Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: forever_carrie_on   
Дата:   19-04-14 19:13

Понеже така или иначе се правят промени по сайта, ще си позволя да кажа какво според мен би било хубаво да се добави като функционалност, ако е възможно разбира се и ако не съм единствената която смята така.

На мен лично много ми липсва възможността да мога да "следя" дадени автори, както е по други места за споделяне - примерно в профила да има страница с "фийд" с последните Х снимки на авторите, които всеки е избрал да follow-не.

Не знам дали идеята е добра - може би това умишлено не е направено поради някакви причини, но ми е интересно какво мислите и вие по въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: serjy   
Дата:   19-04-14 19:18

то, ако я има тая опция ептем ще се гласува само за няколко човека, демек, такава промяна ще е в посока задълбочаване на проблемите с точкуването, а не обратно.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: allyx   
Дата:   19-04-14 19:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: forever_carrie_on   
Дата:   19-04-14 19:24

Явно някъде ги осребряват [smilie18] Но мойта тема не е за точки, а за удобна фунционалност.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: serjy   
Дата:   19-04-14 19:25

точките са важни, дори много важни, за нови и развиващи се автори, като обратна връзка и оценка на това което правят и когато показват добри неща, а те остават на дъното по точки, това е доста демотивиращо. за който знае какво може естествено точките не са с кой знаа кво значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: forever_carrie_on   
Дата:   19-04-14 19:31

serjy, за мен по-важни биха били едни евентуални смислени коментари, каквито почти липсват, а не просто мълчаливи точки. Но това е в страни от темата, не виждам как един фийд с любими автори би те спрял да гледаш другите албуми?

Целта би била да не пропускаш снимки на хора, които те кефи какво правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: allyx   
Дата:   19-04-14 19:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: serjy   
Дата:   19-04-14 19:34

добрите автори пускат и в други сайтове. почти всички и в 500пикс. потърси ги там и ги следвай, ако не ги откриваш можеш да ги питаш на лични как им е профила.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: serjy   
Дата:   19-04-14 19:37

не става с коментари! доказано е от опит! абсолютно няма смисъл работата в тая посока. всеки коментар различен от ууу, аааа, супееер ++++ !!!! и т. н. т. се приема негативно, просто 99%от хората не искат и не могат да приемат критика, останалия 1% не му трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: тьма   
Дата:   19-04-14 19:43

Аз съм намерила начин да следя любимите си автори - сложила съм по една тяхна снимка в Любими[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: allyx   
Дата:   19-04-14 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: forever_carrie_on   
Дата:   19-04-14 19:48

allyx, [smilie24]

serjy, аз пък мисля, че има един % хора, които се надяват точно на "коментар различен от ууу, аааа, супееер ++++ !!!!". По дяволите, ама що ми се струва че точно това трябва да е идеята на споделянето на снимки, специално за тепърва прохождащите... За гурутата е друга работа.
Ама ако всичко ще е !!!!! и +++ направо да махат опцията за коментиране и толкова. [smilie3]

тьма, благодаря за отговора по темата, това е хитро [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: allyx   
Дата:   19-04-14 20:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: mini4iki   
Дата:   19-04-14 21:19

Аз съм само за пускане да снимки в серия, че е много тъпо да пускам няколко подобни снимки, от които не мога да избера коя да пусна. Така и на хората им писва от моите подобни снимки, а и на мен като цяло ми е тъпо да ги пускам , но пак го правя [smilie25]

И да се гласува за цялата серия, предполагам може да се направи [beer]

Иначе за следенето на автори ми се струва тъпо, с това все още ФФ според мен е по-добре от другите сайтове.


Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: J0R0   
Дата:   19-04-14 21:25

А защо не се направи така, че градивния коментар да влияе на рейтинга на автора?

Защото за да си вдигат ретинга ще си кликат един на друг като "градивни" всякакъв тип коментари.
Човек няма ли вътрешното убеждение да пише коментар, с никакви системни мерки не можеш да го накараш. Най-много да заобиколи системата или да я опорочи.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: allyx   
Дата:   19-04-14 21:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: forever_carrie_on   
Дата:   19-04-14 22:00

Това го има (в БГ все още не е често срещано) в много обучения - оценяваш работите на другарчетата, но към всяко точкуване трябва да се обосновеш, независимо колко точки си дал, ако ще да са 0. Минимум едиколко си знака, +++, !!! и подобни не минават. Това тук обаче все пак е фото форум, не фото училище. : )

Не за 1 път ще кажа, че на мен коментарите, ако въобще ги има, са ми много по-ценни от точките. Дори и неприятната критика, дето може да я приема лично и да ми стане криво, е за предпочитане пред тва пълно мълчание и няколкото нацъкани точки и плюсчета и удивителни. И вярвам, че не съм единствената. Та в тая посока може да се помисли как да се стимулират хората да прежалят една две минути и да споделят мнение. :)

Но да се върна на темата - любопитно ми е има ли други хора, които смятат, че е добра идеята с "любими" автори?

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: Pavlov   
Дата:   19-04-14 22:12

Какво ти пречи да си bookmark-неш в браузъра страниците със снимките на "любимите" ти автори? Аз така правя.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: allyx   
Дата:   19-04-14 22:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   20-04-14 13:34

Надали моето мнение има значение, но аз имам следната идея. Бих премахнал състезателния елемент във форума. Няма А, няма Б, всеки си качва снимки в профила, от тях си избира 12 кадъра, които смята, че стават за портфолио и ги слага в една папка с портфолия /по теми/. Минават хората и цъкват звездичка на портфолиото. Така после ще се оформи и друга папка с Избрани портфолия /от публиката/, от "куратори". Но не всяка снимка да се състезава, да събира точки, авторите да се нервят и да си бият виртуални шамари един на друг.
Мен ме вълнува не единичния кадър, а цялостното звучене.
Да, състезателният елемент е много силен у някои хора, без състезателен елемент те не биха участвали в споделянето на снимки. Но пък така човек ще може да филтрира по-добре авторите, които за него си струват - разглежда едно портфолио и вече ще знае дали този автор му допада, или - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: metodiev_martin   
Дата:   20-04-14 13:46

Аз предлагам масова чистка на анонимни профили (профани) без качена нито една снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: xFireSoul   
Дата:   20-04-14 13:56

Каква ще е ползата от една такава чистка?

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: vkk1   
Дата:   20-04-14 13:58

"Аз предлагам масова чистка на анонимни профили (профани) без качена нито една снимка."

Айдеее, загинах [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: allyx   
Дата:   20-04-14 14:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новости във Фото Форум (Предложение)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   20-04-14 14:25

Това също е много добра идея.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »