Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Pentax k-r или D90
Автор: valkoskr   
Дата:   05-08-11 19:17

Здравейте,интересуват ме евентуалните предимства на единия или другия,като се надявам мненията да бъдат на хора,които притежават съответните тела...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: neillmakoli   
Дата:   05-08-11 19:45

Снимал съм с К-Р на един приятел и мога да кажа че е хубав апарат.
На мен не ми допадна като ергономия, тъи като ми е малък, но като картинка и ИСО е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: simbon4o   
Дата:   05-08-11 21:03

D90 e по-добър от всякъде, матриците са еднакви. Въпроса е коя система ти харесва никон или пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: pefoto01   
Дата:   05-08-11 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   06-08-11 00:28

пефото пак се вкючва неподготвен с приказки наизуст без нито един кадър с к-р .....ама ско слушаш него забрави за пентакса щото той с него не може да снима ..и му е анти ....

сега сериозно ...аз снимам с пентакс ..тия банални филми с фокуса ги остави ...к-р е по нисък клас от д90 ..и д90 е по добрия избор в твоя случай и на твое място бих купил него ...
к-р има страхотна картинка на високо исо и по добра сериина снимка ..има стабилизация в тялтоо ..и е по малко и леко тяло ...както каза симо по горе матриците са еднакви но картинката на к-р е по добра от д90 ..

мисля че твойто тяло е д90 ..но не забравяй за пентакса ...бъди обективен иди пробвай ги и двата ..питай хора които са снимали с телата ...не такива като пефото които четат и не снимат ..чули недочули и заключват че това не ставало за нищо а видиш ли другото ставало ...

така или иначе ще снимаш еднакво с двете тела ..без разлика в снимките ти ..избора е твой .успех ;) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: ittv   
Дата:   06-08-11 00:51

това, че ще правиш абсолютно еднакви снимки е така, и двата апарата биха ти дали много повече от колкото ти можеш да направиш с тях. Погледни от рационалната страна обаче (това абсолютно безпристрастно) Никон и Канон например имат по-голямо разнообразие от обективи, най-малкото ако погледнеш в базара ще се убедиш сам, другот нещо за последните 2 марки се дават обективи и аксесоари под наем, например снима ти се макро, хоп 10лв на ден и имаш макро обектив, снима ти се портрет хоп за същата цена пак снимаш портрет, идеята е, че не можеш да имаш всички обективи на една марка, но можеш лесно да си ги набавиш и т.н. все неща, които на прима виста няма да си се замислял над тях, а е добре да се имат предвид. Както вижадаш изобщо не изпадам в технически подробности, както и не робувам на марки. Избора в крайна сметка си остава лично твой [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: aeobs   
Дата:   06-08-11 00:53

Пентакс и Никон сигурно са двата най-различни един от друг производители на ДСЛР камери.
Ябълки и портокали, странно, че точно между тях се чудиш, защото са несравними.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: juslen   
Дата:   06-08-11 01:34

K-r освен всичко друго има и 100% подръжка на всички обективи на K-байонет, меренето и потвърждението работят коректно даже и с обективи на М42 с преходник.
Така имаш достъп до огромно количество обективи които са без пари вече и безброй възможности за експерименти и творчество.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   06-08-11 02:19

Снимал съм и с Д90 и с К-х (който е същия като К-р)

Ако имаш по ограничен бюджет след закопуването на тялото и не ти се наливат много пари за обективи Пентакс е твоята марка защото за 100-200лв може да си вземеш чудни портретни светли ръчнофокусни обективи.

Ако пък мислиш да хвърляш повечко парици за автофокусни стъкла,си за Никоня.

Аз лично бих заложил на Пентакса,заради работата със всякакви светли хубави евтини и лесно намиращи се стари ръчнофокусни обективи на К-байонет или М42.Иамш си мерене имаш си потвърждение на фокуса,имаш си стабилизация,а Никон е марката която НАЙ-не се погажда със старите стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-08-11 03:10

d90

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: pefoto01   
Дата:   06-08-11 03:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: simbon4o   
Дата:   06-08-11 06:59

За да бъдем съвсем обективни, пентакс потвърждава фокус само по централна точка и другите не могат да се пуснат хич. Както казаха колегите, ако не те притеснява ръчния фокус и не ти се наливат пари пентакс системата излиза евтино. Ако решиш да снимаш по-сериозно и искаш бърза реакция от апарата никона е твоя апарат. Д90 е тяло с много добри възможности, модула на фокуса и меренето последно в него се вграждат и следващия по-висок модел е с нови разработки, но това е един с години усъвърпенстван модул и реално е най-големия плюс на апарата. Именно той е предимството на никон спрямо всяко тяло на конкуренцията като изключим най-високите класове.

Така че - автофокусни обективи и бърз и точен фокус с тях, много добра работа със светкавици и т.н. Демек за по-професионално снимане на събития и т.н. - никон.

Любителско снимане, наличие на търпение и мерак, не наличие на много пари - пентакс! Стабилизацията на матрицата е голям плюс, в повечето ситуации няма да ти се налага да вдигаш исото да не кажа че ще ползваш и двойно по-малко исо от нужното с никон примерно при лошо осветени сцени. Освен това пентакс се погажда с обективи на други производители докато никона си губи предимствата(бърз и прецизен фокус) ако на обектива не пише никон в почти всички случаи. Освен това като компания без особен пазарен дял пентакс не държат цена на пазара втора ръка и обективите им са съвсем поносими в повечето случаи на старо. Имат пропуски в обективната гама, но не е фатално винаги може да се намери някой стар ръчнофокусен заместител.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: gpi72   
Дата:   06-08-11 09:54

Матриците на К-r и D90 не са точно еднакви.
Ръчния фокус макар и само на централната точка си е супер и е мания да се снима дори при условие, че снимам с К-х където фокусната точка не е маркирана. Аз като любител много харесвам и компактните размери на пентакс. Да се влачи огромния Д90 си е сериозно предизвикателство въпреки предимствата му при автофокус и допърнителните врътки.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: mitku   
Дата:   06-08-11 10:06

Найден-Стоянов написа:

> ... Аз лично бих заложил на Пентакса,заради работата със всякакви
> светли хубави евтини и лесно намиращи се стари ръчнофокусни
> обективи на К-байонет или М42.Иамш си мерене имаш си
> потвърждение на фокуса,имаш си стабилизация,а Никон е марката
> която НАЙ-не се погажда със старите стъкла.

Само за сведение - Никон е марката, която РАБОТИ с най-много и най-стари СВОИ (Никон-ски) стъкла. Работи и с някои обективи сигурно на по над 50 години - т.е. с всички произведени от Никон за F-байонет (който е и на филмовите Никон-и). И си има потвърждение на фокуса по всички фокусни точки. Вярно е, че на Д90 при работа с таквиз стари ръчни обективи няма да има мерене, т.е. ще трябва да работи само на "М" и да задава ръчно скорост, бленда и ИСО (нещо, което за мен например не е никакъв проблем)... разбира се - и да фокусира ръчно (но с напълно работоспособно потвърждение). А за да има мерене (т.е. работа и на режим "А") - трябва да е с Никон от Д200 нагоре (и Д7000).

И пак за сведение: ето това е стар (ама доста стар - от по-старите модели) руски M42 обектив от Зенит - Helios-44-2 2/58 (при това с лека повреда в блендата, но туй в случая няма значение - и си му личи, че е "изстрадал" доста [smilie25] ) + преходник M42-Nikon F... преходникът е СЪС безкрайност (т.е. с оптичен елемент):


https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/byoy4702.JPG


http://img803.imageshack.us/img803/1334/dsc7792.jpg


... и снимка от преди малко с Никон Д90 и Хелиос-а, на F2.8, 1/100sec скорост, ISO100, фокусирано на БЕЗКРАЙНОСТ (нарочно, че нали не ставало)... и си потвърждава фокуса по всички точки:


https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/ckpo6913.JPG


http://img405.imageshack.us/img405/2852/dsc7786.jpg


Пък нищо, че "не ставало" било. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: serjy   
Дата:   06-08-11 10:17

да, само дето всеки обектив трябва да се преправи [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: mitku   
Дата:   06-08-11 11:12

Именно де - точно туй НЕ е вярно, НЕ се преправя нищо... просто туй е широкоразпространена заблуда поради криворазбрани и недоразбрани форумни писания, митове и легенди. Някой чел, недочел и раздава "съвети". И после човек трябва да обяснява дали има сестра. Обективът си Е в съвсем "заводски" вид (без да броим, че има някои "бойни" повреди и проблеми [smilie3] ), но НИЩО НЕ му е "преправяно" или пипано. Просто е купен преходника, завинтен е обектива върху преходника и те двете върху тялото и това е всичко. По-нататък е въпрос на ЗАУ. [smilie7]



Публикацията е редактирана (06-08-11 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: serjy   
Дата:   06-08-11 11:38

да преходник с оптичен елемент. и колко пари е тоя преходник? и какво е качеството накрая? и въобще къв е смисълът, а?
те такива като теб, дето спестяват 90% от истината и набутвате хората да си купуват неща коите не биха им вършили работа, само за да доказва на себе си колко не са се преебали с тия никонски пръчки [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   06-08-11 11:45

Снимал съм и с двата апрата, много добри машини са, като ти препоръчам единия, това не значи, че другия не става....
Пентакса за мен е по-добрия избор, все пак е доста по-нов модел. Има стабилизация, по-ниски нива на шума при високо ИСО, 1/6000, повече кадри в с., стерео звук при видеото, и което не за всеки е добре, но за мен е- доста по-малък от Никона.
Иди в някой магазин и ги хвани двата, и виж кой как ти стои в ръцете...
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: jivkojj   
Дата:   06-08-11 11:46

Ами те му го казаха, ако не иска да набутва $$$$, да зема пентакса и после да се дзвери във визьора, за да уцели фокуса при всяка снимка с обективите за без пари. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: ZENON   
Дата:   06-08-11 12:01

да се дзвери във визьора, за да уцели фокуса

Ясно е, че не си чувал за "фокус трап". Ако беше чувал, нямаше да пишеш глупости с такава бясна сила.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: mitku   
Дата:   06-08-11 12:21

serjy написа:

> да преходник с оптичен елемент. и колко пари е тоя преходник? и
> какво е качеството накрая? и въобще къв е смисълът, а? ...

Да, аз взех преходник с оптичен елемент. На мен ми струваше ми 35 лв. с доставката от Англия (беше в промоция като го купих). А какво е качеството накрая - се ВИЖДА. Неслучайно съм пуснал и снимка - качеството си е съвсем нормално. Ако човек иска - може да си вземе и преходник без оптичен елемент (и без безкрайност) за 20-ина лв. (също с доставката от Англия). А вече какъв е смисъла човек да снима с М42 обективи - всеки си решава сам.
Аз съм бил "спестявал" от истината... а народът дето казва, че М42 "не става" на Никон сигурно не спестява от истината? Ами - става си и качеството е съвсем резонно... на цена между 20 и 40 лв. за преходника. Както казах - въпрос на ЗАУ.
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: clipse   
Дата:   06-08-11 13:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: valkoskr   
Дата:   06-08-11 15:08

Благодаря на всички, които са писали в темата. Някой може ли да ме светне, какъв точно е проблема с фокусирането?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: valkoskr   
Дата:   06-08-11 15:22

А относно $$$$ смятам да не прехвърлям 2000лв за завършена система, та затова включих Pentaxa в чуденката [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Suggs   
Дата:   06-08-11 15:44

Помисли си какви обективи ще ползваш. Те ще определят избора ти на тяло.
Жокер: Този и този обектив например като цена и възможности нямат аналог за Pentax.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »