Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: piknik   
Дата:   08-09-13 01:06

Темата е субективна... - каквото Ви е на душа - пишете!
Препратки с Музика биха били най-добре![cool] [smilie5] [beer] [smitten] и снимки, снимки разбира се !!![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: fly-free   
Дата:   08-09-13 07:58

Точно 08,09,1987 са си представили първия албум без RW.
A Momentary Lapse of Reason

Не по малко гениален от всички предишни.

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: piknik   
Дата:   08-09-13 10:11

Гледай какви глупости съм написал...[smilie10] "Темата е субективна.."

Който знае нещо интересно за Тях - да пише.

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: mediac   
Дата:   08-09-13 11:59

Въпреки световното признание, че са една от най-великите групи в музиката, Pink Floyd имат само една-единствена награда "Грами" - за изпълнението "Marooned" от последния албум на групата "The Division Bell" 1994 г. То е отличено за най-добър рок инструментал.
http://www.youtube.com/watch?v=VgDEL4RrwTg




Публикацията е редактирана (08-09-13 12:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: asahi   
Дата:   08-09-13 13:53

Наградите

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   24-08-14 11:47

За да не пускам нова тема за Флойд, потърсих с търсачката и намерих тази.

Днес се събудих с една мелодия в главата и реших да споделя. Малко хубава музика никога не е излишна... :-))

Pink Floyd - On The Turning Away (1989 live)

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: AndreyIst   
Дата:   24-08-14 14:57

Тази група е формирала голяма част от отношението ми към света. Отраснъл съм с нея, учих английски с техните текстове.
Имам на дискове всичко, което са издали, включително и соловите албуми от ранното им творчество, като тези на Сид Барет и Ник Мейсон. Това е групата, поне за мен.
Аа, да не забравя - незабравимото пътуване с батко asahi преди 3 години до Загреб за концерта на Стената. Мечтаех си ог дете ...

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   24-08-14 15:09

Андрей, за мен също е така. Като възпитаници на английска гимназия, музиката и текстовете на Пинк Флойд бяха част от културата и формирането на мироглед - моя и на съучениците ми.

Миналата година бях на Стената в София. Никога няма да забравя това преживяване, докато съм жив. Това наистина беше сбъдната мечта! :-))

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: AndreyIst   
Дата:   24-08-14 15:27

"Стената" в София не я гледах нарочно, за да си остане впечатлението от първото гледане, макар и в София да имаше малки разлики. Но пък за София си оставих друго - отварям си позорците и хората свирят на 300 м от мен. Гледката от прозорците ми е към стадиона.... така че пак бях там ...

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   24-08-14 15:31

[smilie5] [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: apollo   
Дата:   24-08-14 16:31

В общи линии любимата ми група, основната мелодия на телефона ми е тяхна... кеф [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Valentin4000   
Дата:   24-08-14 17:30

Любимият ми албум и може би един от най-актуалните и до ден днешен, Wish you were here, е написан в чест на съоснователя ,Сид Барет, който е принуден да напусне групата поради лабилното му психическо състояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: jumper   
Дата:   25-08-14 15:07

Музиката на Пинк Флойд сграбчва съзнанието все едно с 8 пипала, гмурва те в някакви дълбини и след това вече не си същият. Е, и розов не си. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Митко   
Дата:   25-08-14 23:33

Преди 30 години обичах да правия секс на музиката от Wish you were here и за 45 минути свършвах поне 2 пъти. Когато излезе Интернет си свалих всичко старо на Пинк Флойд през модем на мр2, още нямаше мр3 и си го записах на касети, новото го имах от разни гаражни магазини.

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: J0R0   
Дата:   25-08-14 23:45

До края на годината - нов албум!
Изсвирен върху неиздадени неща на Рик Райт.

Това е една от групите, които са изключително трудни за кавъри.
Слушал съм кавъри в стил реге, кънтри, келтик, симфоничен оркестър, пиано... все със спорни качества.
Сборна формация от Тото, Йес, Джетро Тал, Пърпъл, ЕЛП... също се пробва върху музиката на Флойд, не особено сполучливо.

Обаче една египетска група Мисриат направи уникални кавъри на Флойд в ориенталски стил. Заслужава си да се чуе целия албум.

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   26-08-14 07:33

Като стана дума за Another Brick in the wall, та си припомних една случка отреди почти 30 години. Трябва да е било 1986 пролетта – цялата сливенска езикова гимназия имаше традиция да се изнася за 3-4 дни през пролетната ваканция в тогавашния пионерски лагер в село Равда.

Една вечер на плаца се разигра следното: отнякъде се появи някаква магарешка каруца… 5-6 души с китари в каруцата – свирят „Another Brick in the wall”, няколко човека теглят каруцата по плаца и около тях цялата тълпа, сигурно няколко стотин сме били, реве с пълно гърло “Hey, teacher! Leave us kids alone!”

Учителите стояха отстрани, но никой не посмя да направи нещо, за да ни спре. Беше като сцена от филма „Вчера“… :-)


Ето още един кавър на това парче:


Korn - Another Brick in The Wall


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: ІАрлинаІ   
Дата:   26-08-14 08:47

https://photo-forum.net/i/1847272

[smile]



Публикацията е редактирана (26-08-14 08:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-08-14 10:05

Когато през далечната 1982 година излезе филмът на Алън Паркър "The Wall", приятели ме поканиха в дискотеката на МЕИ-то в Студентски град /онази кръглата под ІІ-ри корпус - с мраморните тонколони.../, където уж щяха да пуснат новия филм[smile] Аз вече бях млад инженер, но с удоволствие се завлякох в родната Алма Матер.
Натрупа се страшно много народ вътре, едвам се дишаше от жега, алкохолът се лееше, цяла вечер ни подгряваха с аудио запис на "Дувара" в очакване на филма, който така и не се появи...[smilie5] Като бледа компенсация зяпахме запис на концерт на Куин, но разочарованието беше голямо[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: kirilius   
Дата:   26-08-14 18:19

Ето тук една много добра версия на живо на вероятно най-любимото ми парче на Пинк Флойд:
https://www.youtube.com/watch?v=uUjgIXT8BYY

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: kirilius   
Дата:   26-08-14 18:25

Това също кефи: https://www.youtube.com/watch?v=Gkg88Mw5xJw

High Hopes на живо от Nightwish

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: piknik   
Дата:   26-08-14 23:29

"kirilius" - Браво! "Велкоме в Месомелачката" е Велика!!!
Ето кавър на Queensryche - Welcome To The Machine
https://www.youtube.com/watch?v=AjRIzjYo7-0


DAVID GILMOUR - SHINE ON YOU CRAZY DIAMOND - ACOUSTIC VERSION
http://www.youtube.com/watch?v=xPL3O7NmgpI


Без думи..., Китаристът с най-чистото свирене ( без замазване на тоновете ) на "Земното кълбо" - признат. А за гениалност - не говорим.
Последната композиция е Адски трудна за пеене - само Той я може. [smilie10] [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-08-14 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Black_Swans   
Дата:   27-08-14 00:36

https://www.youtube.com/watch?v=8RbXIMZmVv8



https://www.youtube.com/watch?v=8flJh4o5xJs

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Black_Swans   
Дата:   27-08-14 00:39

Добър кавър на the trial има и Malcolm McDowell

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: asahi   
Дата:   27-08-14 02:27

Comfortably Numb, Live, O2 Arena 2011

и един добър кавър на Billy Sherwood в Pigs and Pyramids
Целият албум е много добър - майстори свирят майсторска музика.

Това Us and Them може и да не сте го чували.


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   28-08-14 18:18

Това е много любимо изпълнение... Двама велики музиканти:

Roger Waters & Eddie Vedder: "Comfortably Numb"

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   28-08-14 18:20

Автор: piknik
Дата: 26-08-14 23:29

Китаристът с най-чистото свирене ( без замазване на тоновете ) на "Земното кълбо" - признат. [smilie10] [smilie5]


=============================================


Не искам да влизам в "догматични" спорове, но чуй Джон Петручи от Дрийм Тиътър... :-)


[beer] [beer] [smilie21]


[cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   28-08-14 18:25

Аре, съвсем да се изложа... Мноо некадърно, ама с мерак и с кеф:

http://vbox7.com/play:72568e6eef



https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonViolin.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: mihalo   
Дата:   30-08-14 01:39

Архитектите на музиката [cool]

НЕ СЕ ШЕГУВАМ!

Понеже темата е във фотографски форум, заради формалността, я вижте и
http://en.wikipedia.org/wiki/Storm_Thorgerson



Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: ejel   
Дата:   30-08-14 10:16

За Флойд - често са ми досадни, както и запалените им "фенюве", но пък обичам да карам нощем с надут Shine ooon you crazy diaaamond....

Та много не знам, но и нямам голямо желание да науча...

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: piknik   
Дата:   30-08-14 19:20

'ejel " - каква музика слушаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: piknik   
Дата:   30-08-14 19:34

"Slivenski" Дрима са невероятни, а Флойда са "Извънземни" и недостижими...
Новия Вокал на Дрима не ме пали изобщо.
Не сравнявай група с 40 години стаж с друга - дето 1 песен не можеш да запомниш...
Изключение на Дрима е Албума "Change of Seasons" и там всичко е перфектно, и можеш да си затананикаш песните, щото са на Флойд, Лед Цепелин и други такива неизвестни групи...

Дриима са група за професионалисти, музиканти, сноби ( в добрия смисъл на думата - ценители ),и "сноби", които нищо не разбират, ама плампат и други...,дето нищо не разбират, но да съ в крак с модата.

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: piknik   
Дата:   30-08-14 19:48

"Slivenski"
Не искам да прозвучи като заяждане - гениалност Флойд - Дрим Тиатър 99% - 1,9%. Музиканти - Техничност - 99% - 20-30 %
Обща познаваемост на музиката и слушаемост - 99% - 2%.
Има Гугъл и потърси..., но Той не е меродаван - важното е...
[cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: ejel   
Дата:   30-08-14 22:22

piknik, по-бърза[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: shtukov   
Дата:   30-08-14 22:27

Eddie Vedder да има много здраве.

https://www.youtube.com/watch?v=JC57i8dOug8



Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: realnoncho   
Дата:   30-08-14 22:41

Хора, които мерят гениалност между групи в проценти, силно намаляват желанието ми се заинтересувам от такива божествени групи.

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-08-14 23:53

Велико е каквото е създадено.
Без да натрапвам нещо различно, само мога да спомена, че вече успешно се налагат две-три нови групи (от изминалите 10-12 години), които са прогресив рок, един вид наследници ги дават за пример критиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: piknik   
Дата:   31-08-14 21:21

"realnoncho" не схвана идеята...[smilie5] на това, което съм написал..., тъжно...
Нито ти нито другият ще я разберат... - опитах се да спра Буквоядството и Глупавите постове...
Жалко..., иначе за Апретури, нови обективи може - до безобразие може- да предъвкваме едно и също...

Всеки ден - забравих да кажа - "Алф".



Публикацията е редактирана (31-08-14 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: piknik   
Дата:   31-08-14 21:29

https://www.youtube.com/watch?v=8edjfDUv-Ck

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: nqkojsitam   
Дата:   31-08-14 21:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: mihalo   
Дата:   01-09-14 01:02

"Pink Floyd" са изключение в музиката на "западната" култура. Вкарват "немузикални" звуци, /шумове, лай например/ в композициите си, за да създадат нов, обемен и по-реалистичен саунд. Това няма да го срещнете в други групи.

И да, те са по образование архитекти. Това, изглежда, определя подхода им и към музиката. Ренесанса открива обема на двумерното пространство в живописта, те правят същото със звука. Всъщност музиката изобщо, е изтъкана от правила и породените от тях предразсъдъци характерни за всяко поколение-съвременник. Те го надраснахна и... логично, "искрата загасна".

Мина им времето! Само защото сега, в нашата реалност, мечтите се свеждат предимно до притежание на вещи и влиянието породено от парите. Ето една подходяща чуждица - Комерс! А, дали не е било винаги така?

Но, спиралата на историята.... Поне се надявам :)

Хубава тема, защото засяга един културен пик!

И, не разчитайте да свърша с това, което съм написал сега ):))


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: CTEHATA   
Дата:   01-09-14 01:21

Ехххх...

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   01-09-14 10:30

Аз също, без да се заяждам ни най-малко, не бих използвал проценти, когато се говори за изкуство, и най-вече музика. Как можеш да измериш гениалността в проценти?!

Виж, за техничност и бързина на свирене по може да има обективен критерий, но и това не е най-важното, а цялостното внушение, което се постига – комплекса от фактори, които влияят на възприемането на една музикална творба.

Хубавото на музиката е, че можем да я чуваме по различен начин, в зависимост от моментното си състояние. В същото време тя пък може да промени настроението ни и да ни накара да се почувстваме различно.

Пинк Флойд са една от групите, чиято музика лично за мен буквално се визуализира в съзнанието ми. Не я слушам само като комбинация от звуци, а и от образи, действия, ситуации. Затварям очи и гледам цял филм. :-)

Може би в това се състои гениалността на един творец. Не в броя продадени музикални носители, не в броя изсвирени ноти в минута, не в броя на феновете. А в това, да те накара да усещаш творбата му на подсъзнателно ниво, да се вълнуваш дълбоко и искрено, когато я слушаш... А това е твърде субективно. :-)


[cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-09-14 10:59

Преди много години, когато откривах Пинк Флойд за себе си и бях невероятно впечатлен и разтърсен, един приятел, страхотен меломан, поддържаше тезата, че Пинк Флойд са велики, но той предпочита Кинг Кримсън. Аз не бих си позволил да ги сравнявам точно по този начин. Да, Кримсън също са страхотни, но при мен настроението ми по-често ме кара да посегна към Флойд. Между другото, след години наминах веднъж да се видим с този приятел /без предварителна уговорка/ и у тях от колоните мъркаше shine on you crazy diamond...



Публикацията е редактирана (01-09-14 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: nyamago   
Дата:   01-09-14 20:18

Понеже се споменаха кавъри, да спам-на и аз с нещо отпреди няколко години: Имах късмет да взема скромно участие в един интересен задочен кавър на култово парче от групата (дори две - ако разпознаете второто някъде по средата). С български музиканти, които никога не се бяха срещали, съвместен опит през Интернет. Интересно, мисля, се получи - заслугата е на другите, не моя. [smilie8]

@Sivenski : жалко, че не сме се знаели тогава, можеше да дадеш принос. Ти ходиш ли в оня форум? Интересен е - но това е за друга тема.



Публикацията е редактирана (01-09-14 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   01-09-14 22:17

Автор: nyamago
Дата: 01-09-14 20:18

@Sivenski : жалко, че не сме се знаели тогава, можеше да дадеш принос. Ти ходиш ли в оня форум? Интересен е - но това е за друга тема.

--------------------------------------------------


Кавърът ви тотално ме накефи! :-)) [smilie24]

Гледам, че е качен 2009 година, а аз почнах да свиря на барабани в края на 2011... Иначе дрънкам и на китара. Но няма значение! :-))

В кой форум дали ходя? Някой музикантски ли? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: nyamago   
Дата:   01-09-14 23:25

С извинение за спама във фотографски форум:
Muzikant.org основният сайт е на едноименното сдружение с идеална цел (подпомага музикантите и качествената българска музика), а с префикс forum. е... форума.

Много популярен от поне 10 години. Беше първият български форум, който почнах рдовно да посещавам след дълго откъсване от страната. Намерих много интересни хора, с някои се срещнах и на живо, с мнозина поддържам връзки. По-рядко пиша и отдавна не съм участвал в задочните джемове, защото трудно деля времето си между разни хобита [smilie2] Там мнозинството участници са рокаджии от всякаква порода (метъл до фънк и прогресив до пънк). Класически, джазови и фолклорни музиканти са нищожни малцинства, но и такива има. Чалгата не вирее (меко казано), приятно е да се видят хиляди (десетки хиляди) хора да я отричат като социо-културен феномен. Както навсякъде, има п#шкомерене и лоши обноски, но форумът е много по-добре модериран от този и не се стига до крайности.

Отличен е за намиране на сродни души, дискусии по практичски и идейни въпроси, набиране на музиканти за проекти и банди, покупко-продажба на инструменти, новини от бранша или просто разпускане с шеги. Препоръчвам го!

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   01-09-14 23:35

Знам го този форум. Нямам регистрация там. Може би защото никога не съм се смятал за музикант. Макар че с музика се занимавам много повече време, отколкото с фотография примерно. Нямам самочувствието да се регистрирам във форум за музиканти. Сигурно защото изисква тийм-плей. Фотото е по-самотно занимание някак си... и ми е било достатъчно да си запълвам почти всички интелектуални липси в последните десетина години. Но знае ли човек... :-))

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: mihalo   
Дата:   04-09-14 03:59

Интересна е връзката на Pink Floyd с Алън Парсънс тогава, като звукоинжинер.

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-09-14 09:37

Първата асоциация, която възниква при мен, като се сетя за Алън Парсънс, е Амония авеню:


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   04-09-14 15:18

Някой ден ще направя нещо такова [smilie5]:


Hey You (Pink Floyd cover) by Ben Karlstrom


Всъщност този пич е уникално добър! [smilie24] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Jackal   
Дата:   04-09-14 22:28

Да споменем и Animals от 1977. Един едновременно хапещ и галещ албум.


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: mihalo   
Дата:   05-09-14 02:28

@Jackal - [cool] е, за това не бях се сетил, ще те цитирам при удобен случай [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   06-09-14 12:30

Happy Birthday, Mr. Waters! [smilie5]


Pink Floyd - Shine On You Crazy Diamond (Full Length HQ)


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: J0R0   
Дата:   24-09-14 17:36

Корицата на новия им албум, дело на 18-годишен египетски фотограф-художник


https://photo-forum.net/static/forum/2014-09/atql8687.JPG



Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: neillmakoli   
Дата:   24-09-14 19:19

[smilie5] Появата му почти съвпада с ФФФ.
Инструментали само, дано да е хубав албума [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: J0R0   
Дата:   11-10-14 11:10

Е, няма такова изпълнение!!!!!!!!


А също така от оня ден вече е налична една песен от последния още неиздаден албум.
Потърсете с Гугъл "Louder Than Words"

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: J0R0   
Дата:   11-10-14 11:17

и още едно от същата Christelle Berthon


и още едно


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: piknik   
Дата:   11-10-14 21:59

Нещо 9-часово тяхно изпълнение....
Не знаех, че има нещо подобно..

http://www.youtube.com/watch?v=_Wgi97bVfCU

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: speedking   
Дата:   11-10-14 22:18

Всъщност изпълненията на Roger Waters започват да ми харесваt все повече и повече In The Flesh



Публикацията е редактирана (11-10-14 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-10-14 06:32

Преди около 3 седмици бях заедно с Роджър Уотърс и семейството му на световната премиера на новия му филм, 'The Wall'. В същия ден той имаше и рожден ден, така че се получи хубаво празненство. Препоръчвам филма.








тук повече


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: asahi   
Дата:   12-10-14 14:33

Новата тава

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: J0R0   
Дата:   05-11-14 22:10

Не знаех за това изпълнение.
Чуйте го, уникално е!

Wish You Were Here with Stéphane Grappelli

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: SEURET   
Дата:   07-11-14 10:49

Наградите Грами не са критерий...По няколко причини, първата е да се погледне кой взима по 2-3-4-5-6-7 на година и за какво. Втората причина е, че до 89-та няма категория за рок, хард рок, хеви метъл и т.н. По тази причина е пълно с групи(до една шайка нещастници) които нямат Грами за най-великите си албуми - The Beatles, The Rolling Stones, Led Zeppelin, THe Cream, The Jimi Hendrix Experience, Bad Company, Free, Deep Purple,Black Sabbath, Pink Floyd, Yes, Santana(чиито наградени с Грами албуми не са дори в Топ 5 на самата група), Van Halen и т.н.
За сметка на това съм сигурен, че Бекстрийт бойс, Бойз ту мен, Кристина Агилера, Бръкни спръсти и т.н. имат доста награди...

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: asahi   
Дата:   07-11-14 12:24

"Изтече ли" новият албум?

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: vga   
Дата:   07-11-14 13:31

Може би... http://thepiratebay.se/torrent/11391983/Pink_Floyd_-_The_Endless_River_(Deluxe_Version)_(2014)
[smilie3] Аз лично си го купих обаче, ще си го слушам от диск на хубавата уредба [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: asahi   
Дата:   08-11-14 18:24

Това го преслушах завчера - фейк.

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: asahi   
Дата:   08-11-14 18:43

Упс...

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: mediac   
Дата:   10-11-14 20:48

Много фотография лъха от първото видео от новия албум на Pink Floyd https://www.youtube.com/watch?v=Ezc4HdLGxg4&list=PL6B0EC19EBBDE5351&index=23



Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   10-11-14 20:51

Още не смея да си го пусна... Четох вече отрицателни отзиви. Както и положителни... Нека отлежава. [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Zdram   
Дата:   10-11-14 21:04

Прослушах новия албум и останах със смесени чувства. Безспорно носи духа и звученето на Пинк Флойд, но за мене трудно може да бъде определен за албум според зададените от самата група критерии. Звучи си точно като събран остатъчен материал, какъвто всъщност е. Трогващо е, че са си направили труда да ни зарадват с нещо ново и вероятно последно. Лично аз едва ли ще асоциирам в бъдеще групата с Endless River.
Pink Floyd, благодаря ви!
[smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: mediac   
Дата:   10-11-14 21:12

Слушам го в момента на аудио от BluRay - 24 бита. На 16-тото парче съм и съм очарован. Заради някои коментари и аз предварително не очаквах много, но сега съм на друго мнение - страхотен релакс,като пътешествие в космоса е...

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: Zdram   
Дата:   10-11-14 21:28

Пуснах си го пак сега 16-тото парче. Ами... просто ми се прислуша One of these days. Може и само мене да ме препраща към него. Всъщност така ми звучат и много от другите парчета - като отзвук от предишни неща. Може и да е съзнателно търсено, не знам. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: mediac   
Дата:   10-11-14 21:40

Нямах предвид конкретно 16-ото, а че плеърът е стигнал до него, когато писах коментара. Иначе нормално е да е като полъх от отминали времена - повечето неща са записвани още при подготовката на албума Division Bell (1994), но мен си ме кефи точно този стил.

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: kote   
Дата:   10-11-14 21:57

албумът се слуша като цялостна пиеса

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: J0R0   
Дата:   10-11-14 22:44

Абе, уж носи духа на Пинк Флойд, но като цяло са прекалили с "трибюта" към Рик Райт и лично на мен ми звучи повече като солов албум на Рик Райт, отколкото като Флойд.
Клавирите са водещи в целия албум, вокали няма с изключение на последното парче, малко китара от Гилмор, малко саксофон, колкото да подпират композициите на Рик.

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: nyamago   
Дата:   10-11-14 23:06

Да, трябваха ми два прехода между пиеси, за да се сетя да махна разбърканата функция ('shuffle'), останала от някой поп или рок диск със самостоятелни 'песнички', на които не искам да запаметя реда...

Тук е едно непрекъснато цяло и се върнах в началото да го изслушам така. После още веднъж. И после няколко пъти на други устройства и с по-малко концентрация на вниманието.

Не съм чел критики и рецензии, нямах предубедени очаквания. За мен първото чуване си беше Флойд, с характерния звук и 'атмосферен' стил. Просто се изкефих без никакъв рационален анализ.

При второ и трето чуване, понеже съм (пишман) музикант (а съм бил и професионален критик) почнах да откривам похвати в аранжиментите, в инструменталното свирене, в звукозаписа. И да поставям жанрово и стилово цялата работа към оня период на 'прогресив' течението, когато още не бяха дошли на мода сложните композиции с неразгадаема за простосмъртен слушател полифония и полиритмия, техничното музициране на неистови виртуози... Друг беше ранния 'прогресив' - търсеше емоционално въздействие с прости мелодии, но много внимание в звука и изразителното му извличане, в единични нотички (вместо виелици), но действащи на подсъзнанието. Не случайно някои от ранните експериментатори в жанра имаха интерес към псиологията и психоанализата, към суб-сензорното възприятие и мултимедията (преди да е станала официален термин - и самите Флойд рано въведоха декори и прожекции към музиката)...

Колкото и различно да звучат, за мен по изразност и начин на въздействие този албум е най-близо до Dark Side, който си им е безспорно върха - та това е един ехо-връх... Така аз го чувам и усещам, де - всеки сигурно има свой прочит. Един сигурен признак, че е хубава музика (за мен е доказан тест) - е, че докато слушах, ми се досвири. В последно време не ми се беше случвало от The Breeze на Клептън и приятели.

За хубавата музика [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: vga   
Дата:   11-11-14 12:24

Аз лично, грях ми на душата, се зарадвах когато албума свърши. Много, много слаб и според мен не отива да се нареди на една полица с който и да било предишен. [smilie2] Тъжно ми е, че не ми върза, защото много ми се слушаше пак Флойд. Звученето го има, пълнежа липсва...

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: asahi   
Дата:   11-11-14 12:47

Както често се случва и в този албум могат да се откриват нови внушения на всяко следващо слушане. Рано е да го оценявам.

На първо четене слайдът на Гилмор ми идва в повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Pink Floyd - какво не знаем за тези хора и тяхната музика?
Автор: nyamago   
Дата:   11-11-14 13:40

^ Да, заигравал се е повечко - и със слайд по нормална, и с китара-'масичка' (както им викахме някога : ) Но на повечето места китарите са многопластови и има други партии, с други китари и без слайд.

Прав си, че всеки път се чуват нови неща. А 'пълнежа' (както го нарече @vga) си е там, само че под друга форма и с укротената енергия на преживяното и философския поглед на днешната точка от жизнения път... (Пък и ако прекарваш много дни наред на сал върху бавно течаща река, може да го разбереш ; )

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »