Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Избор на
Автор: iliyanb   
Дата:   21-04-14 19:46

Stenlius,

Panasonic 20 1.7 е един от най-добрите обективи в системата. И напротив - втора ръка е доста евтин за качествата, които притежава. Като охлюв чак определено не е. 40-150 пък е страхотен обектив за цената си и е крайно неуместно сравнението му с 45 1.8 - два коренно различни обектива с коренно различни приложения. Разбирам човекът от 45 1.8 да минава на 40-150 и да е разочарован, ама чак да го предупреждаваш какъв шок ще изживее, е малко смешно. Ясно е, че твърдият обектив е по-добър, той човекът и затова търси твърди. Или ти казваш да не взима по-добро от това, което има, за да не се разочарова от това, което има[smile].

В този форум би трябвало да си помагаме с умерени съвети, подплатени с личен опит.



Публикацията е редактирана (21-04-14 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: stenlius   
Дата:   21-04-14 23:54

Приемам забележката, но мисля, че това и правим - за 20/1.7 не споря, само съм го тествал и не ми допадна изобщо скоростта на фокуса /тествал съм на закрито и изкуствено осветление/, за оптичните качества не мога да кажа нищо лошо, напротив. За 40-150 подхвърлих личното си мнение, не казвам че е лош, най-малкото няма аналог в ценовият си клас, но когато човек види картинка от по-качествен обектив, другите започват да му се струват по-слабички... за личният опит имам 45/1.8 имам и O40-150, но както и да е, темата не е за тях.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »