Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon D600
Автор: vaniok   
Дата:   17-02-14 13:34

http://tiny.cc/lpbfbx

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: krist   
Дата:   17-02-14 18:54

Учудващо е само, че това не се случи по-рано, но пак е нещо..


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: simbon4o   
Дата:   17-02-14 20:15

Американци... ако не осъдят някой нищо друго не могат да направят.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: jey6   
Дата:   17-02-14 20:32

simbon4o - ???? Какво трябва да направят?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-02-14 20:50

На никон тая маневра може и солено да им излезе. Щото съм почти сигурен, че ще ги осъдят.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: jey6   
Дата:   17-02-14 21:05

Дано да ги осъдят...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   17-02-14 21:13

Този проблем с маслото не съществува само при този въпросен Д600, почти всички апарати произведени през въпросната година имат същия проблем с замърсяване на матрицата. Още при покупката от магазина - този проблем съществува.
А как се струва на четящите, че при покупка на два обектива от същата марка - по задните капачки и байонет има наличие на дървени стърготини!!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: Gam3Ra   
Дата:   17-02-14 21:19

Да, ще ги осъдят... не съм Nikon привърженик, но това е доста крайна мярка, може би са доста потърпевшите?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-02-14 21:44

Ето какво се е случило: някой от еврейските адвокати е фотограф-канонец и е запознат със случката с маслото по сензора на никон.Системата в щатите е следната- там адвокатите сами си търсят клиентите- идва и ти казва "давай да ги съдим, делим фифти-фифти", ако някой е участвал там в катастрофа,знае. Пускат обява по телевизията "Ако сте купили д600,звъннете на 833-42-money, и съдете никон фор фрии-"Бърнстейн&Евреи"". [smilie21]
И обикновено опукват въпросната компания.Обичайна и масова практика е.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: satyno   
Дата:   17-02-14 21:56

Nikon D600 SLR Camera Dust Complaint Contact Form


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: marrio31   
Дата:   17-02-14 22:01

ще ги осъдят,но може би е за добро,ще има просветляващ и оздравителен ефект за фирмата,ще повишат качествения контрол,това все пак е фирма с история и авторитет[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: jey6   
Дата:   17-02-14 22:18

marrio31 - [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: rorus   
Дата:   17-02-14 23:04

В случая Никон си го заслужават и мястото им е в съда. И съда ще реши дали и кой е прав. И е време да научат, че много лесно може да се обърне палачинката ако нямат респект към клиентите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: a100   
Дата:   17-02-14 23:21

А може би, това е начинът, по който Никон ще си върне доверието в марката? Извънсъдебно споразумение - замяна на д600 с д610 + бутилка "Джони" [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: Marconi   
Дата:   17-02-14 23:39

Ще ги съдят там, където се листват на борсата...най-вероятно Ню Йорк. Последиците за Никон може да са катастрофални..

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: Giorgio.K   
Дата:   18-02-14 12:55

Фен съм на марката, обаче за този случай наистина заслужават да ги осъдят заради гадното отношение към клиентите им. Вместо да признаят проблема и тихо-кротко да подменят затворите на проблемните камери преди още да се разсмърдят сериозно нещата, те отричаха и продължават да го отричат, обаче току набързо изкараха D610 с нов затвор. Демек, кой духал супата - духал ...[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: HP   
Дата:   18-02-14 13:30

ама те да са само те с мед да ги намажеш. Аз като Canon потребител съм потърпевш от дефектните 580 ех2-ки- и там има конструкционен дефект , ама тихомълком го отстраниха

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: kalynsky   
Дата:   18-02-14 13:30

При мен, за втори пат отвертката на байонета ми се прецака и не сработва фокуса , на обективите за които трябва! :(

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: Mogila   
Дата:   18-02-14 13:41

Сега може да се вдигне цената на д600 на старо с масло по матрицата:) Екстра, която гарантира компенсация [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: ludiakolio   
Дата:   18-02-14 17:01

Мисля,че това е инициирано от Никон за да си изчистят името.Статистиката показва ,че са започнали масово да произвеждат дефектни камери от висок клас и по всички форуми масово нови никонци реват.

Така беше и на времето с А-класата на мерцалата.Много бързо се чисти името с бомбастична новина ,адвокати,заменки и тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: cicomanco   
Дата:   18-02-14 17:50

Баси....само аз ли не уцелвам на цапащ апарат или само мрънкялата уцелват!!! Вече 2 броя минаха през ръцете ми и освен обичайното запрашаване, но имайки предвид че сменям обективи на всеки 20-30 кадъра, мисля че е напълно нормално!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: krist   
Дата:   18-02-14 18:05

изключително статистически-значима извадка: цели 2 броя![smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-02-14 18:13

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: radikyokushin   
Дата:   18-02-14 20:22

Аз в момента има две тела D600. Едното е на 11500 другото на 5500 кадъра. Досега масло по сензора не съм видял.
Имам приятел в Монтана със същото тяло - никакъв проблем и при него.
Със сигурност има бройки с дефектни затвори, но не слагайте всички под общ знаменател, просто защото не е вярно!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: Digitalgab   
Дата:   18-02-14 20:40

То затова оня Келби мина на Канон. При тая лоша известност за Никон, да не е луд да си съсипе бизнеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: cicomanco   
Дата:   19-02-14 08:51

Ами за мен това е 100% успеваемост! Ако имаш информация, кажи от колко бройки-колко са фитка! Такава щуротия не би ме накарала да се прецакам с канон! Но виж - Оли пак бих си взел![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: SofiaWest   
Дата:   23-02-14 16:17

Моят е на 9000 кадъра и ще се чисти за втори път, защото пак се появиха петна. Ще се радвам ако ги осъдят [cool] Или по-скоро ще се радвам ако след като ги осъдят има и решение за крайния потребител [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: vanquished   
Дата:   23-02-14 16:54

Значи сега е момента да се купува Д600 - по-евтин е и после ще го заменят с Д610 ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: uzsree   
Дата:   24-02-14 15:04

Аз си поръчах миналата седмица един Д600. Четох много за проблема с маслото се бях засили към д610, но навсякъде е много пари. Никой не ще Д600 сега. Е точно затова в момента цената на Д600 е супер и нямам проблем да го чистя и на всеки 1000 кадъра ако се наложи, докато свърши проклетото масло. Фул фрейм никога не е бил по-евтин!



Публикацията е редактирана (24-02-14 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: radosten   
Дата:   25-02-14 10:41

И моят е под 10к кадъра и го чистя за четвърти път, предполагам, че не всички тела са така, но е недопустимо при тела от такъв клас такава производствена грешка, държа да отбележа, че снимам с един обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: MarinY   
Дата:   30-07-14 19:38

Последни новини за Никонджии.
Nikon USA, ми изпратиха имейл, че ако след смяната на затвора, продължавам да имам зацапване, ще вземат по-сериозни мерки и да се обадя на техния телефон.
След три минути разговор, ми предложиха за тяхна сметка, да изпратя старото тяло, като го заменят с ново. Приятен беше въпроса на представителя им: Бих ли се съгласил да получа Д610, вместо любимият ми Д600? [smilie8]
Наложи се да се съглася, та до края на седмицата очаквам 610-та.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: krist   
Дата:   30-07-14 21:35

Тук, дори и в тая тема имаше едни хора, които надълго и нашироко се опитваха да ни внушат, че няма проблем, и че едва ли не сме си въобразявали нещо. Имаше и една фирма-представител на Никон у нас, която също отричаше съществуването на проблем. Само че, както се вижда, има видов ден за всичко и за всички.. А, как мислите, дали Никон случайно, в изблик на добра воля и алтруизъм са решили ей така изведнъж година и половина по-късно да сменят изведнъж дефектните Д600-ци, или и нещо друго се е случило (като оставим настрана факта, че мина достатъчно време от пускането на Д610 и му взеха колкото можаха от цената)?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: MarinY   
Дата:   30-07-14 22:32

Крист, новината е хубава, и да се кефиш или злобееш на чужди проблеми, не е уместно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: victory13   
Дата:   30-07-14 22:41

той имаше същите проблеми, а въпросът му беше дали внезапния алтуизъм не е породен от други събития на съдебния фронт, евентуално...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: MarinY   
Дата:   30-07-14 22:43

Това променя ли факта, че хората подменят камерите?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: victory13   
Дата:   30-07-14 23:05

не променя фактът, но явно променя хората... както той е описал, "хората" тук не са "хората" там [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: krist   
Дата:   31-07-14 00:25

Преди една година не искаха и да чуят за подмяна. Смяташ ли, че не са знаели и тогава за какво иде реч? Иначе, честито, радвай се на новия апарат! Аз се наложи да доплатя 200 лв. за смяната, които смятам, че не трябваше да доплащам, и то при положение, че Фотопавилион постъпиха джентълменски и поеха още 300 лева, иначе вносителят ми искаше аз да платя 500.. Ноо, ще ги преглътна, понеже при мен поне драмата приключи по-рано.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: MarinY   
Дата:   31-07-14 02:10

Явно си бързал. Понеже много рядко снимам на затворена бленда, над 5.6, проблема го виждах само при контролни кадри, за да го открия.
Разбирам защо си им ядосан.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: pmartinov   
Дата:   31-07-14 07:27

Проблемa с D600 се появи порaди лошо стечение нa обстоятелствaтa.

Точно всичко в производствените линии беше готово зa зaпочвaне нa производство и стaнaхa невиждaни нaводнениятa в Тaйвaн.

Производствените цехове бяхa стaнaли кaто бaсейни.

Цялото производство беше под водa!

Нaложи се дa бъдaт демонтирaни и монтирaни нaново нa ново сухо,по-високо място.

Всичко товa се отрaзи много неблaгоприятно нa следпроизводствените изпитaния.

Nikon бяхa зaгубили много ценно време-цялa годинa,a ситуaциятa нa пaзaрa ги притискaше безпощaдно,нямaхa никaкво време зa изпитaния нa новия модел което е зaдължителнa прaктикa от много години зa всички клaсове фотоaпaрaти.

D600 се произвеждaше в няколко рaзлични точки нa Тaйвaн.

Еднa чaст от aпaрaтите нямaхa проблем с мaсло по сензорa,другa имaхa.

Когaто всичкaтa тaзи продукция се изсипa нa пaзaрa нaстaнa пълен хaос.

Нямa фирмa която дa може изведнъж дa реши проблемa нa хиляди основaтелно недоволни потребители.

В рaзличните чaсти нa светa подходa беше рaзличен.

Целтa беше дa се нaмaли нaпрежението нa пaзaрa и дa се удовлетворят основaтелно недоволните от проблемните кaмери потребители.

Aмерикaнският пaзaр е основен зa японските фотоaпaрaти.

Зa товa тaм нaй-често aпaрaтите бяхa подменяни.

Изтегляните проблемни aпaрaти бяхa ремонтирaни и продaвaни отново кaто рефърбушед нa зaнижени цени.

В Зaпaднa Европa нaй-често кaмерите бяхa ремонтирaни тaкa,че дa се спре достъпa нa мaсло до сензорa.

В Източнa Европa където се смятa,че сa продaдени относително нaй-мaлко кaмери не бяхa подменяни кaмери .

Потребителите нaпълно основaтелно остaнaхa с много неприятното усещaне,че сa пренебрегнaти от Nikon.

Потребителя е винaги прaв.....

Кадри от наводненията на Японските производствени линии на Хонда в Тайван


http://i4.asntown.net/thailand_hard_drive-tu82.jpg




http://i4.asntown.net/western_digital_thailand-tu8t.jpg




http://i4.asntown.net/hitachi_thailand-tu8s.jpg




http://i4.asntown.net/nikon_factory_mini-tu8v.jpg




http://i4.asntown.net/canon_camera-tu8x.jpg




http://i4.asntown.net/sony_thailand-tu8u.jpg




http://i4.asntown.net/thai-tu83.jpg





Публикацията е редактирана (31-07-14 08:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: Giorgio.K   
Дата:   31-07-14 09:38

Според мен това което масово издразни клиентите и им подпали чергата, че много дълго време изобщо отричаха наличието на проблема. След това почнаха да го признават с половин уста и чак когато се видяха пред съдебно дело започнаха масово да заменят или ремонтират камерите. Иначе, неприятностите които им се случиха са явни и разбираеми за всички, но подхода им беше тотално сбъркан.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: pmartinov   
Дата:   31-07-14 09:47

Такава е японската природа.

Гордост и шовИнизъм.

Предпочитат смъртта пред унижението.



Публикацията е редактирана (31-07-14 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: vga   
Дата:   31-07-14 10:12

Абе... не говорихме ли за някакви си фотоапарати тук? Каква гордост, каква смърт... [smilie18] [smilie18]

Голем си, Мартинов! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: cicomanco   
Дата:   31-07-14 13:03

...и шовИнизъм...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: marves   
Дата:   31-07-14 13:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: pmartinov   
Дата:   31-07-14 13:34

Няма никаква конспирация в разлепващите се гуми.

Гумата набъбва от солта в потта по дланите разширява се и се разлепва.

Канон са на пластмасова основа.

Никон си печелят много добре и от разлепващите се гуми защото потребителите на Запад не се циганят да си сменят гумите веднъж в годината.

Свалящите гуми са много по-удобни за сервизирането на камерите.

А в България са готови и от железобетон да са,но да не дадат някой лев повече .

Както казва един приятел :

Апандесита ще си извади,но пари не вади...


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: pmartinov   
Дата:   31-07-14 13:39

[smilie5]

Японците които се правят на българи и не искат да сменят гумите снимат с бели памучни ръкавици...

[smilie18]


Има богат избор


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: goldstar   
Дата:   31-07-14 14:20

От другата седмица почвам да снимам с ръкавичките pmartinov , допаднаха ми ха-ха [shtrak] [cool] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: marves   
Дата:   31-07-14 14:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: pmartinov   
Дата:   31-07-14 14:37

Търсете ги в магазините за работно облекло.

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: victory13   
Дата:   31-07-14 16:16

ааа, превента са ми любими още докато бяха в двата гаража в младост [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: hotsnail   
Дата:   03-08-14 10:14

@pmartinov хубав обзор на бедствието, което сполетя повечето японски производители.

Обаче с Никон проблема е в отношението и доверието, което те разрушиха в Европа. Проблемите тогава бяха и с Д800 и с Д600, вярно с различен характер, но и двата модела имаха проблеми, които никон отричаха или игнорираха твърде дълго.

Мога да ти кажа при Сони как станаха нещата с NEX-7, доколкото знам има и още няколко модела афектирани. При NEX-7 гумите на апаратите произведени по време на бедствието, а не година по-късно, както е при Никон, имаха проблеми с гумите. След една година ползване гумите се разпадат от солта в пота и се надуват и разлепят. Познато е нали? Какво направиха от Сони, пак по стар японски обичай не си признаха официално за гафа, обаче тихо и полека сервизите оправиха безплатно всички афектирани апарати. Щом идеш в сервиза ти казват "а да има няколко такива апарата. Тия са от най-първите. Безплатно ги оправяме. Дай го за 2-3 часа и си готов. Иначе доволен ли си от снимките?". Това поне беше при мен в Софийския севиз на гъза на географията в бедна и ниско приоритетна източна Европа.....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: tonyf   
Дата:   03-08-14 12:21


Искам афектиран апарат sony, сигурно ще бъде so emotional...

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D600
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-08-14 18:26

Сони сервиза е върха! Никоя марка не може да се похвали с такъв! Може на това да се дължи решението на проблема.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »