Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Как се снима кръщене?
Автор: dimichos   
Дата:   11-03-13 22:42

Здравейте Фотографи! Тези дни ми се налага да снимам кръщене с малък естетически проблем- родителите на детето са с доста едро телосложение, а кръстниците са дребнички.
Аз се занимавам съвсем любителски с фотография, като техника- 5d mkII, 7d, 50/1.4, 24-105/4, 11-16/2.8.
Ще съм ви благодарен да споделите малко опит в тази насока, ако е възможно[smile]. Между другото няма да ям хляба на никой- просто хората не могат да отделят исканите 150 пари, а аз не искам да се изложа. Благодаря на прочелите, и на прочелите и отзовалите се!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-03-13 22:45

5дмк2, 24-105, стигат. Евентуално 50/1.4 Ако може преди самата церемония да се разходите малко из църквата, да пощракате, ще е добре. Може и без светкавица, миналото лято снимахме едно кръщене с 5д и 24-105. По-височко ИСо и така...
На мен ми е интересно, отделно от темата, 11-16/2.8 Токина как се връзва с 5дмк2.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: realnoncho   
Дата:   11-03-13 23:10

Съвсем любителски с тези тела [smilie25]

Аз снимах кръщенето на племенника ми преди месец, снимах само с 60D + 40 2.8 STM и нямаше проблеми.
Ако питаш за техниката - на едното тяло 24-105, на другото 50 1.4 и няма да може да се оплачеш от техниката, нататък ще опре вече ти доколко си подготвен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Canon   
Дата:   11-03-13 23:18

По-важно е да изгледаш целия ритуал предварително - на друго кръщене. Да го запомниш и си измислиш горе-долу гледните точки.
Важно и много удобно е, че ритуалните действия в църквата се правят по три пъти, имаш възможност да потретяш от различни гледни точки

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: dimichos   
Дата:   11-03-13 23:46

Проблемът е в размерите на участниците, църквата е малка- няма да има проблем със светкавицата на някаква минимална мощност. Въпросът е: ако само кръщелникът е на остър фокус, дали ще има недоволство?
kvakioh 5д- то го имам отскоро и не съм правил тестове с токината. Казват, че към около 16 става. Утре, ако имам време ще пробвам и ще пиша тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-03-13 23:50

Имам едно "Ферари" и понеже не съм се дърпал още с Шумахер, та да ми кажете , как да го излъжа на пистата.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Canon   
Дата:   11-03-13 23:51

Ако някой от родата ти възнегодува - кажи му да се съблича гол (като за кръщене) и ще бъде и той на остър фокус.
Щот ти е такъв аутофокуса - сал на голо фокусира перфект.

п.п. Снимай на бленди около 8 и си пей сърце.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: dimichos   
Дата:   12-03-13 00:21

Определено не ме разбирате.Криво-ляво ще ги издокарам някак, но кажете ми в общите планове как да похдя?
Canon, благодаря за съвета- със сигурност ще се хареса на родата, но аз търся някаква заигравка с размерите, която да бъде ефект, а не дефект. И понеже нямам много богата фантазия, а снимките, които намирам из нета са все на модели... красиви хора, дето и с телефона да ги снимаш са си добре- търся някакъв съвет, или подобни снимки.
GOSPODIN, понеже няма какво да губиш- просто стъпи здраво на газта[smilie3]



Публикацията е редактирана (12-03-13 00:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: mcnicko   
Дата:   12-03-13 00:30

Хората са такива каквито са, няма как да избягаш от това. Ако имат комплекс относно това - не ги снимай. Аз съм си над 100 кила, знам си го и не ми е комплекс, на снимки изглеждам ужасно, ама кво да направя...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: realnoncho   
Дата:   12-03-13 00:30

Съвет - имаш техника, която позволява да не ползваш светкавица.

Друг съвет - импровизирай, не гледай 20 кадъра, които да се опиташ да направиш същите. Усещай светлината и емоцията, това е фотография. Ако за толкова не може да се справиш(то не е до въображение, хората си вършат каквото трябва, ти само снимаш и не ги подреждаш по време на церемонията) поне едното тяло да заминава в базара [smilie8]



Публикацията е редактирана (12-03-13 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 02:22

Заигравка само с много широко (10мм на кроп) заради премащабирането, ама няма да се хареса на всички, много изкривявания внася. Преиграно стои.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: vsemieedno   
Дата:   12-03-13 11:41

Бленда 8 - прекалено рисковано ми се чини, я по-добре на 11-13.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 11:43

Писал е, че му е рехава светкавицата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: dimichos   
Дата:   12-03-13 21:36

kvakioh, извинявам се за закъснението,но се прибрах по тъмно,и по тъмно тествах токината https://photo-forum.net/i/1708813
, https://photo-forum.net/i/1708814
.
Canon, не ми е рехава светкавицата, но определено от нея се губи атмосферата.
Незнам как да подходя с тия великани, това ми е основния проблем - общото тегло на двамата е над 300 кила [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: marrio31   
Дата:   12-03-13 22:47

от светкавицата изобщо не се губи атмосферата,големия пиниз е да се ползва правилно и да не личи,само хора дето не могат да ползват светкавици си мислят така[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: anastas   
Дата:   13-03-13 00:00

Всичко зависи от обстановката и очакванията.Случвало ми се е при кръщене бленда 1,8 исо 1600 да имам скорост 1/20.Определено трудна скорост за снимане на живи хора.Да не говорим за неспокоен кръщелник.Други пък очакват скина визия 5д ф11 и директна светкавица.Проучи условията в църквата и опитай да предадеш Величието на малкия човек на фона на великана.
успех [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: autosvet   
Дата:   13-03-13 00:11

Толкова пълни хора не ги снимай с широкото, че още повече ще ги раздърпа. Общите снимки - изкарваш ги навън пред църквата и с 24-105 от максимално далеч.

Иначе наблегни на общ план на кръщавания, а не на всички наоколо. Така ще хванеш малкия в цял размер, а кръстниците в нещо като портрет. Светкавицата ако не знаеш как да я ползваш само при крайна нужда, иначе много помага тя ако знаеш какво да я парвиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: dimichos   
Дата:   13-03-13 01:18

anastas, благодаря, очаквам исо 800 на 1.8 около 1/160 при слънчево време, ако не е- ще има светкавица. Мисля да карам на 5д 24-105 и исо 800 със светкавица, а на 7д- 50 на минимално исо, но това ще идва дълго за вътре и може би обратният вариянт ще е по- отдачен.
autosvet, благодаря и дано не вали, ако се справя ще пусна снимки[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: tzl   
Дата:   13-03-13 02:00

Пълни хора се снимат точно с широк ъгъл стига да знаеш къде да кадрираш. Слаби хора се снимат с голямо фокусно разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: attempt   
Дата:   13-03-13 11:48

Прегледай ТАЗИ тема и обърни особено внимание на написаното от bpavlov [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   13-03-13 14:20

Вземаш си един Canon EOS-1D C под наем от фотопавилион, като внимателно прочиташ тази и тази теми.

Заснемаш цялото събитие на 4k видео, а после изкарваш 100-ина 12MP - ови кадъра като снимки...


Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Pavlov   
Дата:   22-08-14 18:13

Моля за съвет, проблемът ми е (почти) същия. След около месец ми предстои да снимам кръщене, а нямам опит в такива дейности.
Разполагам с Nikon D7100, 18-105VR, 35/1.8G и Tokina 11-16/2.8. И отскоро - SB-700, още не съм ѝ свикнал. Ходих на място, огледах, даже попаднах насред друго кръщене, и изгледах и част от ритуала. Основната пречка е, че църквата е много тъмна (за варненци - "Малката Богородица"). Пробвах да измеря с 18-105 - на бленда 3.5 и ISO 1600 ми даде скорост 1/40. Което е ниско. Не ми се иска да ползвам светкавица, а не знам и дали е разрешено, но май ще се наложи. Външните снимки ще ги оправя, но за вътре - не знам как е най-добре да подходя.
Приемам всякакви полезни съвети, благодаря. По възможност да не включват купуването на още скъпа техника [smile] , за момента нямам тази възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: deerstalker   
Дата:   22-08-14 19:43

[smile]



Публикацията е редактирана (23-08-14 00:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: virosh   
Дата:   22-08-14 20:09

И аз не съм снимал кръщене до сега, дори не съм ходил на такова, а утре ще бъде на племеницата. Ще видим как ще се представим. [smilie25] [shtrak]

@deerstalker, според мен светкавицата не е проблем ако знаеш как да я използваш.

Иначе аз ще разчитам на Tokina 11-16mm f/2.8 и Nikkor 50 f/1.8. Трябва най-накрая да взема една 35-ца, че напоследък доста често взе да ми липсва...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-08-14 20:36

Ако намериш от познат 28 1.8 - супер, ако не карай с 35цата. Навън 18-105 е идеален за всякакви ситуации, а такива ще има. Ще се нареждат по 3-ма та до максимума колкото са хората и ще искат и с цялата църква снимки... без зуума ще се озориш.

Снимай на роу и ако намериш още едно тяло - сложи 18-105 и светкавицата на него за всеки случай. Д7100 и 35 1.8 ще е идеално за цялата църква на 1.8-2.0 и 1600-3200исо, скороста която ти трябва е поне 1/160, на това тяло и 6400исо в роу става идеално.
За мен идеалния комплект за църква е ако си с две кропки - едната с 28 1.8, другата с 50 1.8.

Аз лично предпочитам по-широк обектив задължително вътре да имам. Слагам 35 1.8 на некса с ленс турбото и става много добре.
Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »