Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Печат без бели полета с L800
Автор: freestyler   
Дата:   18-04-14 10:36

Здравейте, как да печатам без бели полета с Епсон Л800?
Както и да опитвам не става, а е неработен ден и не мога да питам Фактор.
Хартията е катана А4.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат без бели полета с L800
Автор: lensky   
Дата:   18-04-14 10:50

През коя програма печаташ ?

Отговори на това съобщение
 Re: Печат без бели полета с L800
Автор: джъмбо   
Дата:   18-04-14 11:12

Epson Easy Photo Print е програмата за бърз безпроблемен печат с бордове и без бордове


Отговори на това съобщение
 Re: Печат без бели полета с L800
Автор: freestyler   
Дата:   18-04-14 12:13

lensky, с фотошоп. джъмбо ще я разгледам.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат без бели полета с L800
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-04-14 20:11

С или без фотошоп, печатането без рамки реже от снимката и цапа повече. Като цяло, аз все още имам проблеми с печатането с линии - вместо 3мм, както трябва да бъдат, те са по 1мм по 4мм, понякога са и криви. Ползвам оригиналната медия КАТАНА, прави листове, уж даже ми правиха специален профил за печатане през
Epson Easy Photo Print но...
При печатане без линии, не можеш да определиш с точност, колко ще ти отреже от снимката и ако разчиташ на информация по краищата, особено на А4, имай в предвид, че поне по - 2см от снимката ще ти отреже

Отговори на това съобщение
 Re: Печат без бели полета с L800
Автор: factor.bg   
Дата:   18-04-14 21:04

Опитайте с програмата Epson Easy Photo Print, за по-лесно. Трябва да се избере "Печат без бели полета" от настройките и да се прочете упътването, преведено е на български. В първия работен ден колегите от поддръжката могат да Ви проведат дистанционно обучение. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Печат без бели полета с L800
Автор: factor.bg   
Дата:   18-04-14 21:17

metodiev_martin
Цапане се получава ЕДИНСТВЕНО при огънати нагоре ъгълчета на хартията, в които се блъска главата при печат. Този проблем е най-чест при печат без бели полета, защото тогава транспортните ролки освобождават края на хартията, преди печатът да е приключил, за да може този участък също да бъде покрит с мастило/изображение.
Ако Вашият принтер има наистина хардуерен проблем и Ви размества хартията, при правилно управление от Ваша страна, Ви моля да ми се обадите след празниците за да го ремонтираме или заменим безплатно!
Весели празници!

Георги Чакъров
FACTOR.BG


Отговори на това съобщение
 Re: Печат без бели полета с L800
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-04-14 21:25

Привет г-н Чакъров.
Аз нямам проблем с цапане, просто обяснявах на колегата, че трябва да предвиди, че при печатането без полета се реже малко от снимката (което е споменато и в упътването, и в софтуера и поне на още 2 места, но човека може да го е пропуснал)
Колкото до кривенето, ще се свържа с вас след празниците. Преди седмица минах покрай Асеновград и мислех да взима и принтера за една диагностика, но бях много ограничен с времето.
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Печат без бели полета с L800
Автор: freestyler   
Дата:   18-04-14 21:47

Epson Easy Photo Print поддържа ли профили на конкретни медии? Ако да, бихте ли споделили как да ги заредя.
Иначе, да лесно се печата с нея. Ако мога да заредя точните профили, като във фотошоп ще е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат без бели полета с L800
Автор: fove   
Дата:   21-04-14 19:35

Epson Easy Photo Print не ги поддържа.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат без бели полета с L800
Автор: factor.bg   
Дата:   21-04-14 23:07

Freestyler
В програмата Epson Easy Photo Print може единствено да се избират аналози от медиите на Epson, съответстващи най-добре на използваната от Вас хартия - например, ако използвате коатирана фото-хартия, като KATANA Double Sided Gloss/Matt и печатате на гланцовата страна, в програмата се избира Epson Photo Gloss.
Ако използвате премиум клас RC микропореста фото-хартия, като KATANA Gloss 255, то в програмата избирате Epson Premium Glossy.
Звъннете утре на колегите от поддръжката, те ще Ви обяснят подробно.
Успех!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »