Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   17-04-14 17:52

Здравейте колеги,

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   17-04-14 17:52

Пиша тук, защото зная, че можете да ми помогнете. Преди час поръчах чрез ebay една резервна част за телефон, която струваше $14.90.
Платих, чрез карта iPay MasterCard на Globul.
в системата iPay получих съобщение за две последователни транзакции.
Едната на стойност 21.97лв (въпреки, че по обменния курс 1,4167, за $14.90 трябваше да платя 21,10лв) а другата на стойност 1 долар.

https://photo-forum.net/static/forum/2014-04/nnqk9256.JPG


http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1397745575v.JPG


Не зная дали в този скрийн шот се съдържат някакви лични данни, но на своя глава реших да го споделя, за да имате представа за какво говоря.
Откъде според вас идва този един долар, при положение, че доставката е с free shipping и трябваше да струва 14,90 долара?

https://photo-forum.net/static/forum/2014-04/bkqa1125.JPG


http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1397746285y.jpg




Публикацията е редактирана (17-04-14 17:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: marto   
Дата:   17-04-14 17:59

Това първата ти покупка ли е?


Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: ogi100   
Дата:   17-04-14 17:59

Да не си направил дарение?

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: kefalcho   
Дата:   17-04-14 18:04

При плащане с валута различна от посочената, винаи взимат комисионна, за единия долар е възможно да са ти го дръпнали банката собственик на картата или са направили проверка и после ще ти го върнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: philip   
Дата:   17-04-14 18:06

Ами 1-та Ви транзакция е $14.90 по обменния курс на paypal, а 2-та вероятно такса на банката. По принцип в ebay използвам за conversion option курса на Visa, излиза по евтино.


Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   17-04-14 18:39

marto, това ми е първата покупка с тази карта.
ogi100, видях че има опция за дарение, но не съм слагал тикче на нея.
kefalcho, с тази карта банката не взима комисионна. Изрично прочетох условията на договора и попитах служителите, които ми казаха, че при покупка онлайн с тази карта, не се плаща никаква комисионна. Може и да има някакви проверки на банката, както ти казваш и да го върнат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: джъмбо   
Дата:   17-04-14 18:48

прилича ми на транзакция за верифициране собственоста на картата...
след този процес ти връщат доларчето

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: aldygreen   
Дата:   17-04-14 18:53

stanislav_terzziev написа:

> това ми е първата покупка с
> тази карта.

Ами трябвало е първо да си верифицираш картата. Затова е този 1 долар, който ще ти бъде върнат. Но ако се беше опитал да купиш нещо скъпо, нямаше да ти позволят танзакцията, докато не се верифицира картата. Пише си го в условията на PayPal.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: kjey   
Дата:   18-04-14 10:14

За да не ви цакат с курса кликнете на "Other Conversion options" и в следващият прозорец чекнете на "Bill me in the currency listed in the seller's invoice" и след това натиснете "submit".
По този начин няма да ви се случат някои изненадващи курсове като например евро/лев - 2,04лв, или паунд/лев....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: groshev   
Дата:   18-04-14 12:28

или е такса за покупка, която трябва да е в условията на картата ти, или си направил 1 долар дарение. за верифициране на карта таксата е към пейпал и не е 1 долар, освен това ако не е верифицирана картата изобщо няма да ти даде да платиш 14,90 :)
Като нищо Глобул са си сложили такива такси, нали трябва да ядат гадовете

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: aldygreen   
Дата:   18-04-14 12:31

kjey написа:

> За да не ви цакат с курса кликнете
> на "Other Conversion options" и в следващият
> прозорец чекнете на "Bill me in the currency
> listed in the seller's invoice" и след това
> натиснете "submit".
> По този начин няма да ви се случат
> някои изненадващи курсове като
> например евро/лев - 2,04лв, или
> паунд/лев....[smilie5]

Това зависи от условията, които предлага нашата банка. Добре е да се знаят предварително - валутни курсове, комисиони за транзакция и пр. При тебе как са минавали плащанията, с какъв процент комисион (зависи от вида на картата)?


Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: kimi   
Дата:   18-04-14 12:46

Верификацията обикновено става с две различни суми по няколко цента, като след това ти ги връщат. Този долар си е такса някаква и надали ще ти го върнат [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: джъмбо   
Дата:   18-04-14 13:01

при мен си бе евро... еднократно... после си седеше в портфейла на пейпала...а след като съм и удостоверен потребител не са ми вземали тестова сума за никоя карта повече

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: sky-fan   
Дата:   18-04-14 13:53

Много го мислите. На всяка транзакция има обяснение за какво е. Да види просто. Отделно номера на двете транзакции е един и същ, което най-вероятно е дарение от 1 USD.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   18-04-14 17:11

sky-fan, кажи къде точно пише обяснението на транзакцията.
Не е дарение. Видях, че има прозорец DONATE $1, в който не съм слагал тикче, просто го пропуснах.
В имейла, който получих от ибей има само една транзакция след която пишше:
Subtotal $14.90


Total $14.90

Благодарим ви че пазарувате чрез ebay и това.
Помня, че накрая имаше някакво съобщение: ако искате да пазарувате по-бързо и да проследявате парите си, направете си акаунт в PayPay (цитирам по памет) но не съм си правил акаунт в PayPal
Иначе, пак казвам, че при покупка с тази карта не се дължат такси, пише го и в договора, който подписах.
Сега на статуса на поръчката пише Одобрена, а на единия долар Чака одобрение, така че може и да ми го върнат [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-04-14 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: kjey   
Дата:   18-04-14 17:41

aldygreen, В PayPal всеки може да провери как ще му обърнат курса.Влизаш My Account/Overview там има активен линк Currency converter и проверяваш.В този момент ми дава следния курс по който PayPal ще ми сменят лев/евро и той е:
2.05 BGN (1 BGN = 0.489920 EUR)

This rate is our wholesale cost of foreign currency plus a currency conversion fee. This fee depends on the currency you are converting into. See the “Fees” > “Additional Fees” > “Currency Conversion Fee” section of the User Agreement for details

Вчера платих доста голяма сума в Евро и издателя на картата FIBANK ми смени еврото по 1,9565лв/евро.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: aldygreen   
Дата:   18-04-14 19:32

kjey , за Currency converter е ясно, но се отнася за курса на PayPal. Въпросът ми беше колко ти взима FIBANK за паричната транзакция. Това няма как да се види директно и е писано някъде във връзка с картовите разплащания.
А иначе ще изпробвам тоя номер с някоя дребна покупка, за да видя как ще ми излезе сметката.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: kjey   
Дата:   18-04-14 20:07

aldygreen,
Имам VISA ELEKTRON от FIBANK.За транзакцията не се взема нищо защото това е просто покупка с карта.
Вчера конкретно за покупка от нески сайт за 800евро ми блокираха от сметката 1565.20лв което прави посоченият в горния ми пост курс[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: sky-fan   
Дата:   18-04-14 23:41

Най-малкото получаваш email с това плащане и за какво е. Второ, аз виждам плащане през paypal... тази втората снимка, която си дал. Сигурен ли си, че нямаш pyapal и как тогава плащаш в ebay? В paypal на всяка транзакция има details на кой какво и кога си платил.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: deerstalker   
Дата:   18-04-14 23:50

за един долар, даден за дарение - толкова шум



Публикацията е редактирана (19-04-14 02:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   19-04-14 16:59

deerstalker прочети нагоре какво съм писал, не е дарение.
иначе sky-fan натиснах поръчка, въведох данните къде живея, попълних номера на картата и последните три цифри и това беше. Не съм си правил акаунт в paypal. Задължително ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: kjey   
Дата:   19-04-14 18:29

stanislav_terzziev,
Ако смятате да пазарувате редовно от ebay, amazon, както и от много други сайтове по-добре си направете[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   19-04-14 22:30

Акаунтът ми в paypal се свързва с дебитната ми карта и с ebay, така ли? Не съм наясно, какво точно представлява paypal и има опасност нещо да объркам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчах си нещо от ebay и ми бяха отчетени две транзакции
Автор: e-mil   
Дата:   20-04-14 09:46

Пейпал е отделна фирма, но е притежание на Ибей (тоест на същите собственици). Акаунтът ти там не се свързва с Ибей, а просто това е система за разплащания, чрез която различни сайтове могат да приемат пари. Както на магазините, на които пише "Приемаме Visa, MasterCard, Diners Club..." и т.н.
Наистина, ако ще пазаруваш от различни места е удобно да имаш там акаунт. Тя е вече остаряла и скоро ще излязат на мода други системи, но за момента е удобна - всички значими сайтове я ползват.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »