Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Техника от Япония
Автор: bkd   
Дата:   05-07-13 22:32

Колеги , не съм сигурен, че тук е мястото, но все пак да кажа - предстои ми пътуване до Япония след 2 седмици. Ако някой се интересува от някаква техника директно "от извора" :) да ми пише съобщение. Може да измислим нещо. Ако някой си търси някакъв "ъпгрейт" изгодно да заповяда. Искам пак да се извиня ако това не е мястото, но съм нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: Canon   
Дата:   06-07-13 00:55

Добре дошъл
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: sir_sky   
Дата:   06-07-13 01:43

Canon-е, в тоя случай това май е моя реплика! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: h_bio   
Дата:   06-07-13 07:45

Той извора не е ли в Тайван?

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: imarinov10   
Дата:   06-07-13 08:22

На мен ми предстои пътуване до Тайланд и се чудя колко по евтино ще ми излезе един nikkor 105mm
и дали ще има изобщо разлика в цената
някой да има опит ? [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: victory13   
Дата:   06-07-13 09:33

не знам къде е изворът, ама 110к Y оферта за х-е1 и кит /18-55/2.8-4/ в Еиден/КомпМарт Нагоя ми разтрепераха краката [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: Marconi   
Дата:   06-07-13 15:40

В Бангкок след ДДС никор 105 2.8 vr е около 760-780$... Което не знам дали е добре [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: imitev   
Дата:   06-07-13 15:45


А тайландките били и те евтини... даже идвали с бонуси [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: imarinov10   
Дата:   06-07-13 16:29

Kакто сметнеш че няма да имам EU гаранция 780 долара не си заслужава особено

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: ivoet   
Дата:   06-07-13 16:41

Кви работи има за по 2 долара в Тайланд... само съм слушал де [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: Kolev68   
Дата:   06-07-13 17:11

Едно ремъче с клипси за Мамията ако може [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: SLR   
Дата:   06-07-13 21:45

Eдин Никон с хепиенд[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   06-07-13 23:21

Съвсем благородно ви завиждам за местата които посещавате. Голямата ми мечта е да видя Япония, но не бих отказал и пътуване до Хонконг, Тайланд, Тайван, Сингапур, Корея....
размечтах се много [smilie5]
А за хубавите работи по 2 долара в Тайланд и Филипините и аз съм чувал... но дали са само градски легенди или реалност не знам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: AndreyIst   
Дата:   06-07-13 23:39

Илкооо, обектива, който купихме с теб в Осака ми върши чудесна работа. 70 - 210, Никкор ...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: sir_sky   
Дата:   07-07-13 03:55

AndreyIst [smilie24]
Ми те магазините за втора ръка тука са си на ниво! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: Moonchild   
Дата:   08-07-13 02:39

Не зная за япония и Тайланд, но няколко пъти бях във Виетнам и сега след 2 седмици заминавам отново. Последно бях, когато излезе канонския 15-85 - и от там си го напазарувах за около 960 лв. (при положение, че тук беше на 1500).

EDIT: уха, отдавна не бях се интересувал за цената му, щото минах на FF - ама сега отворих - той си е още 1400 лв. [smilie11]



Публикацията е редактирана (08-07-13 02:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: munich   
Дата:   25-04-16 00:49

Някой с актуална информация? Струва ли си да се мисли за покупка на обективи там или зената е +- 5-10% и взимайки предвид гаранцията не си струва? Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: fotorafi   
Дата:   25-04-16 16:14

Синът ми беше миналата година в Япония. Дълго мислих дали от там да ми купи Fujifilm X-20. След като се рових в И бей-Япония и разни вериги магазини, открих : ЧЕ в Япония фото техниката е по-скъпа от България и САЩ. В Ибей се намират много добре запазени камери и обективи, на по-ниски цени но: филмова техника и по-стари модели цифрови

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: SLX   
Дата:   25-04-16 17:13

Бях в Япония през март. Фототехниката е осезаемо по-евтина отколкото в България и малко по-скъпа, отколкото в САЩ. Предимството идва и от възможността да се намали цената с ДДС, което е 8%, не забравяйте да си носите паспорта,когато пазарувате. Купувахме някаква безогледалка канон М3, която струваше два пъти по-малко, отколкото в синтезиса.
Препоръчвам MAP camera в Токио, имат зашеметяващ асортимент от употребявана техника на много добри цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: munich   
Дата:   26-04-16 00:12

Много благодаря за информацията, а тя звучи положително.

Заминавам утре за 13 дни в Япония и ще имам няколко дни и в Токио. Като цяло ме сърбят ръцете при добра цена да си купя обектив за системата, но и някаква стара, добре запазена филмова камера /нещо а ла Лайка М2 - ОК, ОК знам че е бая амбициозно и мечтателско/ би ме блазнила много. [beer]

Други магазини или райони с повече магазини, където да се огледам?

Благодаря много!

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: sir_sky   
Дата:   26-04-16 03:58

Ако се засечем пиши да пием по една японска бира! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: munich   
Дата:   26-04-16 08:47

Нямах идея, че имаме местен. Програмата ми е следната:
28-29 април - Хирошима
30-4 май - Киото
4 - 8 май - Токио

В Токио ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: jingov   
Дата:   26-04-16 09:38

Nikor 28-70/2.8 старият ?

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: SLX   
Дата:   26-04-16 10:15

http://www.japancamerahunter.com/2013/05/the-complete-tokyo-camera-shopping-guide/

Добър гайд за фототехника. Употребяваната такава в Токио е в огромно разнообразие и на добра цена.
Шинджуко е добро място за настаняване в Токио и отлично за покупка на фото техника. APA Hotel в Шинджуко мога да препоръчам като добро място за настаняване в квартала на разумна цена, на пеша разстояние до 10 минути до 4 отлични фотографски места, включително MAP camera.
Sir Sky e в Кобе, където, освен да срещнете най-добрия български фотограф в Япония, а и един от най-добрите фотографи в Япония [smile], бихте могли да се отдадете на кулинарна вакханалия с легендарното телешко.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: fotorafi   
Дата:   26-04-16 10:28

http://www.jauce.com/category/23636
Море от камери и обективи, много са приемливи цените на филмовите апарати

В далечна Япония имат и Практики и Пентакони от ГДР и се продават
http://www.jauce.com/search/pentacon

Moята любов, филмовите Nikon FM,
http://www.jauce.com/search/nikon+FM

100 йени = 1,60 лв



Публикацията е редактирана (26-04-16 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: ani_im   
Дата:   27-04-16 18:22

На мен ми трябват Canon 17-55/2.8 IS USM или Canon 17-40/4L USM искам единия от двата,провери какви са им цените и може да се договорим за единия от двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: SLX   
Дата:   28-04-16 09:33

Това е относително нагло, но за сметка на това невъзпитано поднесено искане. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: ani_im   
Дата:   28-04-16 10:54

Ако става дума за моето искане за обективите,не виждам какво нагло и невъзпитано съм попитала.Човека си предлага услугите и аз се възползвам от тях.Не очаквам да го направи заради красивите ми очи[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: ROM   
Дата:   02-05-16 13:16

Илко в Кобе ли ще бъдеш след 2 седмици? Мисля да намина към 20 май в твоя район. Ако имаш време да пием по една бира и да поснимаме малко японки ;) От 16-ти до 24-ти май ще съм в Япония. Първо ще бъда в района на Токио, после 3 дена ще се мотая в района на Киото като мисля да отскоча и до Осака и Кобе. Ако си на линия и имаш време може да се видим. После се връщам през Токоио. В Киото ще бъда от 19-ти до 22-ри. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: munich   
Дата:   10-05-16 19:30

Върнах се и за съжаление не успях да гледам много за техника. По впечатления като цяло електрониката е по-скъпа от Европа, а фототехниката е леко по-евтина, стига да се прави компромиса с гаранцията.

Япония обаче е страхотно място и с удоволствие ще се върна пак. Дано скоро!

Като впечатления - малките градчета, които посетихме, Хаконе и Коясан ме впечатлиха най-много като градове. Иначе - японците са най-лъчезарните хора, които някога съм виждал. Токио е грамадно и трябва много повече от 4 дни. Скоро пак! [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: Petri   
Дата:   10-05-16 22:18

ROM, на 24-ти сме няколко фотографа в Киото за 1 седмица. Илко е резервиран вече след тази дата, но това не пречи да пием бира повече хора :)

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: ROM   
Дата:   11-05-16 05:35

Petri, Аз се чух с него, но малко се разминаваме с програмата и ще се засечем в Токио с Илко. На вас приятно прекарване в Япония!

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Япония
Автор: Petri   
Дата:   11-05-16 16:32

Подобно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »