Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат
Автор: best732   
Дата:   18-04-14 21:48

Държа да има ръчни настройки,които тепърва ще започна да разучавам.Също така е важно и да прави добри снимки в затъмнени помещения.От няколко дена чета и вече съм придобил някаква представа,но все пак искам да чуя и вашето мнение.
Ако мога да се вмъкна в 600 лева ще е добре.

Мерси на всички,които ще ми помогнат в избора.

Дано да съм уцелил раздела и да съм пуснал темата на правилното място.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   18-04-14 21:54

Sony A3000

Sony NEX-3NL

Olympus E-PM1

И т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: best732   
Дата:   18-04-14 22:06

Забравих да спомена най-важното,а то е да е с малки размери.
Олимпус ме устройва,но ме притеснява,че няма светкавица.Мога и след време да сменя обектива,което също е много голям плюс.За снимки в затъмнени помещения не ми ли трябва обектив с висока светлочувствителност?

Павлов,благодаря че ми отговаряш на въпросите.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   18-04-14 22:17

Или турбо-сапунерка Olympus XZ-2 , Fujifilm XF1 , Pentax MX-1 , Nikon Coolpix P330
Отиваш в магазина, пробваш и ще разбереш, кой е твоя.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: best732   
Дата:   18-04-14 22:56

Пентакса определено съм го изпуснал.Така и не разбрах,проблем ли е,че в E-PM1 няма вградена светкавица?Като цена и това че е хибриден ме устройва перфектно.Лесно мога да му добавя,но се разваля компактността.А до колкото четох е хубаво да има вградена,даже и когато има достатъчно светлина.
Лесно ще отида в магазина,но няма как да разбера дали снимат добре в затъмнени помещения.Това също ми хвана окото

Olympus XZ-10


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-04-14 22:58

Аз на моите фотоапарати нямам вградени светкавици никакви. И не съм забелязал да ми липсва особено.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   18-04-14 23:00

Никаква полза от вградената светка. На сапунерката не я ползвам никога, а на ДСЛР-а - още по-рядко

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: best732   
Дата:   18-04-14 23:07

Е как тогава правите снимки в тъмни помещения?И вярно ли е,че когато е много слънчево в някои случаи пак има нужда от нея?Това ми се изплъзва от няколко дневното четене.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: daniil-k   
Дата:   18-04-14 23:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: best732   
Дата:   18-04-14 23:22

Да,когато е слаба светлината се компенсира със светкавица,по-високо Iso,или и двете.Но какво правим,ако няма светкавица и не позволява по-високо Iso заради евентуален шум?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   18-04-14 23:56

Най-важното, според мен, е да се научи човек да ползва наличната светлина. Ясно, че ако снимаме в тоалетната на изключена лампа, няма какво да ползваме, но когато има, по-добре да се ползва тя, а не вградената светкавица. Тя по дефиниция е слаба - върши работа до 2-3 метра, прави изображенията остри и пластмасови, понякога се появява сянка от обектива, премахва се настроението от естественото осветеление. Калпава работа. По-добре без нея.
Аз не разбирам много, просто споделям наблюдения.
Лично аз предпочитам шумно изображение на високо ИСО, пред изкуствена "светната" сцана. Може да е и въпрос на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: stoyanivanov   
Дата:   19-04-14 00:32

Само с четене на отзиви и ревюта няма как да придобиеш точни впечатления. Нито само със съвети - рискуваш накрая да се разочароваш след покупката. Но понеже искаш нещо компактно и стана дума за Оли, където имам известен опит, ще споделя:
За E-PM1 не съм 100% сигурен, но E-PL-3 си вървеше с включена светкавичка в комплекта. Да, не е вградена, но е малка и спокойно може да се носи в чантичката с апаратчето. Или в джоба с него. Монтира се и се демонтира за пет секунди.
Друг е въпросът, че е по-добре да се снима без такива светкавички. И от тази гледна точка по-добър избор е РМ2 . Сензорът му е доста по-добър. Но е над 600 лева, в Технополис го мярнах за 649.
С китовия обектив не разчитай на смайващи успехи при по-малко светлина. Това впрочем важи още повече и за предложените ти по-горе апарати на Сони, които са с по-голяма матрица, но калпави китаци. А ако търсиш по-светлосилни обективи, трябва редовно да проверяваш в базара... или да си приготвиш още пари, защото има едни промоции за обективи на Оли. Например тази .
Olympus XZ-2 го има и черен . И въпреки много по-малката матричка е доста добро апаратче и може да те изненада приятно в сравнение с китака на Пен мини.



Публикацията е редактирана (19-04-14 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   19-04-14 09:30

Автор: best732
Дата: 18-04-14 22:06
Павлов,благодаря че ми отговаряш на въпросите.

Моля, явно няма за какво ...
Защо прескочи Sony NEX-3N, което ти предложих? Малък е по размер, има вградена светкавица. То ползата от тая светкавица е спорна, ама щом държиш - има я. Важна е матрицата, а ако ти трябва светлосилен или друг обектив - не е проблем да си сложиш.
Или май вече си си наумил сапунерка Olympus, а темата е просто да се провери дали ще успеем да познаем избора ти, и да те убедим, че е правилен [smilie11]

ПП. Като искаш да пробваш апарати на слаба светлина, иди в Синтезиса. Поне варненският си е бая затъмнено помещение [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: best732   
Дата:   19-04-14 10:39

Нещо са ми влезли в главата тези Олимпуси,а и не смятам,че до 600 лева има само сапунерки.Сонито което си предложил не е лошо,но мисля че предложението на stoyanivanov за XZ-2 е по-добро заради обектива.Ако трябва да съм честен се бях насочил към E-PM1 и то предимно заради ниската цена,а също и към E-PL3.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   19-04-14 10:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   19-04-14 11:04

Всъщност от какво имаш нужда, означава едно - какво ще снимаш.
Изборът ти трябва да се базира на нуждите ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: serjy   
Дата:   19-04-14 14:25

ако ще снимаш с един обектив и нямаш намерение да сменяш обективи по-добре е висок клас сапунерка. имаш свтлосила, имаш и по-добър зуум не се изкушаваш от покупка на други обективи, което няма как да стане, ако си вземеш камера със сменяеми бективи, там гаранция ще се поддадеш на изкушението да си вземеш още стъкларии.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: best732   
Дата:   21-04-14 15:39

Благодаря на всички,които се включиха в темата и ми дадоха съвет.

serjy

Точно от това ме е страх,да не се запаля и да си давам парите за обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   21-04-14 15:51

То фотоапаратът е, за да снимаш с него, не за да му робуваш и да му купуваш обективи, които не ти трябват. Гледай матрицата да е хубава, обективът да е читав...и то другото се нарежда :-)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »