величии, но не се оценява рисунъка и визията, защото са неизмерими.

По въпроса дали сигмата или никона - щом снимаш с никон, купи си обектив никон. Цените им са много сходни и е тъпо да се преебеш с потенциалните проблеми на сигма заради стоте левчета, които ще спестиш. Нямам опит със сигмата, но никонът ми дава върхово качество за портрети.
 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-14 07:58

На Никон, само Никон.
 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-07-14 10:00

Сигмa нямa обектив който дa фокусирa по-добре от никонски.

Сигмa имaт вече много добри обективи по отношение нa оптическите схеми,но в мехaничен плaн нaпредъкa е по-скоро символичен.

По отношение нa зaщитa от прaх, влaгa и удaроустойчивост сигмa имa много още кaкво дa учи.

Нaй-често ми прaви впечaтление че в,мехaничен плaн се изполвaт евтини, прости решения кaто целтa е мaксимaлно нискa себестойност нa крaйният продукт.

Кaто нaдеждност зa сериознa експлоaтaция сигмa отстъпвa кaто цяло в срaвнение с никон.

Тaкa,че когaто сте изпрaвени пред избор между двете системи обективи след оптическите кaчествa не зaбрaвяйте,че мехaникaтa имa много вaжно знaчение зa безпроблемнaтa експлоaтaция.


Имaл съм няколко обективa нa сигмa и нaблюдениятa ми сa лични ,a не прочетени в нетa.

 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: mitku   
Дата:   23-07-14 17:26

bpavlov [smilie24]
georgivelev, pmartinov [smilie24]

85/1.4D [smilie24]
 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-14 20:22

Да, де, щото никоните не се пълнят с прах, особено D-тата [smilie3] Фанатизмът е голямо нещо. Аз пък мога да кажа, че когато снимах с D7000, Сигмата ми беше най-точният от всички обективи... никонски.
 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-07-14 20:43

Самият факт,че и днес се ползват все още D oбективи сам по себе говори за качеството.

Sirkhann те повечето D са ти набори...

Положителната страна на сигма обективите е агресивните цени който принуждават Nikon да не се самозабравя както това се е случвало.

 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-14 20:48

Аз ползвам още Ai/Ai-S обективи все още, всъщност [smilie3] А иначе - добре че са Сигма, защото доста неща се промениха благодарение на тяхната агресия.
 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: Giorgio.K   
Дата:   23-07-14 23:32

Оффф, като ви чета тъпотиите да вземам тая Сигма да я хвърлям в коша ... та гадна пласмаса била, та неточен фокус, та кофти боке, та механиката калпава [smilie8]

направо се чудя за обектива дето съм снимал това ли става въпрос ... [smilie10]

https://www.flickr.com/photos/giorgio_alexandrov/14541327280/in/photostream/lightbox/


(конвертиран NEF в ACR без корекции)
 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   24-07-14 10:31

Giorgio.K написа:

> Оффф, като ви чета тъпотиите да
> вземам тая Сигма да я хвърлям в
> коша ... та гадна пласмаса била, та
> неточен фокус, та кофти боке, та
> механиката калпава [smilie8]
>
> направо се чудя за обектива дето
> съм снимал това ли става въпрос ...
> [smilie10]
>
> https://www.flickr.com/photos/giorgio_alexandrov/14541327280/in/photostream/lightbox/

>
> (конвертиран NEF в ACR без корекции)

Е да не бе пък бокето да е хубаво?
 Re: Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM за Nikon и Nikon 85/1.4D
Автор: muzicantini   
Дата:   24-07-14 11:15

Горният кадър е доста мек там, където би трябвало да е фокуса, а D700 е едва 12 мегапиксела. На 24, сигурно ще е още по-мек.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.