Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: ycmubko   
Дата:   30-03-12 05:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: scarecrow   
Дата:   30-03-12 07:15

купи си по-евтино тяло и инвестирай в обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: Suggs   
Дата:   30-03-12 07:45

"Автор: scarecrow
Дата: 30-03-12 07:15
купи си по-евтино тяло и инвестирай в обективи."

Абсолютно.
Ако смяташ да ползваш някое от двете тела с китак 18-55 IS/VR - безсмислено е да ти се обясняват разликите между тях.
А като разбереш какви обективи ще ти трябват, ще стане ясно на кое от двете тела могат да се сложат.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: mitku   
Дата:   30-03-12 10:15

ycmubko написа:

> ... харесъл съм си (Nikon D7000
> body)като тяло и (Canon EOS 7D)...
> можете ли да ми обясните плюсовете
> и минусите на двата апарата...

Ето ти "плюсове и минуси": Nikon D7000 vs Canon 7D
... за останалото - прочети половината форум. [smilie5]

П.П. Както казаха и останалите хоря - няма смисъл от хубаво тяло, ако ще му слагаш "капачки". Иначе и двете - "стават"... въпрос на ЗАУ. Наблегни на обективите. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: tzl   
Дата:   30-03-12 10:26

@ycmubko,

Знаеш ли какво ще снимаш с тази техника?

Верно е, че се снима с тяло и обективи, обаче мнозина си правят илюзиите, че с тяло и обективи ще им станат снимките шедьоври, докато не разберат, че трябва да дадат още толкова пари за осветление, примерно или доста пари за стабилни и леки стативи (ако ще снимат главно пейзажи). Понякога е по-разумно да се купи 1 старо тяло висок клас и един хубав обектив и да инвестираш в други неща, ако ще правиш бизнес от това.

Общо взето няма голямо значение какво ще вземеш в среден или висок клас. Повечето в този форум разбират от техника повече от мене, обаче съм сигурен, че ако им покажа 3 снимки от Сони, Канон и Никон, няма да познаят коя с какво е правена. Всяка машинка си има особеностите на интерфейса, бутоните и все има недостатъци, за които да се хванеш. Идеята е да вземеш тази, която ще има недостатъци, с които можеш да си вършиш работата.

Най-добре си направи сметката от-до преди да си дал дори първия лев за техника. Кажи — ще снимам това и това, какво ми трябва, за да си калкулирам разходите.

Иначе мнозина купуват с фантазията, че шедьоврите са на едно щракване разстояние и после цял живот се учат на фотошоп, защото смятат, че това е причината да не стават снимките. А причината е на друго място.



Публикацията е редактирана (30-03-12 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: hemilio   
Дата:   30-03-12 10:30

Здравейте, сигурен съм че всеки се колебае между тези две марки.

Ама въобще не се колебая-повярвай ми [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   30-03-12 10:42

ycmubko написа:


> ... Аз снимам с Olympus и вече искам да го
> сменям, нищо не разбирах и си го
> взех втора ръка. Вършеше ми много
> хубава работа според
> разбиранията, сега обаче искам да
> го сменям и се колебая между ...

Някак си не ти разбирам логиката [smile]
Излиза нещо от рода на "много хубава работа ми върши Олимпусчето, та искам да го сменя" ...
Не ме разбирай криво - аз дълго време съм снимал с Канон, сега снимам с Никон, не съм по някакъв начин пристрастен към Олимпус, но пък поне една от новите им камери ми се вижда доста съблазнителна [smile] . Но зависи за какво, разбира се [smile]
Ако си с нещо недоволен от старата си камера и затова искаш нова, трябва първо да си дефинираш какво точно в нея не ти достига и те ограничава - по този начин ще можеш правилно да се насочиш в избора си към нова.
Та така - помисли, опиши и пусни тук в тази тема мааааалко по-подробно обяснение - с какво те ограничава сегашната ти техника и хората ще могат да ти дават обосновани съвет. Сега няма как да стане така и темата ще се изроди или в Канон срещу Никон, или в Олимпус срещу останалите или най-вероятно в комбинация между двете [smile] Ако пък просто имаш емоционална нагласа да снимаш с Канон или Никон (в което също няма нищо лошо само по себе си) просто трябва и това да се има предвид [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: S.Paskalev   
Дата:   30-03-12 10:56

Автор: HSGeorgiev
Дата: 30-03-12 10:42
Tа така - помисли, опиши и пусни тук в тази тема мааааалко по-подробно обяснение - с какво те ограничава сегашната ти техника и хората ще могат да ти дават обосновани съвет.

Докато се появи колегата, аз ще ти кажа какво ни ограничават Олимпусите- сериозно шумене, което на практика прави ползването на по- високо ИСО- невъзможно и по- важното- липса на лесно достъпни обективи, по- хубави от китаците. Аз също съм с Олимпус и смятам да го сменям, но съм решил да е Д7000, защото 7Д идва малко повече, като бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: rorus   
Дата:   30-03-12 11:05

Ето:

Canon +--+-+
Nikon -++--+

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: ycmubko   
Дата:   30-03-12 20:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-03-12 20:16

Има естествено. Примерно 50мм 1.4 или 85мм 1.8 и такива работи. Твърди обективи му е майката. На теория 50мм е най-близко до това което "окото" ти вижда.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: vikitovikito   
Дата:   30-03-12 20:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-03-12 20:33

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211703072004.html

drool :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: simbon4o   
Дата:   30-03-12 20:40

Не си сменяй олимпуса докато не разбереш сам кое да си купиш канон или никон. Една подсказка - докато се чудиш кое тяло е по-хубаво не си на прав път - чуди се кои обективи са по-хубави и по-изгодни!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: yozo   
Дата:   30-03-12 20:44

Pentax K-5 + FA 77/1.8 Limited [cool] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: sauron69   
Дата:   30-03-12 20:52

харесъл съм си (Nikon D7000 body)като тяло и (Canon EOS 7D)

По това което си писал за интересите си за снимане, мисля че ще е добре да погледнеш съответно и за Никон Д5100 и за Канон 60Д- те са със същите матрици като горните и ако не снимаш по-динамични неща, ще ти свършат отлична работа също. Така ще спестиш и някой лев за обективи. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-03-12 21:05

Nikon D7000
Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
Nikon CF-EU04 SLR System Bag

2 400 лв.

+ Nikon AF Nikkor 85 mm f/1,8D

3 190 лв.

[cool]

Всяко едно от тия неща цена/качество изглежда екстра [smilie24] Ако добавиш нататък и едно СБ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: io_bs   
Дата:   30-03-12 22:51

Tenebrus написа:
На теория 50мм е най-близко до това което "окото" ти вижда.

Тая теория е само за full frame апарати. 35 мм на кроп е подходящата дължина за кропки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: Rosencho   
Дата:   30-03-12 23:17

И с двата апарата може да се направят шедьоври, но може да се творят и бози. По-важно е като човек хване апарата да прецени за себе си кой му допада повече като логика, организация на менюта, разположение на бутони, ергономия, даже и шум на затвора.[smile]



Публикацията е редактирана (30-03-12 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: dametoo   
Дата:   31-03-12 01:02

Alex-dan [smilie24]

P.S.
Правилният избор за тези пари [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-03-12 01:15

Аз ще се наема да дам малко акъл.

Никон: +
По-добрата система за начинаещ фотограф.
По-добри стъкла от към избор в ниския и средния клас.
По-добри тела в ниския и средния клас и не само.
По-добри цени на пазара в България
-
В момента не намирам съществени минуси освен липсата на стари евтини ФФ камери като Канон 5д/1дс/1дс2 и обективи за тях.

Канон: +
Определено по-голям трафик на професионални обективи от висок клас на ниска цена втора употреба.
Голям избор на евтини стари ФФ тела и оптика за тях.
Значително по-голям арсенал от обективи във средния и високия клас включително и втора употреба.
-
Основен минус са високите цени на нова техника Канон в България.

Това е съвсем грубо с цел ориентиране на един начинаещ фотограф.

Според мен като чисто нова техника една система никон със тела:
д5100
д200/80/90
д300/д300с
д7000
Със стъклария като:
18-105
18-55
35 1.8Г
59 1.8Г
50 1.4Г
85 1.8Г
50-200
70-300
50-300

Трудно може да бъде пренебрегната като съотношение цена/качество.

Всъщото време и Канон имат незаменими 50 1.4 85 1.8 и 70-200/4 стъкла но за момента мисля ,че значително изостават в техниката от този нисък и среден клас.[beer]

В същото време ако говорим за истинска оптика трудно може да се пренебрегне факта да разполагаш с Канон 5д за 1500лв + 2-3 Л-ки като 35 1.4 и 85 1.2 ,който често не надвишават 2000лв втора рака.

Докато никкори от същия клас се виждат изключително рядко ,а нови са много скъпи.

Лично мое мнение с ,което не ангажирам никой.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: slav4cho   
Дата:   31-03-12 04:00

Намери си едно д90 според мен ако е възможно ново.Купи си примерно 18-105 и новия 85/1.8г който не съм пробвал все още но съм сигурен ,че ще е истинско удоволствие да се снима с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: ycmubko   
Дата:   31-03-12 05:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: Alex-dan   
Дата:   31-03-12 07:43

Ами Никор 55-200 щом би предпочел тоя диапазон пред по-широкия... 50 1,4 е ок...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon/Nikon плюсове и минуси?
Автор: merakov   
Дата:   31-03-12 08:59

Какъв е смисълът да сменяш кроп с кроп. Сега ще похарчиш маса пари. След две години ще сжаляваш защо не си си взел безогледален и ще похарчиш маса пари за фулфрейм.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »