Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със слота за картата памет на Никон
Автор: ttahchiev   
Дата:   20-04-14 20:42

Имам проблем със слота за мемори картата на фотоапарат Никон Д3100.Подозирам, че има останало счупено парченце от последната карта, която се оказа почти разпаднала се, като я извадих.Работата е там, че преди 2 години ми се супи друга карта по подобен начин от същия апарат и вече мисля, че проблема не е в картите, а във фотоапарата.
Още по-неприятното е, че ми трябва да е готов до майските празници сега, а като чета по разни теми - в официалния сервиз май ще се бави няколко месеца за подобна механична повреда.
Някаква идея къде може да ми помогнат бързо и качествено?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със слота за картата памет на Никон
Автор: peter_m   
Дата:   20-04-14 21:14

И на мен ми направи такъв проблем на Д5100 ... на 5000 кадъра ... счупи незнайно как карта вътре (оригиналната сандиск която беше с апарата) ... изтръсках 2 парченца, гледах с фенер ... не открих повече. Но от тогава като сменям карти, като сложа понякога не зацепва ... цикли часовника на екрана, или не я познава ... трябва 2-3 пъти да я сложа ... иначе си щрака.

Да не би някой от контактите да не контактува ... или нещо по слота ...

Мисля да сложа един адаптор и да мина на микросд ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със слота за картата памет на Никон
Автор: sathv   
Дата:   21-04-14 02:46

Ако конектора за картата е стандартен примерно от тези могат да го сменят във всеки уважаващ себе си радио или компютърен сервиз. За сервизите за телефони не искам да говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със слота за картата памет на Никон
Автор: ttahchiev   
Дата:   21-04-14 14:18

Според мен проблемът е именно в някой от контактите - може би е малко изкривен или подобно, а е възможно и да има малко парченце, което да се е заклещило някъде, защото не виждам защо толкова трудно влиза и излиза картата.За момента фотоапаратът снима, но за празниците се страхувам да не ме остави, защото съм на път.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със слота за картата памет на Никон
Автор: ttahchiev   
Дата:   21-04-14 14:21

Дано случа на някой кадърен сервиз тогава, защото като зная какви сервизи има - боже пази!Не зная дали Зентекс съществува още, но може да пробвам в Бушона, ако не намеря другаде.Там имах малко търкане преди години с една камера, но с обслужването, не и с работата, върху ремонта.Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със слота за картата памет на Никон
Автор: nevermess   
Дата:   23-04-14 13:14

Докато си решиш проблема просто не вади картата ами сваляй снимките през кабел (трябва да имаш в комплекта).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »