Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Предложете раница
Автор: m.djorov   
Дата:   07-02-14 12:02

Нужен ми е съвет за раница, в която да мога да нося скромното си оборудване. Търся нещо в което да мога удобно да си нося bridge-a FZ200 и аксесоарите към него. В момента това са комплект ND филтри за cokin P, поляризационен филтър, дистанционно, 1-2 карти + четец, USB флашка, комплект макро лещи. Най-вероятно ще има и втора батерия + може би зарядното, за всеки случай. Имам и един малък статив. Понеже се очертава и да има и еднодневни обикаляния из природата, ще е хубаво да има и отделение за дребен багаж извън фотографския. 1-2 сандвича, вода, други дреболии.
За предпочитане е да е по устойчива на влага.
Какви модели / марки бихте ми препоръчали да разгледам?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: iivanov   
Дата:   07-02-14 12:58

http://www.lowepro.com/bagfinder

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: realnoncho   
Дата:   07-02-14 13:03

Нещо ТАКОВА.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: m.djorov   
Дата:   07-02-14 14:05

realnoncho написа:

> Нещо
> ТАКОВА.
Много добре изглежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: Otvorenia   
Дата:   07-02-14 16:34

Имам една Lowepro micro trekker 100 Малко ползвана . За някаква разумна цена

http://www.digitaltoyshop.co.uk/Bacpack_Micro_Trekker_100_Lowepro_t1776_5775

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: m.djorov   
Дата:   07-02-14 16:54

Като гледам размерите и описанието - тази прилича да е само за тяло и обективи. Удобна за бърозо излизане из града :) А на мен повечето неща са ми дреболии и аксесоарите. А и остава момента с използването и на еднодневни екскурзии из природата и ще ми трябва и място за някои неща извън фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: Zeno   
Дата:   07-02-14 23:56

Една чанта през рамо за фотоапарата и една малка "детска" раничка ти решават задачата.
Фотораниците имат друго предназначение и погрешно се асоцират с туристическите раници.
Аз така съм си решил въпроса, а обикалям доста по горите.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   08-02-14 00:10

Zeno е написал правилно, че в градска среда раницата не е най добрия избор, ако се налага често да се сменя обектив и се работи на места където се събират много хора.
Според ситуацията и колко техника ще се носи, е добре да имате две чанти. Примерно малка чанта събираща тяло, обектив и светкавица; и втора по голяма чанта в която да се побира повече техника. Но всичко това е свързано с разходи.
Раничката е полезна в града, ако се предвижваш с велосипед, или се налага да преместиш повече техника от едно място на друго.

За разходки сред природата, може би подобна раница ще ти е от полза Lowepro Fastpack 350 Black
Има отделение за допълнителен багаж, в горната секция. От зад има място за лаптоп. В долната част може да събере голям фотоапарат, светкавица (+1), и до три (+1) обектива + аксесоари, зарядно, филтри, батерии и т.н. Избора е голям.



Публикацията е редактирана (08-02-14 00:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: kadar   
Дата:   08-02-14 00:31

Купи си КАТА :) и си свиркай [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: sd   
Дата:   08-02-14 10:24

нещо от тоя сорт дали ще свърши работа? За обикаляне из природата е доста удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: m.djorov   
Дата:   08-02-14 19:52

Разглеждайки сайта на Lowepro, Попаднах на това. Изглежда добре, като се има предвид, че ще нося bridge, който не заема много място, а джунджурийте и другия багаж са повече. Предлага и интересен начин за носене в града, макар, че аз май точно до този вид няма да стигна.
То като гледам, най-добре е раница като тази за природата, и предложения горе sling за града. Че с нея лесно може да се вземе апарата. Но пари за 2 няма. И без това водя преговори сега за едната :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: Neuromancer   
Дата:   09-02-14 16:09

Абе какво е това bridge?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: m.djorov   
Дата:   09-02-14 20:59

Турбо сапунерка

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: m.djorov   
Дата:   01-08-15 00:37

По отношение на горните пердложения за чанта на рамо, какво мислите за: това? Тялото вече не е FZ200, a d7200.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: 2metraninja   
Дата:   01-08-15 08:57

Не е удобно за дълго ходене и носене чанта с презрамка през едното рамо. Пак зависи колко тежък ти е всичкия багаж, но ми се е налагало да ходя с моята стара, просторна и много здрава фото-чанта тамрак с тяло, светкавица и 2-3 обектива + малко лични вещи (да е била 5-6 килограма примерно) дори и за 2-3 часа и после направо ми посиня рамото, а не съм някакъв кекав. За цял ден обикаляне по пресечен терен сигурно и по- лека чанта ще ти създаде дискомфорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: realnoncho   
Дата:   01-08-15 09:00

Изглежда много голяма за чанта(ако не си фоторепортер), търси някоя удобна за разходка с камера + 1-2 обектива и аксесоари.

Иначе предложената на изглежда зле на тази цена, просто ми се струва малко голяма, ако я напълниш за ежедневно ползване :)



Публикацията е редактирана (01-08-15 09:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: антивик   
Дата:   01-08-15 09:50

Според мен трябва да се вземе в предвид къде и по какъв терен ще се мъкне и разкарва багажерията, а и за колко време...щот ако е за в града по тротоара и асфалта за кратко време, фото чантата върши работа. Обаче ако ще се кръстосват пущинаци, гори и баири за цял ден или па няколко дена, тогава без раница не може се размина човек и тук вече въпроса е до размер и финанси.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: m.djorov   
Дата:   01-08-15 10:26

Забравих да уточня. Смятам да я ползвам за градско тази чанта. Особено сега като се опъна към Италия - смятам, че ще е по-добре от раницата на рамо, която в жегите ще ми спари гърба и за вадене/слагане на апарат трябва да я свалям - поне от едната страна, че да се докопам до страничния джоб. Имат и 7литрова версия. НО тя е май колкото апарат(не знам колко голям обаче :) ) и един обектив. Днес най-вероятно ще мина да огледам наличните в павилиона.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: da.fo   
Дата:   01-08-15 20:50

Взимай винаги по голяма раница или чанта отколкото са ти техниките. Във всеки един момент може да решиш да добавиш още нещо [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: ce_christov   
Дата:   01-08-15 21:37

Имам същата (сивия вариант). Купих си я през декември 2014 преди пътуването ми в Тунис с идеята да имам един компактен ръчен багаж в самолета. Колкото и да е странно в нея си пътуваха спокойно Д7000 с 16-85, стария ми Д80 с 85/1,8, между тях в средното отделение - Сигма 12-24, батерии, филтри. На всичко отгоре - между мекия джоб за фототехниката и външното тяло на чантата спокойно си влезе и 10" лаптоп Делл. Това натъпкване бе само за самолета, след това излизах с тази комбинация, която бе подходяща. Но общо взето само лаптопа си стоеше в хотела. Разбира се за планина и преходи е необходима съвсем друга екипировка. Опитвал съм да ходя и с раница, но смяната на обективи с раница нещо не я овладях. С чантата ми е по-удобно, когато всичко ми е отпред. Пък и за разходки в непознати градчета и улички предпочитам техниката да ми е в обсега на полезрението. Обикновено си нося чантата през рамо и гърди, а не само през рамо и така тя винаги ми е отпред или поне на хълбока, но никога отзад.


Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: m.djorov   
Дата:   01-08-15 21:55

И аз взех сивата 17л. Само ето в къщи като махах преградите да ги пенаредя, едната преграда и се отпори лепката, та в понеделник ще ходя да питам това подлежи ли на ремонт(зашиване)/замяна, че на 2 часа чанта да ми се прецака...

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: антивик   
Дата:   02-08-15 06:47

Загледах се по тези чанти, та да попитам, дали се продават отделно само тези, твърдите джаджи с лепенките де се вкарват вътре в чантата?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: m.djorov   
Дата:   02-08-15 09:40

Нямам идея. Най-добре да се пита вносителя. На етикета пише - Фотографски системи ООД - photosystems.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: realnoncho   
Дата:   02-08-15 09:46

Честито, ако пуснеш една снимка с техника в чантата ще помогнеш на повече хора да се ориентират [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: m.djorov   
Дата:   02-08-15 09:47

За момента е само апарата с китака. Скоро ще се появят и другите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: realnoncho   
Дата:   02-08-15 09:51

Значи апарата с китака и останалото с кенчета бира пак дава добра представа [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: kefalcho   
Дата:   02-08-15 12:16

Ей на тази съм се спрял, има и по малки модели на добри цени[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: 2metraninja   
Дата:   02-08-15 12:48

Автор: антивик
Дата: 02-08-15 06:47

Загледах се по тези чанти, та да попитам, дали се продават отделно само тези, твърдите джаджи с лепенките де се вкарват вътре в чантата?



Продават се отделно различни комплекти подплатени прегради с велкро. И в алиекспреса и в английския амазон съм виждал, че даже и в ибея има частни лица, които си продават прегради, които явно са им останали от различни раници и чанти - там има всякакви, като цената е направо нищожна.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете раница
Автор: m.djorov   
Дата:   02-08-15 13:08

написа:

> Значи апарата с китака и
> останалото с кенчета бира пак дава
> добра представа [beer]

http://store.picbg.net/pubpic/78/96/3abb55e7e9477896.jpg


Двата кена са по 500 мл, в средата остава място за още около един 330мл мисля. Апарата е д7200 с 18-105 с прибран lens hood, и arca swiss плоча. Под апарата остава едно малко място, в което сложих капачките на обектива и апарата + още 1-2 дребни неща - lenspen, кърпичка за чистене. Размера му е точно да се събере зарядното за батерията, но без кабела :) Та примерно може да се сложи само батерия да речем. Сигурно може и по-добре да се подреди, ама не ми се занимаваше вечерта в жегата. утре ще ходя да питам за лепката какво ще правим.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »