Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-12-13 10:05

АЦР става ли вече за обработка на файловете от Х-трансчето.
[beer]

И ако не ,коя програма се справя най-добре

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: Vanquished   
Дата:   03-12-13 10:33

От това което съм гледал в нета Iridient Developer се справя най-добре, но е само за MAC. Иначе аз си ги цъкам с LR, пробвах и C1 и PhotoNinja, но като работа LR ми е най-удобен. Просто спрях да се задълбавам чак толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-12-13 11:13

Еми принципно Х сензора има голяма файда но стига да му се извлича максимума. Незнам примерно с какво ЛР е по-зле от други програми.В кой аспект е по-зле? Микродетайл,контраст,тонални преходи,динамичен обхват,шум?!

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: didesignbg   
Дата:   03-12-13 11:24


https://photo-forum.net/static/forum/2013-12/vpkz2788.JPG


http://di-sign.org/temp/x_trans/raw_1.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2013-12/fmsj1566.JPG


http://di-sign.org/temp/x_trans/raw_2.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2013-12/dkqs6797.JPG


http://di-sign.org/temp/x_trans/raw_3.jpg


Разгледай ги големи и ти кажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-12-13 11:36

Да..той джипега дори е по-добър от АЦР...

Може би в новите ъпдейти за АЦР ще коригират нещата за Х-транса. От адоб са малко бавни в доста моменти.

Питам защото виждам все по-голям потенциал в тази система. Сензора,камерите,обективите,коцепцията и идеята. Добрия старт,добрия подбор на обективи.Изработката им.
Малко производители могат да се поквалят с такъв старт 14/18/23/35/50/60 твърди + 2 премиум вариота и 2-евтини.

Компактна и добра оптика.Все по-добър аф...

Нямат грешка и имат революционен сензор ,което се вижда ясно при всички тестове.[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (03-12-13 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: Lycan   
Дата:   03-12-13 13:35

ACR e най-бърз, за сметка на качеството обаче!

Photo Ninja има най-добро шумопотискане и динамика, вади чудеса от файла.

За мак - RPP дава усещане за истински филм, по-добър от Iridient

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: crownmaker   
Дата:   03-12-13 16:35

PD,извинявай,че съм встрани от темата,но понеже съм решил да си взема като втора камера едно Fuji,за общи цели и да не разнасям винаги раници и тежки обективи.Спрял съм се за сега X-E серията,но ще ми е много полезно да чуя мнението ти,та макар и с две думи.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: didesignbg   
Дата:   03-12-13 17:03

Слаба работа Pd стана фуджи гуру. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-12-13 17:07

Не разбирам от фуджи. Никога не съм снимал с такова тяло.
Харесва ми сензора и оптиката като коцепция.[beer]

Сензора ми влиза в категорията за перфектния файл от сензор с такава големина. Оптиката също им е много добра отнасям цялата серия от раз. 14/2.8 18/2 23 1.4 35 1.4 и 60 2.8 макро.


didesignbg ее де :)



Публикацията е редактирана (03-12-13 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: victory13   
Дата:   03-12-13 19:43

Лесно е да отнесеш тая серия, вервай ми /по царски [smilie18] /

По темата, аз се закачих за ЛР /ерго АЦР/... Както ти писах и в онази тема, най-голям е пазара на тези продукти, съответно най-много готови профили /важно!/ и пресети се правят за тях. Не е невъзможно с другите програми да си направиш също, но трябва не само камерата, ами монитори, карти, тестове... и става сложно, ако един елемент не ти работи, или не е настроен коректно...

Фото-нинджата вади много, особено от сенките... С ЛР също ще извадиш, с повечко плъзгачи обаче... ФН много добре управлява шумът, ама то няма много, а и последните шопи не отстъпват. Щарпенето не ми е приоритет в конверторите, обаче от ФН излизаха с повече шарп... Силки пикс отстъпва и на двете, други не съм пробвал [smilie8]

Успех [cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: nsirakov   
Дата:   03-12-13 20:51

ПД -фуджи го конвертирам с Phase One Capture One

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: Vanquished   
Дата:   03-12-13 21:08

ПД, забравяш 27/2.8, според фотозон.де е много добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-12-13 21:12

Безличен пред 23/1.4 [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: didesignbg   
Дата:   03-12-13 21:18

Нищо общо нямат тези два обектива. 23/1,4 има перфектни оптични качества, но 27/2,8 е перфектния стрийт обектив. Дотук няма празно в линията на фуджи, за всекиго има по нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: victory13   
Дата:   03-12-13 21:35

23 е близнак на 14, хранен двойно в сравнение с 14-ката [smilie18]
страхотен обектив [cool]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: Vanquished   
Дата:   03-12-13 21:40

Е, Виктори, заби ли го?

PD - 23/1.4 е най-добрия до момента обектив на Фуджи, но за сега тази дължина не е моята дължина...чакам си 56-тицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-12-13 09:16

Аз съм фен на 35 и 50 на ФФ демек 23 и 35 на кроп. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: Tenev   
Дата:   04-12-13 09:58

След разни тестове и аз се спрях в крайна сметка на ЛР за конвертиране на файловете от Фуджито. Поиграх си с настройките за шумоподтискане и резултатът е повече от приличен. Снимам обаче RAW+JPEG и понякога предпочитам jpeg-a от камерата, щото по никакъв начин не мога (поне аз) да постигна подобен резултат в ЛР [smilie5]. Вярно е, че други конвертори дават по-добър резултат, но целият ми каталог е в ЛР и въобще не искам да се лишавам от удобството [shtrak]

ПС. Абе няма ли да пускат тоя 10-24 вече [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-12-13 10:34

Тенев това е лошо ,че неможе да се изкара по-добро от жипега. Смисал кефещо е ,че жипега е добър. Но Роу-файла на този сензор по-принцип според мен е адски добър. Много фин детайл и липса на шум. Леко мутиран цвят но това се оправя.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: vanquished   
Дата:   04-12-13 10:44

Като експортвам RAW файловете в ЛР (или ако ги разглеждам в Bridge) се вижда как се променя цвета - ЛР/АЦР прави снимките по-грозни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: victory13   
Дата:   04-12-13 10:46

Това е крайно мнение... Манипулирането на РОУ файла си е отделна наука. Като подсказка, хвърлете по едно око на VSCO Film 4 и на Totally Rad's Replichrome... Във версиите за съответната камера естествено!

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: SoftImage   
Дата:   04-12-13 10:47

Pd, силата на X-Trans сензорите не е в детайла(сравни ги с другите камери без АА филтри). Там целта е да създава илюзията за слаб шум поради усложнения(базиран на резултата на много околни пиксели) начин за декодиране. Идята на Fuji е да създаде илюзията че дава по-добро качество от това на ФФ камерите. Дали са го е постигнала всеки сам да си отговори. Що се отнася до този "фин" детайл:
http://www.fujirumors.com/the-x-trans-sensor-and-the-false-details/




Публикацията е редактирана (04-12-13 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: victory13   
Дата:   04-12-13 10:51

В голяма грешка си... В тази статия много по-интересни и значими са коментарите!

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: didesignbg   
Дата:   04-12-13 10:52

Много отгоре отгоре е преписано горното при това от човек който си няма на идея какво пише, само като видиш смешната картинка използвана да илюстрират Х-транс сензора и ти става ясно ...
Горе съм дал пример срещу rx1r, който смята да гледа фин детайл да гледа. Или поне да прочете коментарите на горната "статия"

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: SoftImage   
Дата:   04-12-13 10:58

didesignbg, дири и в примера ти има артефакти. [smilie7]
Не съм виждал досега декодиране на цялата тестова сцена на DPReview без артефкати при X-Trans сензор. Едни решават едни проблеми(но генерират други). Понеже не успяха да се справят с дефектите при декодирането при тази сцена, DPReview решиха набързо проблем - смениха я.[smilie5]
Новата тестова сцена е много по-опростена и дава възножност за нови още по агресивни цветови модели с още повече зелени пиксели. Според мен обикновения им сензор при X-А1 май-беше върши по-добра работа. Показва реално колко е шума при тези сензори(а и при X-Trans сензорите). При него вече може да се извади достоверен детайл. [beer]



Публикацията е редактирана (04-12-13 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-12-13 10:59

Харесва ми баланса детайл/шум.В смисала ,че повече детайл не ми трябва от един файл стига той да е добре балансиран колкото при тези зензори. А проблем с декодирането на този сензор има. Но с времето ще се рафинира с новите конвертори.
Липсата на АА и новите цветни филтри предполагат проблеми с декодирането от не специално написани за това програми дори те да отварят файла.Аз лично примерно от горния пример виждам ,че сензора е способен на една много добра картинка с добър детайл.
А това все пак си е 16мп Сони сензор с същата динамика и шум просто е модифициран и резултата е повече от сполучлив според мен.
Интерпретацията на деайл/шум е друга и за мен е по-сполучлива и балансирана от конвенционалните сензори.

Мен ми се ще да видя чисто нов конвенционален байер сензор на 16мп ама..уви. Ще се борим с безмислените 20+....

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: victory13   
Дата:   04-12-13 11:03

Когато се говори за Х-транса, е добре да се слуша този мъж:

Rico Pfirstinger
10 hours ago | Reply

I already get better (more detailed) results out of Adobe than with the built-in converter, so I guess Fuji has already told Adobe everything they know.

Направил си е труда и 2 книги да напише, които между другото са много интересни [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: SoftImage   
Дата:   04-12-13 11:13

>>Мен ми се ще да видя чисто нов конвенционален байер сензор на 16мп ама..уви. Ще се борим с безмислените 20+....

Сензора на X-A1 какъв е? При него резултатите са най-реални и показателни за технологиите които ползват!

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: Tenev   
Дата:   04-12-13 11:15

Не съм гледал детайлно тестове по нета, но моите лаишки сравнения и наблюдения от 5 месеца показват следното:

1. 5Д2 има по-добър фин детайл и микроконтраст от Фуджито
2. При принт в размер А3 разлика не забелязвам
3. Цветовете на Фуджито по дефолт не ми харесват, трябва си обработка. Евентуално понякога се получават нещата с Film Simulation директно от камерата
4. Фуджито има малко по-добра динамика от 5Д2 и чисти сенки
5. В повечето случаи (80-90%) с ЛР получавам по-добър файл спрямо jpeg от камерата

Пак казвам - горното са изцяло мои наблюдения и не претендирам по никакъв начин да са верни [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: vanquished   
Дата:   04-12-13 11:23

Тук разглеждам хора от цял свят, как снимат с Фуджи. Тук таме и технически информации.

А тук забелязвам повече сранения с ФФ, тестове, ревюта и много малко фотография...

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-12-13 11:23

[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: SoftImage   
Дата:   04-12-13 11:42

vanquished, много странен аргумент пробутваш. Примери от камерите на Оли в мрежата има изключително много, това важи и за камерите на други производители. Това къде какво си намерил или не си успял е показател за умението ти да търсиш информация!

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: vanquished   
Дата:   04-12-13 11:47

Това важи и в опитите ти да пробутваш аргументи за X-Trans сензора. Всичко е в конвертора, потребителите на МАК се радват на много по-добри конвертори.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: SoftImage   
Дата:   04-12-13 12:10

Проблемите с декодирането си стоят и аз просто ти дадох препратка. Ако все пак си намерил вече добър конвертор лошо няма да покажеш старата тестова сцена на DPReview без дефекти. Пръв ще те поздравя! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: vanquished   
Дата:   04-12-13 12:37

Нямам МАК да пробвам, който има - той да показва. Повтарям се - работя с ЛР, защото ми е най-удобен, макар и да не дава най-добър резултат. Карти, банкноти и други подобни не снимам, какво ме вълнува тестовата сцена на DPReview? Къде в един пейзаж има 10 успоредни линии с дебелина 0,5мм и разстояние 0,5м една от друга? Сам каза, че един конвертор решава едни проблеми,друг пък показва трети...Значи просто няма добър конвертор, какво да се направи, съдба...То и преди ОМД Оли бяха загинали, че матриците им шумяха като зилове, ама ето намериха решение.



Публикацията е редактирана (04-12-13 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: didesignbg   
Дата:   04-12-13 12:49

SoftImage фалшив детайл ще има при всяка интерполация, няма как да го заобиколиш. При моя пример горе има в повече, въпросът е какво ще избереш много детайл и много артефакти, или по-консервативен подход? АА филтър или липсата му. В темата за a7r имахме кратка дискусия за назъбването при диагонални линии, доникъде не стигна.
Иначе ако ти са интересни сензорите и ХА-1, ХМ/Е/Р-1 и двата са на Сони, един и същ сензор само с различен филтър отпред съответно различна интерполация. Х-транса освен предимството на подредбата има и 20% повече зелени пиксели, това е пряко свързано с повишената чувствителност.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-12-13 13:05

И аз си мисля че Х-а има само предимства.Бих казък ,че такъв тип файл ми намаля времето за пособработка. Предпочитам дори 12-16мп файл без арефакти и добър деайл/исо баланс пред 20+ и после да хабя тонове време в постобработката да чистя шум,да шарпя селективно и в край на сметка дори да далнсайзвам за да премахна излишната "част" от файла в която няма нито детайл нито нищо.

Тва тр загреят производителите на АПЦ-сензори.

Примерно поради горните причини едни от любимите ми файлове от близкото минало са тези на Никон д700,д3с ,а сега д4 и 1дх.

Когато не ти трябва резолюция там е истината. Жалко ,че нямат еквиваленти при кропките. Бих се радвал на една спортна камера като Канон 7д с 16мп Х-транс на Фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: Cyclon   
Дата:   02-09-14 23:18

Здравейте, да попитам аз тука.
Снощи инсталирах Кепчър Едно 7, но не мога да отворя RAW файловете на X-T1 [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Има ли някаква хватка, или нещо не съм направил, както трябва.
Инсталирана е 7.1.3 версията мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: mihajlov2   
Дата:   03-09-14 08:23

Х-Т1 фигурира ли в списъка на камерите, чиито РОУ файлове се поддържат от твоята версия на Кепчър 1?
Аз още не съм си играл с РОУ файлове от новите Фуджита, но имам някакви смътни подозрения, че не всички конвертори /примерно ДХО/ ги разпознават.



Публикацията е редактирана (03-09-14 08:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: marves   
Дата:   03-09-14 08:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи.С какво конвертирате файлове на Фужи
Автор: Cyclon   
Дата:   03-09-14 09:33

Благодаря ви.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »