Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: pdimitrov   
Дата:   13-07-14 22:17

Здравейте! Предстои ми покупка на първата ми светкавица и тъй като не разполагам със средствата за Nikon SB-700, се насочих към Yongnuo YN568eх. Въпросът ми е каква е разликата м/у Mark I и II на този модел, тъй като ценовото й измерение в Amazon.de е 70 евро (92 с/у 163 за съответните версии). Не можах да намеря информация нито във форума, нито чрез Google (за сметка на това сравнения с други модели бол). Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: DeDomus   
Дата:   14-07-14 01:10

Обикновено в ревютата на по-новата версия се посочват разликите с по-старата. Така че прегледай резултатите, които ти излизат за марк2.

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: methood   
Дата:   15-07-14 00:23

Втората версия има технически подобрения. Капачето за батериите при първата не прави добър контакт например..... и тн.
вземи втората. таkа ще спестиш пари.
имам я за канон и съм доволен 135евро струва. незнам как е за никон. заслужава си парите!!!
[beer]



Публикацията е редактирана (15-07-14 00:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: satyno   
Дата:   15-07-14 13:33

568EX II има само за Канон, а 568EX я има за Канон и Никон, т.е. само 568EX Mark I е подходящият вариант за Никон.

YongNuo YN-568EX II
"Sorry no the YN-568EX II for Nikon is not available yet."

Пробвал съм 568EX първа версия за Канон с Никон D90 с палене от вградената светкавица и бях принуден да давам +2 коммпенсация на експозицията. Не си спомням на какво мерене съм бил. HSS работеше перфектно.

от коментарите: "I can confirm that the problem with underexposure when bouncing flash off the ceiling concerns Nikon as well. I use Nikon D90 and always notice ~2 EV underexposure in iTTL — no matter if the flash is mounted on hot shoe or is triggered remotely by built-in flash."

За Канон проблемът се решавал със смяна на меренето от "evaluative" на "average". В пост след March 25, 2014 се споменава , че конкретна светка работи ОК при всяко мерене с 60D.
Няма оплаквания от комбинацията 568EX/622C и 568EX/622N.

Явно светката трябва да се пробва при различно мерене, ако това е важно за купувача.


Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: iasen2   
Дата:   15-07-14 13:56

Зависи за какво ще е ползваш тази светкавица.

Познавам хора които имат много по скъпи светкавици и изобщо не могат да ги ползват .
Аз изцяло ползвам светкавици в ръчен режим , изнесени на статив с чадъри - това за снимане в ресторанти и заведения. Но за дискотеки няма как да стане .

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: iasen2   
Дата:   15-07-14 13:59

Примерно така със светкавица за 50лв .

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10325223_652344678191240_30297158745...



https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10534695_650275671731474_84906700542030934_n...




Публикацията е редактирана (15-07-14 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: deathzone   
Дата:   15-07-14 17:08

Какво искате да кажете, че на д7100 има бък и външните светкавици не му работят както трябва ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: nicos   
Дата:   15-07-14 20:01

iasen2 от светкавицата ли са такива оранжаво-розови снимките или от нещо друго?

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: iasen2   
Дата:   15-07-14 20:08

не , от виждането ми как да изглеждат снимките , сиреч от белия баланс :)
Обикновено се смесва светлина с различна цветна температура и предпочитам да променя изцяло белия баланс .

светкавицата си дава нормална светлина .

Понеже колегата се чуди какво да си вземе , работата с ръчни светкавици си е голяма тръпка и дава много по голяма творческа свобода отколкото да се ядосваш че нещо не мерило както трябва . Оставете ТТЛ за сватбарите и репортерите .



Публикацията е редактирана (15-07-14 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: pdimitrov   
Дата:   16-07-14 16:41

Да, видях, че съм се объркал, след като отново потърсих ревюта и цени :)
@satyno, а знаеш ли дали при никонския вариант този проблем е решен? Светкавицата няма да я ползвам кой знае колко често и не виждам смисъл да купувам SB-700. Бих взел 565ех, но ми трябва HSS.

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: iasen2   
Дата:   16-07-14 17:55

pdimitrov , защо ти трябва HSS ?

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: pdimitrov   
Дата:   18-07-14 14:35

За портретни снимки при силна слънчева светлина :) Ще ползвам никонския 50mm 1.8D.

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: iasen2   
Дата:   18-07-14 14:41

вервай ми , изобщо няма да ти стигне като мощност :))))))))))))))))))

Вероятно знаеш, че HSS работи на много малка мощност .
Ползвай бленди , много по ефективно и евтино е

А и за портрети не е много "портретно" да пуцаш със светкавица .



Публикацията е редактирана (18-07-14 14:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: thumper   
Дата:   18-07-14 16:06

iasen2, може ли като ползвател на същата светкавица (за Канон), да не се съглася?
При лятно обедно слънце, спокойно при HSS се ползва като запълваща. При подходящо позициониране на модела имаш запълваща, контра (от слънцето) и бокенце ако ти е бърз обкетива (1.8 считам, че е бърз).
Относно това, че се светва фронтално, аз лично при импровизирани кадри (екскурзии и т.н.), я ползвам със синхронизатори и държа светката с ръка, изнесена встрани. С модификатори за светлина съм съгласен, че светлината при HSS режим не стига (ако се снима по обед).



Публикацията е редактирана (18-07-14 16:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: pdimitrov   
Дата:   18-07-14 23:44

Да, четох, че HSS работи на по-малка мощност, но аз ще я позлвам точно за запълваща в гореспоменатите условия. Не казвам, че с нея ще ми се решат проблемите, но при всички положения ще е по-добре от липса на каквато и да е вънщна светкавица :) За допълнително оборудване трябва да почета/погледам още доста, тъй като съм аматьор и нямам никакъв опит в осветлението.

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: chukov   
Дата:   21-07-14 14:59

HSS не работи на по-малка мощност
просто светкавицата изпуска серия от бързи импулси, които сумарно дават по-ниска светлина

това се налага поради .... дълго е за писане, но е заради синхронната скорост и идеята във всяка една позиция на първо и второ перде и процепът между тях да попада светлина от светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кратък въпрос за светкавица YN568ex
Автор: iasen2   
Дата:   21-07-14 15:31

Е то не е ли едно и също като краен резултат .100 пъти по лесно е да сложиш неутрален филтър и да смъкнеш скоростта .



Публикацията е редактирана (21-07-14 15:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »