Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: stown   
Дата:   16-04-14 02:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: E.Yonkov   
Дата:   16-04-14 11:36

Ни става само с D800E [smilie2]


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1396288772_DSC_0212_res.jpg






Упс, те са го казали това вече, сега прочетох...

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: uri64   
Дата:   16-04-14 14:50

Абе каквото и да се говори, техниката и по-специално нейното качество има значение. Хеле пък за обективите това е 3 пъти по-вярно.
От тази гледна точка има и значение с какво се почва. Естествено трябва да се има предвид и каква е крайната цел. Тела от сорта на Никон 3Х00 и 5Х00 просто не са правени за сериозни занимания...на тях целевата група им е друга. Нищо, че добър фотограф може да прави чудеса с тях.
Същото е като тепърва да почваш да снимаш на филм като използваш, филми и химия, дето срокът на годност им е изтекъл преди 30-40 години.
Естествено, да се започва с Д800Е и светата троица светли никонски зумове също е залитане. Въпреки, че ако някой може да си надвие на масрафа защо не...
Може би най добре е да се почне с тяло от клас pro-summer и обектив/и поне от този или по-висок клас. Това, при положение, че крайната цел е наистина много сериозно занимание.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   16-04-14 15:57

Точно и аз това се опитах да попитам колега "uri64" но до тук повечето колеги освен порицание и чесане на езици друго не направиха.Та би ли ми предложил конкретен апарат и обективи.Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: allyx   
Дата:   16-04-14 16:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   16-04-14 16:10

Allyh какво да му има на Д5100 освен,че го няма вече: D

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: uri64   
Дата:   16-04-14 17:01

> Та би ли ми предложил конкретен апарат и обективи.Благодаря.

ако е за Никон-ски ДСЛР - Д610 тяло, обективи евентуално 28/1.8 Г, 50/1.8 Г, 85/1.8 Г...зависи от нуждите обектив за макро, теле зум...и специално за Никон е хубаво да се четат препоръките на Том Хоган

Ако е за безогледалки - Olympus OM-D E-M1 или Фуджи ХТ1 и вече съответни обективи

Всичко това - само лично мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   16-04-14 17:34

Благодаря ти uri64.Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: designwerk   
Дата:   16-04-14 21:06

В Лондов има доста видове фотография - какво точно "те влече"?
Влизането (мислех си за "пробиване" но това е лош избор) на пазара тук е доста дългосрочен процес. Много фактори трябва да се отчетат.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: kefalcho   
Дата:   17-04-14 15:22

Ами DivPetel ако все още пише в този форум, след като стана номер едно във Франция, мисля че може да помогне. ..

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: goldstar   
Дата:   24-04-14 00:23

BotsRevenge Евала ти правя приятел :) [cool] Втория най-изчерпателен коментар който виждам в рамките на един ден[beer] Понеже и аз съм изпаднал в дилема подобна на колегата но ще си пусна темичка ЗА ДА НЕ ОСПАМЯ [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: BotsRevenge   
Дата:   25-04-14 03:38

Радвам се, че съм помогнал [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   01-05-14 15:13

Та да кажа до къде я докарах,че "фотографите" в този форум само това чакат -"хляб и зрелища".Nikon D300 и 35/1.8G Попадна ми страхотно ново тяло на хубави пари и след консултация с приятели го взех.Благодаря на всички,които ми помогнаха!
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Meduncio   
Дата:   01-05-14 15:42

Mnogo se izviniavam 4e ne pi6a na kiriliza, no niamam na tozi kompiutar v momenta
Viz..az sam edna stapka po napred ot tebe...ve4e si kupih Nikon D 3100. ( predi tri godini gore dolu) Kupuva6 si kakvoto si re6il i zapo4va6 da si snima6...v na4aloto az si snimah kakvoto mi popadne6e; a postepenno re6ava6 v posledstvie koi janr te vle4e pove4e.
Vav foruma se vartia ot okolo dve godini - nabliudavam kadri, 4eta, opitvam se da proumeia savetite i komentarite ne profesionalistite i se u4a. Ima mnogo fotofgrafi tuk, koito davat pou4itelni komentari. Ina4e kato se zakart i za4epkat...stra6no stava [smilie3] no ti tova ne go misli. Mnogo mi haresa otgovora na BostRevenge, eto tova sa ti neobhodimi saveti.


Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: vkk1   
Дата:   01-05-14 16:52

estanislaos: Еее, браво, значи вече си про.
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: georgivelev   
Дата:   03-05-14 20:12

6. Повечето евтини обективи са по-добри, отколкото вие сте фотограф.
Кое е по-добре - 1 кило ябълки или 1 кило круши?

7. Не купувайте нов апарат докато не достигнете лимита на сегашния и не сте ограничен от това поне в продължение на 3 месеца. Спазвайте това правило и може би няма да има нужда да си купувате нов апарат въобще повече
Как точно прецени, че 3 месеца е срока. Технически погледнато, никон Д40 прави снимки на ISO 3200, и D700 прави снимки на 3200. По-нагоре от това не ми се налага да правя снимки, поне не и такива, които да си струват. Но е прав. Едва ли някога ще достигна лимита на Д700, за да се наложи да си купувам нов фотоапарат. По-скоро нуждата ще се появи, ако възникне нов клас фотоапарати, които да дават предимство пред сегашните (примерно, компактен безогледален фулфрейм на Никон, снимащ fullHD видео и пр.)

8. Тревата винаги е по-остра и и зелена от другата страна на оградата. (Означава: Снимките на другите винаги ще ви изглеждат по-добри от вашите и апаратите на другите винаги ще са по-добри от вашия)
Винаги е така. И до ден днешен се чудя, какво толкова харесват хората на моите снимки.

13. Когато "ъпгрейднете" вашия апарат и обективи с 500%, художествените качества на снимките ви се увеличава с 0%.
По-добрият апарат и по-скъпите обективи отварят възможности. За това, че повечето фотографи имат повече пари, отколкото акъл, не отговарям. До този извод мога да стигна и без да съм Питър Зак. Снимам си със старата 35/2D и стария 50/1.8D. Преценил съм, че не си струва да давам пари, за да се ъпгрейдна до новите версии. Ако имах безкраен бюджет, нямаше да се поколебая, нищо, че художествените качества на снимките ми щеше да се увеличи с 0%

14. Колкото повече се оплаквате от апарата си, толкова по-лоши стават снимките ви.
Точно затова си купуваме нови фотоапарати. Не съм имал повод да се оплача от D700, желязна машина.

15. Художествените и технически качества на вашите снимки са правопропорционални на броя на щракванията на затвора.
Не е ли гений този Питър Зак? Казват, че и в секса е така. Колкото повече си го правил, толкова по-голям майстор ставаш.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »