Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Canon EOS 40D
Автор: flavanche   
Дата:   19-04-14 11:26

Здравейте!

Преди 8-9 месеца си взех Canon 40D, втора употреба. [shtrak] Не го ползвам много, но през последните 1-2 месеца ми прави впечатление, че при натискане на спусковия бутон апарата хваща на фокус обекта, но не иска да снима. Имаше моменти в които след 5-6 натискания правеше снимката, но това се случва все по-рядко.
Каква според вас е причината и може ли да се фиксира? [smilie11]

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: marves   
Дата:   19-04-14 11:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: falcon   
Дата:   19-04-14 11:51

Да не си сложил на самоснимане с някакъв таймер и да си забравил. Едно време на 350-та понеже фокусирам с лявото око с носа постоянно натисках копчето за режима на кадрите и често съм насикал спусъка без никакъв резултат[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: flavanche   
Дата:   19-04-14 12:31

;D Не помня да съм слагал на такава дъъълга самоснимачка.
Аз също имам предположения, че комуникацията м/у обектива и тялото малко куца. [smilie2]
А предложение къде мога да го отнеса за диагностика и ремонт може ли? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: quazimodo   
Дата:   19-04-14 12:36

Ле-е-еко рисковано почистване с изопропилов спирт или посещение на сервиза за смяна на спусковия бутон. Това си им е една от лошите черти на 40Д. Мина ми през главата, рискувах, накиснах го със спирт и сега работи перфектно, но като спомен си имам леко замъглен горен дисплей.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: cameraman   
Дата:   19-04-14 12:49

Може да си сменил режимът на фокусиране например на серво и да те обърква, че машинката се зачудва как да фокусира... още повече ако обективът не е с бърз мотор на фокуса...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: flavanche   
Дата:   19-04-14 13:15

Той си хваща обектите на фокус чудесно, но след като реша да направя вече снимката и ми дава "заето". [smilie2] cameraman написа:

> Може да си сменил режимът на
> фокусиране например на серво и да
> те обърква, че машинката се
> зачудва как да фокусира... още
> повече ако обективът не е с бърз
> мотор на фокуса...


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: ElBandido   
Дата:   19-04-14 13:27

аз моя го почистих със спирт,тук имаше тема за това почистване с клипче от тубата, проблема изчезна :) потърси по темите и ще си решиш проблема. някой беше писал че си е повредил горния дисплей при мен нямаше подобни проблеми просто апарата се държи леко на страни за да се оттича спирта веднага. ако не те е страх да пробваш дерзай ако ли не пращай на сервиз :) просто по някое време се пълни с мърсотия и не дава контакт за второто натискане :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: киката   
Дата:   19-04-14 14:32

http://www.youtube.com/watch?v=7VQ6oKFxSzA
Видеото не е много ясно, но може да се придобие обща представа.
Много е просто, купуваш си чист спирт и една тънка спринцовка.
Махаш батерията и за по-голямо удобство капачето й. Пълниш спринцовката и я пъхаш в гнездото на батерията. През цялото време, като изцеждаш спринцовката е задължително да държиш тялото в положение спирта да изтича само от бутона(спусъка). Трябва да се внимава да не иде в дисплея или в друга част от тялото.
Аз лично му инжектирам 2-3 спринцовки и после е като нов [smilie5]
Хубаво е да имаш и нещо за подсушаване на спирта. След приключване на манипулацията, оставяш тялото в същото положение за да изсъхне спирта. Остави го няколко часа за по-сигурно [beer]
Процедурата е елементарна, аз лично съм го правил повече от 6 пъти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: quazimodo   
Дата:   19-04-14 15:31

Уж чистият медицински спирт е с високо съдържание на вода, та по-добре го избягвайте. Аз ползвам изопропилов спирт. Той съхне още във въздуха[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: asahi   
Дата:   20-04-14 11:35

Колко да е високо това водно съдържание? В аптеките се среща спирт 95-98 градуса. Ако ползваш него за почистване и оставиш апарата една нощ при стайна температура на сутринта всички водни остатъци ще са се изпарили със 100% сигурност.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: nsirakov   
Дата:   20-04-14 12:09

с 50д имах същия проблем... счупен бутон на шатъра... зентекс го смени за 40тина лева

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: ffoko   
Дата:   20-04-14 18:19

И аз имам този проблем с 40Д от една година. Изтървах си раницата от 60-70 см. и започна да "запецва". Бях говорил със сервиз за смяна на спусъка. Имах проблема до днеска. Уповавайки се на старата поговорка "Мечка страх, мен не страх" изчитайки много теми и изгледайки много клипове, купих спирт 90 гр. , и изстрелях 10 куб. см. под батерията. след 7 часа, т.е. сега канончето си снима както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: DeDomus   
Дата:   20-04-14 20:12

Явно и на канонци не им е лесно... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: MikeDimit   
Дата:   20-04-14 20:40

Изопропиловия спирт не поврежда ли пластмасите ви? Аз с него си чистя аналоговата оптика и сапунерки. На някои пластмасите помътняват.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: ffoko   
Дата:   20-04-14 21:58

Някои пластмаси потъмняват. Аз използвах 95 градуса етилов спирт.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: quazimodo   
Дата:   21-04-14 17:58

==================================================================
Автор: MikeDimit
Дата: 20-04-14 20:40

Изопропиловия спирт не поврежда ли пластмасите ви? Аз с него си чистя аналоговата оптика и сапунерки. На някои пластмасите помътняват.
==================================================================
Нямам претенции за авторски права при използването на изопропилов спирт[smilie6]:

http://www.youtube.com/watch?v=DhZrfc3kZ8s



Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: imitev   
Дата:   21-04-14 18:34

Такива предпазни мерки - все едно с концентрирана сярна киселина ги чисти тези контакти [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: asahi   
Дата:   22-04-14 18:20

За аналогови оптики - аналогов алкохол [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon EOS 40D
Автор: ffoko   
Дата:   24-04-14 10:07

" Автор: imitev
Дата: 21-04-14 18:34

Такива предпазни мерки - все едно с концентрирана сярна киселина ги чисти тези контакти "

Направо уби коча с лопатата!
Етиловия спирт не може да навреди на техниката.

Лично трудно се реших на тази стъпка, защото проблема се появи след падана на раницата, но явно се е "разместил боклука вътре" [cool] и сега нямам никакви проблеми, само дето си спестих 60-80 лева + транспорта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »