Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Купуване на техника от Германия
Автор: kofata   
Дата:   22-10-13 18:41

Здравейте,
някой пазарувал ли е от съответният сайт в Германия, фирмата май е английска?

http://www.eglobalcentral.de/kameras/spiegelreflex-kameras/


Разликака в цените спрямо българските са огромни, но дали стоката е оригинална?
Предварително благодаря за отговорите!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: fotocolor   
Дата:   22-10-13 19:32

Ами в Турция Canon 7D-чисто НОВ е 900долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: alsash   
Дата:   22-10-13 19:34

....чувам наскоро пуснали едни реплики на тази техника...лощо...(((

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-10-13 20:26

Аз от Германия си знам от едно време тоя за надежден -
www.fotokoch.de

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: analogsa   
Дата:   22-10-13 21:45

Ми китайци от Хонг Конг. Не са некви негра все пак [smile] Най-вероятно grey market без гаранция и вероятно без платено ДДС. Дали ще се размине плащането за крайния клиент ми се вижда съмнително. Тия твърдения за UK warehouse изобщо не ги вярвам. От друга страна PP е гаранция, че стока все пак ще се получи.

А Германия къде фигурира в цялата врътка не разбрах за 5-те минути през които прегледах сайта.



Публикацията е редактирана (22-10-13 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: wafen   
Дата:   22-10-13 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: ivceto   
Дата:   06-02-17 16:09

Здравейте, видях тази тема и реших да не пускам нова тема, и да оспамвам форума.
Нуждая се от консултация относно един онлайн магазин за фото и видео техника в Германия, и по конкретно дали е изряден и истински сайт, дали някой го е ползвал и евентуални отзиви. Това, което съм харесал е на стойност над 600 евро и не искам да поемам излишни рискове.

Това е сайта:
www.enjoyyourcamera.com

Ще бъда благодарен на всякакви коментари относно сигурността на пазаруването и доставката.


Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: obscureman   
Дата:   06-02-17 20:48

www.eglobalcentral.de предлага наистина чудесни цени, но според множество мнения на немци не е препоръчително да си поръчвате каквото и да било от него. www.enjoyyourcamera.com е сайт, за който чувам за първи път (живея в Германия) и не бих заложил на подобни безизвестни имена. Amazon и Ebay продължават да са най-популярните канали за търсене, макар че и там има вероятност да се попадне на менте-профили и некоректни търговци. По-евтини търговци на фототехника съм намирал чрез Ebay в Англия, но пак е хубаво да се четат ревюта и отзиви за тези търговци. Някои перат ДДС по някакъв начин от Азия и оттам могат да си позволят по-добри цени, а други са обичайните ментета. Нищо евтино не е случайно евтино [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: vkk1   
Дата:   06-02-17 21:04

Темата е стара, ама да си напиша: от китайците от eglobalcentral съм купувал толкова пъти, че чак не помня колко. Никога, и абсолютно никога не съм имал проблем с тях. Единственият проблем е, че е толкова евтино, че чак ми е съвестно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: obscureman   
Дата:   06-02-17 21:14

vkk1, аз по отзивите от немци стигнах до извода, че за евтини неща в повечето случаи всичко е наред, но много често имат разправии със скъпи покупки - след поръчката често се оказва, че няма наличност, а връщането на парите се бави седмици. Има също недоволни от това, че са чакали доставка на фотоапарат по 6-8 седмици, което е в несъответствие с описанието за доставка в обявата.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: vkk1   
Дата:   06-02-17 21:50

то всичко идва от Китай, просто жълтите са толкова напред вече в логистиката, че имат хъб в Англия, до който от Китай пратката стига за 2 дни. След това си получавате стоката от английски адрес и си мислите, че е било на склад в Англия, което обаче не е така [smile]
Независимо от къде съм купувал от тях и с каква локация е дадено, винаги идва с ДПД от УК. Последният обектив, който беше от тях даже се пообърка и малко отиде в Люксембург, но бързо се ориентираха е се върна с 30 км [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: surr3a1   
Дата:   06-02-17 22:42

От въпросиния търговец си купих Олимпус(през eBay) ем-10мк2, който трябваше да е нов. Казаха ми, че само ще го отворят, за да проверят дали е Ок от пътуването.
Пристгина на около 50 снимки, няколко със светкавица и имаше бяла точка на сензора зад защитното стъкло, демек дефектен.
Върнах го обратно към Англия и ми върнаха парите в последния ден, преди да им изтече крайния срок от eBay.

Не знам какво въртят и как, но определено не са коректни, а иначе цените им са най-добрите.

Купувай през eBay, тяхната политика те защитава като купувач.



Публикацията е редактирана (06-02-17 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: ivceto   
Дата:   07-02-17 09:34

Конкретно за този стабилизатор става въпрос:

Zhiyun Crane 3

Пише, че стоката се изпраща от UK, но търговеца е регистриран в Китай. Има ли опасност от допълнителни утежняващи плащания според вас?


Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-02-17 20:57

И аз съм пазарувал от eglobalcentral - никакви ядове! Да от сивия сектор са, гаранцията се поема от тях, но и цените са конкурентни. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: tuizzl   
Дата:   07-02-17 21:17

obscureman когато не си чувал за нещо или не си сигурен не давай мнение, защото така объркваш хората.
Относно www.enjoyyourcamera.com това е сигурно един от най-големите сайтове в Германия за фото и видео аксесоари. Аз лично съм поръчвам доста неща от там когато бях в Германия.

По темата, разгледах eglobalcentral.de колега може да им пишеш дали правят доставка за България и колко ще ви струва?

Аз мога да препоръчам и този сайт: redcoon.de

Общо взето в Германия сайтове за фото и видео техника са надеждни и гаранцията им е добра.

чувал съм за ebay.de че има големи мошенници

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: Kras-cho   
Дата:   07-02-17 23:46

https://www.foto-leistenschneider.de/

Ето Ви надежден сай в Германия,имат и верига магазин в DE.Не съм сигурен обаче дали доставят до България.


Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: mogila   
Дата:   07-02-17 23:54

tuizzl как можеш да препоръчяаш redcoon.de , особено пък във фото форум :)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: DigitriX   
Дата:   08-02-17 08:56

https://www.foto-leistenschneider.de
не доставя извън Германия, но пък затова има Габко. [smile]



Публикацията е редактирана (08-02-17 08:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: 4укът   
Дата:   08-02-17 09:03

За доставка до БГ. спокойно може да се ползва https://www.uktobg.com/
,струва 2лв.,лично аз съм ги ползвал няколко пъти и е много по изгодно от директна доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: bobyn   
Дата:   08-02-17 10:56

@surr3a1, може ли линк към магазина/продавача в ebay? Аз се пробвах да купя нещо през сайта миналата седмица, но ми искаше билинг адрес (карта издадена) в UK и не можах да заобиколя това изискване.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: tuizzl   
Дата:   08-02-17 11:55

mogila купувал съм си много техника от тях и то доста скъпа.

Последно си взех монито EIZO струваше към 900 евро. Монитора след един месец се развали. Писах им, че монитора се е развалил и искам нов, изпратих го и след една седмица имах нов монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: mogila   
Дата:   08-02-17 22:17

Да бе ясно ама това все пак е един от най-долнопробните магазини предимно за бяла техника. С това е популярен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-02-17 04:13

Хладилници, перални, съдомиални [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: tuizzl   
Дата:   09-02-17 09:30

mogila това само ти си го мислиш. Едвали някой в Германия мисли това за магазина. Както и да е нали в България всички са много всезнаещи. Виждам, че и PhotoBo пръщи от мозък. [smilie18]
Успех на колегата с покупките.



Публикацията е редактирана (09-02-17 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на техника от Германия
Автор: mogila   
Дата:   09-02-17 16:44

Не съм в България, а живея в Германия и съдомиялната и сушилнята са от редкон, но за фото предпочитам разбира се Калумет.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »