Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Seifi   
Дата:   10-09-13 10:17

Можете да ми пращате идеи как човек да не се набута при покупка в базара, аз след работа ще напиша и моя опит като продавач и куповач.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Seifi   
Дата:   10-09-13 10:17

Черен списък на продавачи :

1. operatora6810 (тел - 0887582695 )
2. jordan.mitev2 (име - Йордан Здравков Митев)
3. noferko (техниката не отговаря на описанието)
4. awesome_mitko



Публикацията е редактирана (02-02-14 10:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Seifi   
Дата:   10-09-13 10:18

Как да намалим риска от лоша покупка :

1. От кога съществува профила на продавача
2. Колко снимки има съответният продавач, профил без снимки и създаден преди седмица е рисков.
3.търсене за продавача в стария базар
4.Проверка в google на nickname-а на човека, име, телефона и други стари обяви в други интернет страници
5. Най-добре е да има с вас приятел който да огледа също покупката.



Скрити дефекти при обектив : Статия на руски за проверка при покупка на обективи

1.Блокирали ламели на блендата (омазани със смазка)
2. Оглеждат се лещите на обективът за драскотини, гъбички и следи от конденз (със драскотина на предната леща може да се направи компромис , но на задната не)
3.Ако е варио обектив се тества автоматичният фокус (AF) дали фокусира на различните мм (дължини) с тестови кадри
4.Проверка по болтчетата дали техниката е отваряна (това не е решаващо)
5.Голям луфт при вариобектив когато обективът е в максимално разтегнато положение.





Скрити дефекти при фотоапарат :

1. Неработеща стабилизация на тялото ако има такава.
2. Невъзможна комуникация между тялото и компютър чрез кабел.
3. Грешен брой сработвания в обявата (Информирайте се за кой модел как се проверяват сработванията)



Публикацията е редактирана (01-02-14 21:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Mogila   
Дата:   10-09-13 10:23

Първо правило поне за мен дори когато продавам: поглеждам кога е регистриран потребителя, писал ли е в теми и има ли снимки в профила.
Ако пренебрегвате тези неща, вероятността да бъдете измамени е доста голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: realnoncho   
Дата:   10-09-13 10:46

Съгласен с Могила, аз не съм имал сериозни проблеми, но няколко пъти съм се сблъсквал с несериозни хора относно покупка или продажба. Много лесно обикновено се работи с хора с хубави снимки - там всеки е наясно какво търси и всичко е наред.
Освен това едноредови обяви на шльокавица и без снимки не бих преглеждал.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Seifi   
Дата:   10-09-13 10:53

Колко ли номера за да се прецака някой ще лъснат?

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-09-13 11:01

1. Да се разглежда профила на продавача и активноста му
2. Внимателно да се разгледат снимките и ако няма да се изискват такива (Ако продавача е съмнителен)
3. Да не се купува техника без оглед/проверка и да не се заплаща ако няма такава.
-Огледа и проверката на обектив/камера да става с обектив/камера и да се обръща внимание на основните признаци за евентуални проблеми.
(Варио,Аф мотор,бленда,затвор,белези по корпуса,луфтове,чиста оптика,чиста и подържана техника,година на производство,серен номер и тнт)

Да се има в предвид ,че закупуването на техника втора ръка крие своите рискове. Няма вечни неща , може днес да си го купил и утре да ти се строши аф-мотора в ръцете...няма гаранция.

Само внимателния оглед,информация и преценка минимизират тези вероятности.

Масовото продаване/купуване на техника предполага каккто злупотреби така и появяването на по стари/некачествени/много ползвани продукти в базара.

Отговорноста е на купувача.
При невежество,лиспа на тест и оглед или липсата на познания да се направи този оглед,липсата на познания какжо купуваш и как го купуваш са за сметка на купувача.

Продавача не е виновен ,че продава стара техника без да упомене това. Купувача би трябвало да изисква тази информация ,тестови кадри или друго.


Това е свободен базар. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: nickname   
Дата:   10-09-13 11:39

Аз не мога да се съглася с това, че ако един човек няма голяма активност във форума е рисков. Например аз нямам такава, но не мога да се определя като такъв.
По темата - аз лично гледам следното (освен някой от споменатите вече неща) - достатъчно добре ли е направено описанието на това което се продава. Ако има споменат проблем-добре ли е описан той, или просто мимоходом се споменава за него.
И едно от най-важните неща - ВИНАГИ с друг човек с мен, без да се бърза (все пак 4 очи виждат по-добре от 2, 2 глави мислят по-добре от 1), техниката се оглежда последователно - външен вид, после се тества технически.
Ако е обектив се оглеждат стъклата (винаги се носи кърпичка за да се види дали няма драскотини, които продавача е "забравил" да спомен), ламелите вече бяха споменати. Ако е варио - дали AF "действа" на различните мм (преди седмица видях китов 18-55, който от 18 до 35мм фокусира, от 35 до 55мм - не). И за обективи и за фотоапарати - може да обърнете внимание на болчетата, по тях може да се разбере дали техниката е отваряна. Ако е отваряна, а продавача не го е споменал - лошо.
Лично аз често съм виждал снимки по обяви, на които продавача е показал снимки на фотоапарат, и някак случайно примерно дръжката на фотоапарата не се вижда - примерно за 350D - а всички знаят, че те са проблеми за този модел.
Най-важното според мен е да сте поне с още един човек!
Поздрави от един не много активен във форума [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: disappointed   
Дата:   10-09-13 14:27

[smilie23] не знам защо толкова мрънцорите, най-лесно и сигурно е опцията преглед и тест, ако се работи с еконт
всичко друго е условно, няма никакво значение кога е регистриран потребителят, активността му и пр.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: uri64   
Дата:   10-09-13 14:37

Малко недомислена е тая работа с черния списък. Например, веднага възникват следните въпроси:

- По какви критерии попадат хора в черен списък?
- Ще има ли и черен списък на купувачи?
- Как се гарантира, че продавач/купувач попада там не заради некоректен купувач/продавач?
- Как може да се защити някой, ако е вписан в черен списък?

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Seifi   
Дата:   10-09-13 14:53

Може да се вкарват и купувачи вътре естествено, ако продавача и куповача са хора никога няма да се стигне до проблеми. Обикновено виновника се крие като мишка когато е виновен.

Идеята ми е да се опишат и чêстите дефекти на обективи и фотоапарати и къде да гледа начинаещ при покупка също.



Публикацията е редактирана (10-09-13 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: mmjm   
Дата:   10-09-13 14:55

Или кат в ония времена - ще кажа,че сестрати е ..., па ти доказвай, че нямаш сестра.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Seifi   
Дата:   10-09-13 15:09

Не просто ще има случаи в които няма да може да се вземе страна и съответно никой няма да попада в листата.
Перфектна система няма, пример капитализъм и комунизъм.

НЕ мога да бъда съдия

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: BXMarkov   
Дата:   10-09-13 17:32

Seifi, идеята ти е добра, но моля те пиши "купувач" а не "куповач" [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: chukov   
Дата:   10-09-13 17:53

disappointed написа:

> [smilie23] не знам защо толкова
> мрънцорите, най-лесно и сигурно е
> опцията преглед и тест, ако се
> работи с еконт
> всичко друго е условно, няма
> никакво значение кога е
> регистриран потребителят,
> активността му и пр.


Искаш ли да ми обясниш как при преглед и тест можеш да установиш, че даден обектив има некорегируем от тялото фронт или бек-фокус?

Преди време имаше в базара Canon 1Dx, който пускаше тънка хоризонтална черта в кадъра. Как ще го установиш това при преглед и тест в рамките на допустимата практика в Еконт?

А когато имаше коментари няколко пъти залавяха тялото, пускано наново за продажба и навреме предупреждаваха купувачите.


И други подобни примери ....

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: disappointed   
Дата:   10-09-13 18:02

чуков, казвам, че е най-лесно и сигурно, а не, че няма изключения

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: uri64   
Дата:   10-09-13 18:38

Seifi написа:

>
> НЕ мога да бъда съдия

Как тогава поемаш отговорността да поддържаш черен списък? Или понеже няма никакви правила ти изглежда лесно? Някой изврещи с право и без право и хоп - слагаш още едно име в списъка?
И в стария базар е имало подобни разправии - някой се оплаква от некоректен търговец, обаче няколко от старите потребители веднага скачат - ааа аз от този съм купувал много - точен е. Ама потърпевшият че можел да докаже некоректност чрез документи и т.н. че нямя съответствие между обявено и получено - няма значение, щото тоя е пич, дружка ни е отдавна и т.н. В такъв случай как ще се процедира? С гласуване ли?? Комисия по жалбите ли ще има, реплики и дуплики?

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: jino   
Дата:   10-09-13 18:43

Не е коректна темата .
Аз съм за това админа да я спре.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   10-09-13 18:47

По скоро не точно черен списък , а "книга за оплаквания" ... определено добре написано и обосновано оплакване от "Продавач/ Купувач" бих го взел под внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Seifi   
Дата:   10-09-13 18:53

Коректна система няма и на ebay системата не работи правилно имам негативна оценка от една малоумна германка защото предлагах плащане при получаване в Австрия а тя го пожела за германия на цената за Австрия 9евро а за германия е 20евро.


И да е спрът ще пусна нова само за дефектите и как правилно да се купува, без да те набутат.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: attempt   
Дата:   10-09-13 20:41

Това, което аз правя е да пусна търсене за продавача в СТАРИЯ БАЗАР


Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Zdram   
Дата:   10-09-13 20:44

Статия на руски за проверка при покупка на обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: da.fo   
Дата:   10-09-13 21:19

За да има рейтинг - трябва да има ангажиран някой от админите да следи продажбите а това е време, а времето е пари ... значи трябва да има такса за всяка публикувана обява и от там да се плаща заплата на ангажиран човек. А май никой не иска да плаща [smilie18] Еееееее, как да стане с този рейтинг [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: piknik   
Дата:   10-09-13 21:56

В тази връзка да попитам... някой от Вас продавал ли е през известните Магазина за фото-техника?
Какви са предимствата и недостатъците?

+Плюс според мен е, че много хора виждат продукта, имат доверие на Фирмата ( не е задължително )и не те занимава купувача въобще.
Като се продаде ти звънят ( нямям предестава ) и отиваш да си вземеш парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: da.fo   
Дата:   11-09-13 08:55

piknik, най вероятно комисионната спира много хора да продават през фотомагазините. Оскъпяването забавя продажбата на дадена техника.


Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Seifi   
Дата:   01-02-14 15:32

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: wafen   
Дата:   01-02-14 19:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: lakosta   
Дата:   01-02-14 20:54

Eдин път гледах Д300 в СЛАВЯНИ!
Много беше разлепен и ми предложиха комплект гуми и 100лв отстъпка
[beer] обявен беше за 55000 сработвания...щракнах и помолих да взема картата и да я видя в къщи [smilie7] оказа се 196 000!
Обадих се на човека...съобщих факта и казах къде може да ме намери и да си вземе картата [smilie11] [smilie11]
[smilie7] по този начин се сдобих с една карта повече!

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Seifi   
Дата:   01-02-14 21:11

Това със сработванията го добавих, имаше и друга тема която трябва да е изчета и добавя пропуснатите неща, когато имам време.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Lycan   
Дата:   02-02-14 01:07

> ... предложиха комплект гуми и 100лв отстъпка
> ... обявен 55000
> ... помолих да взема картата и да я видя в къщи
> оказа се 196 000!
> Обадих се на човека ... и казах къде може да ме
> намери и да си вземе картата
> по този начин се сдобих с една карта повече!

Нали се сещаш, че след твоята проява на висша хитрост ще го бутннат на съвестен купувач без карта?

И ти да напишеш един черен списък, та поле да си ги менкаме, а!


Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: kvakioh   
Дата:   29-01-15 16:19

gushev, голям минус за слушалки, които представя за оригинални.
Ментета, добре направено копие, докато не почне човек да слуша гадния звук. Едва след сериозно вглеждане се вижда надписче на тях, не са Епъл.
ЗА това, че нямат дори микрофон, а са представени като за телефон, още една лъжа. ЗА третата лъжа е, че не са разопаковани, бяха си отваряни.
Четвъртото е, че не работи дистанционното за смяна на песни и увеличение/намаление на звука.
Не съм за 20-те лева, но си заслужава място в списъка.

Ето линк към обявата:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=47616

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: satansho   
Дата:   29-01-15 17:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: zbonev   
Дата:   30-01-15 18:25

Тази обява на gushev, така написана е силно подвеждаща. Правило ми е впечатление и други негови обяви ми се струват доста странни - е всеки сам си решава от кого да купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: j_mironski   
Дата:   31-01-15 00:06

dvn - Денис Мутлу
Долен измамник - само му напишете името в Google и ще се удивите. А колко не написани неща има за него....

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: deerstalker   
Дата:   31-01-15 01:35

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/S1.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Петрос   
Дата:   01-02-15 04:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Gaiver   
Дата:   03-02-15 13:08

seikobg . Пича ми казва прати ми обектив дава ми адрес пускам му го на същия ден когато ми даде адреса и днес ми пиши . Сори закъсня вече съм в Германия [smilie11] . Сега трябва аз да плащам не една , а две доставки ..... На това му се казва изрод . [smilie9] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Mytronix   
Дата:   03-02-15 13:11

Този seikobg и мен така ме метна . Явно си прави габарка с хората да дават пари по Еконт . Направо го баннете от форума и базара тази гадина [cool] [cool] [smilie9] [smilie9] [smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: pmartinov   
Дата:   16-04-15 23:51

Вече е аут !


Снима с дясен бутон на мишката...


Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: jingov   
Дата:   17-04-15 14:56

Аз не съм страдал много, но ми е чудно каква би била обосновката на продавач, който вдига цената на дадената стока, която не се произвежда вече. При положение, че не може да ми даде сер. номер и произход. Същият продукт си поръчах от Япония с всички налични кутии , сенник и произход на по малка или близка цена/ с мито и ДДс/
Дали има голям наплив и/или не му се занимава и/или не е проверил колко струва в магазините, където би могъл да бъде открита стоката.


Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: Hman   
Дата:   18-04-15 00:55

Здравей, ето я обосновката на продавача. Цената я направих такава защото ми писна разни леваци да ми пишат и да ми обясняват как щели да ми дадат 100лв или 150лв а един друг ми давал 120лв и да му го изпратя за моя сметка при положение че съм написал цена. Дал съм и обяснение - "Цената 250лв е за който иска да се пазари, за който иска да купува цената е 190лв". А цената е 190лв защото толкова ми е излезнал от ибей Англия при сегашния курс. И понеже както казах съм го купил от ибей Англия винаги мога да удостоверя от къде съм го купил или пък че не съм го крал. Интерес наистина имаше голям но не е причината това или че не ми се занимава. Просто при личен контакт по телефона, затова и съм го написал в обявата а не го давам само на лично като други, а не със съобщения бих подходил по различно. А и съм малко мнителен и първо си мисля дали не искат да ме измамят та такива въпроси като дай ми номера ме притесняват малко. Така че радвам се за теб че си си купил такъв на добра цена и за себе си че продадох моя на хора от моя град който имаха възможност да го видят и пипнат преди да го купят. Та това е, извини ме ако съм те засегнал живота продължава и ние продължаваме да снимаме.


Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: InnerSelf   
Дата:   26-04-15 10:26

absolutebeginner - Радослав
По неговите думи живее в Лондон. Продаде ми една минолта с омазана бленда. Вярно е, че беше пратен с опция за преглед и тест. Моя е вината, че не забелязах проблема, тъй като това ми е първи обектив, който купувам. Новобранска работа. Но пък и в обявата се твърдеше, че обектива е в перфектно състояние... Като добавим и един изнервен малоумен служител в Еконт, работата отива на да го разглобявам сам и да си блъскам главата, да давам още пари за ремонт или да си го ползвам само с отворена бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: Да намалим риска от лоша покупка / черен списък на продавачи
Автор: zookig   
Дата:   22-05-15 22:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »