Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: rezorektor   
Дата:   22-04-14 20:14

Здравейте,
спрял съм се на тези 2 апарата - Canon EOS M и Olympus PM2. Спрял съм се на тях, защото са компактни, с голяма матрица и цената ме устройва. За EOS M изчетох много негативни мнения, особено за бавния фокус, но той е оправен с новия фърм.

Моля да ме посъветвате, кой от 2-та да избера и защо?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: dido1234569   
Дата:   22-04-14 20:35

Olympus epm-2 - много добра стабилизация,високо използваемо ИСО и много много голям избор от обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: serjy   
Дата:   22-04-14 21:46

олимпуса естествено! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: BotsRevenge   
Дата:   22-04-14 22:50

Олимпусът също така, защото динамиката му е с около 1 бленда по-голяма и това се вижда.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: nevermess   
Дата:   22-04-14 23:59

Olympus PM2 определено. Все се каня да си го купя, като воро тяло, ама пусто не остават пари. В технополис има промоция и може да се вземе за 650 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: JoroHEI   
Дата:   23-04-14 14:15

Canon EOS M е много добър избор имаш най голямата гама от обективи и светкавици за него, фокуса е оправен с фърмуер, много добра джобна камера, ако го вземеш с 22мм -вият обектив ще останеш много доволен. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: allyx   
Дата:   23-04-14 14:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: ranopile   
Дата:   23-04-14 14:42

Аз избрах EOS M с 22/2. Но имам доста канонски обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: marves   
Дата:   23-04-14 14:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: SoftImage   
Дата:   23-04-14 15:01

>>allyx : Олимпуса като апаратче е по-добър, но с канона получаваш достъп до канонските обективи, което само по себе си оборва всички останали аргументи.

rezorektor, не връзвай на подобни тези. На безогледалките като се сложат СЛР обективи бързо осъзнаваш, че те са от един друг свят. EOS M системата е в зародиш и то защото Канон не бързат да предоставят пълноценна безогледална система на този етап. Ако сравняваме 2-та апарата Oly еднозначно е по-доброто решение - по бърз фокус, по-добър сензор, част е от една много развита система(м43)!
[shtrak]



Публикацията е редактирана (23-04-14 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: allyx   
Дата:   23-04-14 15:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: JoroHEI   
Дата:   23-04-14 15:28

ЕОС -а е с голям сензор кроп 1.6, което също е предимство. [smile]



Публикацията е редактирана (23-04-14 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: rezorektor   
Дата:   23-04-14 15:38

Благодаря за съветите[smile]

Наличните обективи от Канон ме устройват за целите, за които ще използвам апарата. Интересуват ме основните предимства и недостатъци на телата.

Не мисля да бързам. Ще следя темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: SoftImage   
Дата:   23-04-14 16:32

>>Подобните тези са изпитани във времето колега.

allyx, аз не споря, че сте си изпитали обективите!!![beer]
Мисълта ми е, че тези обективи са пригодени за фазово фокусиране и не се справят добре при CDAF(бавни и ГОЛЕМИ са). На безогледалките силата им е, че ползват предимно CDAF и Oly го правят доста бързо(м43 имат най-бързия за момента фокус). epm-2 има и доста повече екстри - почистване на сензора, стабилизация на сензора, фокусиране с докосване, фокусиране по най-близко око. Сензора на Oly е малко по-малък, но за сметка на това е по-добър(нали е от Сони :)) от този на Канон поне според DXO.
rezorektor, поразгледай и E-M10(ако не ти обърква много бюджета).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: serjy   
Дата:   23-04-14 18:08

според мен, ако вземеш да поснимаш по половин час със всеки от двата фотоапарата много бързо ще забравиш за канончето. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: axlastro   
Дата:   23-04-14 18:35

ЕОС-М дори и с новия фирмуер фокусира бавничко. Но това не ме притеснява изобщо. Снимам почти само с него и 22/2 е уникален обектив а със сигма 30 1.4 новия и 85 1.8 на канон се справя отлично и даже фокуса е адекватен, а тази цена на която го продават е съвсем прилична.
Иначе снимките на фуджита-та най-много ми харесват



Публикацията е редактирана (23-04-14 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: BotsRevenge   
Дата:   23-04-14 20:24

Мога да кажа следното - преди снимах с Nikon D3s активно. Сега имам Pen mini 2 и OM-D E-M1. Мога да кажа, че продължавам все така активно да снимам и то отговорни неща и макар и двата ми олимпуса да не са про клас като никона, действам уверено и не съжалявам. Особено ме радва, че динамичният обхват е същият като на бившия ми фулфрейм и това е важно за мен.

Казвам това в смисъл, че пенчето може да е дребно и да прилича на сапунер, но реално е много силна машинка и в много условия като снимам рамо до рамо с колега с 5D mk III и ние самите после не можем да познаем коя снимка на кого е, ако ги кропна с еднакви пропоции. Тук говоря за снимане в реални условия с адекватни настройки за всеки апарат, а не за научни изследвания в студио и еднакви настройки.

Не бих избрал канонското предложение. С олито имам всички нужни обективи, които мога да поискам и всичките са страхотни.



Публикацията е редактирана (23-04-14 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: rezorektor   
Дата:   23-04-14 21:25

Преди малко бях в Технополис и успях да подържа и 2-та. За съжаление и двата нямаха заредена батерия[smilie2] Олито изглеждаше като извадено от зрънчо с играчка пред Канона. Тялото на ЕОС М е направено цялото от магнезиева сплав, а целия обектив от алуминий. Олимпуса пък от своя страна беше значително по-лек и компактен.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: SoftImage   
Дата:   23-04-14 21:45

rezorektor, в ценово отношение ЕОС М съответства на E-PL5. Той е с метален корпус, с повече контроли за управление и подвижен екран. Ако искаш еднакво ниво на изработка гледай и ценовото ниво. Според мен най-изгодния апарат(цена-качество на материалите-екстри) в момента е Е-М10 - с EVF + Най-новата стабилизация на Oly. Той вече е доста над нивото на ЕОС М! Освен това много е важно да ги поизтестваш малко за да имаш реална представа за възможностите на апаратите! Прецени си и какви обективи търсиш и предоставя ли ги системата!



Публикацията е редактирана (23-04-14 21:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: wall   
Дата:   23-04-14 22:07

Олимпусът е по-бърз - и на старта, и при фокусиране. А и стабилизацията е от значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: rezorektor   
Дата:   23-04-14 22:40

SoftImage, те са в един ценови клас. Канонът е 669 лв, а Олито е 650.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: peter73   
Дата:   23-04-14 22:45

E-PL5 в момента е по-евтин от Е-РМ2 в британския амазон - 770 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: SoftImage   
Дата:   23-04-14 23:42

Аз ли нещо не схващам?
Канон:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200301012003.html

Оли:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200304012019.html

Я това не го бях виждал:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280504000394.html

[smilie24] Малииии

А и още малко:
http://magazin.photosynthesis.bg/olympus-cashback.html


Ако нещо изтървам прати ми линк [beer]



Публикацията е редактирана (23-04-14 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: peter73   
Дата:   24-04-14 07:42

Да, пропускате думите "британския амазон" в поста ми :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M vs. Olympus PM2
Автор: rezorektor   
Дата:   24-04-14 08:33

SoftImage, погледни цените в Технополис.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »