Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: RAW видео с Magic Lantern - качество без компромиси
Автор: IDA   
Дата:   14-01-15 15:08

"Тази карта не я ли дават до 150мб/с?"

Да, така е, но интерфейсът на канонските апарати не поддържа толкова високa скорост на запис или ако я поддържа, това е само на теория. Максималната скорост, която интерфейсът на 5Д3 например поддържа реално с ML е 121 MB/s, но при изключени множество функции на ML (в playback mode и global draw OFF). Реалната скорост на запис в режим RAW-видео със звук (MLV-формат) е около 90 MB/s, което е напълно достатъчно за непрекъснат FHD запис на 30 к./с., както в нормален, така и в 3х-crop режим. Изпробвал съм го лично. При по-високи резолюции в 3х-кроп, интерфейсът не може да насмогва и след време буферът се препълва и записът спира, но всъщност това време никак не е малко. При 7Д в "3x crop" на максималната резолюция (2496х1200), доколкото си спомням, позволяваше над 5 с. запис на 24 к./с.. При 5Д3 максималната резолюция в 3х-кроп беше още по-висока и там записът спираше след около 3 с.

Аз обикновено снимам RAW-видео на максималната резолюция, позволяваща съотношение 16:9 и в 3х-кроп качеството е много добро, а видеото търпи на яка обработка без видима загуба на качество. Накрая умалявам до 1920х1080 размер и добавям малко USM. Резултатите ги видяхте по-горе.

Що се отнася до картата Lexar 64 GB x1066, по разни форуми я считат за най-добрата за RAW видео. Потвърждавам го и аз от личен опит.


Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - качество без компромиси
Автор: martin-dm   
Дата:   14-01-15 18:06

Благодаря за подробната информация!

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - качество без компромиси
Автор: PresMo   
Дата:   20-01-15 18:12

Имам малко затруднения , пуснах Silent Picture Mode , но не успявам да направя снимка .... Задържам копчето на фотоапарата на половина, но уви.... Нищо няма ... Снимка не успявам да направя...

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - качество без компромиси
Автор: IDA   
Дата:   28-01-15 10:14

ДОБРИ НОВИНИ ЗА ПРИТЕЖАТЕЛИТЕ НА EOS 70D !!!

Вече има работеща версия и за този модел:

Canon 70D (Alpha 1)

Още е в начален стадий, но пишат, че RAW-видеото работи, което е важна стъпка в правилната посока.

Тези, които нямат търпение да изпробват програмата на 70Д-тата си, внимателно да прочетат горната тема и стриктно да следват инструкциите по инсталацията, за да няма после неприятни изненади !!!

Приятно тестване!


Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - качество без компромиси
Автор: IDA   
Дата:   28-01-15 16:01

Ето го и първото RAW-видео със 70Д. Има и сравнения с вграденото H.264 видео:

RAW-видео със 70Д

Пишат, че фокусирането с докосване на екрана също работи в RAW-видео режима. Честно казано, истински завиждам на притежателите на 70Д, че я имат тази благина.



Публикацията е редактирана (28-01-15 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - качество без компромиси
Автор: Petri   
Дата:   28-01-15 16:36

Снимано е в резолюция 1600х800 и после интерполирано. Това защото SD слота не поддържа високи скорости ли?

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - качество без компромиси
Автор: lamerko   
Дата:   28-01-15 16:47

5-6 секунди RAW видео заема около 2-3 GB място... сам сметни каква скорост ти трябва. Естествено не се свежда само до скорост на записване, но и до техническо генериране на RAW кадрите :)

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - качество без компромиси
Автор: Petri   
Дата:   28-01-15 17:06

Lamerko, снимам RAW видео от скоро на 5д мк3, наясно съм със скоростите горе долу. Всъщност 5-6 сек. заемат по-малко място ама да не изпадаме в подробности.
Въпроса ми беше към IDA.
Мерси предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - качество без компромиси
Автор: IDA   
Дата:   28-01-15 18:42

"Това защото SD слота не поддържа високи скорости ли?"

Доколкото разбирам от темата, да, това е причината. Интерфейсът на 70Д поддържа до около 41 MByte/s скорост на запис. Същото е и при 6Д. И въпреки това, RAW-видео заснето в 1600х800 резолция и интерполирано до 1920х1080 е значително по-детайлно и качествено от вграденото видео. От филмчето се вижда, как и цветният алайъсинг изчезва напълно в RAW.

Има и друга, още по-добра новина. Почти са готови с FRSP на 70Д. Може да се очаква, че скоро и тази функция ще я пуснат.

Петре, прочети цялата тема. Има много интересни неща.


Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - качество без компромиси
Автор: Petri   
Дата:   28-01-15 18:58

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - качество без компромиси
Автор: syntrillium   
Дата:   20-08-15 20:58

Здравейте,

Направо на въпроса - Някакви идеи какво да ползвам за конвертиране на MLV файлове?

Сложих МЛ преди 2 дена от интерес и любопитство, но и за да се възползвам от някои от екстрите, които Канон са "забравили".
Повечето неща са ясни, но има и такива, с които или аз не успявам да се справя, или проблема е във все още алфа версията на МЛ.
Тялото е 70Д, версията на МЛ е magiclantern-Nightly.2015Aug15.
Конкретния проблем е рав видеото с модула raw recording v.2.
Прави файл .mlv, който се плейва в апарата, но конвертираните .dng файлове дават гешка във фотошоп - file format module cannot parse the file. Версията на камера рав е 9.1.
Конвертирам .mlv с MLV Converter 1.9
В същото време ако снимам видео със стария модул raw recording v.1, който прави .raw файлове няма проблем. Конвертирани с
raw2dng си се отварят и във фотошоп и като видео в афтърефектс.

Някакви идеи какво да ползвам за конвертиране на MLV файлове?

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - качество без компромиси
Автор: M_D   
Дата:   20-08-15 22:22

Възможно е да не е актуален този конвертор.
Пробвай mlv_dump.

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - качество без компромиси
Автор: Pink_Kong   
Дата:   22-08-15 10:29

Някой, който ползва ML на 5DMKIII може ли да каже дали продължава да излиза full HD сигнал на HDMI-out конектора? т.е. заедно с ML да се ползва изхода за стандартния видеосигнал с рекордер в Pro-res, примерно. Би трябвало да не се влияе от ML, понеже HDMI изходът вади директно от сензора. В момента ползвам МКIII с Ninja Blade, затова ми е интересно да знам.
Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »