Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: sirkhann   
Дата:   12-09-11 23:18

Имах 7D. Сега имам D7000. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: mitku   
Дата:   13-09-11 00:15

sirkhann [smilie24]
На всеки се случва да греши понякога. Важното е все пак по някое време да му дойде акъла и да се поправи. [smilie5]

А и avasilev по-горе е дал много добър ЛИНК за сравнение на всички обсъждани тук предложения. И човек може достатъчно добре да ги сравни всичките. [smilie24]

Но пък лошо няма да има и предубедени хора и да мислят обратното. Всеки има някакви лични предпочитания, а пък подобен избор е добре да се обмисли и с оглед на туй до какви обективи и аксесоари човек има най-много достъп (като например - приятели/колеги/работодатели, от които да вземе нещо чат-пат). А и според мен трябва да се помисли най-вече за оптиката и останалите неща (светкавици и т.н.), а не както почти всеки нов - да тръгва от тялото и да му фрасне един китак отпред. Но важното е човек да се съобрази най-вече със себе си (а не с форумни лафове) и да вземе туй, което му е по-присърце. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-09-11 01:02

В тоя сайт Д3 губи убедително от Д7000, иначе забавно са описани нещата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-09-11 01:07

sirkhan, и какво сега, по-гадни ли са никонските цветове [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: mitku   
Дата:   13-09-11 09:49

Да, в тоз сайт и Д3 губи от Д7000. Но туй е съвсем нормално - все пак класацията е направена със значителна тежест на качества, които са важни за обикновен до напреднал потребител/любител. За професионалистите си има други приоритети, но те и не ходят по сайтове да гледат класации. И - да, за обикновен любител Д7000 е много по-добър избор от Д3х или Хаселблад да кажем. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: sirkhann   
Дата:   13-09-11 09:54

Alex-dan - почнах да свиквам на всякакви цветове. Отгоре като намажеш дебело два слоя Фотошоп, не си личи.

Ама аз не съм показателен, щото и със Sigma снимам, даже се чудя DP2x или Nikon-ски светкавици да си взема [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: rewer   
Дата:   13-09-11 10:23

Гледай какви обективи ще му закачиш после че и двете марки имат големи мазньочи и после ще разправяш че апарата е калпав(фотографа винаги е перфектен и никога не греши...)

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: didesignbg   
Дата:   13-09-11 10:37

Отгоре като намажеш дебело два слоя Фотошоп, не си личи. [smilie18] [smilie24]
Болката минава, жълтото остава![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: mitkomitashki   
Дата:   13-09-11 16:56

А бе не знам какво толкова се превъзнасяте и пишете едни и същи неща ден след ден [smilie5]
Чудно ми е как не ви е омръзнало [smilie5] Снимайте си и се наслаждавайте на живота [smilie5]
Лично аз снимах с различни техники (Canon, Nikon, Panasonic) на приятели и под наем,
преди да си взема Canon-а, с който съм в момента и бях твърдо решен да си купя 60D [smilie5]
Да ама по независещи от мен причини се оказа, че трябва да избирам между D7000 и 7D.
Ами избрах 7D-то, защото ми е в пъти по-удобно от D7000, а разликата между тях не е
голяма. Канона е по-скъп ама пък 17-55 на 2.8 на Никон е по-скъп и не е по-добър, да
не кажа лоша дума ;) И вярно тука разни капацитети дрънкат супер тъпотии от сорта
„ама Никон-а сам снима“, „Никона има 2 карти“, „Никона снима и на по-тъмно от в
на кучето г.за“ и т.н. ама може би и те не знаят защо ги дрънкат [smilie5]
Примерно за тая невероятна екстра с двете SD флашки. Много смешно. Аз си снимам
с една мизерна Transcend 16GB 600X CompactFlash Extreme Plus и ми е супер тъжно
и гадно че нямам две бавни SD карти, които да се чудя за какво мога да използвам.
И те така и за останалите предимства. Примерно тук-таме магнезиевото тяло на D7000 и т.н. [smilie5]

P.S. Мале сега какво оплюване си изпросих [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: sirkhann   
Дата:   13-09-11 17:03

Мдааа... и като гледам това D7000 ква динамика ми вади и колко по-използваеми са ми кадрите с него, на 7D ако ще тялото златно да е, не го искам. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: mitkomitashki   
Дата:   13-09-11 17:13

Нали знаеш как да постигнеш най-голяма динамика [smilie5]
Само трябва ремъка да ти е здрав, а на Никон-а даже
ремъка му не струва [smilie5] Чак от бродерията
са спестили. Като го завърти човек и ще му
окапят мижавите надписчета никонски [thankyou] [thankyou] [thankyou] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: sirkhann   
Дата:   13-09-11 17:18

Аз съм снимал с бая Канони, по невнимание си купих Никон. Ти ми говори, пак аз ще те слушам... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-09-11 17:21

sirkhann голяма грешка си направил. [smilie18]
7д на д7000 си е трагичен далнгрейд.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: ivomorskiya   
Дата:   14-09-11 19:35

Аве, пичовете, Вие работа нямате ли си? Не снимате ли, че все висите едни и същи във форума?! И пълните темите на колегите дето си избират техника с бъзици. То поне да са стойностни, а то...
...Голям майтап госпожа Пешева - говно в асансьора и то кравешко...
Който не го знае лафа откъде иде - да не коментира - ще стане още по-голям майтап.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: rossen76   
Дата:   06-10-11 22:53

здравеите ако искате и сте от софия аз имам 60 д може да се поразходим да направите няколко снимки или да ви пратя в скаип konstantin7654

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: rossen76   
Дата:   31-08-14 10:41

ОПИТ С КАНОН 60 Д - не добро мерене на светлината , снимките или стават светли или тъмни рядко както трябва....Кофти баланс на бялото , рядко се получават реални цветове. Със външна светкавица , я ползваш като ръчна никаво ттл мерене няма ..... За това като пртедимства на измерването и баланса на бялото е никона , с по хубава матрица

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: JoeSatriani   
Дата:   31-08-14 10:47

Темата е стара. Но пък бисерите продължават.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: realnoncho   
Дата:   31-08-14 14:16

rossen76 отдавна не се беше появявал с неговите глупости, които показват най-вече какви са неговите (не)умения с фототехниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 60Д и Никон Д7000
Автор: aldygreen   
Дата:   31-08-14 20:50

На калпав Canon фотографа му пречи... или обратното. [smilie25]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »