Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   20-07-14 20:58

Смятате ли, че може да бъде ползвано постоянно осветление при заснемането на сватба?
Става въпрос за поставяне на пита със 160 диода на мястото на светкавицата, каквито ползват видео операторите в някои случаи.
Мисля, че може да се ползва при снимането в коридорите на панелките и вътре в апартамента.
Имате ли някакви наблюдения?

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: dekov   
Дата:   20-07-14 21:15

За блъсканицата в коридорите на панелките е по-добре да ползваш светкавицата отразена в тавана.

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   20-07-14 21:27

Лошото е когато в панелките се наблъскат 15-20 човека и ситуацията става трагична. Особено когато почват да се закичват роднини, родители, кумове. Народа се блъска, върти се нагоре надолу и докато светне червения лъч за фокусиране от светкавицата и докато фокусира, човека е мръднал 5-10 см напред назад и фокуса отива ехее, някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: mmjm   
Дата:   20-07-14 21:58

Предполагам, не искаш да ослепиш гостите или младоженците само защото ти пречат на снимането.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: deerstalker   
Дата:   20-07-14 22:04

Сватбена фотография в панелка - мисия №1



Публикацията е редактирана (20-07-14 22:15)

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   20-07-14 22:22

mmjm, това не го разбирам. Предполагам и ти не си наясно, какво точно искаш да кажеш.
Операторите снимат със същите LED пити от години насам. Умряха вече халогенните крушки и акумулаторите около кръста.
В случая се чудя, дали в тази ситуация, мога да елиминирам импулсното осветление, за сметка на постоянно такова.
Ако целта е да се подиграваме един на друг, може да разтягаме локуми и 1-2 седмици.

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: iasen2   
Дата:   20-07-14 22:41

Светкавица отразена в тавана, светодиода няма мощност и е безсмислено да свети постоянно,да не говорим за качество на светлината ,иначе понякога осветлението на оператора ми разказва играта .



Публикацията е редактирана (20-07-14 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: boni   
Дата:   20-07-14 22:44

Според мен по-скоро ще ти пречи това. Освен това светкавица в тавана ще ти даде много по-добро разсеяно осветление. Между другото доста оператори вече снимат с камери с голяма матрица и почти не ползват лампи. Колкото пъти ми се случи оператор да ми свети с такова, все се ядосвам, че ми разваля светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: marrio31   
Дата:   20-07-14 22:47

слабички ще са ти диодчетата,но ти и сам ще го установиш[smile] [smile]



Публикацията е редактирана (20-07-14 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: mmjm   
Дата:   20-07-14 22:55





Публикацията е редактирана (20-07-14 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   20-07-14 23:15

Точно това ми бяха основните опасения, че светлината ще бъде недостатъчна. Да не говорим, че същата ще пречи и на оператора. А boni е много прав, за светлината на операторите, че често съсипва нервите и снимките на фотографа. Да не говорим за жълтите халогенни прожектори от по 500 вата, които се кичат по ресторантите, които често пъти те ограничават да снимаш само в определени позиции.
Може би ще прибегна до ползването на някакъв дифузер, но и с дифузер, ще загубя доста от силата на светкавицата. Имам чувството, че когато вдигна светкавицата, да се отразява светлината от тавана, нещо фокуса ми бяга.

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: dimidumi   
Дата:   21-07-14 00:22

Ха-ха-хаа..."Сватбена фотография в панелка"...това много ми хареса [smile] [beer] ...колегааа, пуцай със "цветкавицата" и да не ти пука, щом питаш за такива работи [smile] ...като гледам какви "шедьоври" на "панелната фотография" качват разни "фотографи" и "сватбени агенции" и се прехласват булки, шаферки и роднини и всякаква паплач по социалните мрежи, мъкааа...и си мислят, че това им е безплатна реклама [smile] , смях просто...айде да не давам примери с линкове, че "някои колеги" могат да се засегнат, все пак сме форум на "професионалисти" [beer]


https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/p480x480/10352895_910357622324244_7870




Публикацията е редактирана (21-07-14 00:28)

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: iasen2   
Дата:   21-07-14 08:46

dimidumi , прави си но от тази цялата цигания по сватбите как да изкараш художествени , добре направени снимки .

Последните ми клиенти на една сватба ги "боляха" краката и ми провалиха цялата фотосесия , а после в кръчмата маааааха маааанета до 3 часа сутринта .
А после ми викат де са снимките , само толкова ли ?


Лично аз давам под наем комплект импулсно осветление опримизирано за ресторанти и църкви с мощно пилотно .
Ама за блъсканицата в тесните панелки ................. няма да помогне :)



Публикацията е редактирана (21-07-14 09:00)

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: langel   
Дата:   21-07-14 10:13

Халогенното осветление, което операторите кичат из ресторантите, ако е поставено некадърно, ще пречи на всички - и на гостите, и на фотографа и на самия оператор.
Добре разположеното осветление не пречи, а помага на фотографа. Добрият фотограф намира начин да се възползва от всяка светлинна схема - дори и да снима с безогледалка, без светкавица, на наличното операторско осветление. [beer]
Операторите имат много по-голямо основание да се оплакват от светкавиците, особено когато са безмислени и като функция и като честота.

Терзиев, ако при една и съща сцена фокуса ти е добър при пряка светкавица, но "бяга" при отразена, това не е свързано нито със светкавицата, нито със фокуса, а с явление, свързано с промяната на един от параметрите на експонацията.
И сам ще се сетиш за какво става въпрос.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: vsemieedno   
Дата:   21-07-14 16:33

langel [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: serjy   
Дата:   21-07-14 18:10

взех си лед панел с регулиране на цветната темпаратура. като основно осветление е слабо, като допълващо да премахва остри сенки е чудесно, въобще не личи. най-големият му недостатък е, че заслепява хората които снимаш и определено не е приятно за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: bpavlov   
Дата:   23-07-14 03:03


Извинявам се, леко да се намеся, ама лед панела си е равносилно на ярко-сини джапанки за 1.50 от Илиянци. Та, който си взЕма панел, да не забравя и жапанкити

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: stown   
Дата:   23-07-14 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: iasen2   
Дата:   23-07-14 14:51

stown , подценяваш леко ситуацията :))))

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: stown   
Дата:   23-07-14 14:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: serjy   
Дата:   23-07-14 14:57

с лед панела просветляваш сенките и седи толкова естествено, че е трудно да се разбере за използваната допълнителна светлина. със светкавицата където и да плескаш с нея си седи като със светкавица, доста по-чалгаджииско излъчване имат снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: stown   
Дата:   23-07-14 14:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: marrio31   
Дата:   23-07-14 23:14

Човека дето говори за джапанки..му разгледайте снимките със светкавица,ако познаете ,че са със светкавица де:) и не тук,разтърсете се малко,а иначе съм виждал хубави снимки и с лед панели,календара на пирели за 2013 https://www.youtube.com/watch?v=-WdJeusmEdo

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: serjy   
Дата:   24-07-14 09:01

гледал съм негови снимки и според мен си личи, доста... не, че не са хубави снимките, но си личи.

Отговори на това съобщение
 Re: ползване на постоянно осветление при заснемане на сватба?
Автор: stown   
Дата:   24-07-14 15:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »