Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   07-04-14 20:17

здравейте, приятели. Искам мнение за токина 11-16 (ф 2,8) дали на фокусно разстояние 16 ще е горе- долу остър, сравнявайки го с тамрон 17- 50 ( 2,8 стабилизирания) на фок. разст. 17.
Питам, защото имам нужда от широк обектив(снимам предимно пейзаж) и бих искал да си взема въпросната токина ,но не мога да отделя пари за него и мисля да си продам тамрона и да добавя някаква сума. Знам, че токината си е качествен обектив, но дали ще е остър долу горе на 16, колкото тамрона на 17 фок. разстояние. Оказва се, че предимно снимам на 17 с тамрона и си мисля дали токината би ми вършела същата работа, когато не ми е нужен толкова широк изглед.
Знам, че е най-добре да ги имам и двата, но засега няма как. Ако някой има мнение за токината, нека сподели каква е остротата на различни фокусни разстояния. Аз съм с тяло 40д. Ще ми е от полза да чуя мнения по въпроса. Поздрави


Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: Pavlov   
Дата:   07-04-14 20:20

Tokina 11-16/2.8 е много остър, на всички фокусни разстояния. Взимай смело.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: stalker   
Дата:   07-04-14 20:27

Обектива е много остър ! На всички дължини.Е, в краищата не толкова, молкото в средата, но перфектен обектив няма.
Казвам го от опит.Лошото е, че не мога да го сравня с Тамрона, но се съмнявам да е по-остър от токината.
и ако го вземеш няма само на 16 да щракаш.Дори много рядко ще се случва.Но ако ще бъдеш само с него няма да си доволен.Помисли за допълнение, ако щеш и китов.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: kvakioh   
Дата:   07-04-14 20:32

Точно с 40Д са ми последните впечатления. Доста добър, сравнявахме с 12-24 Токина, по-добрия е 11-16. Всъщност, в комбинация с 16-50 и 50-135 Токина трите обектива с Канон са върхова комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: sibirska   
Дата:   08-04-14 09:01

За коя версия на обектива става въпрос? Има Tokina AF 11-16mm f/2.8 PRO DX и Tokina AF 11-16mm f/2.8 PRO DX II. втората версия струва 1400 лева в магазин, а първата в базара е 800 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: quazimodo   
Дата:   08-04-14 09:34

Maлко в стил ЕЖК, но мой познат направи сравнение на Токина 11 - 16, Токина 12 - 28 и Сигма 10 - 20. Накрая купи Сигмата[smile].

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=176587




Публикацията е редактирана (08-04-14 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: marves   
Дата:   08-04-14 10:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: io_bs   
Дата:   08-04-14 11:07

sibirska, в остротата между двата обектива разлика няма да намериш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: sibirska   
Дата:   08-04-14 11:11

Някой знаели каква е разликата между двата

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: Pavlov   
Дата:   08-04-14 12:12

Основната разлика е при никонския байонет - втората версия има вграден мотор за автофокус и на безмоторните тела.
Иначе съм чел по ревютата, че имало и разлика в покритието на лещите. Но каква е точно - не мога да кажа.
Имам първата версия, и съм достатъчно доволен от нея [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: vga   
Дата:   08-04-14 12:43

Много ми е интересен този обектив. Продава се за 1400 лв. нов по магазините, 800-900 в базара, а нов от eBay е 350 паунда. Как става тая работа?

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: tyunkata   
Дата:   08-04-14 12:43

На 16 мм Токината е толкова остра колкото на 17 Тамрона (нестабилизиран). Казвам го от гледна точка на ползвател и на 2-та обектива. На токината основният проблем, ако може да се нарече такъв са флeaрите според мен. Аберира доста по ъглите, ама се чисти лесно. Понякога е голям плюс да имаш 2.8 бленда. Остър е по цялата дължина и на всички бленди. Конструктивно е много солиден. Ако си от София пиши на ЛС, може да се разходим и да провериш сам как е.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   08-04-14 20:13

мерси за мненията и съветите, бяха ми полезни. Ами става въпрос за първата версия на токината, но както и да е ,потвърдиха ми се впечатленията,че наистина си заслужава обектива. Ще помисля още малко дали да си продам тамрона и да добавя още пари, за да взема токината или ще почакам още малко да видя има ли начин да го купя без да си продавам моя.Може би токината ще ми покрива качествено освен широк ъгъл и на по-тясно и ще замести на 16 фок.разстоян. това, което тамрона ми дава на 17,(въпреки, че ще го ползвам най-вече на по-широкото) но е ясно, че няма как да карам пълноценно само с широк обектив. Абе то пари да има, ясни са нещата, ама а де. мерси пак и поздрави


Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: nsirakov   
Дата:   08-04-14 20:53

лично аз съм фен на токина и като качество на изработка...

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: chepkata   
Дата:   08-04-14 22:24

Тестът на колегата по-горе е интересен! И казва някои важни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: stalker   
Дата:   09-04-14 11:39

emo...запази тамрона.Знам, че опира до пари, но ако останеш само с токината ще съжеляваш.Зависи и какво снимаш де, но...послушай ме, няма да сбъркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   17-08-14 14:54

Бих искал да чуя мнения относно фокусирането при токината 11-16. Имам я отскоро,но бих искал да питам, понеже снимам пейзаж и използвам ръчен фокус на безкрайност, при какво положение е най-добрия фокус - най- крайно или по средата на знака за безкрайност? И друго, мисля, че най-добре като острота е между 8-11 бленда, но ползвам само 8 и 9 бленда и снимам с тяло 40д.
Ако някой има повече впечатления и опит нека сподели.Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: Pavlov   
Дата:   17-08-14 15:19

С няколко пробни снимки можеш и сам да си отговориш на въпроса.
Лично според мен няма как фокусът да е в безкрайността, винаги е някъде малко преди нея [smile] . И тъй като с канонската ми бройка на обектива имах проблеми с фокуса на 1000D/1100D, карах на ръчен. Слагах показалеца на скалата някъде в началото на знака за безкрайност, и резултатът ме устройваше.
Сега с никонската версия и D7100 изобщо не го мисля - просто насочвам и снимам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: tyunkata   
Дата:   17-08-14 20:29

Безкрайността на този обектив, Емо, е в средата на осмицата (за Canon говоря). Снимам с него, с тела 20Д и 60Д и в средта на осмицата винаги ми е давал остър фокус за небе, делечни хоризонти и прочие. При кроп обективите, най-остър го водят диапазона f8-11. И тука е така. Но понякога ситуацията те кара да снимаш и на 2.8. А този обектив е достатъчно остър и на тази бленда.



Публикацията е редактирана (17-08-14 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: fireflash   
Дата:   18-08-14 08:05

По-добре Sigma 12-24mm 4.5 - 5.6 II. Изключително добър обектив, пасващ и на фулфрейм. Не е толкова светъл, но от към хроматични аберации е железен. Снимам с такъв от 5 месеца и не го сменям за никой друг пейзажен обектив.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-08-14 20:36

Собственик съм на 7д и 70д.
Навремето имах сигма 10-20 на никон д90.

Токината е най-добрия широк обектив за ДСЛР-и.
Основният компромис е хроматичните аберации.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   18-08-14 21:20

ами мерси за мненията.Аз по принцип пробвах ръчния фокус на безкрайност и в средата на осмицата(знака за безкрайност) и в крайно положение.Или почти няма разлика,но пък като гледам фокуса през лайввюто все ми се струва, че при крайно положение като да е малко по -ясен.Но може и да си внушавам :).Та сравнявах ги и при двете положения като ги гледам кадрите на 100 и повече процента увеличение и мисля че са тука - тука като острота и ясен образ.
Но май като се замисля, всеки казва,че най-добър фокус за безкрайност е в средата на самия знак(осморката).
А за остротата при блендите знам,че най-добре е между 8-11,т.е. няма да е по-остър и с по-голяма дълбочина на много затворени бледни, ако не е фулфрейм матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: Pavlov   
Дата:   18-08-14 21:25

Само че според това обективът е най-остър на бленди 4 - 5.6 [smilie8] .


Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-08-14 21:37

Стъклото е най-острър е краищата на ф/8. За мен да се затваря след ф/8 на сензор над 18-20 мп е ненужно освен ако не се иска дълбочина.
В центъра е остър от 2.8-4 ,а 5.6 е добър компромис краища/светлосила.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: hEka   
Дата:   19-08-14 16:07

Извинявам се предварително, че е в страни от темата, но замислял ли си се за самянг 8/3,5 ... около 350лв втора ръка и си запазваш тамрона... просто като идея ... не за друго аз съм с същата такава комбинация и съм доволен тамрона е прекрасен обектив за кропка пък като искаш нещо екстремно широко слагаш фиша :)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-08-14 17:52

Продавам токина за канон в базара ако автора се интересува.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: Pavlov   
Дата:   19-08-14 19:14

Pd, като ти гледам снимката в обявата - продаваш Tokina за Nikon [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-08-14 19:52

Tokina 11-16mm f/2.8 DX AT-X Pro за Canon

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за обектив токина 11-16 за канон
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   19-08-14 20:36

Мерси, но вече го имам обектива :)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »