Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Pavlov   
Дата:   25-08-14 08:43

bpavlov, благодаря [thankyou]

Точно си обяснил какъв ми е проблема: "Грешка е ако фотографът е избягал "малко" от средата и перпендикулярността, тогава снимката изглежда сгрешена и част от хората не са на фокус, ама малко, което е супер дразнещо." Това искам да избегна. Но тъй като мястото е малко, и няма да имам възможност да маневрирам, а и 35 мм ще ми дойдат дълги, затова си мисля и за китовия.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: asahi   
Дата:   25-08-14 09:56

- Стой! Никой да не мърда!
- Какво, това обир ли е?
- Не, това е групова снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Omnia   
Дата:   26-08-14 07:59

Снимам с марк2 + 24-70/2.8 кръщенета. Много е важно самата църква колко е осветена, и дали ако пуснеш светката дали няма да замажеш положението. Аз снимам на исо от 1250 до 2000, без никакъв проблем. Съветвам те да скоростта да не е по-малка от 1/100 и ги бухам на бленда 2.8 до макс 3.5! Тествай ден два преди това какво ще постигнеш с тия или подобни стойности! :)))))) Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Slivenski   
Дата:   26-08-14 08:07

Това не е лоша идея всъщност. Ако знаеш къде ще е кръщенето, отиди в църквата, кажи, че ще снимаш кръщене след няколко дни и помоли да направиш няколко тестови снимки. Не вярвам да ти откажат. Пробвай със запълваща светкавица, без светкавица. Доведи си и един човек още за модел, за да прецениш как ще изглеждат хората после на снимките. Успех!

п. п. Някои църкви имат отделно помещение - Кръщелна. Някои нямат и кръщенията се извършват някъде в самия храм. Понякога, въпреки наличието на Кръщелна, хората си плащат малко повече, за да бъде извършено кръщението вътре в главния корпус на храма. Питай каква точно е ситуацията, за да знаещ къде точно ще снимаш. :-)

[beer]



Публикацията е редактирана (26-08-14 08:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Pavlov   
Дата:   26-08-14 08:18

Аз ако имам 5D MkII и 24-70/2.8 - изобщо няма да задавам въпроси [smile] .
Slivenski, ама разбира се, че няма да ми откажат [smile] . Стига да си платя 15 лв за снимане в църквата! Преди седмица някъде отидох да видя как е светлината, извадих си апарата само да премеря, и веднага една бабичка застана до мен, и почна да мърмори, че за снимане се плащало [smilie22] . И влязох в едни ненужни обяснения. Хванал съм се да снимам за приятели, хонорарът ми е символичен, и да дам 15 лв само за проби - никак не ми се връзва.
Вчера правих експерименти със светкавицата в стаята. Установих нещо интересно - при снимка с директно насочване и ползване едновременно на прозрачното капаче за разсейване, и дифузера от комплекта, светлината се разпределя по-равномерно, отколкото ако насоча към тавана, и разчитам на отражение. Това ме навежда на мисълта дали да не пробвам с някакъв мини софтбокс, нещо такова . Някой има ли опит с такива, дали ще свърши работа?

ПП. Църквата е това:


https://photo-forum.net/static/site_pics/197/1409030400_140819_110140.jpg



Както виждате - преустроена стара къща. Състои се от преддверие, в което ти предлагат всички възможни начини да ти вземат парите [smilie9] , и само едно голямо помещение, което е същинската църква. Няма кръщелни, няма друго. Реално е полусутерен, има 2-3 прозореца, които ще ми се падат в гръб, и скромни осветителни тела по тавана. Кръщенето се прави на площадка с формата на полукръг с диаметър около 5-6 метра, ограден от ... поставки за книги, не знам как се казват на църковен език. Общо взето, има едно място, откъдето да се застане и снима. Ако мръднеш напред, влизаш в ритуала, назад - поставките влизат в кадър.



Публикацията е редактирана (26-08-14 08:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Slivenski   
Дата:   26-08-14 09:45

Ами, какво да кажа... Сигурно скоро ще почнат да събират и такса за влизане в църквите, та съвсем да избягат хората... Тъпо.

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Rand   
Дата:   26-08-14 10:03

Както виждате - преустроена стара къща.

Не е преустроена стара къща. По времето, в което е построен храма (1602г.) църквите са се вкопавали в земята и са се строели така че да не бият на очи.Тъй де, нали е имало едно присъствие...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: bpavlov   
Дата:   27-08-14 00:17


Aма Павлов, тя светлината НЕ трябва да се разпределя равномерно. После се сърдите, че като питате, "про-тата" си мълчали, пазели си залъка и такива глупости. Амо то всяко "про" е давал, давал съвети и накрая му е омръзнало да си говори зАлудо

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »