Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: Stereoburn   
Дата:   16-04-14 10:25

Привет колеги,

Преминавам от DSLR D200 на mirrorless, първо защото се уморих да нося тежка техника навсякъде и второ, защото четох великолепни ревюта за тези две камери. При всички положения, не мисля, че правя грешка, но имам нужда от съвет.

Четох доста сравнения между двете тела, но ми се иска да видя какво е мнението във Фото-форум.

Вие коя камера бихте предпочели и защо?

BTW - Д200 с обективи и т.н. още не е продаден, ако някой се интересува тук:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=34062

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: marves   
Дата:   16-04-14 10:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: RazorJack   
Дата:   16-04-14 11:18

мноого труден избор :)

Фуджито има по-голяма матрица. Ако си вземеш един Speed Booster можеш да имаш еквивалент на full frame, докато с олимпуса просто кроп фактора ти ще намалее от 2 на 1.4
Дизайна на фуджито лично за мен е по-добър.

Обаче пък стабилизацията на олимпуса е уникално добра не само за треперене в 4-те посоки но също и за завъртане.

в общи линии зависи за какво ще го ползваш - ако мислиш да снимаш клипове или на ниски скорости от ръка определено олимпуса.

ако аз трябва да избирам без никакви ограничения бих взел фуджито, но вече съм вързан с м4/3 стандарта от разни обективи и адаптери та нямам много избор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: Stereoburn   
Дата:   16-04-14 11:35

с риск да изтъкна некомпетентността си - не знам що е туй Speed Booster, но ще проуча в интернет :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: victory13   
Дата:   16-04-14 13:13

един от най-лесните избори, със затворени очи се прави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: Stereoburn   
Дата:   16-04-14 13:51

е кажи го, де :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: Stereoburn   
Дата:   16-04-14 14:02

разбрах, разбрах като ти видях профила :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: victory13   
Дата:   16-04-14 14:38

не, не... идеята е, че няма как да сбъркаш и с двете... просто отиди, и хвани двете камерки в ръка... едната ще ти проговори [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: Emoxide   
Дата:   17-04-14 10:28

Според мен FUJI X-E2 е оптимален избор;
ценово щадящ вариант -> OLY OM-D E-M10, Нищо че няма прахо-влагозащита, или 5-осна стабилизация; освен ако искаш да снимаш някой под душа [smilie3] При този вариант бюджета за обективи е по-голям.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: Emoxide   
Дата:   17-04-14 10:30

всъщност FUJI X-E1/E2 са по-скоро в категорията на OLY PEN (E-P5 + VF4)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: Stereoburn   
Дата:   17-04-14 13:22

Не съм съгласен.
Сензора на Fuji-то е APS-C 23.6x15.6mм, докато на Olympus E-p5 e Four thirds 17.3x13.0mm.

А и качеството на изображенията е къде къде по-добро.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: serjy   
Дата:   17-04-14 13:54

къде, къде ... я има разлика, я не. вчера снимах едно детско представление с олимпуса, почти никаква светлина, с 75/1.8, 2000исо на 1/10, 1/20 от ръка от последните редове, брак почти няма. идеално качество. та един фотоапарат не е само размер на сензор [shtrak]



Публикацията е редактирана (17-04-14 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: marves   
Дата:   17-04-14 14:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: serjy   
Дата:   17-04-14 14:27

геее олимпуса нямал хубаво цветопредаване [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: marves   
Дата:   17-04-14 14:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: serjy   
Дата:   17-04-14 14:47

ми хубаво, със здраве да си ползва фуджито. ама това па откога е критерии за цветопредаване, че някакъв си бил сменил фотоапарата [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: marves   
Дата:   17-04-14 14:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: SoftImage   
Дата:   17-04-14 15:49

Във формуна за М43 в DPReview съм срещал доста преходи от Fuji-> м43. Преблемите са главно - лаговете и бавния и ненадежден фокус(няма фокус няма снимка). Други се дразнят от проблемите с декодирането на RAW файловете. Fuji хитреят като слагат повече зелени пиксели(шума по зеления канал влияе най много на общия) но пък се натъкват на проблемите с неправилното декодиране. До сега не съм виждал правилно декодиране на старата тестова сцена на DPReview. Те за това мисля я махнаха, че да не дразнят феновете на Fuji . Заради специфичното декодиране се губи микродетайла въпреки че твърдят че нямат АА филтър.
Идеална ссистема няма. При Fuji има 1 ФСтоп предимство с високото исо и с това предимствата май свършват.
При м43 има голям избор на всякакви обективи(с тихи и бързи двигатели), най бързото и надеждно фокусиране(CDAF) и най-добрата стабилизация, която компенсира в пъти този 1 ФСтоп изоставане при високо исо.
Твърдението, че Fuji има еднаква производителност като ФФ не е вярна естествено!!! Имаше сравнения с 5D Mark III където показваха как Fuji доста послъгват с времено за експозиция за едно и също исо!!! Освен това срвняваме 16МП с 24МП. Ако изравним пикселите FF винаги ще е по-добре на високо исо(ако това е цел номер 1)!!!
Иначе последната камера на Fuji е крачка в правилната посока!
[beer]



Публикацията е редактирана (17-04-14 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: vth41   
Дата:   17-04-14 15:52

Ето друго мнение:

"And speaking of constraints, my learning over the past year has been that pixel level sharpness and absolute noise free images, while nifty for engineer types, does little to make a image interesting or compelling or moving. Composition, good timing, and the artist’s instinct (which I continue to seek) are what truly count. I frequently stare at photos from last century, often made with cameras that today’s engineer types would denounce and I think, wow… why can’t I capture something like that?

The Olympus OM-D E-M1 gets out of my way (exception – see rant above)… it’s fast, it’s sensible, and the smaller lenses means I’m more likely to have it with me when I’m out and about, pursuing that wow.

Sure, Sony and Fujifilm have some real winners on their hands…

… but I do keep coming back to m4/3 again and again. That’s my tool of choice. "

[smilie24] [smilie24] [smilie24]


От тук


Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-04-14 16:03

Разни хора - разни идеали! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: didesignbg   
Дата:   17-04-14 16:11

Чакай да го кажа аз, че вече много се забавиха колегите, вземи си Сони [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: pch   
Дата:   17-04-14 16:30

Здравей Stereoburn,

И аз съм изправен пред почти същата дилема - Oly E-M5 vs Fuji X-E2.

Единствената разлика е, че в моя случай трябва да избера с коя от двете системи да продължа напред.

От 2 години притежавам Oly E-M5, като го ползвам с обективи Oly 12/2.0, Panasonic 25/1.4, Oly 45/1.8.
Снимам само за удоволствие и за моите нужди гореописаната комбинация е предостатъчна.
Със сигурност не използвам пълния потенциал на системата.

От около седмица притежавам и Fuji X-E2 с китовия обектив Fujinon 18-55/F2.8-4.0
Време недостатъчно да опозная добре камерата.
Това което ме накара да погледна към X-E2 е основно по-големия сензор и JPEG-а на FUJI, за който толкова
много се говори.

При сравнението между двете камери до момента не съм правил "научни" изследвания и не съм броил пиксели.
Мнението ми е базирано на просто боравене с двете камери, съобразено с това което съм снимал.

Та първоначалните ми впечатления са следните:
* E-M5 е с по-качествена и здрава изработка. Използвани са по-добри материали. Това прави самото тяло
малко по тежко.
* Стабилизацията на E-M5 e функция на сензора и работи със всеки обектив монтиран на тялото
Стабилизацията е Е-М5 е по-добра от тази на обектива Fujinon 18-55/F2.8-4.0.
* Е-М5 с всеки от обективите които имам е по-компактен от X-E2 с 18-55/F2.8-4.0.
* E-M5 фокусира по-бързо дори на тъмно. Това може да се дължи на обективите, които ползвам.
* Е-М5 има алгоритъм да фокусира по око на човека в кадър, който работи добре и ми харесва като функционалност.
* Разликата в дисплеите и оптичните визьори на двете камери не ми прави впечатление.
Не ползвам тъч функциите на Е-М5 дисплея. Рядко ползвам tilt функцията на E-M5 дисплея.
* Максимална синхронна скорост на E-M5 e 1/250, а при X-E2 e 1/180. Не че има голямо значение.
* X-E2 има виртуален нивелир. Нещо ново за мен. Ще ми помага, защото все кривя хоризонта.
* Изображението на по-големия сензор на X-E2 си личи.
* Цените на твърдите обективи за двете системи сякаш са съпоставими.

Това ми прави впечатление за седмица, не много активно снимане.

Пределно ми е ясно, че качеството на изображението зависи от много параметри, а не само от големината на сензора.
Ясно е, че не можеш да сравняваш твърди обективи със варио обектив.
Поради тази причина не искам да коментирам и въпроса за качеството на изображението.

Сигурен съм че твърдите обективи на Fuji са прекрасни, затова и се заглеждам по тях.

Сега трябва да свикна с ергономията на Fuji. Тя е доста различна от тази на всички системи, които съм ползвал
до момента. Казват че била по-фотографски насочена, каквото и да означава това. Ще свикна с времето.

Засега не мога да взема решение с коя система да остана. Може би и с двете.


Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: nevermess   
Дата:   17-04-14 16:45

Един глас за Fuji и от мен. Единствената причина да страня от fuji беше калпавият фокус, който ме дразнеше много. Ако е вярна информацията, че това е оправено в X-T1 може да си струва Е1 с идеята след годинка две да си вземеш по-новият модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: Emoxide   
Дата:   17-04-14 22:17

Panasonic LUMIX GH4, комбиниран с LUMIX& Leica обективи, ако се търси истинска скорост и надеждност на АФ, както и добра DSLR -ергономия;
Помоему OM-D E-M10 + сгъваемия 14-42 е добър старт; остатъка от бюджета за хубави твърдаци; новото Leica 15/1.7 се очертава като същинско универсално бижу!

Отговори на това съобщение
 Re: Fuju XE1 VS Olympus E-M5
Автор: iliyanb   
Дата:   17-04-14 22:35

Емо, стига бе човече с този максимализъм. Човекът пита конкретно между две тела, не иска да му се съобщава последно излезналото. Знаеме, че де що камера и обектив са излезли, от първа ръка можеш да ни информираш. При така поставен въпросът - отговорът от мен е - Фуджи. Имам М43 система, имам и Фуджи. Не искам да си кривя душата - ако ще се гледа качество на изображението. Ако ще се взимат под внимание и други неща като бързина и стабилизация - тогава трябва внимателно да се прецени

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »