Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G
Автор: Daniel_P   
Дата:   13-04-14 18:22

Здравейте колеги, от няколко месеца имам Nikkor 35 1.8G. Но почети не го бях ползвал, защото напоследак съм много зает. Вчера обаче го сложих и започнах да снимам, вечерта вкъщи, но нещо не беше както трябва. Апарата ми е Nikon D5200, а фокуса беше нагласен на AF-A (Auto-servo AF) i Singal point AF, Center weighted metering и 2.8 отворена бленда! Та снимам си аз но лицата на приятели който снимах все не бяха нещо на фокус, въпреки, че слагах всеки път фокуса на очите им [smilie2] .Реших да пробвам с напълно статичен обект, сложих една каска на поставка, като се целих в надписа и, а апарата на статив. Направих няколко снимки целеики се в надписа, а после изключих ауто фокуса и започнах аз да фокосирам. Свалих после снимките на компа и като ги разгледах се оказа, че като фокусирам ръчно в надписа на каската в която се целя е много по яасна с по размазан фон одзад, от колкото на ауто кадето надписа се вижда но определено не е толкова шарп, и фона одзад се вижда повече!!! Пробвах и с друг обектив, там всичко ми изглеждаше Ок. Дали обектива е бомба, това явление мисля, че е back fokus, ако не се лъжа. Има ли нещо което може да се направи, или да връщам обектива да си го оправят??? Или аз нещо не правя както трябва??? Даите мнения и съвети, моля :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G
Автор: sohk   
Дата:   13-04-14 18:32

Можеш да го занесеш в сервиза да ти го калибрират ... заедно с тялото!



Публикацията е редактирана (13-04-14 18:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G
Автор: deerstalker   
Дата:   13-04-14 18:36

[smile]



Публикацията е редактирана (14-04-14 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G
Автор: emo99   
Дата:   13-04-14 21:20

Тук имаше доста дискусии за проблемите на този обектив( а и не само на този), но явно не си внимавал. Ако всичко ти е в гаранция- оставяш техниката в магазина за рекламация. Искай да ти дадат протокол с описание на дефекта,подпис и печат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G
Автор: ishootraw   
Дата:   13-04-14 21:21

Същото нещо и при мен на Д5100. Мощеш да правиш серия снимки и да мърдаш лееко напред-назад с тялото и после избираш снимката с правилния фокус :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G
Автор: Божидар58   
Дата:   13-04-14 21:26

Аз го имам този обектив и на Д200 и Д300 фокусът винаги е бил там където съм избрал да бъде. На нито една снимка нямам лош фокус....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G
Автор: sohk   
Дата:   14-04-14 00:55

Ако обектива или тялото са ти в гаранция, калибрация в сервиза е гаранционна, тоест безплатна. По същия начин си калибрирах моята 35ца и след това всичко стана перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G
Автор: mitku   
Дата:   14-04-14 09:04

Както казаха по-горе - ако тялото и/или обективът са в гаранция, ги носиш двете при този, от който ти е гаранцията, да ги калибрират безплатно.
А ако не са в гаранция - пак ги носиш и двете в Профайлд (официалният сервиз на Никон в БГ) за калибриране, което доколкото се сещам, струваше 25 лв. Не е нищо особено.
А следващият път просто си купи по-висок клас тяло (D7000 или по-висок) и ще можеш тези неща да си ги коригираш в тялото. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G
Автор: victory13   
Дата:   14-04-14 09:25

Не бих си правил заключения за фокуса на AF-A с който и да е обектив, но вие си знаете по-добре [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-04-14 12:19

Дрън-дрън!
AF-A режимът на D5200 работи много добре и превключва автоматично между AF-S (ако обектът е статичен) и AF-C (ако има движение в кадъра). Очевидно обективът трябва да се калибрира спрямо тялото. За съжаление това е единственото "лекарство" при тела без микро корекция на фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G
Автор: D7K1892   
Дата:   14-04-14 12:36

No issues with D7000 & 35 1.8G [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G
Автор: Daniel_P   
Дата:   17-04-14 23:46





Публикацията е редактирана (09-06-14 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: Daniel_P   
Дата:   18-04-14 00:18

Сега се сетих, че преди няколко месеца направих firmware update. Мислите ли, 4е това може да е повлиало ???[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: stown   
Дата:   18-04-14 00:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: Daniel_P   
Дата:   18-04-14 00:53





Публикацията е редактирана (09-06-14 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-04-14 01:20

Ще си на 100% спокоен с фокуса само ако си с някоя безогледалка.Иначе при дслр-те винаги има риск от колебания в точността на фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: stown   
Дата:   18-04-14 01:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: nevermess   
Дата:   18-04-14 09:55

Daniel_P това, че имаш отклонение при всички обективи е "добре". Означава, че просто калибриране на тялото може да ти реши проблемите с всички обективи. Процедурата е 10 минути и включва софтуерна промяна на настройки в тялото. Аз имах подобен проблем с 5100 и 35 1.8, 50 1.8, но при мен единият фокусираше малко напред, а другият назад [smilie5] (според сервиза в рамките на допустимото). Както се досещаш това няма оправяне с калибриране на тялото. Разликата не е много и е поносима, но от тогава тяло без възможност за корекция на фокуса не купувам.
Дано скоро оправят контрастния фокус на DSLR-ите. Не може да не е възможно... Последният канон 70д май е стъпка в правилната посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: iavorianev   
Дата:   18-04-14 15:32

За всички които твърдят че Д7000 няма този проблем - да имат да вземат!!! С въпросната 35ца имаше доста кофти кадри,а лошото е че не става и с микроаджъстмънта.....защоото проблема е само на изкуствена светлина и на отворена бленда (на дневна светлина фокуса е ок). При 50мм/1,8 положението е пак същото ,че дори и при 70-200/2,8. Явно Никон трябва да поработят над АФ системите в ниския и средния клас,защото слаба светлина и отворена бленда са голямо предизвикателство за Аф системата. В тоя дух на мисли добре че не си взех 50/1,4, че там каква боза щеше да е[smilie10] [smilie10] [smilie10]
Добре че е Live View



Публикацията е редактирана (18-04-14 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: Божидар58   
Дата:   18-04-14 15:37

Имам ги и двата обектива и при Д200 и Д300 не съм забелязал този проблем....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: stown   
Дата:   18-04-14 15:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: iavorianev   
Дата:   18-04-14 15:47

Това с фронт бек фокуса някои беше споменал в чужди форуми че може да е от АФ сензорите които са разположени мааааааалко по надолу от матрицата.По точно се говореше за прашинки които бъркали АФ. Моя го чистих ,ама резултата е нулев. С канон 600Д никога не съм го имал тоя проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: Daniel_P   
Дата:   18-04-14 16:26

iavorianev - ти пробва ли да си пратиш апарата, до сервиз на никон да го калибрират? ??



Публикацията е редактирана (09-06-14 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: iavorianev   
Дата:   18-04-14 16:47

Daniel_P Не съм се занимавал да го пращам ,защото не ми се влиза в разни филми. Просто се научаваш че перфектни неща няма и го преживяваш. Като в брака - търпим се взаимно :))). Шегата настрана- като усетя че АФ е затруднен превключвам на Лаив Вю. Пък и повечето ми снимки са през деня,когато нямам проблеми с фокуса. Аз съм от Варна и трябва да го изпращам през куриер в София в Профаилд....просто не съм сигурен че си заслужава. Много се рових в западните форуми и там проблемите са налице и наи лошото е че никои не обяснява конкретен начин за разрешаването им,така че преживях нещата може би преди 6 месеца. Ако тялото ти е ново гаранционно ,пробваи да го калибрират и успех!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: asahi   
Дата:   18-04-14 16:53

Оказа се тялото!

Ко?
Никон?
Не може да бъде!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: stown   
Дата:   18-04-14 17:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: pmartinov   
Дата:   19-04-14 10:59

Мечтaтa нa бългaринa !

Дa дaде възможно нaй-мaлко и дa получи мaксимумa :)

Aко знaехте колко смешен и нaивен е бaлкaнския тaрикaт през очите нa един обикновен японец.....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: iavorianev   
Дата:   19-04-14 11:12

Спамиш ли или имаш нещо да кажеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: pmartinov   
Дата:   19-04-14 12:08

Приятни прaзници!

[beer]

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: nevermess   
Дата:   19-04-14 12:28

pmartinov японеца, като ти продава апаратите не ти казва, че фокуса ти ще работи от време на време и "не може" да се калибрира тялото с всички обективи. Точно обратното пише в брушурата на апаратите, а накрая излиза, че "не може" (най-вероятно Профайлд не могат/не искат) да се калибритат 2 различни обектива към едно тяло [smilie23] . Да го напишат в обявите/брошурите си да видиш как продажбите им ще ударят земята.....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: iavorianev   
Дата:   19-04-14 12:32

Nevermess [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: pmartinov   
Дата:   19-04-14 13:14

С риск дa ви рaзочaровaм Профaйлд ви кaзвaт тъжнaтa истинa която ви огорчaвa до толковa,че не искaте дa я приемете зa истинa.

От трицифрените телa нaгоре кефa нaдвивa проблемите...

Всичко мaтерялно нa този свят е в името нa печaбaтa уви.

A колкото повече искaме,толковa по-дълбоко в джобa се нaлaгa дa бръкнем.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: domidi   
Дата:   19-04-14 13:50

pmartinov [smilie24] написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: nevermess   
Дата:   19-04-14 16:04

pmartinov май се правиш, че не разбираш.... Никъде Никон не ти казва, че на 3ХХХ и 5ХХХ трябва да имат бак/фронт фокус с едни обективи, защото били нисък клас. Обективите могат да се калибрират към тялото и защо Прафайлд не иска да го прави ми е непонятно. Когато Никон напише в рекламата си "Обективи не калибрираме" за тези и тези тела, тогава могат да се оправдават с ниският клас тела. Друго, което прави впечатление е, че Хепи фото може да калибрира всеки тамрон обектив към тялото ми ама Профайлд не могат да калибрират Никор обективи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: pmartinov   
Дата:   19-04-14 17:43

Една фирма като Никон която продава фотоапарати в цялата гама е принудена от конкуренцията да провежда такава политика при която ниския клас продукти да не канибализират пазара на по-скъпите и по-висок клас апарати.

Фирмените политики на всяка фирма имат силата на ЗАКОН за служителите и.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: Sentel   
Дата:   19-04-14 18:06

Какви са тези откровени безсмислици, които говорят някои?
Т.е. е нормално нисък клас апарат да не работи както се очаква, за да си купиш по-скъп?!?
Т.е ако си купя телевизор от 500 лева, утре може да започне да предава черно-бяло и това е напълно нормално, защото не съм купил от 1500, така ли?
Е това е логика.
На кутията на моя 5100 не пише, че евентуално може да имам фокус, според късмета ми.
А ако си купя BMW трета серия вместо седма да разбирам, че климатика може да работи от време на време, щото е по-нисък клас, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на Nikkor 35 1.8G - Оказа се тялото !
Автор: stown   
Дата:   19-04-14 18:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »