Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vili_anastasova   
Дата:   18-04-14 14:02

Дълго мълчах, дълго преглъщах огорчението си, но ще го кажа смело - това е сайт, в който се гласува САМО за определени автори, ако ще снимката да е боза, щом е от определен автор- веднага се нацвъкват точките и се пускат коментарите...
Ако не се казваш....... - няма да цитирам имена, за да не засегна някой от великите - не ти гласуват за кадъра.
Жал ми е , защото това беше сайт, в който влизах с удоволствие и с нетърпение качвах и своите снимки, каквито и да са, все пак те са изстрадани. Знам,че ще разочаровам някои хора, които са имали може би друго мнение за мен, а някои може и да ми се обидят. Съжалявам, ако стане така, но не мога повече да мълча. Да, това е и на лична основа- нямате представа колко кадри съм качвала и изтривала, защото не могат да съберат дори и 20 точки, да не говорим за рейтинг Б. Не са важни точките - ще каже някой, но не е точно така.
Знам, че много хора ще погледнат профила ми и ще кажат, че снимките ми не заслужават кой знае какви точки, нека да е така, ще се съглася с Вас, но не мога да премълчавам тази тенденция тук - само определени автори събират точките от рейтингите. Независимо какво качват, ако ще и кадърът да не върши, важен е автора. Съжалявам, че пускам тази тема в тези празнични дни, но ми писна...
Съжалявам също и за това, че този сайт се има за нещо уникално, но тук си има касти и кастово гласуване, което отблъсква някои не дотам известни и добри фотографи.
Въпреки горните ми думи, пожелавам на всички един хубав и усмихнат Великден!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: emo1   
Дата:   18-04-14 14:19

Вили, да не ти пука!

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-04-14 14:23

Гледам, че за меланхолиите ти цъкат ... На кой му дреме за някакви си имагинерни точици в интернет?
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: тьма   
Дата:   18-04-14 14:39

Права си, но продължавам да влизам, макар да трих, трих и пак качвах,сега се задоволявам да съм само зрител и да казвам това, което мисля - макар кастата/глутницата да се нахвърля веднага върху мен.
Ако повече хора изказват действителното си мнение за снимките на "светилата", ще има все някакъв резултат.

Типично за българина - мрънка, а не действа.

А за да може да се изказват мнения, да се забрани функцията блокиране и триене от самия автор - да се остави подаване на сигнал до админа.

Гласувалите Б-автори за нищо не струващи снимки на техните кастоавери да остават с отнети права за Б-гласуване за определен период.
Навярно няма да има ефект, както не е имало толкова години вече, но пък ще е все нещо...

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: ctpahho   
Дата:   18-04-14 14:47

LordDemonic, хората за имагинерни и виртуални неща пари дават. До преди 2 години играта, имагинерната игра World of Warcraft имаше 13 МИЛИОНА плейъра, всеки от които цъкаше по 20 евро на месец за да играе в сървърите на Близард. Една част от тези хора си купуваха и имагинерно злато за да го харчат в същата тази игра, а това имагинерно злато го добиваха китайчето които фармеха на 12 часов работен ден във виртуалния свят.
Та имагинерното струва и значи МНОГО.
Имегинерното е измислено от човека и струва неговия ум. Да го претвориш на платно, хартия или дигитален носител също струва време и усилия.
За това аз ViliАtanasova я разбирам. Щот някой хора вкарват идеи и часове и дни работа, била тя и хоби, за да си разработят идеята, а други цъкнат цветенце в третината и са на същото дередже и рейтинг.

От друга страна - помислете за Ван Гог. На кого е можел да се оплаче, че не събира точки , простете - пари. Че не може да си продаде картините.

Имайте надежда, че в крайна сметка оставяте нещо за и зад вас, то ще остане и след вас. Някой ден синовете , дъщерите, внуците, правнуците ви разглеждат какво сте направили. И ако е имало някаква КРАСОТА и ИДЕЯ в него, несъмнено ще го оценят.

Kaчвайте си, радвайте се на хобито си, но май по-важното - съберете си кадрите които обичате, разпечатайте ги в 3-4 книжки и ги подарете на най-близките си. ;)
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: тьма   
Дата:   18-04-14 14:49

ctpahho [smilie24] страхотна идея!

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: geokar   
Дата:   18-04-14 14:50

vili,
1. Права си за това, което пишеш - току що застъпих подобно становище в съседна тема.
2. Масовият сайт се определя от масовия вкус, системата на рейтинг няма как да отрази истинските художествени достойнства, защото във всяко арбитриране е важен арбитъра.
3. Въпреки това съществуват хора, които са тук не за да се състезават, не да се уверяват всеки ден колко са готини и какви велики фотографи са на базата на някакни цифри, за които са се погрижили по известни на всички методи, а за да общуват чрез своите погледи, за да споделят виждания и концепции най-вече във формата на светлинни отпечатъци. Може да са малко, но има.
4. Поради това - не спирай да качваш, не се трий (трил съм се и знам какво е, не бях прав, повярвай ми!), не лишавай онези, на които работите ти се харесват, от досег с тях. Продължавай.
5. Защото освен "конкурса фотофорум", "състезанието фотофорум", "катерченето фогофорум", "битката за първа страница фотофорум" и т.н. и т.н. съществува и "обществото фотофорум", малко настрани от събитията, малко срамежливо и незабелязано, но съществува. Ако и доколкото фотографията е изкуство, то то е противоположност на състезанието. Заради това общество съм тук и аз, и мнозина като мен.
Весели Великденски празници ти желая, ползотворна творческа пролет!

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vkk1   
Дата:   18-04-14 14:52

Е, не е много коректно това обобщаване.
Аз специално гласувам за всяка снимка, която ми хареса. Дори не познавам авторите.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: Posledenzalez   
Дата:   18-04-14 14:54

Величка, тук е като в мъжка баня. На мъжка баня се ходи за две фундаментални неща (Някои биха казали - "за три"... ):

1. за да се къпеш (за което е направена)
2. да си мериш "възможностите"

Хората с малки "възможности" просто ходят да се къпят и са доволни. Ако се включат в меренето, само ще си тръгнат некъпани, разочаровани от класирането, а може и още нещо [smilie8] ....
Та, ако си тук заради споделянето на снимки и трупането на опит и контактите с хора със сходни интереси, вероятно би била доволна. Ако си за меренето на ... точките, ще си разочарована...

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-04-14 15:02

ctpahho преоткрий сток сайтовете, а егото може да се задоволява и по други начини ;) Аз съм бил дълги години геймър (дори и пари съм изкарвал с Counter Strike преди години) така, че да ми обясняваш кое колко струвало в тоя свят (имагинерният) е излишно. Заради тъпите ви точки за които правите кръгове, квадрати и не знам си кви фигури повече от половината стойностни автори не качват снимки! Регистриран съм от скоро , под 2 години ... но преди това следях поне 20на автора какво качват ... 18 от тях вече не качват ...
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: orling   
Дата:   18-04-14 15:04

Не разбирам защо се палиш.Снимките са ценни единствено за автора.
А може би трябва да снимаш голи моделки. Виждам, че много се котират. О.

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vili_anastasova   
Дата:   18-04-14 15:18

Благодаря на всички за включването.
Знам, че темата ми звучи така: колко съм велика и недооценена, моля, гласувайте за мен![smile]
Поради тази причина дълго време не се решавах да изкажа мнението си, защото не исках да се изтълкува толкова еднозначно.
Повярвайте, въпреки че лично съм си трила снимки, защото не са събирали почти никакви гласове, пуснах мнението си повече заради тенденцията тук, а не за да се оплача, много хора са го правили и са били иронизирани в повечето случаи.
Но наистина не ми се нрави тази тенденция, на всяка цена да се гласува за кадър на еди кой си, въпреки, че той нищо не струва. А има толкова много незабелязани автори, страхотни, талантливи, с невероятно творческо мислене!
На мен ми е скъп този сайт, затова ми е кофти, когато има недооценени кадри, а в същото време някои автори са абонирани за гласовете и коментарите.
Да, тази тема е дъвкана и предъвквана, и винаги се стига до един въпрос: какво толкова голямо значение имат точките, да не би да се осребряват. Съгласна, но наистина всеки фотограф влага нещо в снимките си, те са му скъпи, какво лошо има в това, да ги види оценени подобаващо, било то с гласове или коментари.
Все пак творчеството е за това, да се споделя, за да видиш ответната реакция на оценяващите го.
Надявам се да бъда разбрана правилно,
И отново пожелавам на всички хубави празници!
Благодаря и на Вас за разбирането и пожеланията!
[smile]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: stown   
Дата:   18-04-14 15:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: IsoIv   
Дата:   18-04-14 15:35

Точките не са всичко.Важно е снимката да се хареса на този,който трябва.Весели празници от мен!

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: bogdanov   
Дата:   18-04-14 15:59


Чак ме е срам да пиша...защото аз съм именно от онези "прехвалени" автори чиито глупости са високо оценявани. Току що тьма, дори хвърли камък по мен.
За това не знам от името на какъв да се изкажа по темата, но ще рискувам, пък след това, каквото решите.
Според мен за да се усети по-значително успеха на едно произведение, то трябва да бъде адекватно на времето в което е създадено. Да се усетят тенденциите, емоциите и стила, които ще докосват съвременните мозъци и души. Неща които показваш са много художествени и истински според мен и наистина имаш недооценени кадри. Но усещам едно увлечение по старото...за жалост (отминало много скоро за да се приеме, като носталгия). За мен е много, много цено и красиво, предполагам и за други, но за повечето е нещо непознато и плашещо!
П.П.
Погледни колко злоба се излива под прехвалени автори! Наистина ли ти е нужно това?
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: mini4iki   
Дата:   18-04-14 16:18

bogdanov , истината е че Вие сте един от добрите автори във форума. Проблема според мен е не в това, че по някакъв начин Вие сте агитирал приятелите си да гласуват за Ваши снимки, а това, че гласувалите, са гласували за Ваши снимки, само защото са Ваши. И всичко написано до сега не се отнася до Вас, а до хората, които гласуват, т.е. проблема изобщо не в агитацията. Например виждам снимка на едно слънчево усмихнато дете , хубава снимка, но абсолютно нищо особено, изведнъж тази снимка събира куп гласове , защото това дете е на еди си кой и ако там беше моето дете снимката нямаше да мине дори 20 гласа... А отдолу коментари от всякакъв подмазвачески вид ... В този случай автора на снимката също не е агитирал никой да гласува за неговата снимка, има хора които просто го правят. Точно в тези хора се състои проблема на целия форум.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: WickedClown   
Дата:   18-04-14 16:20

Всичко е относително.. снимките ми с най-висок рейтинг тук в 1x например ги отсвириха, а одобриха две снимки с 109-40 и 110-30 рейтинг, но ниският им рейтинг не ме е спрял да ги пробвам там, защото за мен са си еднакво добри с останалите ми снимки :)

Недооценени снимки винаги ще има, просто няма как да се избегне това, точно поради тази относителност на възприемането. За гласуването за определен автор, също винаги е било така (поне откакто съм тук). Но както каза geokar, съществува общество Фото форум и то не се измерва с точки :)
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: mutriu   
Дата:   18-04-14 16:20

Колеги, не се карайте. Панцея за решаване на всичките проблеми едновременно не е измислена, няма и да има. По моему, най-големия виновник за това е всеобщата заблуда, че като направим такива и такива правила, и хоп- решено е всичко! Не работи така системата! Само по себе си обстоятелството, че снимка е споделена тук и във ФБ или на друго място не говори нищо лошо нито за автора, нито за приятелите му. И Богданов и тъма са страхотни фотографи. Пътят е друг! Погледнете себе си, вижте своите си действия и гласуване. Всички, не само някои. Днес е Разпети Петък. Замислете се. Засрамете се!!!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 16:22

вили, аз съм те запомнила с хубаво...което значи, че съм ти харесала снимките...ма ей сега ще погледна отново [smilie21] [smilie24]

много хубаво знам за кво приказваш :)
ако "храниш" подобаващо напущаните глупотевини от точкосъбирачите, завинаги оставаш извън точкоподаването им :))))
обаче свободата е невъобразима! кефът от нея - също.
е, кофти е тва, че ти блокират правото да им кажеш какво мислиш [smilie21] [smilie18]
абе рейтингът...то не че и аз не надничам постоянно да видя докъде съм я докарала с рейтинга, особено кат гледам чудесата, дето берат слава [smilie18]

правила съм си няколко показателни експеримента, де...[smilie18]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vili_anastasova   
Дата:   18-04-14 16:23

bogdanov: [smile] Имах в предвид съвсем други автори, а твоите кадри си заслужават всеки глас, защото са уникални![smile] [smile]
Благодаря ти за искреното мнение за мои снимки!! Колкото до това, че имам увлечение по старото - може, не съм забелязала...
Снимам това, което на мен ми харесва, наистина е възможно то да не се харесва толкова много.
Просто ми се щеше да споделя какво мисля за сайта, а не да си направя самореклама [smile] [smile]
Да, и за злобата под прехвалени автори си абсолютно прав, не ми е нужно такова нещо. [beer]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: allyx   
Дата:   18-04-14 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vili_anastasova   
Дата:   18-04-14 16:30

Леле, много се радвам на мненията Ви, колеги по хоби!:)) Аз изобщо не съм искала да се заяждам или да се карам, и никой тук не се кара, mutriu![smile] [beer]
Даже малко съжалявам, че пуснах темата, защото не искам да бъда разбрана грешно!

мара: Благодаря ти много, изненадана съм, че автор като теб ме е запомнил, много мило!
Още веднъж Хубави празници на всички! И пак да кажа: темата не е за заяждания, а за мнения!!
Усмивки за всички!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 16:34

опитвам се да го кажа почти не всеки, чиято работа ми се струва поне малко интересна, сърцата и кадърна
(като казвам "работа", разбирайте снимки - документални, занаятчийски, артаджийски и пр.) - не се стремете да огреете и в кучя гъз! не се страхувайте, че ще ви спадне популярността! не се борете за признание от слепите!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: asahi   
Дата:   18-04-14 16:46

Аз пък не мога да разбера ти какво си недоволна? Имаш повече точки от мен, че и повече бози. Оценена си доволно. И аз ти сложих 16Б точки за празника.

Весело изкарване!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 16:48

ми кат си почнал, мини и през нас [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: asahi   
Дата:   18-04-14 16:52

Ти с тези 765 снимки много ще разбереш откъде и кога съм минал.

Весели и на теб!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 16:55

пращай ми линкове, бе! с отчети![smilie18] [smilie21]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: ShadowWalker   
Дата:   18-04-14 17:08

Не е точно до "определени автори". По-скоро има тенденция малко по-познатите и лесно разбираеми снимки/сюжети/стилове да събират незаслужено внимание. Бил съм и от двете страни, имам снимки, събрали неразбираем за мен висок рейтинг имам и такива с публикация в 1x, които не стигнаха първа страница, а трети колкото и да съм се гордеел с тях не са минали 20-30Б.

По въпроса с кастите - съжалявам, навсякъде е така. Дали в 500px, fotoblur, ФФ, ФК, дори уж анонимния pixoto не е гаранция (да не говорим за какви бози гласуват там). Във weekly theme на 1x го има същото нещо. Ако не ти харесва, спасението е в curated сайтовете като artfreelife и 1x, само че нищо чудно ако не ти публикуват снимка 6 месеца поред да се върнеш към сайтовете с касти ;)

С толкова абстрактен стил трудно ще получиш много внимание, специално от тази аудитория. Ако искаш да си вярна на стила си трябва да си наясно с това и да търсиш удовлетворение извън одобрението на масите. Ако приоритет е вниманието и оценката на дадена аудитория , често се налагат компромиси. Всеки сам поставя границата и решава кое му е по-важно.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: Evolve   
Дата:   18-04-14 17:23

За това си качвам снимките в deviantart и 35photo [smilie25]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 17:37

ора, приказката е всеки да погледне него си, да си бръкне в настройките на ценностна система, принципи, понятие за почтеност и пр.
не е номерът да одим по другите къщи и да гледаме там как е и да прайм по тяхному. номерът е да си опрайм нашта къща!
и тва никви правила не могат да го постигнат, ако у кратуните ми има захарен памук [smilie7]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: красис   
Дата:   18-04-14 17:39

Така е бе Вили напълно те подкрепям то затова човек като пусне някоя снимка и се надява на нещо,коментар, критика точки да събере.Това си е стимул дали да продължи човек да се развива,така без подкрепа незнаеш в грешка ли си или поредния натрапник тук във Форума.
А иначе има много добри снимки(със замисъл и идея)от неизвестни автори,нооо има и страшна боза с неоправдано висок рейтинг.
Весели Празници снимайте си с кеф и здраве [shtrak]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: sherbit   
Дата:   18-04-14 17:51

Сайта се променя, това да не се вижда за кой гласуваш май не помногна много.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vektormen   
Дата:   18-04-14 18:31

: мара Подкрепям мнението ти[smilie24] където и да отидем ние с нашето поведение мисли и действие създаваме такава реалност сетих се една мисъл на херман хесе Не съществува реалност, различна от тази, която е в нас. Весели Празници На Всички[beer] [smile]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: slivenski   
Дата:   18-04-14 18:35

Определено има „умора на материала“. А и хората са малко разочаровани, мисля. Голяма част от авторитетите отдавна не се появяват тук, а останалите нито коментират, нито гласуват. От десет години съм в този сайт и за това време той така и не успя докрай да намери своята същност – дали ще бъде форум за фотография, за изкуство – чисто казано, или място, където ще се водят технократски спорове и ще се рекламира фото техника. Аз лично бих предпочел първото и смятам, че това е причината вече да не се гласува и коментира толкова активно, както преди години. Появяват се все още хубави снимки, въпреки всичко. Успех на всички!

[smile]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: MarinY   
Дата:   18-04-14 18:39

Що за мазохисти са повечето българи?!
Недоволни, недооценени, в търсене на Виновния!
Обидени се фръцваме, настрани, наказвайки лошите, оставяйки ги без наше присъствие.
Вече не мога изобщо да разбера, съзнателния избор, да се ровичкаме в тъмното и мръсното и това да е храната на съществуването ни.
Къде отиде удоволствието от снимането и споделянето на това, което сме преживели и видели?
Не се ли радвате, че пет непознати души са ви харесали кадъра, разбрали посланието ви? Или пет е обидно?! Само 20 точки!!!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: boni   
Дата:   18-04-14 18:47

През всички тези над 10 години тази тема е непрекъснато дискутирана. Няма да забравя как сме получавали дори ултиматуми по въпроса.
Фото Форум е виновен за неоценеността, за проблемите на хората и изобщо за всичко. ФФ бил елитарен, ФФ бил масов, ФФ бил недостоен за този атрист, ФФ бил надуто място за сноби, ФФ бил място за долнопробни хобисти....

Един се оплакваше, че е недооценен и щом е така си изтрива снимките, а друг се беше притеснил, че
много му бил висок рейтинга във ФФ, значи вече бил масовик, а не самотен, недооценен артист с бледо лице и небрежно шалче около врата...и щом е така си изтрива снимките, за да не му пада реномето на неразбран от масите артист.

Да не говорим пък за такива, които започнаха със сапунерки и им трепереше гласа от вълнение, че участват в изложба на ФФ..Пишеха ми до 2 през нощта за съвети кой обектив да си купят пък после като станаха известни гурута в модната или комерсиална фотография, предпочеоха да забравят от къде са тръгнали:)

Аз лично за тези над 10 години се уморих от всичко това и осъзнах, че нито можем да угодим на всички, нито има смисъл .
Даже никакъв:)
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: slivenski   
Дата:   18-04-14 18:48

към автора на темата:

Вили, сега ти разгледах снимките. Харесват ми много!

Но са твърде арт и концептуални, за да очакваш висок рейтинг. Вече друго е модерно. :-))

[beer] [beer]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 18:55

бъркаш, сливенски! харесват се и още как! за подобни снимки доста се гласува...:)
въпросът е чии са :)
ся...аз лично ги оценявам, част от тях ми харесват много! но предвид собствената ми настройка са ми меланхолични, малко скучновати и прекалено интровертни, понякога повтаряеми в някакви насоки. може да ги пропусна понякога, което обаче НИКАК не значи, че не ги преценявам като добри.
за сметка на това подобни, но по-слаби в пъти, берат рейтинг, една снимка с мааааалки вариации се пуска найсе пъти - до изчепване на търпението и на най-упоритите съучастници. да не говорим за купчините снимки за спомен, които се лашкат безогледно...
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: allyx   
Дата:   18-04-14 18:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: geokar   
Дата:   18-04-14 19:00

slivenski, дет ис дъ куешчън, дет има една дума, дали ще правиш това, което днес е модерно, котира се, стои на първа и т. н. или ще си правиш твоето, което на теб ти харесва и което ти смяташ за важно и достойно да бъде споделено с осъзнатия риск да не бъдеш точкуван по достойнство. Аз лично предпочитам второто.



Публикацията е редактирана (18-04-14 19:02)
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: slivenski   
Дата:   18-04-14 19:02

е, ами може и да бъркам... твърде комплексни са факторите при гласуването. няма да ги коментирам подробно. няма смисъл. точките в този сайт, нито в друг, не са важни за отношението ни към фотографията, за това как я възприемаме и как я осъществяваме. всеки се учи цял живот и всеки е уникален. успехът е твърде относително понятие. успехът е в собствените ни очи преди всичко. това е най-важното.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: sherbit   
Дата:   18-04-14 19:04

Явно циците са непреходни, винаги се гласува за тях. Аз също ги оценявам [smilie5]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: baba-peugeot   
Дата:   18-04-14 19:28

Прекрасна тема.
От скоро съм регистрирана и също съм качила няколко непретенциозни снимчици.Нямам никакви заблуди,че съм гениална,щото дори не съм фотограф.Не търся точки и рейтинг-търся мнения.
Но пустиня Сахара.
Не съм броила "генийте на фотографията",но те си качват,те си охкат и пъшкат на снимките,те си гласуват и всичко е един спектакъл,в който останалите сме зрители,пък не винаги "постановката" кефи.Покягога гледам и не вярвам на ушите си.
Грозна история по български.
Много хора са разочаровани,но не намират за нужно да споделят-чатох доста мнения по въпрос в соц.мрежи.
Жалко.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: realnoncho   
Дата:   18-04-14 19:36

Аз пък като видя профил с толкова черно-бяло, артЪ, стихчета и странни снимки с по над 50% рейтинг Б не се занимавам, защото не съм дорасъл и ми се карат като коментирам честно неща, които не разбирам.

Според мен откакто няма представяне хората, които преди гласуваха само за такива неща, не могат да различат стария артЪ от нескопосан опит на някой нов съфорумец, налял смело в албума и настава объркване и паника [smilie25]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: baba-peugeot   
Дата:   18-04-14 19:48

То да е каране-подигравателни подмятания в стил "коя си ти,маааа".
Преди малко си позволих да кажа,че не харесвам модела на една снимка.Къде съм щяла да я водя моделката-па като и гледам глезените като пънове,май никой никъде не я води освен автора да я снима.Що да кажа,че черното е бяло?
Абе......нищо ново под слънцето.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: ishootraw   
Дата:   18-04-14 19:50

Има резон в темата! И след въвеждането на новите правила тенденциозността малко или много си остана. Може би разделението на А и Б, лично според мен, не работи добре (вече)...
Аз пускам снимки и на други места, с много по-голяма аудитория, с автори от целия свят. И там има автори, които са популярни и се гласува доста за тях, летвата е висока, но липсва това разделение на "достойни" и "още не толкова достойни" (кой може да определи това всъщност?) артисти, и като че ли една хубава работа наистина е оценена по достойнство и без "известен" псевдоним зад нея...
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: realnoncho   
Дата:   18-04-14 19:59

baba-peugeot - начинът, по който си се изказала за модела, особено във втория коментар, никак не е културен и въобще не лъха на каквато и да е градивност.



Публикацията е редактирана (18-04-14 20:00)
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: sherbit   
Дата:   18-04-14 20:06

имаше нещо в друга тема: Ако искаш да станеш добър - трябва да създадеш контакти [smilie18]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: allyx   
Дата:   18-04-14 20:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: burnmaster   
Дата:   18-04-14 20:11

Майката му е в якото снимане не в писането.
И аз искам повечко точки....ама нема.
Явно съм слаб слаб снимач.

Това обаче не пречи да ми крадат снимките, че и пари да правят с тях.
Хем повод за гордост ....хем малко горчи под лъжичката.[beer]

Но ви казвам, отказване нема.Ще снимам докато не направя най-яката снимка в този сайт.[smilie5]

Бъдете здрави.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: realnoncho   
Дата:   18-04-14 20:14

allyx - директното коментиране на модела без никаква друга критика по този начин е грозно. Ето я снимката, аз пънове не виждам.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: baba-peugeot   
Дата:   18-04-14 20:18

Като коментар под снимката с въпросната мацка попитах не е ли имало модел с мааалко по-красиви крачето,тоест дори не употребих думи като "грозни,дебели" и т.н.Малко по-долу някакъв ме попита съркастично къде съм щяла да водя моделката с не-толкова хубави крака.
Ми аз не съм обратна и нямам навик да си "водя моделки".А краката не са и красиви и това си е.Щото снимката е на еди-си кой нямам намерение да се мазня и да пъшкам и охкам-пухкави крачета с дебел глезен.Грозно!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: allyx   
Дата:   18-04-14 20:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: realnoncho   
Дата:   18-04-14 20:31

Продължаваш нищо градивно да не казваш за кадъра и директно да наричаш модела грозен, аз ако бях много по-сериозно бих те нахранил, отколкото иронията за която си скочила.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: J0R0   
Дата:   18-04-14 20:32

Хубави снимки и добри автори във Фото Форум е имало и преди има и сега.
Гледам сайта всеки ден, в продължение на 10 години и имам поглед върху нещата.
Мога да кажа, че нивото на фотографията в сайта расте, въпреки че отвреме навреме има недоволни и сърдити.
Това е лесно да се види, като се отвори рейтинга от последната година и рейтинга отпреди няколко години.
Да, ще каже някой, ама г-н Едикойси си отиде.
Така е.
Едни си отиват, други идват, такъв е живота.
Фотографските тенденции трудно могат да зависят от един или друг, колкото и да е добър.

Мога също да кажа, че ФФ е доста балансиран по отношение на показваната фотография. Има почти от всички жанрове и стилове.
Разбирам авторката на темата, но смятам че подхожда повече песимистично по въпроса - вижда бутилката наполовина празна.
Аз пък виждам снимки с по 50 гласували и по 50 коментара отдолу.
Което хич не е малко.
Аз ако имам 10 човека, които са ми писали под снимката се радвам.
Обикновено нямам. Дори не ми се подмазват, изглежда не принадлежа към популярните автори (дали да си изтрия снимките).
Готов съм да се хвана на бас, че в 500px, примерно, тази снимка няма да събере и половината от вниманието, което е събрала тук. Не защото е лоша, а защото тенденциите в сайта са още по-изместени към определен тип визия.

----

А по отношение на приятелските групички - къде ги няма?
Във Фейсбук ли?
Еми той е изграден изцяло на принципа на приятелството.
Лайкваме предимно нещата на приятелите си и тия на техните приятели.
Нима във ФБ стават нещата без контакти?
Нима там админите се грижат кой колко да е лайкван?
Обаче всички са там и си споделят и никой не се оплаква и не мрънка.
А ако някой се държи неадекватно, може да му бъде спряно писането от автора на темата.
Също както тук можеш да бокираш неприятния от писане под твоите снимки и в твоите теми.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 20:34

обсъждането на моделите е проява на лош вкус. първият коментар що-годе бива. вторият - не.
една снимка може да е прекрасна, независимо от това, как изглежда моделът.
необходимите условия за това са няколко:
- фотографът да знае какво прави и ЗАЩО.
- моделът да знае какво прави и ЗАЩО.Ю
- двамата да се разберат кой какво прави и защо
- да бъдат достатъчно убедителни за зрителите в общото си нещоправене. публиката не е еднообразна тълпа от идентични екземпляри и е нормално на един да допадне, а на друг - не.

всяка жена може да бъде показана така, че да се получи хубав кадър, хем не винаги жената на него да изглежда хубава.

е, и на мен тия манекенски напъни не ми радват окото, щото сичките женоря кажи речи се напъват да изглеждат като моми от списание...че и мене си улавям в тоя порок[smilie18] [smilie18] [smilie18]

...ма не става, бе! НЕ БИВА!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: MarinY   
Дата:   18-04-14 20:35

Всичкото това жалване е въпрос на лично очакване и преценка.

Знанията ни, характерите ни, вкусовете ни са различни. Защо очаквате масови аплодисменти и защо се дразните от групови ръкопляскания на някакви "съмишленици"?

Видял съм нещо, задействало ме е и съм го снимал. Пускам за да го споделя. Ако някой го хареса, означава, че ме е разбрал. Чудесно! Ако сто са го харесали, ... е повече радост и за двете страни.
Ако никой не го харесва - това не променя стойността на кадъра в моите очи. Може да повдигне въпроса "Защо", но кадърът си е мой и качествата му не падат от малкото точки.

Единственият, истински критерий в едно масово място, като ФФ, може да бъде само техническото изпълнение. Останалото е въпрос на личен вкус и не трябва да бъде повод за дрязги.

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 20:49

абе, що се правите, че не разбирате кво вика авторката на темата?
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: baba-peugeot   
Дата:   18-04-14 20:50

Аман вече от тия ограничения и цензури-това не можеш да казваш,онова е проява на лош вкус.
Аз имам ужасно кичозен вкус,но "аз знам,че нищо не знам,ама има доста,които и това не знаят".
Преди малко обсъждахме коментарите ми за 2 снимки на лични с един от пишещите тук.
Значи за пореден път повтаря и държа на своето,че на модела краката са пухкави.Понеже са единствената гола част от тялото,очите /особено на мъжете,щото като гледам как бълват коментари за голите модели/ винаги попадат там.
Щом автора е снимал точно тази мацка,явно си я харесва точно такава,но на мен НЕ МИ ХАРЕСВА,защо трябва да лъжа или да мълча да му се не види.
Втората снимка-защо съм била казала,че моделае пъпчив и с гейска блуза-ми щото акнето си личи от километри,а блузата е розова на цветенца.И нищо не ми се пасва и не ми харесва.
Как съм била щяла да се почуствам ако някой каже,че якето на дъщеря ми на снимките е курвенско.Никак-едно яке на дете няма как да е курвенско-то може да е грозно,кичозно,старомодно,овехтяло,безвкусно,но яке на дете трудно може да е курвенско.
Нека ако иска дори някой да каже,че дъщеря ми е грозна-ми може-цял живот ще е така-едни ще я харесват,други не.С всеки един от нас е така.
Картината е ясна.Форума на група хора и другите да или да пъшкат и да охкат от визуални оргазми по гениалните фотоси,или да си мълчат и точка.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-04-14 20:51

Автор: Evolve
Дата: 18-04-14 17:23

За това си качвам снимките в deviantart и 35photo [smilie25]


С какво портфолио убеди руснаците да ти дадат права за качване на снимки в 35photo ?
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 20:52

а ти вникна ли какво казвам?[smilie8]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: realnoncho   
Дата:   18-04-14 20:57

baba-peugeot - кометираш много първосигнално и въобще без мисъл за кадъра, затова се опитах да ти демонстрирам, че е същото все едно да кажа нещо такова за детето ти - така първосигнално решавам, че такова светлосиньо ми е к*рвенско и толкоз. Приятно ли ти е и чувстваш ли се удовлетворена от подобен коментар?
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: virosh   
Дата:   18-04-14 21:04

Така като ви слушам/чета, ми се струва че може да направим една сбирка другата седмица. [beer]

Иначе по темата... Не го разбирам аз това с точкогонството. Да, и на мен ми харесва когато някоя от снимките ми е оценена по-високо от нормалното, но чак пък да ми пука за точки и рейтинг... Хайде няма нужда.

Снимайте, качвайте и се забавлявайте докато го правите.[shtrak] Другото е загуба на време и нерви.[smilie5]

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vili_anastasova   
Дата:   18-04-14 21:06

Мара, благодаря ти за искреното мнение за моите кадри!![smile][smile]

Нормално е темата да се измести към моя профил и моите снимки. Нормално е хората да погледнат мои кадри, да ги цитират и коментират. След като съм решила “да се оплача”, ще търпя това вглеждане и различните мнения.
Искам само отново да кажа, че освен моите снимки имах в предвид и други автори, които са къде-къде по-добри от мен, но и те са недооценявани.
В първия си пост писах: това е сайт, в който се гласува САМО за определени автори, ако ще снимката да е боза, щом е от определен автор- веднага се нацвъкват точките и се пускат коментарите...

Да, подчертах, че мнението ми почива И на лична основа, НО НИКЪДЕ НЕ СЪМ ПИСАЛА, ЧЕ СТАВА ДУМА ЕДИНСТВЕНО ЗА МОИТЕ СНИМКИ
Виждам, че наистина имам снимки с приличен рейтинг, в някои случаи сигурно са и надценявани. Същото мога да кажа и за посочената от J0R0 снимка, за която не претендирам да е супер. Просто съм я снимала и съм я пуснала тук, оказа се, че доста хора са я харесали.
Темата ми беше повече за неадекватното гласуване за снимки на определени автори. Виждам, че и други хора споделят моето мнение, значи не само аз мисля така. На мен ми е болно именно, че в този прекрасен сайт има много незабелязани автори, а всеки ден виждам колко много са те и какви страхотни кадри имат. Според мен добре би било да има по-адекватно отбелязване на хубави снимки.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: baba-peugeot   
Дата:   18-04-14 21:13

realnoncho,честно казано не ми пука.
Като цяло думата "к*рвенско" не ми се връзва като става дума за дете.
И това,че съм първосигнална ли е проблем сега?
Аз съм си аз и няма да се променя.
Едната снимка много ми харесва и само този детайл в моите очи я прави неперфектна.
Другата снимка е ужасна.Не мога да открия друга дума,съжалявам.
Аз обаче нито ще се откажа да си качвам снимките тип семеен аблум,нито ще се откажа когато нещо не ми харесва да го кажа.
И хич не ми пука за рейтингите,точките,класациите,конкурсите.

Весели празници на всички!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: stalker   
Дата:   18-04-14 21:13

baba-peugeot ...

Моля, малко по - полека !!
Ето разликата дето САМО ти не я виждаш !

Хубаво ..краката на модела не ти харесват ! ОК ! Това е твоето лично мение, нали ?
Но в следващите рeдове си противоречиш, ама много яко ! Следва, без да искам да те обидя :

"Нека ако иска дори някой да каже,че дъщеря ми е грозна-ми може-цял живот ще е така-едни ще я харесват,други не.С всеки един от нас е така."

Това са твои думи, baba-peugeot, не са мои !

и последвалия въпрос, на база горното :
Какво тогава в този кадър лошо имат КРАКАТА НА МОДЕЛА ???

..'дето лично аз ги намирам за...оххх - съблазнителни !

Айде, бегай ! Хубава тема, ама това с краката на модела..направо ме вбеси !
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 21:15

ми то имаше една тема за недооценени снимки, но понеже на първо време рейтинг не се вижда, после снимките потъват и се забравят - замря. аз се пробвах на база брой коментари да преброя някои кадри за недооценени, ама в поне половината случаи сбърках и заега съм пас...[smilie8]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: realnoncho   
Дата:   18-04-14 21:17

vili_anastasova,
Как да ги забележат страхотните кадри на незнайните автори, като нефокусиран, некомпозиран ЧБ трън събира 100 Б [beer]

baba-peugeot,
Нямам какво повече да ти кажа, опитах каквото мога.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-04-14 21:19

baba-peugeot

Регистриран :
12.03.2014 15:04
Случайно ли потребителят
ETBE
Регистриран :
13.03.2014 18:21


С коментар под твоята снимка:
1. ETBE
(17.03.2014 19:45) Влюбена съм в това око. :)



е регистриран 1 ден след теб, и е гласувал за всичките ти снимки?
Просто ми е интересно ...

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: тьма   
Дата:   18-04-14 21:20

Ако снимката ми бъде харесана само от един човек, но това е човек, когото ценя, не бих пускала подобна тема [smile]

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: stalker   
Дата:   18-04-14 21:21

realnoncho .. не опитвай !
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vili_anastasova   
Дата:   18-04-14 21:23

realnoncho, ти не си ми критерий за нищо, така че няма да ти отговарям...
Спирам до тук, каквото казах, казах, който разбрал, разбрал!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: allyx   
Дата:   18-04-14 21:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-04-14 21:31

Винаги има хора, които да оценят какво правиш във всеки един момент.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: da.fo   
Дата:   18-04-14 21:47

Отдаааавна преболедувах тази "детска болест" - точките [smilie21]

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: тьма   
Дата:   18-04-14 21:47

my.point.of.view [smilie24] да, и това да ти е достатъчно

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: kjey   
Дата:   18-04-14 21:53

Интересна тема,точки..., рейтинги...,групички..., на днешния ден...когато са ГО разпнали..
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: kadans   
Дата:   18-04-14 22:06

Това, да коментираш и обиждаш модела в една снимка е висша форма на простащина, тъпотия и ограниченост и в много сайтове за фотография ще ти баннат профила веднага.
Как не те е срам да коментираш красотата на модела, това да не ти е сайт за моделки или компаньонки. Има маса световни шедьоври с модели, които не са еталон за манекенска красота, като се почне от Рубенс и се мине през Саудек.
Признак за ниска култура е това !!!


http://leclownlyrique.files.wordpress.com/2008/12/saudek-5.jpg

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: kadans   
Дата:   18-04-14 22:08

Автор: vili_anastasova
Дата: 18-04-14 21:23

realnoncho, ти не си ми критерий за нищо, така че няма да ти отговарям...


Айде де! Ти щото си критерии!!! Бре да му се невиди, велики артисти , тц, тц, тц
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: тьма   
Дата:   18-04-14 22:09

[smilie3] започна се

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: sky-fan   
Дата:   18-04-14 22:09

Е тъкмо и тук да ги разпнем. Аз най се дразня на опцията някой да те блокирва да оставяш коментари под снимките. Аз съм винаги директен и не ми дреме въобще за кой какво може и кой какъв бил. Коментирам кадъра...или е силен или е слаб или с грешки или без. Второто на което се дразня е, че така наречени 'гурута' не ги еня за форума и какво става в него и най-вече да помагат с каквото могат на новото поколение. Един вид ние тук можещите си живуркаме и си знаем, а вие се оправяйте кой както може. Аз един коментар не видях смислен от някой...Не говоря за моите снимки, а въобще под снимките. Третото нещо е, което не ми харесва е, че всеки нов автор иска да разбере на какво ниво е и какво трябва да оправя/наблегне...а тук се обръщат/изопачават нещата и почва една караница...ти нищо не разбираш...какъв си, че ще ми правиш коментари на творчеството. Според мен е редно, а и затова е форум да си помагаме, а не да се фукаме, кой колко може и какви ордени има... Липсват ми градивните коментари и реалните критики и някой да ти каже, композицията е ок, тоналноста куца, обектива подходящ/не подходящ ...ей такива неща е редно да виждаме...а точките са най-малкия проблем.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: SameButDifferent   
Дата:   18-04-14 22:11

А как се разбира коя "боза" е получила много точки? Чакаме да минат трите дена и поглеждаме в чуждия профил, за да проверим? Значи се сравняваме с конкретни автори, доколкото разбирам. А пък ако си трием снимките, понеже не са стигнали 20 точки, значи ние самите не сме убедени, че те ги заслужават. Не разбирам пораженческия тип мислене.

На мен ми беше неприятно, че в "Представяне" наистина никой не поглеждаше, защото там хората по презумция не могат да снимат. Сега вероятно се гласува по-малко, но поне не е толкова лесно да се категоризират авторите. В крайна сметка, нека всеки да гласува за това, за което му се гласува. Ощетени винаги ще има, но ако не можем да го приемем, значи има и някакъв друг проблем.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: iliyanb   
Дата:   18-04-14 22:14

Е как накрая на всяка тема в български форум се стига до мерене на милиметрите на знаете кое?



Публикацията е редактирана (18-04-14 22:14)
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-04-14 22:14

Аз бих коментирал твои снимки, скай-фен.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: adorable   
Дата:   18-04-14 22:15





Публикацията е редактирана (18-04-14 22:17)
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: adorable   
Дата:   18-04-14 22:19

vili_anastasova под първата ваша снимка , която отворих на абсолютно случаен принцип виждам следния коментар, написан ЛИЧНО ОТ ВАС:

" Аз лично предпочитам кадрите ми да са недооценени, отколкото надценени. :))))
Когато човек получава много похвали, той започва да се възприема по съвсем различен начин и да си вярва прекалено много, и понякога губи реална представа за това, което прави и дали го прави както трябва...
За мен много по-важно е да прочета хубав коментар, споделяне на чувство, на емоция, на момент, мисля, че по-голямата част от нас показват своите снимки именно за това! :))) "
(16.11.2011 20:36)

МИСЛЯ, ЧЕ ТОЗИ КОМЕНТАР, НАПИСАН ЛИЧНО ОТ ВАС, ПРИКЛЮЧВА ТЕМАТА ТОЧНО В ТОЗИ МОМЕНТ! ТОВА, КОЕТО ВИЕ САМА СТЕ НАПИСАЛИ Е ВЕРНИЯ НАЧИН НА МИСЛЕНЕ! ВЪОБЩЕ НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙТЕ С ТОЧКИ, МОЧКИ И ТАКИВА ГЛУПОСТИ! СНИМАЙТЕ, ПРАВЕТЕ СИ КЕФА И ВЪОБЩЕ ДА НЕ ВИ ПУКА ДАЛИ НЯКОЙ ХАРЕСВА ФОТОГРАФИИТЕ ВИ!

Останете със здраве и светли християнски празници! [smilie24] [smilie3]

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vili_anastasova   
Дата:   18-04-14 22:29

adorable: Много на място казано! Благодаря!
Смятам да затворя темата, защото стана нещо, което не желаех, очаквах го, но не го исках.
Извинявам се на тези автори, които съм засегнала по някакъв начин, също и на realnoncho, бях рязка повече от необходимото...[smile] [beer]
Няма да се оправдавам, това мислех, това написах!
Весели празници желая на всички![smile] [beer]
 

 Авторът е затворил собствената си тема.