Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как защитавате кадрите си в WWW
Автор: prisonbreak   
Дата:   15-12-11 18:09

.....

Отговори на това съобщение
 Re: Как защитавате кадрите си в WWW
Автор: prisonbreak   
Дата:   15-12-11 18:10

Как защитавате кадрите си в Инет пространството.с Водни знаци, големи надписи.Все пак нали целта е да покажем красивата страна на снимката.?

Моля да споделите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Как защитавате кадрите си в WWW
Автор: tzl   
Дата:   15-12-11 18:21

С компромис от всичко, което си писал. Някои не слагат водни знаци, но слагат малки снимки. Други комбинират с воден знак. Трети слагат във флаш, но не може да ги спаси "screenshot". Общо взето всичко, което е на екран може да бъде "откраднато".

Та, въпросът не е как да предпазиш снимките си от кражба, а колко трудно би било на някой да ги открадне и по какъв начин би го глождила съвестта (ако има такава). Най-добрият начин е да не покажеш снимките си изобщо, но това не е случаят, за който говорим.

Винаги има риск, но може да се намали.

За мен лично малки снимки или малки снимки с воден знак е оптималният вариант. Под "малки снимки" имам предвид малки и като размер и като резолюция.



Публикацията е редактирана (15-12-11 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Как защитавате кадрите си в WWW
Автор: prisonbreak   
Дата:   15-12-11 18:28

от 900х600, колко по-малка.Защото разбрах за един мой кадър взет от ФБ и направени с него календари.Тъпо е, знам че няма шанс да се боря с "Селяци". За това питам за оптимална защита.

А това с показването , не ми допада :)
Все пак красивото трябва да се показва:))

Отговори на това съобщение
 Re: Как защитавате кадрите си в WWW
Автор: Myth   
Дата:   15-12-11 19:23

Можеш да ги съдиш. Ако реша да защитя снимката си ще е с воден знак от типа на текст повтарящ се по цялата снимка, просто няма да си струва труда, да се почисти, по-лесно ще е да откраднат друга. Иначе на сайта ми има опция, автоматично да слага воден знак в долния десен ъгъл, като кача снимка, не е защита но все пак напомня, че снимката си има автор, който е неин собственик.

Отговори на това съобщение
 Re: Как защитавате кадрите си в WWW
Автор: prisonbreak   
Дата:   15-12-11 19:36

Не е ли много голяма разправия това със съденето?Аз също слагам надписи на кадрите си. И се замислям да го оголемя надписа.Въпреки че тук повечето не харесват надписи по снимките, но....

Отговори на това съобщение
 Re: Как защитавате кадрите си в WWW
Автор: Myth   
Дата:   15-12-11 19:50

Да е разправия, да е разправия, колко да е голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Как защитавате кадрите си в WWW
Автор: nikste   
Дата:   16-12-11 20:02

prisonbreak, когато се наложи да си КУПИШ Windows, защото ще е невъзможно да се краква, тогава ще можеш и да си защитиш снимките напълно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как защитавате кадрите си в WWW
Автор: shama   
Дата:   16-12-11 20:18

Аз си слагам воден знак, въпреки че ми е пределно ясно, че не много трудно може да се махне, а главно защото така знам, че които ги ползва ги е откраднал и не може да мине с "ама аз не знаех" .

Ако имаш снимки в нета, все ще се намери кой да ги открадне, въпроса е като го хванеш да имаш някаква отплата .

Отговори на това съобщение
 Re: Как защитавате кадрите си в WWW
Автор: мара   
Дата:   16-12-11 20:50

не ги. да влачат.

Отговори на това съобщение
 Re: Как защитавате кадрите си в WWW
Автор: Knartist   
Дата:   16-12-11 21:32

Не ги. Да влачат. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »