Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   15-02-14 11:18

Здравейте, по повод на темата на asahi, За съфорумците в чужбина , се замислих, колко сме наистина тук във Форума?
Колко от нас живеят извън България.
Става въпрос за хора, които живеят в чужбина, които не мислят да се завръщат да живеят в България, поне за следващите 20тина години.
Нека се преброими, да споделим къде сме се пръснали из широкия свят.
[beer]

Поздрави от слънчева Малта, вече 12 години на островчето.


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Mogila   
Дата:   15-02-14 11:20

Е чак пък да не мислят да се връщат 20 години... малко хора могат да кажат такова нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   15-02-14 11:27

Добре, тък като не мога да редактирам първото съобщение,

Став въпрос за хора, които не мислят за се завръщат, поне за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: mihail_radkov   
Дата:   15-02-14 11:57

Хамбург, Германия [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: kvakioh   
Дата:   15-02-14 11:59

Холандия, не знам докога. Преди това в БГ за година, беше сложно...Но пък се запознах с достатъчно таланти в снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: OIM   
Дата:   15-02-14 12:09

Пет години живях близо до Ерасмус брюх в Ротердам


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: neposlushko   
Дата:   15-02-14 13:33

Поздрави и от Франкфурт [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: atrifonov   
Дата:   15-02-14 13:57

Поздрави от Пловдив [beer] [beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: kadar   
Дата:   15-02-14 14:52

И от Канзасу .... /Казанлък/ [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Mogila   
Дата:   15-02-14 15:06

Автор: mihail_radkov
Дата: 15-02-14 11:57

Хамбург, Германия [smilie24]


И аз така:)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   15-02-14 15:39

Schnaitsee, Deutschland, от зимата в Испания евентуално

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: mirmiracle   
Дата:   15-02-14 15:50

Pirmasens, Германия

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: MarinY   
Дата:   15-02-14 16:53

До тук няма обадили се от "чужбина". Само живеещи в различни европейски провинции. [beer]

"Houston, we've got NO problem!" [smilie3]



Публикацията е редактирана (15-02-14 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: imarinov10   
Дата:   15-02-14 16:56

London

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: landstar   
Дата:   15-02-14 17:21

Много хува тема - нека съфорумците от чужбина пратят тука по една снимка от мястото където захлебват, ще е интересно. И на всяка снимка да постнем подобна от България, ще е забавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: rlk   
Дата:   15-02-14 17:38

Maryland, USA почти 4 години, а преди това Virginia 6 години, а преди това Пловдив мноооого години.


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: biliev92   
Дата:   15-02-14 18:06

Münster, германия, от 3 години

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   15-02-14 18:47

Reading, UK

Дали ще се връщам? Едно мислех като заминавах, друго излезе - та не се ангажирам с прогнози. Ще се види с времето...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: e-mil   
Дата:   15-02-14 18:49

Тъкмо можете да опресните една стара идея.
https://photo-forum.net/sitepics/world/index_world.html

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: imitev   
Дата:   15-02-14 18:56


Хехе - най-дейните безделници се оказват Експортна стока [beer] [beer] [beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: autosvet   
Дата:   15-02-14 18:59

Edinburgh (Единбра :Р), UK

Преди 20 години не съм и мисли за нещо друго освен да поритам с приялите в двора на училището като си напиша домашните, за следващите 20 също нищо не е сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: mihail_radkov   
Дата:   15-02-14 19:15

Ето ви и снимки:


https://photo-forum.net/static/forum/2014-02/ligl5943.JPG


http://imageshack.com/a/img802/9679/qe6g.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2014-02/gdrp2408.JPG


http://imageshack.com/a/img837/3103/8deb.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2014-02/kqwy0787.JPG


http://imageshack.com/a/img853/4190/7dqx.jpg



И една от вчера ;)


https://photo-forum.net/static/forum/2014-02/tviz1673.JPG


http://imageshack.com/a/img33/7697/lcc3.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: papi   
Дата:   15-02-14 20:11

ами привет от негостоприемна франция


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   15-02-14 20:27

nyamago, аз за това се поправих след коментара на Mogila .
То времената се менят и нищо се незнае, може и след някоя и друга годинка всички в България да сме. Току виж се оправила държавицата.[smilie10]

MarinY , верно е сега всичко е една голяма държава. Кеф ти Испания, кеф ти в Малта......, в Европа ли си, само сменяш квартала. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Chipsy   
Дата:   15-02-14 22:51

Атланта, Джорджия до четвъртък, после БГ, после Англия, после квото сабя покаже [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: milen   
Дата:   15-02-14 22:59

Малък англииски остров. екстра ми е тука.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: axtom   
Дата:   15-02-14 23:59

Nice, France

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: moody_creature   
Дата:   16-02-14 04:41

Long Island ,NY….20 години вече…Много ми е хубаво да се завращам,но за сега не знам дали пак искам да сбъркам туризма с емиграцията...


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   17-02-14 17:18

moody_creature

На всички ни е хубаво да се връщаме и да се видим с приятели, познати, семейство.
За съжаление в България не е за живот все още. Поне за нас, тези, които живеем извън България.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: methood   
Дата:   17-02-14 18:32

Mannheim, Германия
близкото бъдеще не мисля да се прибирам. изключение както вече споменаха прави туризма и при мен.



Публикацията е редактирана (17-02-14 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: georgioiv   
Дата:   17-02-14 20:33

ооо, moody_creature на любимото ми място.. Не знам на живо как е, ама толкоз му съм му се начел.. :) Някой ден се надявам поне да поснимам там.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Вале-пика   
Дата:   18-02-14 16:55

28 год в Англия,Германия,Испания и Швеция! Сега от 3 год. в Израел! Иначе си обичам България! [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   18-02-14 17:04

Вале-пика, че то кой българин не обича България?
Всеки по свое му. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   18-02-14 17:12

Как я имате тая Европа за чужбина не ви знам..

Все едно да живея в София и да кажа, че следващите 20 години няма да стъпя в Русе, Варна или Хасково. :)

Инак съм и аз по Западните Балканите ама никак не ми е чужбина.
Въпреки това с кеф наминавам към БГ ;)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-02-14 17:26

Ще използвам темата да попитам хората живеещи извън Родината - какво всъщност ви изпрати там и как намирате сили да останете, в какво намирате смисъл също?
Аз след повече от три години в САЩ се завърнах, оказа се, че не става от всеки човек добър емигрант, особено като е изграден като характер и личност и се сблъска с много различен манталитет, култура и нация... Много искам да се реализирам в България, а нещата да се наредят за всички тук където ми е всичко свято и мило, но все повече започвам да се отчайвам, че това може да се окаже просто една мечта... [smilie2] Със сигурност не съжалявам за избора си да остана, но като сравнявам с живота ми навън - не съм сигурен кое е по-малкото зло. За това, моля споделете, като също призовавам за показване на кадри от местата където живеете!

Ето няколко стари от мен:

https://photo-forum.net/static/site_pics/175/a_1235547937_New-York-800-hi.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/175/a_1180290477_NY.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/172/t_1229292758_8-6.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/158/4_1236575735.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/158/4_1236638346.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/158/4_1233537267.jpg


Последните три са от града, в който живеех - Baltimore, Maryland

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: MarinY   
Дата:   18-02-14 17:48

PhotoBo каза: "... не става от всеки човек добър емигрант, особено като е изграден като характер и личност и се сблъска с много различен манталитет, култура и нация..."
Това е неубедително самоизвинение. Значи, тези, които живеят извън България, нямат изграден характер и не са личности. [smilie8] А "... сблъска с много различен манталитет, култура ..." е фатално за личноста!
[beer]

По-добре се стегни и действай! Човек може или не може, независимо къде се подвизава.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-02-14 18:07

@MarinY въобще не искам да обиждам емигрантите или хората избрали и борещи се от другата страна на границата. Не омаловажавам факта колко е трудно и тежко да си навън, моля не ме разбирай погрешно. Всъщност за да не излиза, че съм някакъв краен националист и да изпадам в защитна реакция - бях готов да предоставя една не къса моя статия публикувана в един електронен вестник, но за съжаление са свалили линка от сървъра... Всъщност ако държите ще изровя съдържанието от архиваторите, но сега като се замисля - мисля, че няма да се получи добра тема... Отново казвам - не искам да се извинявам или да засегна някой, ако ще да изглежда като "неубедително самоизвинение".

ПП: Многократно съм попадал в подобна ситуация, не знам само защо българите навън стават все така докачливи, когато някой не ги разбира, но със сигурност не ги напада за избора, който са направили. Предпочитам да ме смяташ за слаб и непосилен да се справя с емигрантския живот, отколкото да задълбаваме на тази тема, а само аз си знам какво съм преживял и какво е било в душата ми ... там - навън! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: MarinY   
Дата:   18-02-14 18:12

[beer]

П.П.Въпроса не е в докачливостта.
Българите са единствената нация, агресивно поддържаща статута на живеещите извън страната, като избягали, изменници, неудачници и други подобни определения.



Публикацията е редактирана (18-02-14 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-02-14 20:36

[beer] Въобще не мисля това за българите извън граница! По-скоро за сега намирам смисъл да остана в Родината, но не се знае до кога... Беше ми интересно за останалите хора да споделят как намират сили да останат навън, защото на мен ми беше много трудно и мъчно [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Chipsy   
Дата:   18-02-14 21:47

Zafirov написа:

> Как я имате тая Европа за чужбина
> не ви знам..
>
> Все едно да живея в София и да кажа,
> че следващите 20 години няма да
> стъпя в Русе, Варна или Хасково. :)
>

Взе ми думите от устата. Пък и като почнат да се делят на софиянци и от привинцията [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: ctpahho   
Дата:   19-02-14 12:05

Поздрави от Fort Augustus, Scotland. И по 2 месеца в годината в Бг ;) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Rand   
Дата:   19-02-14 14:45

Българите са единствената нация, агресивно поддържаща статута на живеещите извън страната, като избягали, изменници, неудачници и други подобни определения.

Те същите работи ги говорят и част от емигрантите за останалите в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   19-02-14 15:03

Емигранти най-различни:

- Има хора, които милеят, поддържат връзки и гордо опитват да представят страната в най-добра светлина. (Ще ми се да се мисля за един от тях).

- Срещал съм и такива, които остро отсичат "Не искам да имам нищо общо с тая шибана държава, не ми говори за нея!". Някои късат връзки дори с близките си, други крият произхода си и правят усилия да го забравят. Сигурно си имат причини, не ги съдя (но и не споделям позициите им).

- Има някои, които не се интегрират лесно в чужда среда (а и не правят особено усилие). Много от тях имат конкретни планове за връщане в недалчно бъдеще. Тах дори не смятам за емигранти, а за 'гурбетчии' (тук ще призная, че и аз почнах като такъв, но друго стана...)

И за всички тези групи (сигурно има и други видове), болшинството живеещи в страната (особено които никога не са отсъствали задълго) говорят с една обща, широка баданарка: "Емигранти" (каквото и да означава това)... Колкото е оправдано да виждаме всички, вън и вътре, като "Блългари" - без разлики и нюанси...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: tuizzl   
Дата:   19-02-14 15:37

Девет месеца в Англия(подли англичани, но супер социален живот и евтини стоки), две години в Германия (студени немци, социален живот има някакъв ама изкуствен) и от половин година в Ароса, Швейцария (никакъв социален живот, уникално-спокойна, че дори скучна страна, но има много пари :D ).
Във всичките страни съм работил с българи и други различни чужденци. На всяка една от работите която съм работил съм бил уважаван от шефове, супервайзери и там другите олигофрени който са назначени да управляват. Гордо мога да заявя, че българите са топ работници и винаги си вършат работата съвестно. Едни от най-добрите работници на местата който съм работил са били българи. А най-мръсните, арогантни и егоистични копелета с който съм работил са немците (много говорят, малко работят).
Проблема обаче на българите е в управлението на държавата а не в това, че някой предпочитат да емигрират.

Поздрави от Швейцария! :)



Публикацията е редактирана (19-02-14 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: bOzo   
Дата:   19-02-14 15:51

Всеки, който не може да намери реализация в родината си търси такава навън... Има и немалък брой авантюристи, но най-често поводите за емиграция са икономически.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: bOzo   
Дата:   19-02-14 15:51

А бе, къде е Димофф? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: georgioiv   
Дата:   19-02-14 16:14

Димов чувам се реализирал и вече няма време да пише.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-02-14 17:22

@tuizzl написа: Едни от най-добрите работници на местата който съм работил са били българи.

Точно на това бях свидетел и аз в страната на неограничените възможности. Това е така, БЪЛГАРИНЪТ е трудолюбив, борбен и находчив човек... само, че това е така, когато труда му се оценява подобаващо - финансово и морално!
В България сме предимно на два полюса - работохолиците (те все бачкат, без значение дали са ценени или не) и тези, които успешно се ръководят от поговорката: "Те ме лъжат, че ми плащат - аз ги лъжа, че работя", т.е. недооценените и недоволните (не че няма защо!)
Толерантен съм и към двата типа, кофтито е, че малко хора в България могат да се похвалят, като българите в чужбина - доволни и справедливо оценени според труда и усилията, които полагат. За това не са виновни те, виновна е системата, управляващите и българите, които продадоха и разграбиха Родината! Тях ако питаш - те са си най-добре и гордо се наричат българи, а портрета на Левски гордо стои над бюрото им [smilie23]

А най-мръсните, арогантни и егоистични копелета с който съм работил са немците (много говорят, малко работят).
Същото мога да кажа за негра-та, като колеги и индийците, като клиенти! Не съм расист, но тоя етнос определено ми повлия и вече констатирам от раз, че не искам да имам нищо общо с тях!



Публикацията е редактирана (19-02-14 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: sunnyshot   
Дата:   19-02-14 17:45

Автор: PhotoBo
Дата: 18-02-14 20:36

Въобще не мисля това за българите извън граница! По-скоро за сега намирам смисъл да остана в Родината, но не се знае до кога... Беше ми интересно за останалите хора да споделят как намират сили да останат навън, защото на мен ми беше много трудно и мъчно [smilie2]



Ето го отговорът: Адаптивността е функция на интелигентността. Колкото по-развит е индивидът, толкова по-лесно разбира и се вписва в различните култури. Като Анджин сан [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-02-14 17:50

Т.е. трудно е да се адаптира човек за живот в собствената си страна или е по-лесно да го направи извън граница? Ако е така излиза, че масово интелигенцията се е изнесла, а тук само неадаптивни идиоти сме останали?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: sunnyshot   
Дата:   19-02-14 18:01

Питаш, останалите хора да споделят как намират сили да останат навън.

Отговарям ти, че не е въпрос на сили, а на адаптивност. А адаптивността е функция на интелигентността. Също така през последните десетилетия човек има свободата да избере къде, за него, има смисъл да се адаптира и къде - не. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   21-02-14 10:23

С риск да ме оплюете ще ви кнтрирам, че българите са работливи.
Виждал съм какви ли не.
Верно е повечето сме работливи, но има и много мързеливи и не кадърни от нас. Кръшкат от работа и само мърморят, на единия му дадоха да боядисва корпуса на лодка а той изхвърляше боята в морето [smilie10]. После лягаше на сянка и спеше. Ооправдаваше се, че свършвала боята и за това нямал какво да прави.
Въобще не си и помисли, че те, хората са изчислили, колко боя ще им трябва........ и т.н.
Има и ммнго свестни хора, които бачкат, като луди и ги уважават където и да отидат.

Какво ме държи тука(Малта) вече 12 години?
Социялното положение, не се притеснявам, че няма да ми стигне заплатата да си платя нужните консумативи. Настроението на хората, не са сиви и намръщени.(това е от социялната обстановка)
Това, че всичко е уредено и хората на гишето ти се усмихват а не те псуват. Метеорологичното време, 300 слънчеви дни в годината.[cool]
Не слизам от мотора. [smilie5]

Всеки сам преценява, дали множе да живее извън държавата си.
Не е лесно, приятелите ти ги няма, роднините също, обичаите на хората са различни, мисленето им също. Това може да стресира много хора.

Ето и няколко снимки от тук.

https://photo-forum.net/static/site_pics/127/1356883599__KND2917_18_19_20.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/127/1379285116__KND9669-1.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/127/1354216785__KND2425.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/121/y_1335816903__KND1_pano-1.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/196/y_1331486243_KND_5142_3_4_tonemapped_tonemapped-as-Smart-Ob


https://photo-forum.net/static/site_pics/186/c_1204838308_Wave.jpg



Повече в профила ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: kali222   
Дата:   21-02-14 10:48

Българите са хора, кат всички останали - има умни и глупави, работливи и мързеливи, свестни и лекета.
За 17 години не можах да обикна Брюксел, нито да разлюбя София. Това за сега, а по-натам - ще видим.
Имам приятели белоруси, украинци, поляци, ирландци, германци, финландци, португалци и испанци - всички са хора като нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Emoxide   
Дата:   21-02-14 11:06

Аз съм си в Бургас, а и не мисля да се изнасям накъдето и да е. НЕзависимо BG или чужбина. Ходил съм на разни ексурзии из Европа, имам и доста познати навън, Честно казано никъде не ми хареса толкова, че да си помисля да заживея там.

От друга страна мисля, че голяма част от тези напускащи Родината имат куража и упорството да се пробват зад граница какво биха постигнали, според труда, който са готови да положат. Е аз не съм един от тях и се определям в категорията "мързеливци", които не обичат промените и предпочитат да не се адаптират...

А относно местоположението, вече има удобен и бърз въздушен и ж.п. транспорт до всеки край на Европа (и дори света), а далечността на всеки емигрирал е най-вече времето и организацията които са необходими да се върне, дори за кратко у дома, в България

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-02-14 11:53

Сред не малкото емигрирали познати и приятели - много малка част от тях са се върнали в България (като мен) и много малка част от тези, които са навън не правят планове или не искат да се върнат един ден...
Много ми е странно обаче как реагират новите познати/колеги, на които като им кажа, че съм живял в САЩ 3 години и съм се върнал, винаги следва супер очудена гримаса и въпросът: "Защо се върна?" [smilie10]
Вече си давам сметка, че хората, които не са живели в чужда страна си мислят, че е манна небесна да си емигрант, парите се берат по дърветата и е много яко да си някъде там, но не и в Родината.
Винаги ги съветвам добронамерено, ако имат ли възможност - да опитат живота навън, особено сега в Европа всеки може да замине, че и да работи легално и да се чувства добре. Защо тогава не го правят, защо реагират така, като чели съм пропилял най-голямата си възможност, а в същото време и те стоят тук и не се емигрират? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   21-02-14 13:00

Не е лесно да се вземе такова решение.
Повечето от тези хора не знаят, какво е да живееш в чужда страна и най-вече не искат да излизат от удобната зона(comfort zone).
Някои от тях имат и сериозни препядствия, семейство, финансова зависимост, страх.......
Митовете и легендите се говорят и хората са склонни да вярват, но не и да пробват на свой гръб.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   21-02-14 14:25

Аз от 3 години съм в Германия, но вече ми стига. На есен или зима живот и здраве и ако има пари заминаваме за Испания с жената децата и кучето.

Нещо не ми понася социалния живот тук. От към работа е супер, дори не си бях мечтал, но за жалост това не може да компенсира липсата на социален живот и разликата в манталитета между нас и фашистите тук (тук имам предвид само голяма част от германците).

Не знам дума испански ама съм чувал че е лесен език и предполагам, че ще го проговорим бързо. Освен това тръпката и жаждата за новото и авантюристичното в едно такова начинание не ми дава мира.

Освен това чух, че фото услугите там били добре платени.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-02-14 15:51

И аз да продължа мита с това, кой какво чул...но близък мой приятел се завърна точно от Испания, където беше с жена си и 6-7 годишното си момченце. Общо взето 3 години изкара там, а като се завърна рече и отсече:
- Аз циганин в чужда държава няма да бъда!
И понеже стана въпрос точно за Германия - човека каза, че съжалява, че вместо за фашистко е заминал точно в Испания.
От друга страна имам приятел, който е в Испания от повече от 5 години, има собствен бизнес - занимава се с почистване на автомобили и съдейки по разказите му - чувства се щастливо, финансово е добре... Само с жените го е закъсал нещо, а не е първа младост [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   21-02-14 15:59

Именно, не е задължително всеки да се чувства добре на едно и също място. Аз имам познати, които са много добре в и такива които бягат от Испания.

Аз обаче искам да отида и да пробвам сам. А най-важното е, че искам да науча нов език.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   21-02-14 16:12

Не мислиш ли да започнеш с езика преди да заминеш?

В Германия, както навсякъде из Европа, има доста много гладни испанци (испанКи, предимно), които преподават езика по училища, унивеситети и курсове. Много от тях дават и частни уроци, обикновено изгодно...

Иначе за 'превземане' на Испания сега е момента - в последните години имаше една от най-болезнените кризи в Европа с рекордна безработица, но в момента с бързи темпове излизат от кризата и икономиката се съживява.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: jivkojj   
Дата:   21-02-14 16:16

Frenchev, да не си из Бавария някъде? За там съм чувал, че доста повече им хлопа дъската отколкото останалата из част на ДЕ.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   21-02-14 17:04

jivkovjj точно там съм и много добре си чувал. При мен ефекта е още по силен тъй като съм в малко затънтено селце.

Иначе мен криза не ме притеснява. Достатъчно гъвкав съм за да мога да оцелея. Все пак не съм решил да се заселвам в Конго. В началото тук разнасях пици за 5 евро на час, което е мнооого малко за тукашния стандарт.

Относно езика мисля да го започна чак като ида там. Както направих и тук като дойдох за пръв път. Така се учи най-добре и най-лесно. Поне за мен е по-лесно де. Преди това няма физически да имам времето да се занимавам с това, тъй като се очертава едно много динамично лято с много ангажименти.

А не ми се отлага заминаването за Испания тъй като сина ми става на 4 и живот и здраве след година две започва училище и тогава няма да мога да си правя подобни експерименти.

А много искам децата ми да отраснат с поне един а да не кажа и два чужди езика. Той вече говори български и немски(баварски) без проблем и колко му е да научи и испански. Малката е само на 8 месеца и няма да закачи много от немския, но поне испански да научи.



Публикацията е редактирана (21-02-14 17:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   21-02-14 17:08

А ето и малко кадри от мястото на което живея в момента:


http://pan360.eu/wp-content/uploads/2013/02/7.jpg




http://pan360.eu/wp-content/uploads/2013/01/17.jpg




http://pan360.eu/wp-content/uploads/2013/02/9.jpg




http://pan360.eu/wp-content/uploads/2013/02/121.jpg




http://pan360.eu/wp-content/uploads/2013/02/EMO_9663.jpg




http://pan360.eu/wp-content/uploads/2013/02/EMO_9444.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   21-02-14 17:21

^ [smilie24]

Абе как така ще се махаш от това райско място?!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: vangata   
Дата:   22-02-14 00:01

За сегA в БГ но само до 11 март, след това в UK
вече ме е подгонила лека депресия[smile]
но ще пробвам да се адаптирам ако не се получи връщам се.
Не съм предполагал че ще ми бъде трудно да зарежа толкова любими неща ,места ,приятели.
Пичеве как се справяте бе лесно ли е.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: MarinY   
Дата:   22-02-14 00:14

Като почнат оплакванията - социален живот нямало, приятели нямало ...
Кръчми, концерти и галерии има навсякъде. Свестни хора винаги могат да се намерят.
В Европа сте на два часа път от "къщи"!!!
Това, че има езикова и психическа бариера си е личен проблем. Той също се решава с малко труд.

И най-важното: Различното е интересното!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: swan_   
Дата:   22-02-14 00:37

И аз мисля скоро да поемам. Ще се включа с мнение след някоя и друга година. :)

P.S. Приемам съвети от хора, които се занимават с фотография в западна страна (на лични, разбира се, за да не разваляме темата).
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: jerryes   
Дата:   22-02-14 00:38





Публикацията е редактирана (23-02-14 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: qavkata   
Дата:   22-02-14 02:43

Чудя се, ако не можете да свикнете с манталитета в християнските държави...заповядайте при мен в Дубай при бурките и кандурите ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: siluet   
Дата:   22-02-14 04:51

Оо .. Канада.. доволен съм че децата ми растат и са граждани на една нормална държава, където се живее спокойно и сигурно.


https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t31/966529_10202435019068780_834857109_o.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: siluet   
Дата:   22-02-14 05:30

Където все още като отидеш за риба хващаш риба [smilie3]


https://scontent-a-ord.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t31/335455_2221400186514_934459680_o.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: localhost   
Дата:   22-02-14 06:22

qavkata написа:

> Чудя се, ако не можете да свикнете
> с манталитета в християнските
> държави...заповядайте при мен в
> Дубай при бурките и кандурите ;)


Другата седмица съм за малко там - ама ще имам не повече от 10-на часа престой :(

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-02-14 11:03

MarinY не ти говоря за такъв тип социален живот. Говоря ти за отношението между хората. За това как всеки се стои затворен в къщи.

Според теб нормално ли е да живея в малко село с 1000 жителя и прекрасен ландшафт съставен от поляни, гори, езера и планини. Освен това има всичко от което се нуждаеш - ясла, детска градина. училище, магазин, лекари, зъболекари, аптека и каквото още там се сетиш. Половината от тези 1000 жителя да са млади семейства с деца и...

... когато се разхождаш лятото из селото и времето е прекрасно и тревата е зелена и небето синьо и времето топло и да е лятна ваканция и да имаш чувството, че се разхождаш из Припят. Не само, че не виждаш хора ами не виждаш и деца. А повярвай ми има много. И най-стряскащото е, че децата имат огромното желание да търчат по улиците до посред нощ, но биват ограничавани от родителите си.

Нормално ли е да получиш покана за детски рожден ден която гласи "заповядайте на рождения ми ден в събота от 15:30 до 16:30" и когато стане 16:30 и децата тъкмо са се заиграли майката те моли учтиво да си ходиш тъй като рожденият ден е свършил. И това да са ти комшии от които те дели една 40 см декоративна ограда.

Нормално ли е да се налага да уведомиш поне 2 седмици предварително близки приятели, комшии от селото ако искаш да ги поканиш на по една бира след работа.

Нормално ли е една приятелка българка, която има син на 25 години и всичките си лета е пракарал в България на село и е възпитаван като българин да го нарича "гаден студен германец". Оплака си се жената как го е възпитавал, но че средата си е казала думата.

Просто не искам детето ми да расте в подобно общество, пък ако ще и пари да раздават по улиците. Три години ми стигат.

иначе jerryes е много прав за образователната система. С нея нямам още допир, но от яслата и детската градина съм просто очарован. На светлинни години са от нашите такива. А знам за какво говоря тъй като майка ми от дълги години работи в детска ясла.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: skodi   
Дата:   22-02-14 11:57

Frenchev излез от пещерата, Германия не е едно село с 1000 жители, и в Испания да отидеш в село с 1000 жители, няма да е по различно, там може децата на комшийте по цял ден да са у вас, но пък да не ти харесва това че са тъпи...
Ела в Берлин и ще видиш какъв е социалният живот... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Mogila   
Дата:   22-02-14 12:50

Такива са си германците дори и в големите градове. Аз живея в Хамбург и тук е така. Много ме дразни мен, че като се съберат близки хора, уж приятели, а внимават много какво говорят, противно учтиви и така нататък. Няма като при нас "оо копеле кво става бе, аре да си одрежем довечера главите"[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-02-14 13:18

Skodi живял съм почти две години в берлин, така че много добре знам за какво става въпрос. Да малко по добре е, но разликата не е много голяма. Освен това берлин не е, най подходящото място за отглеждане на две деца.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   22-02-14 14:50

> "...Да свърши рождения ден в 16:30 или да трябва да ги поканиш за една бира 2 седмици редварително... Това нормално ли е?.."

Нормално е. За тях - и за половин Европа. Казват му национален характер, култура, начин на живот - нормален в техните страни. За тях ненормално е нашенското (и в "циганската" част на Европа като Италия и Испания) - да пием до среднощ и да си ходим на гости неканени... Всекиму своето "нормално", не бива да съдим другите че са различни...

От друга страна, не бива и да мажем с широката баданарка на стереотипите по цели нации. Ив Германия (както и тук - в Англия) НЕ ВСИЧКИ са 'нормални' като останалата си нация. Навсякъде има всякакви хора и интеграция в едно общество не означава да станеш напълно като тях (и да те кефи да си таъв идиот), а да намериш себеподобните (съществуват - гарантирам!) и социално да общуваш с тях.

Дори в 'стерилна' Германия попаднах на бизнес-партньор (и впоследствие близък приятел), когото не трябва да каня за една бира от две седмици по-рано. Когато идва в Лондон (не при мен, а по друга работа) - ще ми се обади в последната минута и ще очаква да съм готов да скоча веднага да се видим и да пием по бира (никога само една). И аз съм готов - не се усуквам, че не ме е предупредил преди 2 седмици. Когато съм в Берлин, след работа в офиса му ще излезем на 'бизнес' вечеря (щото работата ни продължава, тя се решава в безкрайни приказки), но после ще ме води да пием по барове и да ми показва 'тайни' клубове с най-интересните купони по цяла нощ. И тези в клубовете са също германци (предимно :). Не са си легнали 'с кокошките' като останалата нация и имат съвсем различен социален живот...

В скучна Англия също - намерил съм в пъбовете дето ходя да свиря (щото имам и такова хоби) разни чешити - музиканти и фенове - с които сме точно както се каза по-горе, на "..Ооо, копеле - айде да си отрежем главите тая вечер!.. " И това е извън големия град, в полу-селската долина на Темза, където цари пословичното 'моят дом е моята крепост'...

А да се казва, че в космополитен Лондон, където има абсолютно всичко под слънцето, което може да ти дойде на ум (и много неща дето никога няма да ти дойдат на ум) - че нямало социален живот, е меко казано несериозно. Има социален живот - неспирен, 24 часа, 7 дни в седмицата. Има дори български такъв, комуто друг не е по вкуса. Има полски, бразилски, медународен, съвсем местен и всякакъв. Трябва да го опиташ, да избереш - и да се включиш. Ще те приемат с отворени обятия.

Отсъствието на социален живот е проблем на оплакващия се, не на обществото, в което е избрал да живее.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Mogila   
Дата:   22-02-14 14:55

Е тук и музикантите не са така. Предимно с такива комуникирам, защото съм такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-02-14 18:28

nyamago не оспорвам нещата които казваш. Най-малкото съм живял в Англия и знам много добре каква е разликата между нея и Германия.
Тук няма хора - тук има промити мозъци. Не напразно това е народа позволил на хитлер да върши това което е вършил. Има едно есе на Айнщайн което мнооого добре описва германците що за хора са. Идея си нямаш за какви промити мозъци става въпрос тук.

Ставал съм свидетел на следната случка. Берлин, 2 часа след полунощ, ни коли ни хора по улиците и един пънкар, пиян до козирката, върви по улицата, рита кошчета за боклук, псува, вика, плюе и квот се сетиш още и стига до един светофар на който свети червено. Коли ни се чуват ни виждат в близките няколко километра, оня обаче стои послушно да светне зелено гушнал бутилката си.

Повярвай ми, не ме познаваш не съм от хората, които не знаят как да завързват контакти и да се смесят с околните. Тук имам връзка със всякакви хора. От бизнес контакти с топ мениджъри на големи фирми, до най обикновени квартални пияндета. Просто германците са особено племе. Но за да го разбереш това трябва да поживееш с тях. Не ги съдя - щом ги кефи нека си живеят така.

От друга старана тук се работи изключително лесно. Никой не те препира за нищо, плануват всичко с месеци напред. Ценят труда на другите. Изключително коректни са и ако един път са доволни от теб работят с теб завинаги.

Както всяко нещо по широкия свят и тук всичко си има и добрите и не толкова добрите страни.

А иначе си много прав като казваш да не мажем с баданрката и слагаме всичко под общ знаменател. Съгласен съм, че навсякъде има всякакви хора, но проблема е, че тук масата са такива и просто не искам децата ми да растат сред такова общество.

И за последно да кажа, че не се опитвам да убеждавам хората да не идват тук. Елате и пробвайте. Може да ви хареса. Собствената ми сестра също живее тук и не би сменила Германия за нищо друго. Тя е с по "германско" мислене от съпруга си, който е германец.

Та всеки го привлича различно нещо. Аз още не съм намерил моето място и продължавам да търся. Следващата ми проба е Испания. Пък да видим там какво ще стане :)


Опредлено обаче немската [beer] ще ми липсва.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: jerryes   
Дата:   22-02-14 20:34





Публикацията е редактирана (23-02-14 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   22-02-14 23:10

Ако си схванал поста ми като "Вижте ме колко съм пич" - оттеглям всичко казано с дълбоки извинения към всички. Мислех, че е по темата, сбъркал съм.

Също много погрешно съм разбрал изречението "Липсва ми социален живот", че означава "липсва ми социален живот" - колко съм бил глупав да не разшифровам, че всъщност значело "липсва ми време"... [smilie8]

Липсата на време е жесток проблем на всички ни, но дали има нещо общо с емиграцията?..

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-02-14 23:42

nyamago аз точно затова живея на село. Изобщо не се оплаквам от липсата на време. Няма никаква припряност, хектика и всичко е много спокойно. Така че при мен не е от това.

Но пак повтарям, че не казвам, че не е хубаво просто на мен не ми пасва и затова продължавам да търся.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: jerryes   
Дата:   23-02-14 07:35





Публикацията е редактирана (23-02-14 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   23-02-14 10:27

Чакайте и аз да се оплача [smilie5] , аз като седна в колата от единият край на острова и, като пусна stairway to heaven на Zepplin, докато стигна на другия край и съм на половината на песента.
Мамка му, налага ми се да обикалям острова два пъти, че да чуя две три песни. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-02-14 10:31

Аз пък като се возя в Трамвай номер 5 и не мога да си ровя в интернета, мамка му, толкова е бърз тоя трамвай, вълните не го стигат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: localhost   
Дата:   23-02-14 10:32

Cyclon: [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   23-02-14 10:53

Пълен ужас , тясно е. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: scuba_d   
Дата:   23-02-14 10:55

"Мамка му, налага ми се да обикалям острова два пъти, че да чуя две три песни."


Обичам такива острови. Обикновено са прекрасно място за гмуркане.[beer] [beer] [smilie5]



Публикацията е редактирана (23-02-14 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-02-14 11:04

Гледах наскоро книга на един гмуркач, Михаил Заимов, ако не ме лъже паметта (паметта често ми изневерява, понеже е от женски род). Снимал подводния свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   23-02-14 13:19

Аз точно затова избрах да живея на село и не бих се върнал в града за нищо на света. Банката ми е на 2 минути пеша, Магазина на 4, Аптеката на 1,5 минути пеша а в същото време съм последна къща на селото и от вратата ми буквално почват полята и горите.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Vank0   
Дата:   23-02-14 13:40

Вогар-област Рейкянесбаер, Исландия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: geokar   
Дата:   23-02-14 13:48

В Германия, от близо 30 години. Да, ще се върна, когато се пенсионирам, живот и здраве да е...
Frenchev, случката със светофара съм я преживял едно към едно и в моето градче, само че бяха група. Много си прав! [smile]



Публикацията е редактирана (23-02-14 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: localhost   
Дата:   23-02-14 13:57

Значи аз от Сидни да не се оплаквам [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: sunnyshot   
Дата:   23-02-14 16:45

geokar, аз пък познавах едно интелигентно българско момче, което пияно пресече улица на червен светофар в 1:00 часа през нощта в един малък английски град и вече не е между живите, блъснато от кола. Така че не знам кой е прав. [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   23-02-14 17:04

@cyclon : За теснотията на островчето (в която живях 10 години) има един цяр - редовно прескачане до "широкия свят" да подишаме широк въздух (па макар и не така чист), да се заредим с впечатления и идеи, и да си сверим представите (защото в изолация лесно се деформират).

Поне на 2-3 месеца веднъж, поне до Катаниа - но по възможност до континента или по-далече. (И България става за целта :) Така клаустрофобията много по-лесно се понася, направо не се усеща.

И ни остава само хубавото в островчето - наслаждавай му се! [smilie24]

Това важи и за не-островни места като селото на @Frenchev :)

@scuba_d : Малтийският архипелаг е наистина едно от най-добрите места за скуба (леководолазно) и "просто" гмуркане ('шнорхелиране', ако трябва да преведем популярния термин) - в Средиземното море. Няма ги чак цветовете и пищната фауна на по-екзотичните морета, но е все пак в пъти по-интересно от нашенското крайбрежие или северна Гърция, има пещери, потънали съдове и значителна видимост (идеални условия за фотграфия, да се върнем на форумна вълна :) Препоръчвам!



Публикацията е редактирана (23-02-14 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Mogila   
Дата:   23-02-14 17:32

В Германия дори кучетата са супер дразнещи[smilie9] Ми то няма а те налае, няма да тръгне нещо да подгони, няма да се трогне от друго куче... като некви машини само вървят и сядат и тва е[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: scuba_d   
Дата:   23-02-14 18:52

"@scuba_d : Малтийският архипелаг е наистина едно от най-добрите места за скуба (леководолазно) и "просто" гмуркане ('шнорхелиране', ако трябва да преведем популярния термин) - в Средиземното море."


Ще го включа в дневния ред. Гозо изглежда премамлив остров.
Аз съм влюбен, така да се каже, в Балeарските острови и по-специално Менорка. Друг остров на който се чувствам като у дома си е Ланзароте. Бих прекарал остатъка от живота си на тези места и мaлко ще са нещата, които биха ми липсвали.[beer] [beer] [smilie5]



Публикацията е редактирана (23-02-14 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: milen   
Дата:   24-02-14 00:06

един албум на цепелин и съм го обиколил нащо островче :))
е... некой го обикалят и за 2 песни време по време на състезанието с мотори :))

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: MA   
Дата:   24-02-14 05:52

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   24-02-14 08:43

Eдна приятелка реши да напише роман: Германия, страната, в която кучетата не лаят.

Казва, че не била чувала куче да лае. Като си помисля - и аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   24-02-14 09:38

@nyamago: Верно е това, което казваш, но за мен не важи. Аз имам собствен бизнес и работата е такава, че сме отворени 7 дни в седмицата и затворени 3 дни в годината. Кривото е, че не мога сам да определям, кога да е отворено и кога затворено. Много ми се иска да отскачам по-често до Сицилия, но.....[smilie2]
А сега и по-сложно става, че чакам детенце да се роди, първо и не знам на кой свят ще съм.
Абе оправдания, колкото искаш. [smilie3]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-02-14 10:18

@Mogila написа:
В Германия дори кучетата са супер дразнещи [smilie9] Ми то няма а те налае, няма да тръгне нещо да подгони, няма да се трогне от друго куче... като некви машини само вървят и сядат и тва е [smilie18]

Смея се с Г-Л-А-С хахахахахахахахх-ХАХАХАХАХАХА, а съм на работа и всички ме гледат в офиса....
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Определено ще е една хубава седмица, благодаря @Mogila!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   24-02-14 15:17

"Страната, в която кучетата не лаят..." [smilie6]

И аз, като го споменахте, не мога да се сетя да съм срещал лаещо куче там. Но пък бях чел някакъв мит за едно куче (май на Бисмарк), което можело да говори?..

@cyclon : Ами с такъв бизнес ти дори посред континента ще си "на остров", на това трябва да се тъси радикално решение независимо от географското положение. А пък малките дечица неизбежно ни поставят за един период в един друг "остров", който обаче е безкрайно приятен и откакто моите нехранимайковци порастнаха - ми липсва...

Да ти е живо и здраво идващото попълнение и да изживеете щастливи години с него - и с други, дай Боже! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Mogila   
Дата:   24-02-14 17:08

А като каза офис... някои си взимат кучето в офиса с тях докато са на работа. Това в повечето случаи е позволено. То понеже е минало курс за обучение и в офиса седи като робот и не пречи на никого.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: geokar   
Дата:   24-02-14 17:38

На съседа кучето лае. И не само то...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: pmartinov   
Дата:   24-02-14 19:27

Frenchev


Иди на екскурзия в Испания,едно лято отдели да видиш какво е !

Много зависи и къде ще бъдеш ...

Не бързай да се местиш !

Не се поддавай на емоциите макар,че те имат значение за нас българите за разлика от германците .

Имам приятели които след 12 години престой в Испания се върнаха защото безработицата навлезе толкова дълбоко сред обществото,че хора които работиха в отбранителната промишленост (облитане на дронове) бяха принудени да се върнат в България .

Испания е много добра дестинация за почивка и развлечение,но за работа вече е зле.

Германия е добро място за работа и ще остане още дълго привлекателно за много хора .

Имам близки,роднини в Германия.Знам че обществения ритъм и живот е много по-различен от нашия .

Но имаш много по-голяма сигурност .

За работата !

Защото само там където стандарта на живот е висок има качествена и добре платена работа за снимане .

[shtrak]


Кризата скоро няма да свърши...


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: mladenov   
Дата:   24-02-14 20:24

Аз съм във Финикс, Аризона. Вече 15-та година живея в САЩ, но България си ми липсва... винаги ми е липсвала. Така се стекоха нещата, че няма как да се върна да живея в Родината поне още 15-ина години. Но иначе с удоволствие поне веднъж годишно се връщам в България. Знам че е различно да се ходи на гости и да се живее там, но винаги ми е приятно.[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: siluet   
Дата:   24-02-14 20:31

Ние пък си имаме най-веселия и известен кмет [smilie21] бил се бил напил... и пушил с едни там...

http://youtu.be/MoPZx0GkvHI



Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: elitsa77   
Дата:   25-02-14 00:30

Аз съм във Виена от пет години. Преди това се кълнях, че няма как да напусна страната си, за да живея на друго място... а после се влюбих в австриец :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Seifi   
Дата:   25-02-14 01:02

Аз познавам 5ма родени в най стария европейски жив град и сега живеещи във Виена, в близките 15 години никой от нас не би се прибрал в България [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: rlk   
Дата:   25-02-14 03:22

Ееее, най-сетне още един от Щатите. Започнах да се притеснявам.


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: rlk   
Дата:   25-02-14 03:25

Ееее, най-сетне още един от Щатите. Започнах да се притеснявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: 4given   
Дата:   25-02-14 06:18

Поздрави от Мериленд, малко извън Вашингтон. 10тина години откакто съм тук, мъжо е хамериканец.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: kapitancho   
Дата:   25-02-14 07:33

+1 от Виена.

... и тъй като Германия е на топа на устата, само ще спомена, че дори и съседите австрийци смятат немците за сухари :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Оля   
Дата:   25-02-14 08:32

Поздрави от Ванкувър, Канада.
В последно време много рядко влизам във форума, но ако имате въпроси за западна Канада, ще намеря време да отговоря.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Will   
Дата:   25-02-14 10:55

gorbi написа:

> ооо, moody_creature на любимото ми място..
> Не знам на живо как е, ама толкоз му
> съм му се начел.. :) Някой ден се
> надявам поне да поснимам там.. :)

Ти не беше ли по едно време кандидат за украинско поданство... че там била супер храната и давали по 3к кинта на дете [smile] [smilie11] .. интересно дали не ти се е изпарило леко желанието...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   25-02-14 13:05

Това с кучетата в Германия е абсолютно вярно. Като дрогирани са. Моя като види друго куче, се радва скача му иска да си играе, онова хич не го отразява.

Тук обаче кучетата на село правят малко изключения. Има някои дето се заиграват. Но че не лаят, не лаят. Но и аз моя съм го научил да не лае за щяло и нещяло. Лае само като се заиграем.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: zbonev   
Дата:   25-02-14 13:25

Мълчанието на кучетата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: MarinY   
Дата:   25-02-14 16:06

Да попитам - какво лошо има в това, кучето да не лае?! Важното е да знае къде са глезените и китките на неканените.
Или предпочитате по цяла нощ да споменавате майките им? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   25-02-14 16:22

Бостън, САЩ

В момента се връщам от Сидни, Локалхост :-) прекрасно, прекрасно място! Влюбена съм в този град и в лайфстайла му! Пиша в самолета и подсмърчам...



Публикацията е редактирана (25-02-14 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   25-02-14 17:02

> "...какво лошо има в това, кучето да не лае?.."

Много от ценните функции на кучето в човешкия живот не са като пазач. За 'вътрешно социализиране', разтоварване от стрес, психическа хармония и източник на положителни емоции (които са и физическо здраве), и още физическо здраве - фитнес от разходки и игри навън; за възпитание на деца и пр. и пр. При много от тези дейности кучето комуникира звуково, което ние наричаме лаене...

А като охрана (донякъде на база на лаенето) признавам два вида кучета: 'алармени инсталации' и 'мъдоеди'.

- Първите рядко нападат, не хапят, но ще разбудят къщата (и съседите до няколко улици надалече) при всяко приближаване на непознат. При тоя як саунд 80% от неканените посетители се разбягват и губят апетит да посещават (за жалост сред тях попадат понякога и добри хора като пощальона или повикания за помощ водпроводчик). За останалите 20% дето не бягат, стопанинът се е събудил вече и има грижата. Няма по-чувствителна и надеждна алармена уредба.

- Вторите никога не лаят. Понякога ръмжат (тихо), но често действат в пълно мълчание. Арестуват неканени гости по особено жесток начин, но - да не са влизали бз разрешение :(
- - -

Ако крадецът знае да чете, може да е полезна и такава табелка:

http://farm1.staticflickr.com/21/35405470_3f7d539189_o.jpg


"Кротко куче, ама откАчен стопанин"



Публикацията е редактирана (25-02-14 17:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Mogila   
Дата:   25-02-14 20:54

> "...какво лошо има в това, кучето да не лае?.."

Не коментирам дали е лошо или хубаво, просто не е нормално. И както казах не е само лайът. Просто са копия на собствениците си- машини.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: localhost   
Дата:   26-02-14 02:39

написа:

> Бостън, САЩ
>
> В момента се връщам от Сидни,
> Локалхост :-) прекрасно, прекрасно
> място! Влюбена съм в този град и в
> лайфстайла му! Пиша в самолета и
> подсмърчам...
>

>
> Публикацията е редактирана (25-02-14
> 17:14)

Ами те тия неща се казват предварително - можеше да пием по 1 бира [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: TTTT   
Дата:   26-02-14 08:06

localhost, не знаех че си там, щях да се обадя. Бях няколко дни в Сидни и повече в Пърт. Австралия ми прилича на Канада. Живея в САЩ.


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: SpunkyMunky   
Дата:   26-02-14 18:39

написа:

> Long Island ,NY…
>

Още един от дългия остров...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: vasilenia   
Дата:   27-02-14 01:32

Las Palmas de Gran Canaria - Canary Islands - Испания

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: neuromancer   
Дата:   27-02-14 12:47

написа:

> > "...какво лошо има в това, кучето да
> не лае?.."
>
> Не коментирам дали е лошо или
> хубаво, просто не е нормално. И
> както казах не е само лайът. Просто
> са копия на собствениците си-
> машини.

Значи е напълно нормално (щом са копия на стопаните де)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: batgani   
Дата:   27-02-14 14:46

Здравейте,поздрави от Бодензее(Германия).
Ние сме тук с женичката почти 3г.Мястото е повече от прекрасно,климата,природата,бих казал и хората,но с малко резерви.Мисля че не бива да се дава точно определена формулировка за германец.Това е много голяма държава и във всяка една част от нея хората са различни.Едни са в Байерн,други тук,Баден-Вютемберг,на север и на изток са различни.Голяма е и разликата между северна и южна Италия,познавам много калабриици,които са наистина селяци с манталитет от преди 30-40год.Това с кучетата за Германия е вярно,е,полайват си,но са страшно сдуржани и добре обучени,това не е лошо.За местните Германци,не бих се изказал зле,макар че това което дразни ме дразни много е тяхното лицемерие,злобарство,завист,говоренето зад гърба и плюенето надруги хора,а най много ме дразни тая тяхна мания за спестяване.Иначе,честно киазано,лошо не сме видели.
Освен това никой не ни е накарал насила да дойдем тук и след като сме го решили веднъж,то сме длъжни да се съобразяваме с домакините,техните недостатъци и да научим езика им.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: mattridge   
Дата:   27-02-14 16:59

Поздрави от Голямата ябълка - градът, който никога не спи.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: dimo71   
Дата:   27-02-14 20:17

Rochester, MN, USA, 10 години.[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   28-02-14 00:34

Я да вземат малцинството в сайта, които живеят в България, да си пуснат една тема и да се преброят [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Шегата ми може и да не се разбере добре, но си е добродушна шега. Просто ми направи впечатление колко много хора (и аз, не на последно място) са потърсили за заниманието или професията си български сайт и задочна компания от сънародници. Което не би трябвало да е лошо, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: kefalcho   
Дата:   28-02-14 01:23

На 20 км. от Мадрид, Испания, вече над 4 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: kalingo27   
Дата:   28-02-14 01:25

Рио де Жанейро [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: bamboor   
Дата:   28-02-14 02:06

Massachusetts, USA

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   28-02-14 10:06

kefalcho с какво си вадиш хляба в Испания ако мога да попитам?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: kefalcho   
Дата:   01-03-14 21:27

Frenchev, нощен пазач съм близо 4 години [smilie5] , трудно е с работата но и аз не съм пробивен, мърда съм си[smilie25]. Лично аз, съжалявах, че не съм хванал за Германия, там е много по-добре работната среда и заплащането но вече се чуствам добре тука, е поне засега[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: mladencho   
Дата:   02-03-14 13:05


https://photo-forum.net/static/site_pics/129/1362959158_1-P3093785.jpg


https://photo-forum.net/static/site_pics/197/1361881117_P1043195_1.jpg

Тарагона,Испания.Вече 10-та година.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nevmi   
Дата:   04-03-14 02:00

Pinetop-Lakeside, Arizona, USA. Малко градче с 5 000 жители спокойно в планината чист въздух и прекрасна природа.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: MarinY   
Дата:   04-03-14 02:49

Някой, в Денвър или околностите, няма ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   14-03-14 23:24

Брех, само толкова ли сме?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   15-03-14 12:56

И така, една малка равносметка по темата.
До момента 15ти Матр 2014 12:56ч. БГ време, форумците из широкият свят са:

Малта - 1
Германия - 10
Холандия - 1
Обединеното Кралство - 5
САЩ - 11
Франция - 2
Израел - 1
Швейцария - 1
Белгия - 1
Обединени Арабски Емирства - 1
Канада - 2
Исландия - 1
Австралия - 1
Австрия - 2
Испания - 3
Бразилия - 1

Предполагам има и още, но те не са се представили все още.
Има време, темата е отворена, ще има преброяване по-късно през годината.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: izbyagal   
Дата:   16-03-14 11:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: HP   
Дата:   16-03-14 13:39

интересно, и се регистрира за да ни уведомиш за житието и битието си?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   16-03-14 22:39

izbyagal, добре дошъл във форума, не се схавщай от сега, ще свикнеш. [smilie3] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: victory13   
Дата:   16-03-14 22:50

mec, добре дошъл... за 3-ти път... надявам се да се позадържиш тоя път /под секрет, скъси постовете [beer] /

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: b-w_devil   
Дата:   16-03-14 23:27

izbyagal написа:

Аз пък съм избягал в Белгия още
1991г. и си въобразявам че съм
белгиец вече, даже синът ми не го
уча на български, защото не искам
той да има нищо общо с бедната ни
родина.
============================================
Щом ти е толкова гот да си БЕЗРОДНИК - нема лошо!
Добре е, че си отървал страната от присъствието си... Вероятно това е единственото смислено нещо, което си сътворил досега...



Публикацията е редактирана (16-03-14 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: bOzo   
Дата:   16-03-14 23:29

izbyagal = MEC [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: tuizzl   
Дата:   17-03-14 12:27

izbyagal аман от предатели като теб. Не ти завиждам и не злобея ама аз никога ама никога няма да заобичам друга страна повече от България. И винаги ама винаги ще се връщам в България. Аз обичам България това е моята родина. И децата ми ще говорят български дори и да живеят в Швейцария. Извинявам се за отклонението от темата ама такива хора ненавиждам.
b-w_devil [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: victory13   
Дата:   17-03-14 12:48

сериозно съветвам да не му се връзвате на приказките... даже спокойно може да ги прескачате [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   17-03-14 12:52

Дами и господа, моля без обиди и напатки.
Всеки сам избира как да живее живота си.

И баща ми не иска да се връща в БГ, но аз си умирам всяка година да се върна за седмица две, това не ми позволява да го обиждам, негов си е избора.
Ако има някой да сподели опит, възходи и падения, разочарования и сладки преживявания из странство нека го прави, но нека и да държим добрия тон.
Поздрави на всички и лека седмица.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: spookybs   
Дата:   17-03-14 13:04

Да се присламча и аз, към временно забегналите (имам намерение да се върна в България). В момента съм в Мюнхен, красив град и околности, но малко хората... Който е наблизо да ми пише на лични да организираме един фото излет [shtrak] или на бира [beer] някъде. Айде със здраве и помнете, че дърво без корен УМИРА!


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: izbyagal   
Дата:   18-03-14 10:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: methood   
Дата:   19-03-14 00:06

izbyagal разбирам те [smile].

Интеграцията е нещо което зависи от човека. Просто една част от българите които не успяват, в което нями нищо лошо, не се опитват да разберат другите. Важи и в обратния ред.
Да българина и за мен е доста завистлива или по-скоро негативна личност. Не се радва на успеха и изобщо на положителното в другите.
Не всички са така, но попадам на доста такива последно време и аз.

Българина е човек критик[smile] и винаги готов да даде съвет.
Ама то и в наще село има овце, ама ги ползваме за вълна не за акъл.

Личното мнение е нещо, което ти не можеш да имаш[smilie5].
Българина гледа на живота от една точка и тя е една от най-крайните в Европа. Лошото е, че дори и н 21в. където трябва да не сме ограниени от гледна точка информация за заобикаляшия ни свят ние сами се изолираме. [smile]

Аз харесвам германците. Във всяка една държава има хора и хора идиоти. Човек сам решава и преценява къде му е най-добре.

Живи здрави и нека темата продължи с добър тон.
Някой беше предложил излет или бира. [beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: bayivobg70   
Дата:   19-03-14 01:22

Kildare(Ирландия)[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: mtarkolev   
Дата:   25-03-14 01:48

Тарифа(Испания), но често съм в Естония, надявам се скоро за постоянно! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: ziezi   
Дата:   25-03-14 02:01

Berlin
Ако има някои да пише на лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: konov   
Дата:   25-03-14 05:56

Palma, Mallorca Испания 9 години. Преди това Англия.
В Англия се задържах малко въпреки ,че жена ми е от там. Често ходим на гости и много ми харесва уредбата и ефикасноста.
В Испания ми харесва начинът на живот, но напоследък се замислям да сменям пак страната основно по финансови причини.
Просто ако не си в голям проект парите са малко в Испания.
Сега с нетърпение очаквам да се отвори интересна позиция в България, за да се върна поне за малко.
Всеки си намира познато и приятели които заслужава, без значение от географското положение.
Аз в момента завършвам проект в Северен Кавзказ. в много проблемна зона, мюсюлманско население. И не оставам да се учудвам колко много добри хора има навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: D.Angelov   
Дата:   26-03-14 13:53

Мадрид, Испания

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   26-03-14 15:46

> > В момента се връщам от Сидни,
> > Локалхост :-) прекрасно, прекрасно
> > място!

> Ами те тия неща се казват
> предварително - можеше да пием по 1
> бира [beer]

A де! Малко и навреме е казал народа! Но наистина не знаех, че имаме съфорумец по тези чудни краища на света [smilie24]
Дай боже пак [smile] въпреки рекорда ми от 73 полетни ч./3 седмици тръгвам пак на секундата!

Konov написа:
> И не
> оставам да се учудвам колко много
> добри хора има навсякъде.

Абсолютно!

А съфорумецът от Масачусетц може да драсне една лична, ако има желание :)



Публикацията е редактирана (26-03-14 15:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: m.djorov   
Дата:   16-04-14 08:16

За всички извън България, които перманентно вече живеят в чужбина - пробвайте да проверите своите ЕГН-та и тези на семейството ви в сайта на ЦИК за това, дали сте "подкрепили" дадена партия. Познат живеещ в Канада от години, излезе, че той и цялото му семейство са се подписали вече за партия.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   16-04-14 20:10

m.djorov , то и аз от 12 години в Малта живея, това не ги спира и моите данни да вземат и сега подрепям някаква зелена партия.[smilie11] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   16-04-14 22:20

Това не беше ми минавало през ум, явно още една идиотщина ще трябва да се проверява (нямам си друга работа, та с такива "приятни" неща трабва да си запълвам безкрайното свободо време [smilie9] )

Дано на въпросния сайт има и механизъм да се дистанираш и изчистиш от такава "подкрепа" за партии дето не си чувал или направо те отвращават?..

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: izbyagal   
Дата:   17-04-14 12:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: m.djorov   
Дата:   17-04-14 15:16

https://www.cik.bg/reg_podpiski? (въпросителната е към адреса) - Секция за избирателите - проверките.
Cylon, познатите ми и те са точно в тази партия. А данните за българите живеещи извън страната, не са на кой знае колко места. Някой в дадените ведомства ги е разпродал явно.



Публикацията е редактирана (17-04-14 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   17-04-14 16:54

@ m.djorov
Много не коректно са постъпили!!!!
Територията България се влошава с всеки изминал ден.
Няма ли някой от европейските медии да му дадем да дъвчат тази новина?


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: izbyagal   
Дата:   18-04-14 12:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »