Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vili_anastasova   
Дата:   18-04-14 14:02

Дълго мълчах, дълго преглъщах огорчението си, но ще го кажа смело - това е сайт, в който се гласува САМО за определени автори, ако ще снимката да е боза, щом е от определен автор- веднага се нацвъкват точките и се пускат коментарите...
Ако не се казваш....... - няма да цитирам имена, за да не засегна някой от великите - не ти гласуват за кадъра.
Жал ми е , защото това беше сайт, в който влизах с удоволствие и с нетърпение качвах и своите снимки, каквито и да са, все пак те са изстрадани. Знам,че ще разочаровам някои хора, които са имали може би друго мнение за мен, а някои може и да ми се обидят. Съжалявам, ако стане така, но не мога повече да мълча. Да, това е и на лична основа- нямате представа колко кадри съм качвала и изтривала, защото не могат да съберат дори и 20 точки, да не говорим за рейтинг Б. Не са важни точките - ще каже някой, но не е точно така.
Знам, че много хора ще погледнат профила ми и ще кажат, че снимките ми не заслужават кой знае какви точки, нека да е така, ще се съглася с Вас, но не мога да премълчавам тази тенденция тук - само определени автори събират точките от рейтингите. Независимо какво качват, ако ще и кадърът да не върши, важен е автора. Съжалявам, че пускам тази тема в тези празнични дни, но ми писна...
Съжалявам също и за това, че този сайт се има за нещо уникално, но тук си има касти и кастово гласуване, което отблъсква някои не дотам известни и добри фотографи.
Въпреки горните ми думи, пожелавам на всички един хубав и усмихнат Великден!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: emo1   
Дата:   18-04-14 14:19

Вили, да не ти пука!

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-04-14 14:23

Гледам, че за меланхолиите ти цъкат ... На кой му дреме за някакви си имагинерни точици в интернет?
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: тьма   
Дата:   18-04-14 14:39

Права си, но продължавам да влизам, макар да трих, трих и пак качвах,сега се задоволявам да съм само зрител и да казвам това, което мисля - макар кастата/глутницата да се нахвърля веднага върху мен.
Ако повече хора изказват действителното си мнение за снимките на "светилата", ще има все някакъв резултат.

Типично за българина - мрънка, а не действа.

А за да може да се изказват мнения, да се забрани функцията блокиране и триене от самия автор - да се остави подаване на сигнал до админа.

Гласувалите Б-автори за нищо не струващи снимки на техните кастоавери да остават с отнети права за Б-гласуване за определен период.
Навярно няма да има ефект, както не е имало толкова години вече, но пък ще е все нещо...

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: ctpahho   
Дата:   18-04-14 14:47

LordDemonic, хората за имагинерни и виртуални неща пари дават. До преди 2 години играта, имагинерната игра World of Warcraft имаше 13 МИЛИОНА плейъра, всеки от които цъкаше по 20 евро на месец за да играе в сървърите на Близард. Една част от тези хора си купуваха и имагинерно злато за да го харчат в същата тази игра, а това имагинерно злато го добиваха китайчето които фармеха на 12 часов работен ден във виртуалния свят.
Та имагинерното струва и значи МНОГО.
Имегинерното е измислено от човека и струва неговия ум. Да го претвориш на платно, хартия или дигитален носител също струва време и усилия.
За това аз ViliАtanasova я разбирам. Щот някой хора вкарват идеи и часове и дни работа, била тя и хоби, за да си разработят идеята, а други цъкнат цветенце в третината и са на същото дередже и рейтинг.

От друга страна - помислете за Ван Гог. На кого е можел да се оплаче, че не събира точки , простете - пари. Че не може да си продаде картините.

Имайте надежда, че в крайна сметка оставяте нещо за и зад вас, то ще остане и след вас. Някой ден синовете , дъщерите, внуците, правнуците ви разглеждат какво сте направили. И ако е имало някаква КРАСОТА и ИДЕЯ в него, несъмнено ще го оценят.

Kaчвайте си, радвайте се на хобито си, но май по-важното - съберете си кадрите които обичате, разпечатайте ги в 3-4 книжки и ги подарете на най-близките си. ;)
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: тьма   
Дата:   18-04-14 14:49

ctpahho [smilie24] страхотна идея!

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: geokar   
Дата:   18-04-14 14:50

vili,
1. Права си за това, което пишеш - току що застъпих подобно становище в съседна тема.
2. Масовият сайт се определя от масовия вкус, системата на рейтинг няма как да отрази истинските художествени достойнства, защото във всяко арбитриране е важен арбитъра.
3. Въпреки това съществуват хора, които са тук не за да се състезават, не да се уверяват всеки ден колко са готини и какви велики фотографи са на базата на някакни цифри, за които са се погрижили по известни на всички методи, а за да общуват чрез своите погледи, за да споделят виждания и концепции най-вече във формата на светлинни отпечатъци. Може да са малко, но има.
4. Поради това - не спирай да качваш, не се трий (трил съм се и знам какво е, не бях прав, повярвай ми!), не лишавай онези, на които работите ти се харесват, от досег с тях. Продължавай.
5. Защото освен "конкурса фотофорум", "състезанието фотофорум", "катерченето фогофорум", "битката за първа страница фотофорум" и т.н. и т.н. съществува и "обществото фотофорум", малко настрани от събитията, малко срамежливо и незабелязано, но съществува. Ако и доколкото фотографията е изкуство, то то е противоположност на състезанието. Заради това общество съм тук и аз, и мнозина като мен.
Весели Великденски празници ти желая, ползотворна творческа пролет!

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vkk1   
Дата:   18-04-14 14:52

Е, не е много коректно това обобщаване.
Аз специално гласувам за всяка снимка, която ми хареса. Дори не познавам авторите.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: Posledenzalez   
Дата:   18-04-14 14:54

Величка, тук е като в мъжка баня. На мъжка баня се ходи за две фундаментални неща (Някои биха казали - "за три"... ):

1. за да се къпеш (за което е направена)
2. да си мериш "възможностите"

Хората с малки "възможности" просто ходят да се къпят и са доволни. Ако се включат в меренето, само ще си тръгнат некъпани, разочаровани от класирането, а може и още нещо [smilie8] ....
Та, ако си тук заради споделянето на снимки и трупането на опит и контактите с хора със сходни интереси, вероятно би била доволна. Ако си за меренето на ... точките, ще си разочарована...

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-04-14 15:02

ctpahho преоткрий сток сайтовете, а егото може да се задоволява и по други начини ;) Аз съм бил дълги години геймър (дори и пари съм изкарвал с Counter Strike преди години) така, че да ми обясняваш кое колко струвало в тоя свят (имагинерният) е излишно. Заради тъпите ви точки за които правите кръгове, квадрати и не знам си кви фигури повече от половината стойностни автори не качват снимки! Регистриран съм от скоро , под 2 години ... но преди това следях поне 20на автора какво качват ... 18 от тях вече не качват ...
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: orling   
Дата:   18-04-14 15:04

Не разбирам защо се палиш.Снимките са ценни единствено за автора.
А може би трябва да снимаш голи моделки. Виждам, че много се котират. О.

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vili_anastasova   
Дата:   18-04-14 15:18

Благодаря на всички за включването.
Знам, че темата ми звучи така: колко съм велика и недооценена, моля, гласувайте за мен![smile]
Поради тази причина дълго време не се решавах да изкажа мнението си, защото не исках да се изтълкува толкова еднозначно.
Повярвайте, въпреки че лично съм си трила снимки, защото не са събирали почти никакви гласове, пуснах мнението си повече заради тенденцията тук, а не за да се оплача, много хора са го правили и са били иронизирани в повечето случаи.
Но наистина не ми се нрави тази тенденция, на всяка цена да се гласува за кадър на еди кой си, въпреки, че той нищо не струва. А има толкова много незабелязани автори, страхотни, талантливи, с невероятно творческо мислене!
На мен ми е скъп този сайт, затова ми е кофти, когато има недооценени кадри, а в същото време някои автори са абонирани за гласовете и коментарите.
Да, тази тема е дъвкана и предъвквана, и винаги се стига до един въпрос: какво толкова голямо значение имат точките, да не би да се осребряват. Съгласна, но наистина всеки фотограф влага нещо в снимките си, те са му скъпи, какво лошо има в това, да ги види оценени подобаващо, било то с гласове или коментари.
Все пак творчеството е за това, да се споделя, за да видиш ответната реакция на оценяващите го.
Надявам се да бъда разбрана правилно,
И отново пожелавам на всички хубави празници!
Благодаря и на Вас за разбирането и пожеланията!
[smile]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: stown   
Дата:   18-04-14 15:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: IsoIv   
Дата:   18-04-14 15:35

Точките не са всичко.Важно е снимката да се хареса на този,който трябва.Весели празници от мен!

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: bogdanov   
Дата:   18-04-14 15:59


Чак ме е срам да пиша...защото аз съм именно от онези "прехвалени" автори чиито глупости са високо оценявани. Току що тьма, дори хвърли камък по мен.
За това не знам от името на какъв да се изкажа по темата, но ще рискувам, пък след това, каквото решите.
Според мен за да се усети по-значително успеха на едно произведение, то трябва да бъде адекватно на времето в което е създадено. Да се усетят тенденциите, емоциите и стила, които ще докосват съвременните мозъци и души. Неща които показваш са много художествени и истински според мен и наистина имаш недооценени кадри. Но усещам едно увлечение по старото...за жалост (отминало много скоро за да се приеме, като носталгия). За мен е много, много цено и красиво, предполагам и за други, но за повечето е нещо непознато и плашещо!
П.П.
Погледни колко злоба се излива под прехвалени автори! Наистина ли ти е нужно това?
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: mini4iki   
Дата:   18-04-14 16:18

bogdanov , истината е че Вие сте един от добрите автори във форума. Проблема според мен е не в това, че по някакъв начин Вие сте агитирал приятелите си да гласуват за Ваши снимки, а това, че гласувалите, са гласували за Ваши снимки, само защото са Ваши. И всичко написано до сега не се отнася до Вас, а до хората, които гласуват, т.е. проблема изобщо не в агитацията. Например виждам снимка на едно слънчево усмихнато дете , хубава снимка, но абсолютно нищо особено, изведнъж тази снимка събира куп гласове , защото това дете е на еди си кой и ако там беше моето дете снимката нямаше да мине дори 20 гласа... А отдолу коментари от всякакъв подмазвачески вид ... В този случай автора на снимката също не е агитирал никой да гласува за неговата снимка, има хора които просто го правят. Точно в тези хора се състои проблема на целия форум.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: WickedClown   
Дата:   18-04-14 16:20

Всичко е относително.. снимките ми с най-висок рейтинг тук в 1x например ги отсвириха, а одобриха две снимки с 109-40 и 110-30 рейтинг, но ниският им рейтинг не ме е спрял да ги пробвам там, защото за мен са си еднакво добри с останалите ми снимки :)

Недооценени снимки винаги ще има, просто няма как да се избегне това, точно поради тази относителност на възприемането. За гласуването за определен автор, също винаги е било така (поне откакто съм тук). Но както каза geokar, съществува общество Фото форум и то не се измерва с точки :)
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: mutriu   
Дата:   18-04-14 16:20

Колеги, не се карайте. Панцея за решаване на всичките проблеми едновременно не е измислена, няма и да има. По моему, най-големия виновник за това е всеобщата заблуда, че като направим такива и такива правила, и хоп- решено е всичко! Не работи така системата! Само по себе си обстоятелството, че снимка е споделена тук и във ФБ или на друго място не говори нищо лошо нито за автора, нито за приятелите му. И Богданов и тъма са страхотни фотографи. Пътят е друг! Погледнете себе си, вижте своите си действия и гласуване. Всички, не само някои. Днес е Разпети Петък. Замислете се. Засрамете се!!!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 16:22

вили, аз съм те запомнила с хубаво...което значи, че съм ти харесала снимките...ма ей сега ще погледна отново [smilie21] [smilie24]

много хубаво знам за кво приказваш :)
ако "храниш" подобаващо напущаните глупотевини от точкосъбирачите, завинаги оставаш извън точкоподаването им :))))
обаче свободата е невъобразима! кефът от нея - също.
е, кофти е тва, че ти блокират правото да им кажеш какво мислиш [smilie21] [smilie18]
абе рейтингът...то не че и аз не надничам постоянно да видя докъде съм я докарала с рейтинга, особено кат гледам чудесата, дето берат слава [smilie18]

правила съм си няколко показателни експеримента, де...[smilie18]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vili_anastasova   
Дата:   18-04-14 16:23

bogdanov: [smile] Имах в предвид съвсем други автори, а твоите кадри си заслужават всеки глас, защото са уникални![smile] [smile]
Благодаря ти за искреното мнение за мои снимки!! Колкото до това, че имам увлечение по старото - може, не съм забелязала...
Снимам това, което на мен ми харесва, наистина е възможно то да не се харесва толкова много.
Просто ми се щеше да споделя какво мисля за сайта, а не да си направя самореклама [smile] [smile]
Да, и за злобата под прехвалени автори си абсолютно прав, не ми е нужно такова нещо. [beer]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: allyx   
Дата:   18-04-14 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vili_anastasova   
Дата:   18-04-14 16:30

Леле, много се радвам на мненията Ви, колеги по хоби!:)) Аз изобщо не съм искала да се заяждам или да се карам, и никой тук не се кара, mutriu![smile] [beer]
Даже малко съжалявам, че пуснах темата, защото не искам да бъда разбрана грешно!

мара: Благодаря ти много, изненадана съм, че автор като теб ме е запомнил, много мило!
Още веднъж Хубави празници на всички! И пак да кажа: темата не е за заяждания, а за мнения!!
Усмивки за всички!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 16:34

опитвам се да го кажа почти не всеки, чиято работа ми се струва поне малко интересна, сърцата и кадърна
(като казвам "работа", разбирайте снимки - документални, занаятчийски, артаджийски и пр.) - не се стремете да огреете и в кучя гъз! не се страхувайте, че ще ви спадне популярността! не се борете за признание от слепите!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: asahi   
Дата:   18-04-14 16:46

Аз пък не мога да разбера ти какво си недоволна? Имаш повече точки от мен, че и повече бози. Оценена си доволно. И аз ти сложих 16Б точки за празника.

Весело изкарване!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 16:48

ми кат си почнал, мини и през нас [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.