Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma USB dock
Автор: Vezzz   
Дата:   18-03-13 17:58

Интересно ми е според вас на каква цена, ще излезе тази джаджа и другото което повече ме вълнува.
Дали, ще е универсална тази Sigma USB dock. С една Sigma USB dock да се настройват Canon и Nikon обективи.
Какво мислите вие?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: bbkw12   
Дата:   18-03-13 19:34

И аз чакам този USB dock, защото имам Sigma 35/1.4.
Най-вероятно /и логично / няма да е универсален, а само за обективите на Сигма и то не всички, а последните модели. Ето каква информация намерих:
Compatible lens
35mm F1.4 DG HSM
17-70mm F2.8-4 DC MACRO OS HSM (Early 2013.)
17-70mm F2.8-4 DC MARO HSM (Early 2013.)
120-300mm F2.8 DG OS HSM (Early 2013.)


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: Vezzz   
Дата:   18-03-13 20:57

Така де, но тези обективи ги има и за Канон и Никон. Така, че според мен ще има и за тях УСБ? Въпросът е дали ще е универсално или за всяка марка апарати отделно ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: sd   
Дата:   18-03-13 22:28

Хем универсално хем отделно! [smilie5] И тва в онва и душата в рая! Е нема такъв филм!
Sigma USB dock ще работи с всички обективи от новите серии на Сигма, респективно Art, Sports, Contemporary. USB dock ще работи посредством безплатен софтуер, който ще може да бъде изтеглен от сайта на Sigma, когато устройството бъде пуснато в продажба. Последното изключва възможността да устройството да се използва с обективи на други производители.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-03-13 22:42

Ам, това нямаше ли да е безплатно към Арт серията обективи? Поне такъв беше анонса.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: sd   
Дата:   18-03-13 22:45

Самата джаджа ще се продава. В интерес на истината, още не се знае цената и, но всички се надяваме да е евтина. Все пак е байонетен адаптер към USB. Софтуерът за връзка с компютъра и настройка ще е безплатен, както написах по-горе. Това знам от колегите от Sigma Japan.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-13 22:58

т.е. за всеки байонет - адаптер?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-03-13 00:51

Кога ще има 30 1.4 Драгиев. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: mugen   
Дата:   19-03-13 08:24

Никой не е казал, че ще е безплатно - “The USB dock will cost about the same as a filter”, Graham told us. I suggested this could mean £50. He indicated I was on the high side. This dock device, which resembles a thick rear lens cap, might be £30 or so.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: Vezzz   
Дата:   19-03-13 15:20

Определно ще струва някякви пари този УСБ доцк, но мен повече ме вълнува дали аз ще мога да си настройвам обективите за Никон, а комшията който има Канон ще трябва да си вземе и той УСБ или ще може да ползва това което съм купил аз с "някаква" приставка?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: pefoto01   
Дата:   19-03-13 15:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: Vezzz   
Дата:   19-03-13 17:02

А защо обективите излизат за Никон и Канон. Рекламират ги, че поддържат УСБ-то ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: sirkhann   
Дата:   19-03-13 17:12

Защото са за винтове EF и F ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: bpn   
Дата:   23-09-13 22:03

Някой знае ли това чудо кога ще може да се купи в БГ?[smilie11]

Някой ако случайно има за продаване канон версия, също може да ми пише.[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: compur   
Дата:   23-09-13 22:10

питай sd!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: faireone   
Дата:   19-11-13 17:04

Днес се сдобих с док-а (canon mount). Без проблеми ъпдейтнах фърмуера на 35 1.4 Арт, след коeто се забелязва по-бърз и по-безшумен АФ. С настройки на фокуса не съм се занимавал, понеже е доста играчка (има 4 зони за настройка, за разлика от само едната при някои Канонски тела, като 5d2, 5d3, 7d, 1dx). Имам си зададена стойност за microadjustment, установена с Focal Pro +6 на 5D Mark III и съм доволен така.



Публикацията е редактирана (21-03-17 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma USB dock
Автор: svetloslav   
Дата:   21-03-17 21:33

Търся колега със SIGMA USB DOCK - NIKON
0884881210
За 30mm F1.4 DC HSM става въпрос.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »