Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
  • Световните награди за фотография на Sony търсят най-добрия фотограф в България

7 октомври 2014 г.: Световните награди за фотография на Sony, един от най-престижните фотографски конкурси в света, съвместно със Sony България, стартират от днес конкурс, с който търсят най-добрия фотограф в България.

Националната награда на Българияе отворена за фотографи – аматьори и професионалисти, които живеят и работят в страната. Кандидатстването е безплатно през уебсайта www.worldphoto.org, като участниците могат да се включат във всяка една от десетте фото категории. Журито на конкурса, в което участва Бони Бонев – изтъкнат български професионален фотограф, Светослав Драгиев – маркетинг мениджър, SonyЕвропа, клон България и представител на World Photography Organization,ще търсят и ще изберат най-добриякадър, направен от българин.

Тази специална награда предлага невероятна възможност на всички начинаещи фотографи да демонстрират своята работа на световно ниво и дабъдат признатинаравно с някои от водещите фотографи в света.

Победителят в българския конкурс ще бъде обявенна 18 март 2015 г. Той ще спечели  фотографска техника от Sony– (ILCE7KB), а други двама участници ще получат поощрителни награди. Снимките на тези трима фотографи ще се наредят до работите на професионални фотографи от цял свят като част от изложбата на Световните награди за фотография на Sonyпрез 2015, която ще се проведе от 24 април до 10 май в Лондон и ще бъде показана на сайта www.worldphoto.org.

Всяка годинаСветовните награди за фотография на Sonyпредставят най-добрите съвременни фотографии в света. Отличията в конкурса са както следва: 15 категории за професионални фотографи; 10 отворени категории за любители; награда Student Focus за студенти по фотография на възраст между 18 и 28 години и Младежки конкурс за фотографи под 20 години.

Победителят отНационалната награда на България ще бъде избран от всички кандидатури на българските участници в отворените категории за любители, които включват темите:

·         Архитектура

·         Изкуство и култура

·         Подобрени фотографии (Enhanced)

·         Слаба светлина

·         Природа и животински свят

·         Панорама

·         Хора

·         Усмивка

·         Уловен момент / Split second

·         Пътешествие

Конкурсътще затвори регистрацията на 5януари 2015 г. Всички участници ще бъдат оценени от предварителна комисия, а победителите ще бъдат излъчени от жури, в което ще се включат  Бони Бонев – изтъкнат български професионален фотограф, Светослав Драгиев – маркетинг мениджър, Сони Европа, клон България,и Астрид Мергет, творчески директор на Световната фотографска организация, ще излъчи финалния победител от България.

Скот Грей, управляващ директор на Световната фотографска организация,споделя: "Конкурсът Световните награди за фотография на Sonyсе провежда в подкрепа на талантливите фотографи от цял ​​свят. Именно поради тази причина сме силно развълнувани от възможността да работим в тясно сътрудничество със Sony България в търсенето на талантливи местни фотографи, които създават страхотни фотографии и имат творчески потенциал да бъдат показани на световната сцена и да служат като вдъхновение за други прохождащи български фотографи."

Ян Салмон-Луганьор, ръководител Стратегически маркетинг, Дигитална фотография, в Sony Европа, коментира: "Националните награди са чудесен инструмент за разпознаване на талантливите фотографи на локална почва, а за нас е изключително интересно да станем свидетели на най-различните стилове, идващи от отделните държави. Ние искаме да подкрепим тези национални таланти и да ги наградим с най-добрите камери и обективи, за дасе съсредоточат единствено върху творческата си работа."

За повече информация, моля свържете се с:

Ралица Захариева, мениджър PR отдел, Broks Vision

zaharieva@broksvision.com / +359 888 56 30 31

Бележки за редакторите

• Националната награда на България е отворена за кандидатури до 23:59 ч. на 5 януари 2015 г.
    • Участието в Световните награди за фотография на Sony е безплатно. Всички снимки трябва да са били заснети през 2014 г. Пълните правила вижте на www.worldphoto.org.

·         Снимки от Световните награди за фотография на Sony през 2014 са налични в прес центъра на Световната фотографска организация. Моля, регистрирайте се на press.worldphoto.org/register

• Sony Фото Дни - 25 и 26-ти октомври, Музей за история на София

Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon Powershot SX50 HS - отзиви
Автор: eli.sh666 
Дата:   01-08-13 13:55

Здарвейте. Мисля да си купувам Canon Powershot SX50 HS, поради което моля хората, които са работили с него да си кажат мнението - плюсове и минуси. Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX50 HS - отзиви
Автор: daniil-k 
Дата:   01-08-13 14:42

Съпунерка с дълъг но и тъмен зум , по добре се ориентирайте към Panasonic FZ200 , на него светлосилата му е еднаква по цялата дължина на зума , топ апарат при суперзумовете a и са почти на една цена. Светлосилата му ще ви позволява да снимате с ниско ISO при всякакви приближения ,което е предпоставка за нисък шум и високи скорости на затвора за избягване на размазването. С панасоника без проблем ще можете да снимате от ръка при максимален зум , при канона носенето на статив ще е задължително ако искате малошумна и рязка снимка. Ставилизацията и автофокуса при снимки и видео също е в полза на FZ200 , обектива му просто е без аналог в момента.

Публикацията е редактирана (01-08-13 15:19)

Последни от секция Фотописи: Добави свой Фотопис » Вход
"6 часа в Париж" от Рафи Марукян - 0 коментара
"" от Рафи Марукян - 0 коментара
Дата:   01-08-13 20:31

А ако трябва да се прави сравнение с Olympus SP810 UZ? Питам, защото в момента снимам с такъв и ми е по-лесно да се ориентирам

Дата:   01-08-13 21:42

С панасоника ще спечелите това че ще можете да снимате на ниско ISO при целия обхват на обектива без да се налага да ползвате статив .Това е единствения модел в момента с постоянна светлосила F 2.8 по цялата дължина . Имал съм FZ38 и бях много доволен от снимките му. Страшно ми харесваше и почти безшумния обектив и перфектния следяш автофокус при видео. FZ200 също ще се справя още по добре тъй като видео клиповете ще са без шум и светли благодарение на светлия обектив. Много рядко някой производител пуска апарат със обектив със постоянна светлосила , предишен такъв модел на панасоник е FZ20 . Виждам че сте жена , предпoлагам ще снимате деца предимно. В този случай ще ви трябва изключително бърз автофокус с който за съжаление суперзумовете не могат да се похвалят. Ако преоритет са ви снимки на деца бих ви препоръчал Nikon J1 , безогледален апарат със сменяеми обективи.Апаратчето е компактно , със най бързия автофокус в класа си и е на достъпна цена (500 лв),уловката при него е че го купувате с китов обектив с малък зум и трябва по натам да се ръсите за още обективи . Но ако не са ви преоритет снимки на деца и всякакви дребни бързаци , FZ200 е вашия апарат , определено ще усетите разлика от сегашния си апарат.
Все пак да кажа няколко думи за Canon Powershot SX50 , има огромен като обхват обектив но доста тъмен , от средата на зума и напред ще е нужно постоянно да снимате със статив. Това е апарат за снимки на всяка цена , папарашки апарат. Дава много по малко за парите си в сравнение с Panasonic FZ200

Публикацията е редактирана (01-08-13 21:49)

Дата:   01-08-13 22:01

По принцип снимам природа - деца не снимам изобщо, и точно големия zoom ми върши постоянна и чудесна работа, затова и се спрях на Canon. С Olympus - а, с който снимам в момента, нямам проблем - в смисъл, че е с 36 увеличение и нямам нужда от статив, а шумът е минимален. С оглед на това харесах и този Канон - заради увеличението, а предполагам, че ще прави по-хубави снимки от сегашния ми апарат. Що се отнася до светлосилата - тя не е за пренебрегване, признавам. Но явно няма пълно щастие. Това, което видях, за фотоапарата, който ми предлагате, е че е с доста по-малко увеличение и точно това за мен лично е сериозен минус. Имам още време да поразгледам и да помисля. Благодаря за информацията :)

Дата:   01-08-13 22:04

Освен това съм снимала за кратко с Canon Powershot S90 и качеството на снимките беше доста по-добро от това на Olypus-a,но няма почти никакво увеличение... Както казах - няма пълно щастие!

Автор: 5821 
Дата:   01-08-13 22:24

Аз да се намеся,подкрепям предложението за PANASONIC FZ200,който търся отдавна,но нещо го няма на пазара,а колкото до увеличението в момента излиза FZ70 със увеличение 60 и виждам,че е към 400 долара нов,но като прегледах ревюта и снимки на SONY HX200v,въпросният Канон и Панасаникът fz200,предполагам че FZ70 няма да е по долу в надпреварата за зуум още повече,че е първият с 60 оптично увеличение.Аз лично се отказах от Канон Д550,заради този Панасоник,който отдавна чакам.Лошото е че няма внос,все пак от Панасоник ми отговориха,че през август-септември ще има.Успех с изборът...

Дата:   01-08-13 22:30

За мен суперзумовете са и замяна на видеокамера , тук панасоника също е с предимство Full HD 1920x1080@50р срещу 1920x1080 @24р. Панасоника има интелигентен цифров зум , намаляш разширението на матрицата и увеличаваш зума без загуба на качество. Едва ли снимките при максимален зум ще бъдат повече от 10% от всички, обаче останалите му предимства пред канона са видни. Успех в избора [shtrak]

Дата:   01-08-13 22:32

5821 ако не си видял в базара на форума се продава един FZ200 на добра цена. Жалко че ги нямам парите в момента , и аз отдавна му гледам ревюта и му се точа [shtrak] .Клипчета като това ме изкушават много
https://www.youtube.com/watch?v=GO7wHzoIl2Q&feature=youtube_gdata_player

Публикацията е редактирана (01-08-13 22:44)

Дата:   01-08-13 22:46

Новото си е ново,виждам,че и в Продавалник го има,в интерес на истината го има на места по около 1110-1200лева,но виждам че върви за към 950,казаха ми да следя доставките в Технополис,там щели да го пуснат,а все пак цените трябва да падат,а не да скачат.

Дата:   01-08-13 22:49

Мисля да си взема един на изплащане , просто и за снимки и за видео е супер , тъкмо се отказах от супер зумовете и ето че сега пак се запалих [smile] [cool] [cool] [cool]

Автор: pachok 
Дата:   02-08-13 01:00

daniil-k Вярно е, че постоянната светлосила на Панасоника си е предимство, но не мога да се съглася с теб, че ще е необходим статив при снимки с голям зуум с Канона-а. Поне при нормални светлинни условия не виждам никакъв проблем за снимки от ръка. Имам 3 супер зуум-а на Канон (последният от които SX40 - 1:2,7-5,8) и спокойно мога да заявя, че оптиката на тези апарати е супер добре стабилизирана, снимам си от ръка дори на скорости под 1/100 при максимален зуум (840мм) и нямам проблеми с размазването. Новите матрици позволяват използването и на по-високо работно ИСО. Преди години не си позволявах да снимам на повече от 100-200, но сега ползвам и 800 в определени случаи.

Дата:   02-08-13 06:50

pachok - точно за това говорех , там кадето ти снимаш на iso 800 със канона, с панасоника щеше да снимаш на iso 100-200 .Колкото и да е съвременна матрицата , при малък сензор е желателно да снимаш на най ниско визможно iso. В случая и двата апарата си имат свои качества , но за мен единия е по добър.

Дата:   02-08-13 09:22

Поразгледах за Панасоника, който daniil-k ми препоръча, но наистина няма предлагане, а аз държа да е нов, а не втора-трета ръка. А както казах zoom- а го използавам постоянно,а клипчета не правя и деца не снимам.... Ще поразгледам и за други модели да видим какво могат да предложат

Дата:   02-08-13 19:11

http://www.gogo-bg.net/sony-dschx300-204mp-p-9615.html-това Сони също е добро щом се търси зуум

Дата:   02-08-13 19:45

http://www.youtube.com/watch?v=VaERW_Iqoiw-това може да даде някаква представа за фотоапаратът,нищо че тестът е за видео.

първа  назад  1     всички  напред  последна
Емисии   RSS | Atom
Абонамент   Google

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »