Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: allyx   
Дата:   14-07-14 17:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: prozium   
Дата:   14-07-14 21:59

Аз ползвам Qnap TS-879U-RP с ST4000VN000-1H4168 в райд 5 с инфинибанд и съм доста доволен :) До сега е нямало засечко - случва се понякога да заминава диск, но само по един, така че информацията ми е сигурна.

Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: allyx   
Дата:   14-07-14 22:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: virosh   
Дата:   14-07-14 22:31

Тъкмо щах да пиша че да ползваш инфинибанд в домашни условия е като да стреляш по врабчета с гаубица, и allyx ме изпревари.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: allyx   
Дата:   14-07-14 22:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: rlk   
Дата:   15-07-14 00:48

Шума не е проблем, всичкото оборудване така или иначе ми е в мазето. Тука и мен по ме притеснява цената определено. Не че не искам, но знам какво ще е решението на семейния съвет.


Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: localhost   
Дата:   15-07-14 01:02

Той модела няма инфинибанд подръжка но ти го ползваш [smilie18] [smilie18] [smilie18]


TS-879U-RP

Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: asahi   
Дата:   15-07-14 11:22

Eтo употребявани НАС-ове

Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: sherbit   
Дата:   15-07-14 11:30

Насчетата са тихи, нама да разбираш че работят.Може да си правиш разписание кога да се пали и гаси ако ти е кеф. Да си го палиш с WOL. WD имат дори изцяло с пасивно охлаждане. Много съм доволен от моя мъник, почти не харчи елергия, има биваща мрежа. Хоствам си аматьорския сайт на него, имам си винаги FTP под ръка ... супер е!

Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: psychoiho   
Дата:   16-07-14 00:01

RPI + rsync
по-просто, евтино и тихо от това няма накъде

ако имате нужда от по-висока скорост, има ARM компютърчета с по-добра мрежа и USB.

Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: stef7   
Дата:   16-07-14 22:24

Ако имаш парите Synology е чудесно решение, лесно за ползване с много опции, като достъп през интернет отвсякъде и т.н. Основното предимство остава леснотата за ползване. RAID5 e OK но с няколко недостатъка. Първия и най-големия - ако ти се скапе Synology то не можеш да вържеш дисковете към компютър и да ги прочетеш, трябва да си вземеш точно същото Synology.

Вторият е че струва доста по-скъпо от един евтин компютър пригоден за NAS.
И трятият е че писането на RAID5 e по-бавно.

Напълно подкрепям tzl, един обикновен компютър ще свърши същата работа и ще струва доста по-евтино. Доскоро имах две двойки дискове 2х3Гб и 2x2Gb в RAID1 (miror) под Windows към домашния компютър, използвайки RAID софтуера на Intel който върви за всички техни чипсетове. Отскоро го разширих по следния начин:

4х3Gb използвайки SnapRAID.

http://snapraid.sourceforge.net/index.html

http://snapraid.sourceforge.net/faq.html


За данни които не се променят често това е супер решение. Един диск ти е за Parity другите за данни. Може спокойно да се сложат 5 диска - един за Parity и 4 за Данни. Разликата е че това не е RAID в реално време, а работи със snapshots - синхронизираш го примерно един два пъти на ден. Но има много предимства спрямо истински RAID - най-голямото е че ако един диск се развали, може да го възстановиш, но в това време достъпа до другите дискове е налице, може да ги вадиш от масива да ги слагаш на друг компютър и т.н. Стигнах до това решение след много четене, сравнявайки различни опции, включително FreeNAS. Най-просто елегантно пак повтарям за данни които не се променят много често. Идеално за архиви, напълно безплатно но с редовно обновяващите се версии

Имам други два диска в RAID1 - miror където си държа по-често променящите се данни, примерно като редактирам някой видео клип, обработки и т.н. RAID1 е в реално време също много прост за работа и поддръжка. След като приключа местя готовия материал на дисковете под SnapRAID.

Значи всичко това може да имаш на цената на един HDD повече и компютър за oколо 300-350 лева, който да ти служи за NAS. Достъпа през мрежата е елементарен. Ако искаш през Интернет обаче си иска играчка. Тук решенията на Synology имат предимство. Общо взето като всяко нещо в живота, плащаш си за готови и изпитани решения.


Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: asnew   
Дата:   16-07-14 22:56

за NAS:
лесна инсталация, лесна работа с него, много и различен софтуер, включително за снимки (аз ползвам Synology 213j), достъпен през интернет с много добра защита, директна работа с него от компутрите вкъщи, таблет и т.н., свързан към телевизора през ЛАН-а и гледаш снимки и видео без да ти е нужен компа, работи непрекъснато, като харчи само 17W (моето устройство), възможност автоматично да пускаш backup към друго място в мрежата или в нет-а, или закачено към него (примерно външен диск, който да се пренася ). Доста надеждна защита чрез читав РАИД
Скоро разбрах, че мога да споделя снимка с някого в нет-а директно от устройството, което е доста практично.

Против:
излиза малко по-скъпо от обикновен външен диск или софтуерен РАИД на компа или home made NAS с безплатен софт.

Забележка: добре е за NAS-a да се ползват специализирани за това дискове, издържат по-дълго и работят по-бързо. Обикновените дискове за компютри не са предвидени да работят без почивка.

Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: didesignbg   
Дата:   16-07-14 22:57

Избягвам да пиша, но тази тема ме провокира. Синолоджи са една от добрите марки, това към което си се насочил не е решение за бекъп, а повече се доближава до малък сторидж. Читаво устройство за бекъп е по-удачно от компютър който превръщаш в такова устройство, освен ако нямаш необходимите знания, ако ги имаш няма да питаш. Ако тръгваш по този път инел нюк е паролата, не мисля че има смисъл, очевидно си прежалил едни пари, според мен това е по-добрият вариант. Синолоджи са от лидерите, но може би има смисъл да погледнеш и drobo, ако искаш да пестиш - zyxel. Аз бих заложил на рейд 1 и физическа отдалеченост.

Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: prozium   
Дата:   22-07-14 04:04

Не знам кой се хвали с нас ... странен човек трябва да си, за да се фукаш със сторидж :D Просто казах на човека евентуално да помисли и за кюнап като марка :)
Локалхост, прав си, няма инфинибанд - ползвам го с някаква интелска 2х10ге сфп+ карта, но инфинибанд ми е между блейдовете, но така или наче аксесвам сториджа през тях :)
Иначе да - за домашна употреба е оувъркил :) Това е за домашна лаборатория сетъпчето :)

За медийни нужди си купих ползван QNAP TS-509, легна ми точно 390 евро с ъпгрейднат процесор E7500 и 4гб рам, че даже дойде и с 5 диска по 1тб.

Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: netizen   
Дата:   22-07-14 08:19

В момента разцъквам един Thecus с HDMI порт и нейтивно XBMC , освен всички нужни "екстри" за един NAS. Ами доволно добре работи [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: NAS ползване и нещата около него.
Автор: sherbit   
Дата:   22-07-14 09:59

http://www.nas-central.org/ тук са хитринките

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »