Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 sony a3000
Автор: jeckyto   
Дата:   26-11-13 09:34

Здравейте,мисля да си купя sony a3000, но срещнах много противоречиви мнения,вие как мислите-заслужава ли си цената от 849лв.с два обектива-18-55 и 50-210.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: guciguci   
Дата:   26-11-13 09:36

Вземай!

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: mugen   
Дата:   26-11-13 09:39

Виж тялото на живо и прецени, дали те устройва визьорчето, LCD-то и т.н.

След E-520 предполагам няма да ти допадне, иначе сензора му е доста добър.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: hotsnail   
Дата:   26-11-13 15:14

виж си го лично. На мен ми хареса ама си имам по-хубав апарат.

Цената е супер.

Виж по специално дисплея и визьора. Визьора е мнгоо ясен, но супер малък. Екрана е с ниска резолюция. Превключването от екран на визьор е с бутон.

Абе орязали са цената от всичко освен от сензора.

Иначе ми се стори доста солидна машинка. Добре сглобена.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: guciguci   
Дата:   26-11-13 15:23

И аз си поиграх с нея и много зависи как снимаш. Аз като снимам ,не ползвам дисплея чак толкова,че да ми трябват 920 000 точки и не знам си какво. Преглеждам снимката,колкото да видя,че е добре експонирана и,че е на фокус и това ми стига. А това ,че са сложили визьор си е + ,който нямаш при евтините Нексовете. Тъй че ,макар и лош,визьора си го има и е полезен. Много полезен,особено ако снимаш на слънчево или с дългия обектив. По-лесно се следи обект и т.н. Виж това превключване на от екран към визьор е убийственн тъпотия!!! Имай предвид,че от всичко,това най-много ще те мъчи. Идиотщина голяма. И на всичкото отгоре,като направиш снимка,дори не я изкарва за секунда на дисплея,ами си остава във визьора. [smilie10] . Това вече е ужасно неудобно.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-11-13 02:54

Чак пък "ужасно неудобно"?! Въпрос на навик. Всъщност на мен ми се видя доста удобно. Когато снимаш с диплея, всичко е ясно - кадрираш и преглеждаш снимките на диплея. Когато снимаш с визьора, автоматичното prewiew на заснетия кадър се вижда само във визьора. Ако натиснеш бутона за преглед на снимките, те са появяват на дисплея, без да натискаш LCD/EVF бутона. Когато приключиш с прегледа на снимките и превключиш в снимачен режим, камерата отново включва визьора, без да натискаш LCD/EVF бутона.
Визьорът на А3000 наистина е посредствен. Все пак това е средство за кадриране, а не инструмент за изследване на изображения. LCD екранът е с ниска резолюция, но е приемлив. За толкова пари - толкова. Ергономията на тялото е много добра (особено за размерите му), а сензорът е просто мечта - тук наистина няма никакъв компромис.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: Dalt   
Дата:   27-11-13 08:39

Хвърли едно око на по-голямото му братче А58. Малко повече пари е, но определено си заслужава. Предполагам, че по Коледа ще има и разни промоции, а обективи можеш да си вземеш и от базара...

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: jeckyto   
Дата:   27-11-13 18:10

Благодаря за коментарите. Ходих да го видя в магазина и наистина за парите си не е лош. Интересува ме как се държи на високo ISO. До каква степен шума е приемлив? В магазина нямаше как да го оценя, защото дисплея за превю наистина не става за оценка на снимката.На него дори и на 6400 ми изглеждаха добри:-))



Публикацията е редактирана (27-11-13 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-11-13 20:31

Тук има тестови кадри на високо ISO:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a3000/sony-a3000A7.HTM

Май са директен JPEG от камерата, но дават някаква представа.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: kvakioh   
Дата:   27-11-13 20:34

E Некс 3/5 в тяло на по-голям рефлексен апарат. Не е никак зле, ако се иска Некс, но идва неудобен например. Според мен антилогично го купуват и вече разпродават толкова много. Но не е никак лош апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: hotsnail   
Дата:   27-11-13 23:07

Предполагам коцина взимат големия комплект заради обективте.

Ако имаш некс-6 и си го харесваш зя 1500 лева взимаш още 3 обектива, дето инак са към 2000....бонус получаваш тяло с китак...ако го продадеш на сносна цена 500 лева си на огромен кяр!



Публикацията е редактирана (27-11-13 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: ghost4o   
Дата:   12-08-14 13:05

Имам и аз въпрос колко кадъра изкарва една заредена батерия без светкавица да се ползва и кога на един апарат затвора му почвал да прави проблеми след колко снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: guciguci   
Дата:   12-08-14 13:11

Аз в момента съм на 240-та снимка и батерията ми е на 60 процента. Това ми е първо зареждане,което означава,че по-нататък ще кара и повече. Нито една от тези снимки не е със светкавица. При този модел за затвор можеш да не се притесняваш. [smilie3]
Дисплеят е ЛОШ!! ,но за да е евтин фотоапаратът има много компромиси. Но крайния резултат е перфектен,а това е целта,нали?
Ако смяташ да показваш снимките на дисплея,няма да ти хареса. Аз ако има нещо да показвам извън къщи,вкарвам картата памет в един четец и ги пускам на GSM Galaxy S4 където вече нещата са други.



Публикацията е редактирана (12-08-14 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: ghost4o   
Дата:   12-08-14 13:16

имаш ЛС, колега

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-08-14 23:10

На мен много ми харесва това апаратче

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: Ghost4o   
Дата:   13-08-14 02:06

А каква е разликата с А5000? Къде са предимствата? Цената на А5000 сега е 160лв повече от А3000.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: sathv   
Дата:   13-08-14 02:34

Най-важното е, че има визьор с достатъчно качество за кадриране, крайно необходим при снимки в слънчев ден. По-удобен и стабилен захват. Китовия му обектив е по-добър от този на А5000. При снимане на видео в топло време А5000 по-бързо прегрява и изключва. Основното предимство на А5000 е, че е малък и можеш да си го сложиш в джоба. Нормално е А5000 да е по-скъп. Той е по труден за изработка поради малките си размери. Обектива също е по-сложен и скъп но картинката е по лоша от китака на А3000. С еднакви обективи разлика между двата апарата няма да намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: Ghost4o   
Дата:   13-08-14 11:12

Защо този апарат А3000 на места го водят 16МП и защо е в графата DSLR? http://www.emag.bg/sony-ilce3000-16-1mp-cheren-obektiv-18-55-mm-ilce3000kb-ce/pd/D28JJBBBM/

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: Twingo   
Дата:   13-08-14 11:15

То и a58 e ДСЛР в емаг. А защо... щото емаг нямат представа от фототехника [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: ghost4o   
Дата:   13-08-14 22:29

Може ли някой колега да ми прати снимки от неговия А3000, ако има също и от 55-210?

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: petrov88   
Дата:   13-08-14 22:47

А58 навсякъде е в DSLR по сайтовете. За 3 апарата няма кой да направи SLT секция



Публикацията е редактирана (13-08-14 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: Simbon4o   
Дата:   13-08-14 23:04

А3000 не е с по-добра матрица от старата 16мп, която слагаха в нексовете. На ниско исо, да дава повече детайл, но на високо исо е по-слаба.
Това поне е сравнено на роу...

Пък с никоните д3300 и д5300 или другите 24мп изобщо не може да се сравнява.
линк

Дефакто дори някои м4/3 камери са по-добри на високо исо.
линк
линк2
Можеби сони са пуснали повече светлочувствителност, а оли и панасоник лъжат с исо-то, но... това са резултатите.

Ето и срещу евтин канон 100д
линк

Камерата е евтина и от 3-4м прилича на фотоапарат. Идеална е за хора гонещи цена и искащи нещо по-сериозно изглеждащо от сапунерка. Опита ми с нея е около 10-15мин разцъкване в магазина. Нито визьора, нито дисплея стават за прецизен ръчен фокус, аф е бавен, а на малко по-тъмно не работи изобщо, тялото е изцяло само от пластмаса без гума, усещането е като за подарък от зрънчо или детска играчка. Ергономията е покъртителна... всичко което има е една матрица и ниска цена. Определено обаче бих предпочел дори некс 3та серия.

Ако ще си снима човек с китаците на светло - да няма проблем, и визьора и дисплея стават да се види какво влиза в кадър. Евтино е, при желание може и добри кадри да се изкарат от машинката. Но нека сме реалисти - матрицата не е по-добра от останалите на високо исо и за по-сериозни занимания не става.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: guciguci   
Дата:   14-08-14 01:22

Simbon4o за ръчен фокус има "peacking" .Гумени части има на мястото,където се хваща с ръката . Това е мястото където всички фотоапарати имат гума. Олимпус определено лъжат! И аз преди година от 10-15 минутно разцъкване в магазина останах с такива грешни впечатления. Сега мисля по друг начин.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: mirmiracle   
Дата:   14-08-14 01:39

Пак започнаха свободните съчинения. A3000 e с 20.1MP Exmor® APS-C sensor. Матрицата е по-добра от на НЕК3 и 5. Най-лошото нещо в тази камера е менюто, което сигурно е по-зле дори от на НЕК-вете. Визъорът е малък и не пресъздава добре цветовете. Дисплеят е достатъчен за ръчен фокус. Авто балансът на белия цвят е перфектен, както и Jpega като цяло. Снимки с тази камера има тук https://www.flickr.com/photos/mirmiracle/
/без последните 5/



Публикацията е редактирана (14-08-14 01:41)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a3000
Автор: ghost4o   
Дата:   14-08-14 01:58

Tези снимки са обработени след заснемане нали? Някои от тях има ли с 55-210?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »