Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-13 22:43

Не. Сменяй си ги колкот щеш прсто го прави праивлно!

Писла съм около 20-пъти във форума как се сменя обектив.....аз съм чистил сензор 3-4 пъти за 7 години....

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: imitev   
Дата:   24-11-13 22:45


Аз по правилата го правя, но праха минава през обектива, докато той се разпъва. със 17-55 е така, със 70-300ис също е така...

На кой му пука - аз пейзажи може да се каже че не снимам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-11-13 23:10

Тъкмо да изригна в темата и видях, че преди година съм написал второто мнение в нея [smilie5]
На пук на всички агитации, сами да си чистим сензорите на апаратите, пак повтарям, че за 10-15 (ако на места не е станало и 20лв) не си заслужава, ако има хора, които качествено да вършат тази работа. Все пак, какво значи "трябва да се експериментира" с почистването. Сензора да не са някакви гащи, които се перат на 2 дни. Хората по сервизите (пак подчертавам, хората които наистина знаят какво да правят) знаят какви са тънкостите и хитрините за бързо и ефикасно почистване с минимален риск от осиране на сензора. При положение, че тази операция се налага максимум два пъти годишно, не виждам защо трябва да побългаряваме прахосмукачки, стийм-мопове и други истории за да си скапем фотоапарата, който в голяма част от случаите ще изплащаме още 15-16 месеца [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: dimitar3   
Дата:   24-11-13 23:22

Историята малко ми прилича на една моя дето за 20лв да не дам да ми почистят лаптопа накрая стоях 2 седмици без лаптоп защото скъсах 1 кабели при разглобяването :D Та се убедих че за такива дребни суми няма смисъл да се експриментира с техника която струва 50-60 пъти повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-11-13 00:00

Не знаех, че почистването на сензора е толкова сложна манипулация. Вероятно се налага носене на гумирани ръкавици, за да се предпази човек от високия волтаж на батерията[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: hotsnail   
Дата:   25-11-13 00:09

Трябва и антистатична гривна със заземяване

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: domidi   
Дата:   25-11-13 04:34

Въй каква драма тук!
Преди време и аз участвах в тая драма.Откакто "баби играят с теб" сподели метода и начина,драма няма.
Благодаря ти "Баби"!
Иначе какво да кажа,за неискащите и неможещите по-добре си платете за почистване.За искащите и можещите-дерзайте.Страшно няма,след 5-6 пъти ще е като детска игра.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: j_mironski   
Дата:   26-11-13 15:59

Аз се доверявам само ма личния си сервизен техник относно почистването на сензори и оптика. Не ми взема пари за такива манипулации а и покрай едно такова почиства почиства и други неща които са замърсени от употреба

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: imitev   
Дата:   26-11-13 16:05


брей личния си техник...

Да взема да си наема и аз един ли [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   26-11-13 17:50

В фотоапарата - какво друго може да се замърси?
Всичко зависи от собственика на техниката, ако е https://photo-forum.net/joro/emoticons/S77A.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: imitev   
Дата:   26-11-13 19:21

Дайте линк към темата с чистенето на баби*.* - може да се хвана да си изчистя моята матрица вместо да продавам апарата [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: domidi   
Дата:   27-11-13 00:43

Аз за такава тема на "баби ......."не знам да има.Попитах го и човека сподели опита си.
Добре ще е някой ако реши да пусне такава тема в която който иска да сподели как си чисти сензора.


Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   27-11-13 01:03

всеки чисти как намери за добре



Публикацията е редактирана (27-11-13 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: vicking   
Дата:   27-11-13 10:19

добре де, или помагаш или не, к'во само си чатите безцелно...

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: satansho   
Дата:   21-08-14 16:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: Mexicano   
Дата:   21-08-14 20:00

В Зентекс отскоро вече не почистват сензори. Вдиганали са ръце, защото все остават прашинки и колкото повече MP е сензора, толкова по-видими са и най-микроскопичните замърсявания.



Публикацията е редактирана (21-08-14 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за почистване на сензор
Автор: satansho   
Дата:   22-08-14 09:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »