Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на фотоапарат
Автор: ivunka   
Дата:   11-07-14 20:26

Здравейте! [smile]
Опитвам се да избера фотоапарат, предназначен за любителски снимки. Бюджетът, който мога да отделя за него, е 1000 лева +-50. Бих искала да ви помоля за съвет. Колебая се между 2 апарата - един Nikon и един Canon с 2 различни обектива:
http://brosbg.com/CANON-EOS-650D-+-obektiv-CANON-EF-S-18-55-f-3.5-5.6-IS-II-product-5969

http://brosbg.com/CANON-EOS-650D-+-obektiv-CANON-18-55mm-f-3.5-5.6-DC-III-product-7268

http://www.emag.bg/nikon-d3200-24-2mp-obektiv-18-55-mm-vr-ii-vba330k009/pd/DJWHZBBBM/

Ще съм много благодарна ако ме посъветвате нещо и помогнете с избора! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: nevermess   
Дата:   11-07-14 20:31

650D не е в класа на d3200.

Никон в този клас това:

Никон d5200

По скъп е от канона с 80 лева, но получаваш карта памет и чанта..

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivunka   
Дата:   11-07-14 20:51

Благодаря много! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: petrov88   
Дата:   11-07-14 21:09

Никонът във всички по- бели магазини е 800лв пак с карта и чанта ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-07-14 21:26

Фототехника се пазарува от тук:

http://magazin.photosynthesis.bg/


или от тук:

http://www.photopavilion.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: 798099   
Дата:   11-07-14 21:55

Ако не те хванат, може и от тук: http://www.sony.bg/electronics/fotoaparati


Но трябва да го направиш тайно и да не го споделяш след това...[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: BonoVox   
Дата:   11-07-14 22:31

Посочил си обяви с апарати с един китак

Взимай това:

A58 с два обектива: китак 18-55 и светлосилен 35/1.8 + ЧАНТА - всичко за 1099 лева

и не се занимавай с глупости [cool]



Публикацията е редактирана (11-07-14 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: allyx   
Дата:   12-07-14 01:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: BonoVox   
Дата:   12-07-14 08:22

Отварям й очите и за други опции и то по-евтини като комплект, пък тя да си решава какво да вземе. [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-07-14 08:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: insofia.net   
Дата:   12-07-14 08:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Don_Diego   
Дата:   12-07-14 09:18

allyx

Човек, аз не знам дали някой със сони рекламата прекалява, ама ти ако не си мерудия на всяко сони, ей на... комплекси ли те гонят, някой преди 25 години ти е продал калпав уокмен?

Така зададения въпрос от ivunka показва, че не е много наясно с това от къде и какво да купи. Предложението на BonoVox в никакъв случай не е лошо или подвеждащо, напротив. За любител е супер опция. Та, какъв ти е пойнта да се дърлиш и да рипаш като ощипана мома на седенка, всеки път когато прочетеш "сони"???

П.П. още един глас за:
A58 с два обектива: китак 18-55 и светлосилен 35/1.8 + ЧАНТА - всичко за 1099 лева



Публикацията е редактирана (12-07-14 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: kimi   
Дата:   12-07-14 10:28

щом е за любителски цели не ти трябва тежък огледалнорефлексен апарат, вземи си безогледален компактен фотоапарат от рода на Канон G - серията, ЕОС М или Сони NEX. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: nik4o79   
Дата:   12-07-14 12:58

650 + 18-55 STM

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: AlexHD   
Дата:   12-07-14 13:01

Изборът ти според мен трябва да безогледален апарат,не на огледално-рефлексен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: allyx   
Дата:   12-07-14 13:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-07-14 13:13

Всеки ден нова тема за избор на камера и все едно и също се пита.
Все пак...

Ако е канона и обектива е 18-55 задължително да е IS версия на последния!!!

Сони А58 е по-слаба камера от D5200 и 650D по отношение качество на картинката. Иначе бива като система, но по-добре някое А57!
Освен това 18-55 на сони е най-слабия от всички системи в момента като оптика без пентакс(тях не ги и поглеждай).

Канон нямат евтини твърди обективи(читави такива имам предвид), зуумовете им са добри - 10-18, 18-55, 55-250. Но 50 1.8 е боклучав, 35ца няма(тези дето ги има са безумно скъпи).

Никон е най-добрата система в този ценови клас. След 18-55 VR II(задължително търси него, става дума за новия модел с копче за сгъване и разгъване) можеш да си купиш 35 1.8 или 50 1.8 за под 300лв единия втора ръка или 300 или 350 бяха нови не помня. И са доста добри за тази пари.

Иии, ако ще е любителско наистина може да помислиш за безогледалка, но цените са малко по-високи.
Сони и Самсунг са добри за бюджетни системи.


Лично аз бих купил нещо втора ръка - евтино тяло и повече обективи. И ако е ново задължително от фотосинтезис или фотопавильон!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Don_Diego   
Дата:   12-07-14 14:55

Автор: allyx
Дата: 12-07-14 13:12

Интересно многознайковците горе как така изведнъж решиха, че авторката нямала нужда от ДСЛР ами от безогледалка... смешно става в тоя форум. А към сони спамерите трябва да се подхожда със зъл прът, особено когато прекаляват с глупавите предложения!


Човеко, наистина имаш сериозни проблеми, но не мисля, че фото-форума е мястото където ще ти се помогне...
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: stown   
Дата:   12-07-14 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivunka   
Дата:   12-07-14 16:59

Благодаря много за мненията ви!

Колкото до фототехниката със сигурност апаратът ще бъде DSLR. Марките, между които се колебая, са Canon и Nikon и разбира се тук идва въпросът: Коя от двете да избера? . Nikon D5200 също влиза в списъка с апаратите, между които се колебая. Колкото повече разглеждам форуми и места, от които мога да купя техниката, толкова повече се обърквам и изборът става по-труден. [smilie11]

Отново ви благодаря за съветите!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-07-14 17:08

Ами зависи какво ще снимаш... т.е. зависи какви обективи ще ти трябват...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: allyx   
Дата:   12-07-14 18:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivunka   
Дата:   17-07-14 20:14

Здравейте [smile] ... отново [smilie5]

Искам да благодаря на всички, които ми помогнаха да избера фотоапарата си и дадоха такива добри съвети. Аз вече съм горд собственик на Nikon D5200. [shtrak]

Та исках да ви попитам за първото зареждане на батерията. Трябва ли да се зарежда 24 часа? Или да я оставя да се зареди докрай и да я изключа?

Много ви благодаря за всичко!



Публикацията е редактирана (17-07-14 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: demiman   
Дата:   17-07-14 20:54

... второто ... и наблягай на книжката повечко [smilie3] не на въпросите ... успех [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: stown   
Дата:   17-07-14 21:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: daniil-k   
Дата:   18-07-14 00:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Sentel   
Дата:   18-07-14 09:54

Добре че, навреме се включи да дадеш съвет...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Emoxide   
Дата:   18-07-14 10:31

[smilie24] браво! Много добър избор!
D5200 е оптимален избор към момента.



Публикацията е редактирана (18-07-14 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Emoxide   
Дата:   18-07-14 10:40

Симо, Samsung е опция, но само ако става дума за наистина способен модел, какъвто е NX30 (1870лв. кит с 18-55mm)
Аз имам NX30 и NX3000. Мога да си представя какво може NX300 който е по средата.
Нищо под NX30 не е достатъчно добро и комфортно за ползване, което да се доближи до DSLR от нисък клас като тези, които се дискутираха. Нещо повече, "нанавистния" SONY a58, който е на половин цена всъщност е най-близо като машина до NX30. Разбира се Samsung-а е напомпан с повече хардуерни финтифлюшки, но цената му е абсурдна! (макар и с включени в нея 250лв. "подаръци")

А съвсем друго на ръка, че за Samsung може да се ползват само обективи собствено производство! А хубавите им стъкла са си немалко пари. Като изключим "мъката" с адаптери + ръчнофокусни

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: axlastro   
Дата:   18-07-14 13:43

Браво за избора - добре, че не е сте взели 650D - просто в този клас или 100D или Никон-а, лично според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: darkonebg   
Дата:   19-07-14 14:31

А 5300? Може ли да чуя никонско мнение за него? Той мисля, че вече е с мотор и попада в хай ентри левъл апаратите? Наистина доста по достъпните Никонски обективи ме грабват, а така и не мога да си съставя някакво сносно мнение за този апарат последните 2 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Emoxide   
Дата:   19-07-14 15:56

не, няма мотор за въртене на обективи, също както и останалите от този клас.
D5300 има доста предимства пред D5200, ако можеш да си позволиш, разликата в цената, струва си. Мнозина ще рекат че D7000 закупен настаро е по-доброто решение и може би ще се окажат прави. Има достатъчно много теми изписани до сега, потърси в търсачката тук, прочети и отсъди какво ти е ценно на теб.

ако аз търсех в момента APS-C Nikon, бих взел само и единствено D5300, ако трябва да е нов, от магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: darkonebg   
Дата:   19-07-14 22:42

Новичък търся да. Първоначално се бях метнал на 70д, но прецених, че съм твърде начинаещ за него. Не ми се дават повече от 1400лв честно казано, независимо, че д7100 много ми харесва. Основно търся тяло са видео обаче. Да кажем 2/3 видео, 1/3 снимки. Тъй като съм ужасно притиснат от времето кои тела на Никон с мотор си заслужават? И кои тела до около 1400(500)лв МАКС нови или втора ръка да гледам? Отделих доста време в четене ровене и проучване на Канон, а сега малко преди да си взема техника почнах сериозно да се двоумя за никончетата. Та нямам техническото време да чета два месеца, да сравнявам гледам и разучавам, за това буквално търся наготово съвет и бих бил склонен да го последвам.
Мерси предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   19-07-14 22:46

Търсиш никонско тяло:
1) С мотор.
2) За видео.
3) До 1400 лв.
Има само един такъв модел - D7000.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: darkonebg   
Дата:   20-07-14 03:43

А колко непреодолима е липсата на мотор основно за видео? Много съм метнал око основно на D5300. Липата на мотор в тялото влияе ли на фокуса (скоростта, точността, етц)? Моторизираните обективи различават ли се по някакъв начин от немоторизираните, освен с мотора ... и цената? :) За известно време съм ползвал Канон и някак си в първия момент реших, че липсата на мотор при повечето Никони е голям проблем, но дали наистина е така? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Sentel   
Дата:   20-07-14 08:30

Не е голям проблем, даже никакъв. Но ако разчиташ на автофокус при видео Канон 100D се справя в пъти по-добре в комбинация със stm обективи. Сигурно и други модели са така, но за този съм чел.
Аз взех D5100. При D5200 има бандинг, матрицата е на Тошиба, а не на Сони, както при 5100/5300. Ако ми се даваха повече пари бих взел 5300, но за начало реших да взема нещо по-евтино и с доказана матрица, същата от D7000, още един обектив, стативче, филтър и парите се трупат. Така че зависи какъв бюджет имаш общо, защото обективите и другите аксесоари са също важни.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   20-07-14 08:43

"А колко непреодолима е липсата на мотор основно за видео?"
Ако ползваш само моторизирани обективи - това е без значение. Още повече, че идваш от Canon, а там принципът е същият - мотори в обективите, телата без.
Аз лично, като си спомням как се държеше следящият автофокус при видео на D5100, бих предпочел да снимам на ръчен. Но това вече е до уменията и предпочитанието на видеооператора.

"Липсата на мотор в тялото влияе ли на фокуса (скоростта, точността, етц)"
Зависи от обектива, не само от тялото. Определено липсата на мотор и в двете влияе много [smile] .
Има нещо друго. При снимане с DSLR винаги трябва да се отчита възможността тяло и обектив да не си паснат, и да се появи фронт/бек фокус. За твърд обектив и тяло с възможност за корекция (D7000/D7100) това се оправя лесно, от менюто. Иначе - евентуално сервиз, или смяна.

"Моторизираните обективи различават ли се по някакъв начин от немоторизираните, освен с мотора ... и цената?"
Да, различават се. Обикновено моторните са по-нови версии, които са допълнително усъвършенствани по някакъв начин. Така че е много възможно да ги предпочетеш, дори и да си с моторно тяло.

Работата при телата Nikon не е само в AF мотора. Телата, които го имат, са по-висок клас, и предлагат повече фотографски екстри. И според мен си заслужава да предпочетеш D7000 пред D5300, въпреки по-новата матрица и повечето пиксели на последния.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: AndreyIst   
Дата:   20-07-14 12:32

Браво за избора. Другото е ченене и снимане. Намирай познати, които имат опит с настройките, поне в началото ще са ти нужни.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: darkonebg   
Дата:   21-07-14 02:49

Sentel, ако ще е Канон сигурно ще се изхвърля на 70D. Много ми е плаващ бюджета. Също да правите сте за D7000, но пак D7100 ме блазни повече. И сигурно бих се изхвърлил да взема D7100, а ако реша него ще почна дилемата 70D или D7100. Като канона има отявлено предимство за видео според мене. Но в снимки куца жестоко. От анализи в които се разрових 5300D и 70D не се чак толкова далече един от друг от една страна. (естествено, че Канона е по-добър, но не чак толкова много, особено до качество на снимки). Именно от тая логика реших, по-добре D5300 отделно, че за Никон ми трябват 200-300лв за един светъл твърдак (примерно). Да факт, е че и D7000, D7100 и 70D са повече pro-like. Особено за глупавите ми шефове. Отделно май Никончетата се справят по-добре с високото ИСО (главно имам да снимам на по-тъмни места). Всичките горе изброени освен D7100 нямат букса за слушалки и лайв аджъсмънт на звука. Канона и D5300 са с един слот за СД карта. За 70D няма оригинален грип. Само до тука са сумати работи, а изобщо не намествам сензори, затвори, карди/сец и т.н. Изобщо 1000 работи са ми в главата и всеки един от изброените е част от дилемата освен d7000 - може би защото не съм го проучил е част от дилемата.

П.С. Пък D5300 снима 1080 в 60p ..., а не измислените 60i и т.н.
П.С.2 И въпреки, че да ще го ползвам за видео в 2/3 от времето трябва да може да прави сносни снимки (като за кропка).
П.С.3 За да не се чудите к'во исках да кажа в 3 без 10 - 70d ми харесва заради видеото, фокуса, тъй-скрий фокуса, новия сензор и wi-fi опциите и т.н. , D5300 заради цената, възможностите, видеото (ясно ми е, че Никон ауто-фокусна система за видео напрактика нямат система нямат), добрите снимки, GPS, компактност, тегло и т.н. D7100 - същото, без wi-fi, но слота за две карти, възможността за слушалките, страхотното качество на снимки и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: IDA   
Дата:   21-07-14 10:03

"дилемата 70D или D7100. Като канона има отявлено предимство за видео според мене. Но в снимки куца жестоко."

И защо пък реши, че в "снимките куцал жестоко"? Защо просто не отидеш в един магазин и не щракнеш няколко кадъра с него? Аз снимам с предишния модел 7Д и мога да ти кажа, че до ISO 1600, картината е с безупречно качество. А ако снимаш в RAW и обработваш след това в LR или ACR, прилагайки леко шумопочистване, дори и ISO 3200 ще ти дава съвсем приличен резултат.

Всички залитате по абсолютно маловажни технически детайли и незначителни разлики между отделните модели, а игнорирате най-важния факт, че:

СНИМКАТА СЕ ПРАВИ ОТ ФОТОГРАФА, ДОКАТО АПАРАТЪТ Е САМО СРЕДСТВО ЗА ЗАПИС НА ИЗОБРАЖЕНИЕ. СЪОТВЕТНО, В 99,9% ОТ СЛУЧАИТЕ, НЕЙНОТО КАЧЕСТВО И ВЪЗДЕЙСТВИЕ ЗАВИСИ ОТ УМЕНИЯТА НА СНИМАЩИЯ !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Sentel   
Дата:   21-07-14 10:58

Айде, айде. И апаратът си е важен. Що не снимате със сапунери, а наливате хиляди в обективи и скъпи тела?

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »