Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: nikste   
Дата:   07-06-14 23:39

Използвам с кеф от 7-8 месеца фотоапарат Sony Cyber-Shot DSC-RX100 II

След като му намалиха цената разбрах, че ще се появи неговият наследник и както всички сте разбрали той вече дори е на пазара.

Но като човек, заменил Олимпус ЕП3 с ДЖОБЕН фотоапарат с много добро качество не мога да се примиря с някои неща в наследника:
- размера на фотоапарата е увеличен в дълбочина с цели 0.5 см. Надявах се наследника да е по-тънък, защото ми се искаше с една идея да е по-малък и да може да се събира и в някои други джобове. За съжаление Сони леко бягат от джобния размера на този така или иначе хубав фотоапарат. Ако искам да си купя щайга ще си взема ДСЛР с ремарке и ще си го нося където поискам.
- теглото е увеличено с цели 36 грама - искрено се надявах да го намалят, защото дори сега, като ми стои в калъф за колана трябва да го стягам малко повече, за да не ми паднат дънките. Все повече преносимия джобен фотоапарат на Сони се отдалечава от първоначалният замисъл!
- като сравних качеството на двата фотоапарата в www.dpreview.com стигам до извода, че малкото по-добро качество хич не си заслужава тормоза да продавам стария фотоапарат и да купувам нов, който е с цели 200 лева по-скъп, а в момента вече и с 500
- слагайки визьор, за мен фотоапарата не се превръща в професионален. Използвам екрана, именно защото се ЗАВЪРТА. Скоро правих фотосесия и с професионален фотоапарат и само заради това удобство снимах и със Сонито.
- увеличавайки светлосилата, но намаляйки оптичния зуум за мен лично е безсмислено. Бих казал, че светлосилата и на RX100 II е достатъчно добра без значение от зуума.
- останалите предимства като по-бърз процесор, вграден ND филтър и други хич не ме привличат да отида веднага до магазина и да там вече коментираната цена

Като изключително доволен ползвател на Sony Cyber-Shot DSC-RX100 II моето лично мнение и съвет е, че е абсолютно безсмислено да се купува RX100 III.

Най-важното нещо за този фотоапарат е, че трябва да остане преносим, джобен, малък!

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: MarinY   
Дата:   08-06-14 00:05

Това писание ми прилича на самоубеждаване, че снимаш с модел от миналата година. [smilie3]

Апаратите за по една година ползване, докато излезе следващия модел, ли ги купувате?!

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: hotsnail   
Дата:   08-06-14 00:14

ъъъъ чакай сега RX100 1-ва серия отговаря на повечето ти желания и е доста по-евтин.

Тия 3 апарата са за различни хора и имат ралзични екстри. Пускат ги по един на година за да вземат повече пари от линията....RX100 1-ва серия беше скъп докато не дойде 2-ра и после падна още малко с идването на трета...Сони си максимизират печалбите.

Между тия апарати да дириш ралзика в качестовото .... нещо си объркал много яко.

зум не е намален....не знам дори какво точно означава безумното твърдение "намаляйки оптичния зуум"....просто са сложили по-широк обектив и по-светлосилен. ако поне малко си се интересувал много хора искаха 24мм еквивалент да има на RX серията и първо пуснаха RX10 а сега RX100 III. Просто отговарят на желанията на клиентите си.

Ако си си взел 2-ра серия снимай смело и не се коси че има 3-та...на дали някой в Сони е подозирал че ще има хора дето искат да минат от 2 на 3....просто няма смисъл. Ако не беше зарад печалбата и 3-те модела щяха да ги пуснат преди 2 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: marves   
Дата:   08-06-14 00:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: hotsnail   
Дата:   08-06-14 00:58

еми да това е...ако не ти трябва визьор и 24мм просто си щракай. Мнго яки апаратчета. Гледам снимки на познати дето си взеха...ми хубави са. Няма общо със другите сапунерки. Пък се събират в джоб...сигурно и 3-та серия пак влиза в джоб при желание...за туризъм просто няма друга опция. Идеалния избор на пишман фотографа.

То и на 2-ра серия можеш да и вземеш визьор за 600-700 лева ако искаш...ама това в 2-та е по-готино направено....така де струват си парите релано, щото няма алтернатива в тоя размер.



Публикацията е редактирана (08-06-14 00:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: nikste   
Дата:   08-06-14 12:23

Първата серия най ми допада и единствената причина да не го си го купя е че няма възможност за прехвърляне на снимки към телефон през Wi-Fi. Всичко останало му е идеално.

Не се самоубеждавам. Нито искам морална подкрепа за "втората цедка" фотоапарат. Имам възможност да си взема третата серия и не се чувствам прецакан. Направил съм доста снимки с втората серия и всичко се е изплатило до стотинка. Но подведен, може би от телефоните, че всеки нов модел е по-тънък и лек, ми се иска и така да е при КОМПАКТНИТЕ фотоапарати. Нямаше да е приятно ако днешните телефони бяха с големината на мобифоните :)

Размерът, само че има значение и дано в следващата четвърта серия да го намалят :)

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: hotsnail   
Дата:   08-06-14 12:58

Мойте телефони пък растат с всяка година от 2.5 инча преди 4-5 години сега съм на 5 инча, преди туй 4 ......

ПП снимай и въобще не се оглеждай, преди да се строши стария апарат или поне яко да ти писне



Публикацията е редактирана (08-06-14 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: insofia.net   
Дата:   08-06-14 13:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: Don_Diego   
Дата:   08-06-14 13:28

Поредната тема с която автор иска да ни каже нещо и нищо не се разбира... 36 грама нагоре, 0.5 мм настрани, пък това не ме кефи, пък онова, пък имам стария модел и стигнах до извода, че компаниите ни заливат с нови модели, за да цоцат кинти?!?

Добро утро... при телефоните дето ги споменаваш е много различно... там са на всеки три месеца. Апропо, hotsnail ти го е написал- при смартфоните размерите вървят към гигантски, даже измислиха нов клас, фаблет?! Щом и ябълката хвърчи към 5.5 инчов модел, за кво говорим?!

Щракай си с RX100 II и не се коркай- за всеки влак си има пътници, на RX100 III ще се качат доста. Няма да ги оплаквам сбъркали ли са или са направили добрия избор. И с двата апарата ще стават прекрасни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: peter_m   
Дата:   08-06-14 13:30

Много съм далече от тази техника, но се чудя колко ли е удобно да се снима с такъв визьор [smilie8]


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wdyt6736.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/biux9353.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mthb5619.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vrag2514.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-06/mevg6291.JPG


http://img01.quesabesde.com/media/img/noti/0071/dsc_rx100m3_lifestyle_wmen_expoct2015_2_1200.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: georgivelev   
Дата:   08-06-14 16:20

Хах, горната снимка кърти мифки![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: hotsnail   
Дата:   08-06-14 16:28

и на мен ми е трудно да проумея, колко ли ум трябва да имаш, за да се качиш на самолет с подобен личен багаж. Представям си да правиш трекинг 10-12 часа на ден с това на гърба..а къде ли си държиш храната и дрехите...


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/nvru8301.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ouui8189.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ccxf5026.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hsny1720.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-06/aiva2547.JPG


http://photochanti.com/img/p/4/1/41-thickbox_default.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: daniil-k   
Дата:   08-06-14 17:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: ludiakolio   
Дата:   08-06-14 19:54

Май до меренето стигнахме..
По темата-вида на машината се влияе от пазара,не се коси,че си друг клиент.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: insofia.net   
Дата:   08-06-14 21:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: Wik   
Дата:   08-06-14 21:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: insofia.net   
Дата:   08-06-14 21:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: ZENON   
Дата:   08-06-14 21:56

Абе чак да няма обективи е леко пресилено. Има. И туристически и твърди. Ако му трябва нещо на човек - отива и купува или поръчва.
Няма никаква драма.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: Wik   
Дата:   08-06-14 21:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: pmartinov   
Дата:   08-06-14 22:00

Мaркетингa е aгресивен зaщото Япония издишa.

След едно десетилетие gut bae.


Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: old_firehand   
Дата:   08-06-14 22:04

не разбрах точно какъв ти е проблема ...като че ли се убеждаваш че твоя е по добър от новия модел,и очакваш някой друг да те подкрепи ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: Wik   
Дата:   08-06-14 22:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: jivkojj   
Дата:   08-06-14 22:10

Обективи за НЕКС има... ама недомислени, 3-4 броя 18-200, 18-105,дето като го завинтиш на некса, става като д5000 с 18-105, 16-70 със спорни качества, но затова пък космическа цена. Добре, че са сигмите, макар и добри, пак с недостатъци - блендата можеше да е по-отворена от 2.8,нямат стабилизация, фазов фокус само в центъра.

По-лошото е, че не се задават други Е-обективи. Сега докато запълнят ЕФ нишата, ще се радваме на наличното само [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: juslen   
Дата:   08-06-14 22:31

Некса само с ръчнофокусни, така го ползват 80% от потребителите, за автофокусни обективи има micro 4/3 системата, въпреки че пак не е същото-поне според мен и от личен опите сензорите на NEX са по-добри от micro 4/3. И DOF-а като хората и някак по-блага картинка си вадят, аз поне не можах да харесам micro 4/3 системата нито като ергономия, нито като качество на картинката.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в очите ли е новият Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III
Автор: Wik   
Дата:   08-06-14 22:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »