Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Известия в сайта
Автор: SaS   
Дата:   03-07-14 01:56

Здравейте,

искам да пусна тестово една функционалност за показване на известия за събития касаещи потребителя.

Има ли желаещи да са бета тестери, за да ги добавя да я виждат?
Пишете тук и аз ще ви включа към списъка.

Засега е пусната да се включва при писане на коментари под ваша снимка. Т.е. има смисъл да го виждат за тестване такива, които имат снимки и някой им пише коментари.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: hannnibal   
Дата:   03-07-14 07:56

Аз бих се включил :)

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: realnoncho   
Дата:   03-07-14 08:20

Давай да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: netizen   
Дата:   03-07-14 08:36

И аз мога да съм бета тестер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: lorddemonic   
Дата:   03-07-14 08:59

Бих помогнал ?

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: turntablism   
Дата:   03-07-14 09:40

Я ме включи, че ми е прекалено скучно тези дни:)

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: fototo   
Дата:   03-07-14 10:25

Давай!

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: amplified   
Дата:   03-07-14 11:27

Получих известие по мейл, че някой ми е писал въпрос по обява, никъде във форума не намерих как да му отговоря или да се свържа с него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: atrifonov   
Дата:   03-07-14 12:06

аз искам да съм алфа тестер, а не бета [beer] [smilie3] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: chepkata   
Дата:   03-07-14 13:38

Да пробвам и аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: SaS   
Дата:   03-07-14 17:23

@amplified

Ако някой ти е писал през формата за имейл, то трябва да видиш дали е написал кой е неговия имейл, за да му пишеше на него. Друг начин няма.

Добавих ви.
Трябва в дясно на реда с менюто да виждате икона.
Тя се вижда само ако сте на първа страница, в базар, фотописи или образователна. За момента се получава известие само ако са ви писали коментар към снимка. Ако някой ви пише нов, без презареждане след 60 секунди трябва да ви "светне" известие.

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: SaS   
Дата:   03-07-14 23:44

Бях допуснал грешка и никой не го е виждал,
сега вече трябва да може да го виждате.

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: asahi   
Дата:   03-07-14 23:52

Ако мога да помогна - заповядай.

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: realnoncho   
Дата:   04-07-14 00:37

В момента не изглежда добре - под ФФ като цъкна на иконката ми се показва дълго и тънко поле само 1 пиксел. Понеже предположих че е меню, което не излиза добре отворих през IE - там пък се отваря менюто, но се крие зад някаква реклама(която не се вижда във ФФ с адблок). Само под хром излиза, но пак е малко дразнещо върху мърдащата реклама отдолу.

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: netizen   
Дата:   04-07-14 08:25

При мен изглежда добре, при 1680х1050 нейтивна резолюция. Но само когато съм в "Начало" работи. На всяко друго място където е видима иконката, след кликване не става нищо, след повторно кликване изчезва.
Може би е добре да показва с цифричка брой известия, така ще знаеш да кликаш ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: realnoncho   
Дата:   04-07-14 09:13

На мен първия път ми се показа цифра с 3 известия, които бяха от предните дни. Сега ще пусна една снимка да видя, ако някой смее да коментира [smilie25]


П.П. На първия коментар въобще не се получи да покаже ново известие както вчера, иначе като цъкнеш поне вече се вижда нормално [smilie8]



Публикацията е редактирана (04-07-14 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: fototo   
Дата:   04-07-14 09:37

При мен излиза на линията, горе в десния ъгъл иконка черна като фотоапарат
Кликаш отваря се малко прозорче с коментара
С браузер chrome
След като прочета известието иконата си остава там, не се маха



Публикацията е редактирана (04-07-14 09:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: realnoncho   
Дата:   04-07-14 09:40

Значи да обобщя с ФФ:
Като кликна на иконката се вижда, когато съм в страници:
Начало, базар, фотопис, образователна.
В останалите излиза само една линийка под менюто.

П.П. Сега пък взе, че излезе една нотификация без да цъкам на иконката, но изчезна при рефреш.



Публикацията е редактирана (04-07-14 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   04-07-14 11:41

А като коментирам снимка ще има ли известия, че някой е коментирал след мен (тип фейсбук) ?

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: marchello   
Дата:   04-07-14 12:51

включете и мене [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: sas   
Дата:   04-07-14 13:45

Марчело/Асахи, включих ви.

Значи да обобщя.
Дайте по един път CTRL+F5, за да се заредят новите скриптове.

Аз бях казал на кои страници работи, но сега вече го направих на всички.

Бях забравил да ви добавя права да виждате след зареждане на страница броя известия, сега и това го разреших.

Трябва и при първо влизане да може да ви показва известия, и при стоене на една страница - също.
При цъкане на известията трябва да се махне маркера с бройката невидяни. Ако се появи ново известие, трябва да се покаже отново 'балончето с известие'.

@LorDDemoniC, ще добавя едно по едно видовете събития. Сега искам да изчистим основната функция, после ще добавим каквито решим за полезни. Вие ще предложите. Аз си мисля за това, което ти предложи, както и: писане на коментари под фотописи, когато снимката ти мине определен праг, когато излезе на първа страница, добавяне на снимка в любими

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: marchello   
Дата:   04-07-14 14:16

[thankyou] работи!

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: lorddemonic   
Дата:   04-07-14 14:29

SaS [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: sas   
Дата:   04-07-14 16:08

Ако няма забелязани бъгове, да пускам и други събития да известяват?

Само се чудя с имейл известията как няма да е дразнещо.
Т.е. ако не си видиш, че имаш известия, то да ти прати имейл, ама хем да прати, хем да знае кога е пратило. След това ще дойдат нови известия и трябва пак да прати, ама след колко време [smile].

А по принцип пращането трябва да се настройва от профила дали искаш или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: serjy   
Дата:   05-07-14 12:17

има ли как да се изключват тези известия? мен примерно, ме дразни това, че постоянно ми висят подсетки и трябва задължително да ида на тях и да ги махна.

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: BonoVox   
Дата:   05-07-14 12:28

аз го виждам и без да съм искал :)

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: vanquished   
Дата:   05-07-14 13:13

Направете го и да дава съобщение, когато някой е гласувал за ваша снимка и с колко точки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: realnoncho   
Дата:   05-07-14 15:20

Последно забелязвам, че като напиша мнение под снимка и ме препраща към някакъв blank page, иначе като се върнеш съобщението го има. Да не е нещо покрай новата функционалност?

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: jingov   
Дата:   05-07-14 16:22

при мен работи ...
Вкл и Изкл да е от настр. на профила , където дасе отбелязва за кои неща искам известия

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   05-07-14 18:21

Когато коментирам моя снимка се опитва да ме върне на индекса, но ми показва бял екран ... Windows 8 Google Chrome последна версия ..

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: realnoncho   
Дата:   05-07-14 18:23

И аз говорех за същото...

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: marchello   
Дата:   05-07-14 22:16

бъгаво е тва нещо ..... мига червено за коментар писан и прочетен от мене преди 6 часа .... [smilie11] [smilie23] Напущам тоя форум! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: villie   
Дата:   05-07-14 22:48

Незнам,дали тази тема е мястото да споделя,но от вчера немога да коригирам кадрите си.Опитвам се да променя заглавие,влизам в редакция,правя корекция и като натисна "запамети",излиза въпросният бял екран.Промените не се запаметяват!Пробвах с няколко кадъра,например да ги спра от гласуване или да ги преместя в друг раздел,но промените не се запазват-пак излиза бял екран...На практика,ако реша да качвам нова снимка,немога да активирам и отметката за гласуване...

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: sherbit   
Дата:   05-07-14 23:00

Марк Зукърбърг ще има претенции за това нововъведение.

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   06-07-14 10:37

Иконката за известията я има и преди да се логне човек? Защо?

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: tisho86   
Дата:   06-07-14 12:24

Искам да отбележа, че идеята много ми допада! И аз някак съм попаднал в списъка явно:) Браво за инициативата[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: TheOne   
Дата:   06-07-14 14:13

Работи..........подкрепям !!!!!!!!! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: r_iva   
Дата:   06-07-14 17:47

Хубава добавка.
Проблем според мен е, че след като щракна фотоапаратчето и се разлисти списъка, той не може да се махне без избор от него - някакъв вид отказ с Esc или с кликване встрани от него, или след определено време... Ако не избера нищо, списъкът се премахва едва след презареждане на страницата.
Ето и сега пиша, а списъкът си е отворен горе... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: serjy   
Дата:   08-07-14 06:35

почнах да получавам мейли за всеки нов пост в тема, в която просто съм пуснал мнение?!? това е някакъв ужасен спам! моля спрете го! или кажете откъде да изключа тези известия?

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: rimohit   
Дата:   08-07-14 10:43

Седи ми едно червено известие , независимо , че съм видял всички... това от вчера!
Опцията е хубава!

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: nyamago   
Дата:   08-07-14 15:19

Функцията е полезна и всеки би я искал, но в момента тя отказва да запомни, че вече сме отваряли и видели подсещанията - и продължава да светка червено за стари, вече виждани неща [smilie2]

Има две нива, на които би могло да се изключи сигнала и да не се появява до поява на ново събитие:

(а) След като се цъкне (веднъж само!) върху конкретно събитие вътре в менюто да се отвори и да се види въпросното събитие. Така сигналът ще светка червено докато не се видят всички - след което ще загасне до появата на поне едно ново.

(б) След самото отваряне на менюто, без да се оварят в него конкретни събития. Това ще означава че потребителят казва "Видял съм какво ми сигнализираш, когато/ако поискам ще ги отворя" - и повече няма да му се подсказва, докато не се появи поне една нова позиция в менюто след последното товаряне.

Аз лично бх предпочел втория модел, но в момента не работи по нито един от двата - сигнализира все едно никога не си отварял нищо.



Публикацията е редактирана (08-07-14 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: nyamago   
Дата:   08-07-14 15:47

И още нещо за оправяне:

Събитията в менюто са разбъркани в напълно случаен порядък и е трудно да се открие кое е новото (поради немалката дължина на менюто - дали да не се ограничи до последните 3 или 5 събития?)

Би следвало да се появяват сортирани по някаква логика, по азбучен ред не е много полезно, нито по вид събитие - най-добре хронологично (с най-новото отгоре). След като имаме времето (часове, дни) като параметър, това не би било трудно?

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: doctoraaa   
Дата:   08-07-14 16:34

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: sandart   
Дата:   22-07-14 14:18

Не съм сигурен дали това беше темата, но ако става въпрос за цифрите в червения балон вдясно на страницата - при мен има бъг - понякога, след преглеждане на коментара една 1-ца се изчиства, но понякога не. В момента там се мъдри цифрата 3, а след поредното опресняване трябваше да няма нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: ctpahho   
Дата:   22-07-14 14:43

Ъм, при мене има едни 4 нотификации за непрегледани нещица ама няма и начин да ги прегледам кои са и къде са о.О Няма и скролер да видя дали са някъде по назад.
И по този начин винаги ще си светят 4 нотификации...всъщност не винаги щот константно ще се увеличават със всяко следващо което не мога да проверя о.О

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: sandart   
Дата:   22-07-14 15:03

Да, същият бъг е, но и с преглед назад не се оправя. До скоро ми показваше 2 известия, получих кометар за 3-то, прегледах го, но той не се изчисти и сега са вече 3 и така отвреме навреме, не знам в какво прогресия, се увеличават...

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: MAX-1   
Дата:   22-07-14 15:13

.... Хубаво е ! Така не се чувстваш самотен .....

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: Lycan   
Дата:   22-07-14 16:29

чисти се с един ред, добавен в custom rules на adblock:
photo-forum.net##SPAN[id="notifCountValue"][class="notifCountValue"]

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: sandart   
Дата:   22-07-14 17:12

HTML,
Сигурно добре си го казал, но може ли малко по-простичко, като за лаици - за добавката adblock на Firefox ли става дума или за какво, като потребител мога ли да ги изчистя и как? ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: nyamago   
Дата:   22-07-14 17:25

Две седмици след последния ми коментар - ПРОДЪЛЖАВА:

- Да сигнализира с червено за 'нови' известия, въпреки че всички са отдавна прочетени (и погледнати с неколкократно отваряне на менюто). Най-дразнещ бъг за НЕЗАБАВНО оправяне.

- Да показва ПРОЧЕТЕНИ известия наред с новите, което обърква и прави менюто ненужно дълго.

- Да показва известията РАЗБЪРКАНО, а не в хронологичен ред. Преди няколко дни за известно време изглеждаше като да ги подрежда, с някое единично изключение. Сигурно е било случайно: сега са пак напълно разбъркани и нови се появяват в средата, под няколко стари.

Работи ли се по тези неща?

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: Lycan   
Дата:   22-07-14 18:18

@sandart, да разбира се, adblock за Firefox, Safari, Chrome...

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: sandart   
Дата:   22-07-14 18:33

Добре, но как да разбирам употребата му? - С него ще изчистя временните бъгове или ще ги блокирам и за в бъдеще? Защото, ако е второто, то се обезсмисля самата услуга...

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: Lycan   
Дата:   22-07-14 21:43

Всъщност няма да изчисти нищо, просто престава да се ти показва червеното квадратче до момент в който не решиш да го върнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: sandart   
Дата:   22-07-14 21:57

Ясно, благодаря! Все пак е полезно инфо сред подобното затъмнение по темата...:)

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: shamelessEyes   
Дата:   03-12-14 00:30

Не знам дали е само при мен, но имам някакъв проблем с навигацията в сайта.

Като натисна линк от менюто различно от "Начало" (Home), менюто се размества или по точно първият линк, който преполагам е "профил", изчезва. Има само празен поле и чертичката, която разграничава следващия линк . Също, сигнализацията за коментари под снимки спря .. от известно време!?

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: realnoncho   
Дата:   03-12-14 09:36

Мда, така е - като не си се логнал сайта се размества неприятно...

Отговори на това съобщение
 Re: Известия в сайта
Автор: serjy   
Дата:   03-12-14 10:56

мене ми се ще, да има опция всеки да може да си включи или изключи тези известия. определено ме дразни да ми мига постоянно нещо в червено и да трябва да ходя да го зачиствам всеки път!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »