Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Оптичен спот
Автор: rolemodel   
Дата:   23-04-14 14:38

Здравейте колеги,
реших да си купувам оптичен спот , но се оказа, че в България го няма ( или поне го нямат в наличност ) и трябвало да чакам 2,3 месеца( това ми казаха от динафос). В динафос, фотопавилион и прочие и прочие, спотът струва 350лв. , а гледам че има някакъв от 150 - мини оптичен спот(със същите филтри и форми ) . Та, струва ли си тоя мини спот или да си го търся от чужбина. Благодаря за вниманието и на всички, които ще напишат нещо смислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен спот
Автор: Ando   
Дата:   23-04-14 15:05

Аз реших проблема с двете си ръце - направих си го сам [smile] Евтин вариообектив от базара, задна капачка с пробито дъно, кутия, направена от подръчни материали и оптичния спот е готов [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен спот
Автор: dimidumi   
Дата:   23-04-14 20:57

Интересно би било да се видят снимки на ръчно направени спотове в домашни условия. Имам два ръчни обектива които са със гъбясали и мръсни и надраскани лещи и за снимане не стават, а и тук-там се намират такива за 10-на 20 лв. защо да не се ползват в някаква конструкция за оптичен спот. Мисля си разни възможни решения и ще потърся и снимки в нета, ако някой има идеи да пише. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »