Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Раница за колело и фотоапарат
Автор: cvetanvas   
Дата:   12-06-11 00:00

Здравейте,карам всеки ден колело(40км) и си търся раница(20литра и малко повече може) която да ползвам за ежедневни неща(дребни покупки)+фотоапарата ми(д7000 със един обектив+статив)Ще се радвам някой ако сподели лични впечетления и съвети каква да си купя.Цената е без значение,важно е да покрива тези две основни неща.Благодаря[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: alfonsito   
Дата:   12-06-11 01:49

Lowepro Pro trekker 600 AW

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   12-06-11 09:27

Kata Bumblebee

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: t.marev   
Дата:   12-06-11 11:42

За тези които карат колело всеки ден и често правят покупки, най-доброто решение е кошница. А фотоапарата и статива, могат да се носят на багажник. Има в Практикер, а вероятно и на други места, специални куфари за багажник за колело, обема е 15 литра, с дръжка и т.н.т.Плюс четири ластичета тип паяк, за статива и си готов.
Това да мъкнеш раницата с всичките тези неща, всеки ден, ми се вижда голямо мъчение.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   12-06-11 23:43

От личен опит - карай си колелото с обикновенна раница и ползвай калъф тип "кобур", закачен на колан... статива може да се закачи за рамката или да влезе в обикновенна раница!
От 5 години насам гледам да съчетая планинско колоездене и фотография - това е най-добрия начин за пренасяни на фотоапарат (и снимане) с един обектив;

Освен това ползвам тази раница:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/262701010289.html
Има място за тяло + обективи в собствено отделение, освен това достатъчно място за друг багаж + статив + лаптоп;
Не е най-удобната раница за колело ( сравнена с байк раниците, които съм ползвал до сега) и липсата на дъждобран е минус(валял ме е стабилен порой, без да намокри техниката), но за тези пари върши чудесна работа.

Успех в избора!



@t.marev
Това е УНИКАЛНО лоша идея!
Вече храних няколко индивида, които ми се жалваха, когато фотоапарата започнал да прави проблеми след известен период такова транспортиране!
Така отнася всички възможни вибрации - все едно да го сложиш в кутия и да го друсаш цял ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: headcharge   
Дата:   13-06-11 00:13

HepBeH_XaMcTep написа:


> @t.marev
> Това е УНИКАЛНО лоша идея!
> Вече храних няколко индивида, които ми се жалваха, когато
> фотоапарата започнал да прави проблеми след известен период
> такова транспортиране!
> Така отнася всички възможни вибрации - все едно да го сложиш в
> кутия и да го друсаш цял ден!


Подкрепям. А за Сони/Коника-Минолта пък това е равносилно да си изхвърлите апарата на боклука.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: ka7   
Дата:   13-06-11 00:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: cvetanvas   
Дата:   13-06-11 00:34

Предлагате,да карам колело без фотоапарат ли?Всеки който е карал колело малко по сериозно знае за потенето от допира с раницата и гърба.Има абсолютна нужда,от измислена раница за велосипед,аз питам ако някой има опит с такава в която да си звара и апарата с обектива,т.е искам един апарат със закачен обектив да си го влача в измислена раница за велосипед[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   13-06-11 00:53

Тогава просто си купи калъф тип кобур и байк раница - нещо на Дойтер или Дакайн....
Това е решението :)

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: autosvet   
Дата:   13-06-11 00:55

Вземи си тогава читава раница 35 литра и в нея си носи апарата в малка фото чанта която е към 10-тина литра. Има модели на добрите производители на раници които са с рамка и са така направени че раницата се опира на гърба та на практика само на кръста и между плешките. Лично аз ползвам подобна система и при туризъм. За в града си имам Лоупро Фастпак 250 (взел съм й отделно дъждобран), но нейното отделение е малко 8-10л максимум.



Публикацията е редактирана (13-06-11 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: trace   
Дата:   13-06-11 07:41

Подкрепям t.marev ,асолютно е прав.От личен опит ти казвам,че след 10-я километър,а и по-малко,ако е горещо,целия ти гръб ще плувне в пот.За мен лично опитите с раница на дълго са били неприятни,а и нямаш достъп до техниката.
Аз лично си взех чанта за закрепяне на волана,има си дъждобран и всякакви джобове.В нея побирам А550+24-70/2.8+10-20/4-5.6 и аксесоари.Във всеки един момент можеш да реагираш и да снимаш за секунди.В града е удобно,че можех да си я откачаш за няколко секунди и си я вземаш с теб,като фото чанта.Купих я от практикер за 19.90лв.Може и да има ипо-добри,не съм търсил.


Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: trace   
Дата:   13-06-11 07:49

Не се притеснявай за техниката,нищо не може да и стане,понеже тя виси във въздуха,и е легнала върху дунапрен.Опасно е повече ако самата чанта е върху багажник,над задната гума.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: trace   
Дата:   13-06-11 07:52

http://ronin-shop.com/product.php?id=136

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: davor   
Дата:   13-06-11 08:26

това ползвам и съм много доволен.но не и за пазаруване.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: t.marev   
Дата:   13-06-11 12:48

За тези които отричат багажника, им препоръчват да карат ВСЕКИ ДЕН по 40 километра с раница на гърба и тогава да напишат мнение. Раницата е за нЕкои дреболии, кото вземаш понякога със себе си, на колело, което е за спорт и разходки и няма багажник. При постоянно пренасяне на багаж, се препоръчва багажник.
Искам да обърна внимание, че колелото и колоездачът са една система и намаляването на теглото на колелото, за сметка на увеличаването на теглото на колоездача, не ти носи никаква печалба, а само неудобство.

Същото се отнася и за вибрациите! Доколкото фотоапарат в раницата и тозо на багажника се намират на едно и също колело, естествено е, че друсанията,люшканията, ударите, вибрациите ще са еднакви. Разликата е в опаковката - в раницата апарата е по-добре опакован, но нищо не пречи, на багажника, за се слажат подходящи омекотители.
С други думи, въпрос е на намиране на решение за добра опаковка, но принципът на багажника е по-добър. Все пак става дума за постоянно пренасяне, а не за епизодично.


Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: trace   
Дата:   13-06-11 13:25

t.marev ,Не е точно така.когато раницата е на гърба,дъното и също виси във въздуха,така има еластичен ход да поема удърите и вибрациите,а и човека става буфер.Не е същото положението вурху багажника,там поетата енергия от гумата е най-голяма,директно отива в багажника,а от там в чантата с техниката.Аз не бих рискувал,стабилизирани обективи,да ги друсам на багажника.Все пак София не в цялата в Европейски вело алеи.
Пробвал съм и трите начина.На мен ми допадна,велочантата на волана.Заради сигурноста,бързия достъп,винаги е пред очите ти и лесното сваляне.
Всеки да си прецени.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: t.marev   
Дата:   13-06-11 15:12

Колега, не знам защо спорим?!Твоят вариант е просто разновидност на багажника....багажна чанта, окачена на кормилото! О"кей, това също е много добър вариант, съвсем различен от раницата. Раницата ти тежи на гърба, поти те, мачка ти дрехите....и да, прав си - ставаш буфер!
Когато човек иска, може да намери начин да си опази техниката, има куфари с дунапрен, които биха опазили фотоапарат, дори и да го хвърлиш от 2 метра, въпрос на избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: cvetanvas   
Дата:   13-06-11 16:15

Благодаря за отговорите[beer] ,все пак темата е за "раница" и това което измъдрих за сега е
http://www.deuter.com/en_US/backpack-details.php?category=123&id=1717&title=Trans%20Alpine%2030
и това напишете тук линкаhttp://www.tamrac.com/frame_velocity.htm
Не всеки ден влача дрехи и покупки с мен,просто когато ми се наложи да имам нещо подходящо[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   13-06-11 16:18

Сладури!
cvetanvas е писал, че иска раница.. :) кефи ме как в този форум веднага се намира някой, който предлага съвсем различен вариант...

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: cvetanvas   
Дата:   13-06-11 16:21

Имах проблем с линковете и не успях да ги вмъкна,идеята е този "tamrac" да го пъхна там където се слага каската[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: didesignbg   
Дата:   13-06-11 16:25

Продават ли се някъде в България фоточантите на Crumpler?

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: aeobs   
Дата:   13-06-11 16:31

От чисто любопитство, къде караш най-често и какво снимаш докато си с колелото, че носиш ДСЛР вместо един rugged compact примерно?
А иначе бих казал да внимаваш да не си направиш нещо гърба/кръстта с времето заради някакви вещи. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: cvetanvas   
Дата:   13-06-11 16:45

Ходя на работа което са около 15км в едната посока,след работа зависи какви уговорки има,приятели ангажименти и т.н,снимам всичко което ми хареса и така[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   13-06-11 16:50

@cervantes - да, ще пасне!

@аеbos - нямам сапунерка, която би ми вършила работа; в бъдеще си мисля за един панасоник Л5, но за момента не мога да си го позволя;

Карам къде ли не - Родопите, високите части на Рила, Стара Планина... много места където си заслужава да имаш голям фотоапарат!

Имам достатъчно тренинг с носене на раница - било то многодневен преход с пълна 30 литрова байк раница или с пълна 50-80л. туристическа!

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: aeobs   
Дата:   13-06-11 16:58

Въпроса ми беше към автора, но всеки отговор е добре дошъл. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: stefan_fx   
Дата:   13-06-11 18:15

Ползвам една 35л на The North Face. Направена да стои удобно и стабилно на гърба с дни и часове(правих с нея трекове в Хималаите). С вентилиран гръб, здрава материя и върви с водонепропускливо покривало. Можеш да прикачаш към нея палатки, шалтета, спални чували... Пасва ми идеално и когато съм с байка по нашите планини. Разбира се апарата задължително в 'кобур' преди това и най-отгоре в раницата. Поне така пазя моето D7000.
Успех


Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: autosvet   
Дата:   13-06-11 21:19

Именно за този вариант говоря [smile] .

Опита е важно нещо.
Ето я и моята 35 литровка


http://www.lowealpine.com/_files/image.php/prod_color_1266334167.jpg?resize(x800)



Гърба е с уникално добра конструкция точно да не запарва.


http://www.backpackgeartest.org/reviews/Packs/Internal%20and%20External%20Framed%20Backpacks/Lowe%20

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: sen_shui   
Дата:   13-06-11 21:35

http://www.youtube.com/watch?v=8PEpvQj9VC0


Смених сигурно 3-4 раници докато уцеля тази. Но за целите които си описал няма по-добър вариант [smile] , има и дъждобран. Струва около стотина лв. [beer]



Публикацията е редактирана (13-06-11 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: lakosta   
Дата:   13-06-11 21:50

sen_shui .....тази дето си показал,ако струва стотина лева ще си взема - 5 - 6 ...само кажи от къде?? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: autosvet   
Дата:   13-06-11 22:07

Не се бъзика имаше ги на промоция скоро и бяха на подобна цена. Но това Лоупро ще запарва доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: cvetanvas   
Дата:   13-06-11 22:17

Тва ше е май: Deuter Trans Alpine,само литрите не съм избрал[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: tarzan   
Дата:   13-06-11 23:08

Дойтер са прекрасни раници, но си мисля че трансалпине не е раница за ежедневно ползване. Веднага си признавам че не съм я ползвал, но ми се струва малко по-тежка и както името подсказва за по-тежки преходи. Съшо ми се струва че 35л са множко. От 10 години опит с колело по ЕУ и БГ улици/пътища ми се струва че 28-30-32л са оптимално. Последните години ползвам Moorhead Explorer 32 и сега 28 и съм много доволен. Търсих наскоро по мрежата, но не намерих да се продават. Навремето бяха 30-35 евро в Карщадт. Имат мрежичка и метална рамка, която се сваля при пране и са доста леки. Имат си и дъждобран. Преди това ползвах Салева дето не можеше да се сваля металната рамка и е голям гърч с прането. Отделно имаше мъхнати презрамки, които много изпотяват. По отношение на презрамките Дойтер са много удобни. Жена ми има 45+10 туристическа, Гига 30л за лаптоп и малката има джуниър. За съжаление обаче от вариантите им за колело не мога да си избера: или са малки(20л) или доста масивни като ТрансАлпине.


Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   13-06-11 23:19

Ако ще си купуваш Deuter Trans Alpine можеш да провериш на 3 юли, магазин Стената ще правят "гаражна разпродажба" , може да има и добри оферти за раниците , все пак цената им не е малка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: vuc   
Дата:   14-06-11 04:45

Погледни и Dakine Sequence. http://www.dakine.com/sport-packs/photo/sequence/

Тук има видео ревю. Аз карам колело вече четири години с такава, но по-стария модел. Разлики с новата почти няма. Мисля, че блока за фотоапарат са го направили малко по-тънък, което може да е проблем ако имаш грип на камерата. При мен D300 с грипа влиза точно. Един приятел имаше проблем с 5D + 70/200 f2.8, всъщност апарата с обектива влиза, но трябва да махнеш една от преградите и за друг обектив или светкавица почти не остава място. Е, извън подплатения блок има достатъчно място да разхвърляш разни допълнителни неща. За мен най-готиното е, че можеш да отделиш блока с апарата от раницата и да си ползваш двете отделно. Успех с избора!
[beer]



Публикацията е редактирана (14-06-11 04:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: pabadjiev   
Дата:   24-10-14 13:18

Защо се мъчите с раница и колело?... Вземете си един безогледален апарат и два обектива или една сапунерка от типа RX 100 и ще правите снимки с отлично техническо качество. А дали ще бъдат добри и смислени - зависи от ЗАУ, което за съжаление се намира рядко...

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   24-10-14 13:45

Lowepro Flipside Sport 20L AW

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: asahi   
Дата:   24-10-14 14:17

За багаж на колелото се ползват багажник и дисаги. Фотоапаратът - в малка чантичка отпред на кормилото. Иначе нито карането ти ще е каране, нито снимането - снимане, за багажа да не говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница за колело и фотоапарат
Автор: klyomba   
Дата:   24-10-14 14:50

Той автора на темата сигурно вече е износил избраната раница, така че съветите ви са добре дошли [smilie3]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »